Krásná cikánka a nešťastný Quasimodo – nesmrtelný příběh Victora Huga... Středověká Paříž. Krásná cikánka Esmeralda, svobodná, volnomyšlenkářská dívka, je jako čarodějnice pronásledována rozvášněným davem. Útočiště nalezne v pevných zdech chrámu Notre-Dame. V temných chodbách a zákoutích žije alchymista Frollo, který k sobě připoutal znetvořeného zvoníka Quasimoda. Frollo potlačuje svou vášeň k Esmeraldě, Quasimodo se k ní bojí pro svou ošklivost přiblížit. Esmeralda má však oči jen pro krásného Phoeba, avšak velká láska končí tragédií. Stejnojmenné drama Victora Huga odehrávající se v době vlády Ludvíka XI. v roce 1482 bylo několikrát zfilmováno. Francouzský režisér Jean Delannoy si pozval ke spolupráci známého spisovatele a scenáristu Jeana Aurenche a básníka Jacquese Préverta. (Česká televize)

ostravak30

Těžko říct, které dílo spisovatele Victora Huga je slavnější. Zda-li Bídníci či Zvoník u Matky Boží. Nemám shlédnuté pro porovnání jiné verze. Pravdou je, že Gina Lollobrigida byla krásná, ale zde se mi až tolik nelíbila. Také kombinace exteriérových záběrů a jasně rozpoznatelného studia mě moc nezaujala. Na druhé straně je příběh tak kvalitně napsán, že jen úplný amatér by jej mohl úplně zkazit. Vzhledem k faktu, že film je více než šedesát let starý se dá říct, že je úspěch, když i dneska stále dokáže zaujmout. ()

megajalec

Ono problém je v tom, že sfilmovať Hugovu klasiku je veľmi náročné. Kniha je totiž perfektná a film, akokoľvek dobre spracovaný sa ťažko vyrovná. Klasika z roku 1956 sa tomu dosť výrazne približuje. Aj keď popravde, niečo tomu chýba...Dobrá je najmä druhá časť, ale nemôžem si pomôcť, potenciál tam bol vyšší. Niektoré scény stačilo dotiahnuť do konca. Napr. únos Esmeraldy Quasimodom. Celkový dojem - film neublížil knihe. ()

cimrman2.

550 stran bych fakt nedal ale 115 minut ušlo! Chtěl jsem spoznat ten slavný příběh Quasimoda a Esmeraldy a tak jsem ho poznal. Jaké to bylo? Dostal jsem se do toho až na konci kdy znetvořený Quinn běhal kolem faakt hezké Lollobrigidy a houpal se na chrličích Notre-Dame. Mimo hlavní dvojici jsou herecké výkony průměrné pařížské prostředí hezké. ()

brasek

Určite najlepší zo všetkých snímkov "Chrám Matky Božej v Paríži". Tieto staré klasiky majú svoje čaro aj dnes... stále sa môžeme kochať. ()

PTuranyi

Filmová adaptácia svetoznámej literárnej klasiky Victora Huga napriek veku nestratila nič zo svojej krásy. Spôsob rozprávania, hudba, atmosféra už nie sú moderné, no napriek tomu je to dobre vyrozprávaný príbeh v duchu Čierneho tulipána či Troch mušketierov. Hviezdne obsadenie s exteriérmi dáva filmu osobitý lesk. Anthony Quinn v roli Quasimoda je veľmi dobrý, ale možno až príliš ľudský. Scenár mu nedáva veľa priestoru, aby vyjadril svoju lásku k Esmeralde. O to viac priestoru má kňaz Frollo. ()

giacobbe

Tvůrčí skupina Poledňáková-Tišnovský vážně neví co s volným časem, když v České televizi mohla vytvořit letos (2010) nové české znění, s dabéry kteří byli při premiéře filmu ještě ,,na houbách". ()

Chlo0opek

Dovedu si představit, že kdybych tenhle příběh četl, tak že by se mi líbil víc. Takhle, když jsem jej pouze viděl, mi nepřišel zrovna povedený. Pasáže s cikánkou a jejím tancem jsme vyloženě přetrpěl, ona samotná se mi také příliš nelíbila, zvoník, který je hluchý, ale občas slyší, mne také příliš nezaujal, zkrátka, ačkoliv je to považováno za klasiku, víc než 2* ode mne nedostane. ()

stuj

Filmová klasika. Hlavním tématem je mužská žádostivost, kterou se jaksi nedaří ovládat. Herci sice krapet přehrávají (hrají spíš divadelně), ale to vzhledem k roku výroby nepřekvapí. ()

macherano

Prva polovica o nicom druha bola ta lepsia kedy sa to konecne rozhybalo chcelo by to mozno este jedno spracovanie ale gina bola nadherna s nadhernych zien ()

milos.bradik

Je to asi má nejoblíbenější verze i když jsem ji viděl pouze dabovanou a moderní český dabing jí příliš neprospěl. Ovšem herecké výkony Giny Lollobrigidy a hlavně Anthonyho Quinna byly vynikající a vzhledem k tomu, že mám rád tyto staré filmy, tak jsem si to opravdu užil. ()

vecnaAmbra

Na mňa to pôsobilo príliš akoby medzi nejakými divadelnými kulisami a pomalé, pomalé, ale Gina je pre mňa pravá nádherná Esmeralda a myslím že Victor Hugo by s ňou mohol byť viac než spokojný. Keď porovnám jej tanec so Salminým tancom z roku 1997 tak ten rozdiel je priepastný. V Gininom podaní z nej nemuselo vyžarovať nič sexuálne a predsa to bol najuveriteľnejší a najpôvabnejší cigánsky tanec na svete. Rozdiel v presvetlenej atmosfére rokov pred 60 a naopak deprimujúcej rokov pred 2000 ma tiež chytil za srdce. Preto za 4 aj keď inak ma to moc nebavilo. ()