Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Testament

"Obleva" je pro mě o pár pověstných chlupů lepší, než "jednička". Vizuelně je povedenější, veverka dostala daleko více prostoru, ale dějově je film prázdný. Už mi to jen příjde jako továrna na zábavu. Zkrátka roztomilý snímek, který nijak nenaštve, neurazí, ale vyloženě také extra nedojme. ()

iXtr3m3

Milé, technicky takmer dokonalé, teda minimálne v porovnaní s obdobnými snímkami. Zábava pre celú rodinu od najmenších batoliat až po staré babky... :-) ()

Han22

V krajině nastává obleva a zvířátka se musí dostat přes údolí na druhou stranu. To je celý příběh, ale vůbec to nevadí. Protože Sid, Many a Diego jsou dokonale zábavní sami o sobě a když se k nim přidají dvě vačice, jedna mamutka co si myslí, že je vačice, hejno supů, pár paryb a veverka se svým oříškem, vzníká opět aspoň pro mě stejná jízda plná hlášek, gagů a akcí. Už se moc těším na trojku. ()

see_sawandrew

O třídu horší než jednička. Námět byl sice slušný a honba veverky za nažkou je jako vždy nápaditá, ale samotná příběhová linie se topí v samoúčelnosti a z nudy ji občas vytrhávají jen muzikálové prvky (Berkeleyho supi ale pobavili). Nové postavy moc nepotěšily, Ellie je k smrti otravná. 40% ()

HiddenDragon

Mne se dvojka libi stejne jako prvni dil. Stale je tu jeste hodne co nabidnout, takze humor neomrzi a i Scrat ma stale nove a nove napady, ktere jsou k popukani. Navic se tentokrat i zapojuje do ostatniho deje, neni jen "prilepenou" groteskou. Zakladni story je jednoducha - zvirata ziji ve velkem udoli, ktere diky tani ledu bude brzy zaplaveno, a tak se vsichni vydavaji na druhy konec rodneho kanonu, kde se snad zachrani. To hlavni ovsem je, ze ke zname trojce Manny, Sid, Diego pribude mamutice Ellie a jeji dva "braskove", vacicaci Crash a Eddie. Cela ta anabaze s "prevtelenim" do vacice a naslednym prozrenim byla vtipne a decentne zpracovana, takze pro me fungovala jak ma. Trochu mi mozna vadila ta "muzikalova" cisla s lenochody a supy, ale dalo se to zkousnout. Grafika, ktera mi v jednicce vadila nejvic, protoze uz je zastarala, je zde rozhodne detailnejsi a lip se na to kouka. Voda navic umoznila zaradit nove typy priser a celkove je toho na obrazovce zkratka "vic". Hudba sice nevynika, ale par hezkych motivu tu zazni. A nakonec to bylo i celkem dojemne - at uz Elliino znovunalezeni mamutiho ja, Diegovo prekonani strachu nebo samotny lehce romanticky zaver. Pro me je to proste prototyp rodinneho filmu - je tu spousta fyzickeho humoru (pady na drzku) pro deti, ale i inteligentni gagy a hlasky pro dospele. ()

Zagros

První Doba ledová se očividně nelíbila jen mně a sklidila obrovský úspěch. Z toho vyplynulo zákonité pokračování. Bohužel bylo také tradičně slabší. Teda nemůžu říct, že šlo o špatný film. Stále jsem se dobře bavil, jen už to byla stále stejná zábava. Klasicky přibylo postav, více se křičí, padá, utíká, což mě ovšem méně baví. Divácký úspěch byl i tak velký a celá série se vydala po cestě dalších mnoha dílů, na kterou se ale už já nevydám. Místo toho si raději pustím znovu první díl. ()

cab

Na uspesne tazeni jednicky navazuje druhe pokracovani s podtitulem OBLEVA. Timto nazvem je vlastne receno, co se bude dit v nasledujicich 90 minutach. Nasi mili znami Diego, Manny, Sid a Scrat jsou v ohrozeni zivotu kvuli neustalemu ztencovani ledove steny v jejich sousedstvi. Plan je nasledujici. Dostat se bezpecne na druhou stranu udoli, aniz by prisli k nejake ujme na zdravi. Ale ono to nebude tak snadne. Nase particka na ceste za bezpecim potkava nove kamardady a resi nespocetne mnozstvi zapeklitych situaci s duvtipem jim vlastnim. Cele jejich stehovani prolinaji eskapady zaludu a jeho pronasledovatele Scrat, ktere jsou tim nejvtipnejsim na celem flimu. S podporou konkurenceschopne prace animatoru se dvojka stava obdobne vybornou podivanou jako jeji mladsi braska. 80% ()

Balu...

..Ukázkově sem si našel chvíli, kdy moje nálada byla svolná k alternativnějším filmovým zážitkům. =) Tohle není epos, tohle nemá být hlubokofilosofické melodrama o svébytnosti žití; jen druhej díl nejlepšího kreslenýho filmu všech dob! =) Ó, jak Vy ostatní recenzenti musíte být zatrpklí, omezení a nespokojení se sebou samými & vším okolo Vás.. Jak můžete něčemu, jako je tohle, udělit hodnocení slovy vyjádřené jako ´průměr´, ne-li hůř?! Prakticky neustále sem se smál neuvěřitelným situacím a nápadům, které autoři dokázali zaimplementovat do děje. V první řadě měla pobavit; a troufá si snad někdo o tomhle pochybovat?! ..A aji kdyby a bla bla bla; infantilnost není nemoc.. =) ()

wosho

Dvojka se podle mě povedla stejně dobře jako jednička. Nevidím zde žádný hluboký propad. A ten hlodavec je navíc se svým žaludem nesmrtelně vtipnej. ()

eagle-eye

Čekal jsem stejnou pitominu jako u prvního dílu, ale k mému překvapení dvojka byla uvolněnější bez srdcervoucích scén. Ačkoliv se ve fiánle jedná o další z řad amerických trikových slátanin, dopadla dvojka u mě lépe než její předchůdce. ()

dopita

Příběh je stejně vetchej jako byl v prvním díle. Jenže první díl měl všechny scény zábavný a vyšperkovaný, zatímco tentokrát takových scén moc není. A tak s přibývajícím časem nastupuje nuda a otupělost. Navíc vše se točí kolem Manyho; Diego a Sid jsou upozadění což je škoda. V porovnání s prvním dílem je to velký zklamání. ()

Hopper

Priemerný animák ktorého príbeh nie je nič moc, a vďaka bohu za veveričku, ktorá v hodnotení sama dokázala "urobiť" jednu hviezdičku. Samotná story je klasické putovanie rozmanitej tlupy, s obohratými fórkami a ako inak, klasickým happy-endom. Pre deti okolo 10 vcelku pohodička, ale pre odrastenejších divákov už sama voda. Pixar rulez. ()

Paity

Co si budeme povídat, bez Scrata by to nebylo ono. Nebo ještě jinak, bylo by to poloviční.Celkově mne Obleva nijak nenadchlo. Stále je to ale ve srovnání s konkurencí super animovaný počin, který vás bude bavit. ()

Angelino

Dej je trošku poslabší, zozačiatku sa to pomaly rozbieha a aj záverečná scéna s príchodom mamutov sa mi zdá násilná. Nepochopil som celkom ani zaradenie dvoch dravých rýb, ktoré akokeby umelo vytvárali nepriateľa putujúcej skupine a vytvárali pôdu pre zaradenie "akčnejších" scén, ktoré skôr pôsobili rušivo ako doplňujúco. Mojim očakávaním ale bolo, že sa dobre pobavím a i keď kvalitu jednotky určite táto časť nedosahuje, bavil som sa dobre. ()

MadChick

Rozhodně zklamání, po velice dobré jedničce sem čekal mnohem, mnohem víc. Bohužel dvojka postrádá vtip jedničky a až na opět výbornou šavlozubou veverku (možná by si zasloužila i vlastní film :-D ) sem se moc nezasmál. Pokud bude někdy Ice Age 3, asi by to už vážně chtělo nějaký příběh :-). Závěr- jako oddechovka na nedělní odpoledne bez výhrady...60% ()

Radim

Oproti jedničce trochu nastavovaná kaše se slabším scénářem, já jsem se ale bavil. Nejllepší mě přišly hudební "choreografie" supů a mini lenochodů. No a skvělá byla samozřejmě veverka. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)