Krásná cikánka a nešťastný Quasimodo – nesmrtelný příběh Victora Huga... Středověká Paříž. Krásná cikánka Esmeralda, svobodná, volnomyšlenkářská dívka, je jako čarodějnice pronásledována rozvášněným davem. Útočiště nalezne v pevných zdech chrámu Notre-Dame. V temných chodbách a zákoutích žije alchymista Frollo, který k sobě připoutal znetvořeného zvoníka Quasimoda. Frollo potlačuje svou vášeň k Esmeraldě, Quasimodo se k ní bojí pro svou ošklivost přiblížit. Esmeralda má však oči jen pro krásného Phoeba, avšak velká láska končí tragédií. Stejnojmenné drama Victora Huga odehrávající se v době vlády Ludvíka XI. v roce 1482 bylo několikrát zfilmováno. Francouzský režisér Jean Delannoy si pozval ke spolupráci známého spisovatele a scenáristu Jeana Aurenche a básníka Jacquese Préverta. (Česká televize)

standsiller

Poctivá Hugova klasika dostáva až žiacky rozmer a robí z tohto diela audiovizuálnu položku v povinnom čitateľskom denníku. Až mi to pripadá že notoricky známy príbeh bol ponímaný tak automaticky, že od réžie cez herectvo nedostal žiadny nový rozmer. ()

Anet21

⚪Kniha na nevydržanie, od pravdepodobne jediného autora, s ktorým v živote ,,priatelia nebudeme", Victora Huga. Tento film ju však adaptuje na príjemné, farbisté a atmosferické dielko, ktoré v kope ,, zvoníkových" adaptácii jasne vyčnieva a zjednoduší život tým, ktorí z akéhokoľvek dôvodu obišli pôvodné povinné čítanie.⚪Tiež hodnotím až deň po smrti veľkej G. Lollobrigidy, keďže jej duo Esmeralda + Quasimodo A. Quinna je zjavne neprekonateľné.⚪ ()

Sdoom

Pěkné kulisy, dobře vybraní herci, ale samotný příběh má do avizované osudovosti hodně daleko. Předlohu jsem bohužel nečetl, ale vzhledem k její slávě nepředpokládám, že by chyba byla v ní, ale spíš v samotném filmovém zpracování. Proto jen průměrné hodnocení. ()

Melios

Zaujímavá francúzska dráma podľa knihy Viktora Huga, ale keby som to nemusel vidieť kvôli škole asi by som po tom dobrovoľne ani neštekol.....Miestami je to až úmorne dlhé.... ()

cab

Roman od Victora Huga ve filmove podobe stare pres padesat let s oslnivou Esmeraldou a znetvorenym hrbacekm Quasimodem. Lepsi adaptace neexistuje, ale dokonala rozhodne neni. 65% ()

Prochy38

Říká se, že jde o nejlépe zpracovanou adaptaci a já tomu celkem věřím. Knihu jsem sice nečetl, ale něco málo o tom vím... Gina je opravdu nádherná žena, ale že by nějak krásou převyšovala ostatní, to se mi zase moc nezdálo. A. Queen byl geniální. Příběh známe, takže žádné velké překvapení. Kostymy i kulisy na úrovni. Ano, mně se to moc líbilo. Ale plné hodnocení si to u mě nezaslouží z jediného důvodu. Možná to tehdy bylo moderní, ale přehrávající herci mi hrozně vadí. Je rozdíl být na podiu divadla a před kamerou. Jinak fakt kvalitní zpracování... ()

Hanes88

Tenhle příběh mě vždycky fascinoval a tohle zpracování bylo opravdu povedené. Esmeraldu hraje opravdu krásná Gina Lollobrigida a vlastně na tomto filmu se mi líbilo prakticky vše. 90%. ()

Mikino00

Klasika zpracovaná v jako velkofilm z evropské produkce, která v ničem nezaostává za tehdejšími hollywoodskou produkcí. Gina je opravdu krásná a Quinn lehce přehrává, ale příběh je to velmi dobrý. ()

Vesecký

Klasické zpracování jednoho ze dvou nejznámějších románů Victora Huga. Hugo psal zvláštním jazykem, ale jeho příběhy jsem měl rád, Chrám Matky boží v Paříži jsem přečetl dvakrát a tento film jsem viděl mnohokrát. Gina Lollobrigida a Anthony Quinn jsou nenahraditelnými představiteli Esmeraldy a Quasimoda, pokud jsem viděl remake, nikdy se mi tolik nelíbil. A určitě to není ze sentimentality. Konec filmu s přepadením chrámu pařížskou chudinou a smrt Esmeraldy je proti románu změněný a scénárista se vrací až do kostnice za městem. Vůbec zde není zmínka o Esmeraldině matce, tak pěkně popsaná Hugem. A ovšem chybí i vlastní poprava Esmeraldy. Nemohu dát nic jiného než pět hvězdiček. ()

Petrus1

Nečetla jsem ani knihu, ani neviděla jinou verzi (nikdy mě to nijak zvlášť netáhlo). Možná je to ostuda, ale co holt nadělám. Nějak jsem se ale nedokázala do toho děje vžít nebo co. Navíc mi Notre-Dame připadal nějakej papundeklovej (nevím, jestli se to točilo v Paříži nebo v ateliérech), prostě na mě neudělal takovej dojem jako v "životní" podobě. Ale příběh to byl opravdu hezkej - krásná Esmeralda (G. Lollobrigida), která tančí a zpívá (někdy to teda trochu tahalo za uši) a zamiluje se do toho největšího proutníka v Paříži a ošklivej Quasimodo (A. Quinn), ktrerej byl fakt ošklivej a kterej by Esmeraldu chránil před celým světem a navíc by se uživil jako akrobat. A ten závěr - no jo, romantismus byl romantismus... ()

zdeny99

Podle mě je to nejznámější filmové zpracování tohoto slavného románu Victora Huga. Ve své době musel mít tento film veliký úspěch. Lákal především Ginou Lollobrigidou v roli Esmeraldy a Anthony Quinnem coby znetvořeným hrbatým zvoníkem. Jenže dnes po více jak 60 letech mi už tato verze přijde hodně utahaná. Začne se pomalu rozjíždět až v polovině filmu, kdy Quasimodo unese Esmeraldu z popraviště do katedrály, která jí poslouží jako útočiště, protože v ní lidská spravedlnost končí. Až v tuto chvíli začíná první impozantní podívaná, kdy Quasimodo se houpe na obřích zvonech a na fasádě po chrličích. Nejlepší část filmu přichází až v samotném závěru, kdy si lid jde pro Esmeraldu a Quasimodo se rozhodne ji bránit. Háže z vrchu katedrály trámy, obrovské cihly a pustí vařící vodu z kotle pomocí tří chrličů.... Film jsem viděl necelé tři dny po požáru Notre Dame 15. dubna 2019. [1259. hodnocení, 54. komentář, 75%] ()

MasterD

Jako snímek vcelku zábavné a plné inteligentního humoru. Skvělé dialogy a vztahy postav (inspirace předlohou, z nichž některé pasáže nebo i dokonce kapitoly Delannoy samozřejmě vynechal). Najít originální francouzkou verzi (a ne italskou nebo s ruským overdub), to mi dalo teda zabrat – vůbec to nebylo lehké a už vůbec ne rychlé. Nemyslel bych si, že to někdy řeknu, ovšem Hugovo umění dramatu (společně s touto přes 60 let starou filmovou realizací jeho historického románu) je skutečně o několik úrovní výš než většina současné filmové tvorby (21. století). Kéž by V. Hugo viděl, jak je jeho spisovatelská a scénáristická filmografie na CSFD 140 let od jeho smrti obsáhlá. A nejen tato. Samozřejmě každému také doporučuju muzikál z roku 1999. ()

Amonasr

Výpravná klasika, víceméně doslovný a poctivě natočený přepis Hugova románu. Film má i přes svou délku spád, i když některé zejména počáteční scény odrážejí pomalejší tempo doby a dnešní divák se u nich může trošku nudit, místo aby si je vychutnával. Proč se ale aspoň na chvíli nevymanit z dnešních chapadel hektičnosti a nenechat se unášet nefalšovanou romantikou, která postupně graduje až do strhujícího finiše. ()

DANAT

Pre mňa asi NAJ... zvonár Chrámu Matky Božej v Paríži. Výborná adaptácia klasiky svetovej literatúry. ()

titmok

(Keby sa niekto divil, prečo to je trochu nezmyselne napísané tak som to písal ako projekt do školy) Neviem moc čo si o tomto filme myslieť. Na jednu stranu sa mi páčil a na druhú stranu ma vážne že nebavil. Je to možno aj preto, že nie som nejaký veľký fanda starých filmov, a ešte k tomu z béčkovej produkcie :D. Prvú trištvrte hodinu som sa vážne nudil, vtipy boli suché, scény mi prišli strašne rýchlo useknuté, takže som nechápal čo sa kedy deje, postavy a dialógy nezáživné (nemám rád keď sa hovorí v takej tej básnickej reči – jak keby vo veršoch hovorili a tvárili sa že sú poetický... no proste ma to nesmierne štve), a masky mi prišli dosť také odbité. No to som bol celý čas v mienke že film je z nejakých 80-90tých rokov, ale neskôr som zistil že to je vlastne z 50tých rokov, čo som bol fakt prekvapený že niečo tak staré a ešte k tomu z Francúzska a Talianska môže mať vrámci svojej dobovej hranici takú kvalitu. Čo sa týka postáv, herci hrali v skutku dobre svoje role, aj keď mi bola veľmi nesympatická postava Frolla – pripadal mi ako strašne rozpoltená osobnosť a nevedel som ani čo vlastne chcel, ani on to nevedel podľa mňa, či chcel Esmeraldu pre seba, či ju chcel zabiť, alebo čo chcel, a celkovo mi aj ten herec nebol sympatický. Esmeralda – nad tou sa mi tiež pár krát zastal rozum že čo to robí, hlavne pri scéne kde ju chcel Quasimodo uniesť a potom na druhý deň prišla ku nemu a dala mu vodu ako keby sa nič nestalo, alebo keď sa bála Quasimoda ktorý potom následne ušiel a ona za ním došla a povedala mu že sa nemusí báť, akože wut? :D Quasimodo – na začiatku som si myslel že “Bože to je ale zle urobená maska, to nemali väčší rozpočet, alebo čo?” (samozrejme že potom som zistil že to je z 1956), neskôr mi to až tak nevadilo, ale jedna vec mi na ňom vadila. Vadilo mi že v jednej scéne vyzeral tak že rozumie každému jednému slovu a potom v druhej sa robil že nepočuje ani prd. Neviem či to beriem len ja tak, ale nezdalo sa mi že by Quasimodo bol nejako veľmi zamilovaný do Esmeraldy ako to všade píšu, akože určite sa mu tam páčila, ale nevyzeralo to tak že o nej nesmierne básni. Pierre – ten mi možno prišiel aj najnormálnejší. Taký, ako sa hovorí, najviac pri zemi. Neviem síce vysvetliť prečo, ale mám proste taký pocit. A páčila sa mi tá nezmyselná scénka kde Pierre sa dostal nevädomky do časti mesta kde boli žobráci a spol., a ako hovoril “Mne tady ukradli čepku”, to bol asi jediný moment kedy som sa reálne že zasmial. No a samozrejme potom prišla scéna, ktorú neviem aký ťulo vymyslel že ho idú obesiť len tak (ešte že ho tá Esmeralda zachránila). Phoebus – Phoebus mi neprišiel nejako nesympatický a ani nejako zlý, keď upustíme toho že chcel podvádzať s Esmeraldou svoju manželku. Je pravda, že asi mal divákom pripadať sympaticky. Keď sa na ten film pozriem ako celok tak mi nepripadá až tak zlý, ale druhý krát by som si ho asi nepozrel :D. Ako správny hodnotiteľ by som dal tomuto filmu tak 2,8/5, čiže keby že sme na čsfd tak to zaokrúhlim na 3/5. A na koniec by ma veľmi zaujímalo aký mal tento film rozpočet, hmm... (Po prehľadaní na googli som našiel že mal rozpočet 1 milión $, čo na taký Béčkový film aj zodpovedá). () (méně) (více)