Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

RobbieM@N

Směšná Anne Hathaway, do puntíku předvídatelný scénář, snaha zalíbit se, velké duchovní poselství - všechny tyhle a mnoho jiných nedostatků vyvažuje výborná Meryl Streep a hlavně překrásná Emily Blunt. Ta by se dala nazvat jediným důvodem proč se dívat. Příčinou velké oblíbenosti DWP je zjevně dobře mainstreamově zvládnutá režie. ()

Cortesz

Pro mě průměrná komedie, která se potuluje v zajímavém prostředí módy, ale myslím, že snímek je spíše určen pro dámské divačky, ale má pár momentů, které i mě pobavili. Výhodou celého filmu je skvěle vybraný písničkářský soundtrack a především herecké výkony Meryl Streep a i Anne Hathaway nijak nezaostává. ()

vitac.

Ach jo, to byl teda film... Proč se mi dere na jazyk hlavně slovo "plytký"? K módnímu a "zkrášlovacímu" průmyslu mám skoro až odpudivý postoj, takže sledovat kvokání povrchních pipek o zásadnosti rozdílů různých odstínů modré mně rozhodně nenaplňuje blahem, ba je tomu právě naopak. Ale budiž, tahle část se ještě dala ustát. Dokázal bych i pochopit i snahu přizpůsobit se požadavkům zaměstnavatele, do jísté míry... Hlavní hrdinka vypadá celkem hezky, než ze sebe udělá lacinou štětku a hlavně, začne se jako laciná štětka chovat. Při snaze o objektivitu bych filmu dal asi tři hvězdičky, ale protože jsem u toho opravdu trpěl hodně negativními pocity, tak za dvě. P.S. Při jedné z posledních scén v Paříži si povšimněte průjedzu krásného Trabantíka:) ()

reygadas

Tento film je len odkazom, ktorý odhaľuje tvár módneho priemyslu. To, že je módny priemysel prázdny a neznesiteľne nudný a zbytočný, viem aj bez takéhoto filmu. Celý film bol len o tom, o čom je celý módny biznis, teda o ničom. ()

nmarca

Film pro čtenářky časopisů typu Elle apod. , což jsou v podstatě reklamní letáky vytištěné na křídovém papíře a prodávané za nehoráznou cenu. Ty 2 hvezdičky jsou za roztomilou ježibabu Meryl Streepové. ()

maoc

Film jako médium má tu (ne)výhodu, že výsledný produkt je tvořen mnoha lidmi různých profesí. Dobře či dokonce geniálně odvedená práce jednoho může film vyzdvihnout, špatně odvedená práce jiného naopak zcela pohřbít. A tento film strhává dolů výkon scénáristy(-ky?). Otázka je, do jaké míry pracoval(-a?) na objednávku studia nebo prostě nějakých hlavounů, kteří chtěli zaplnit nějakou škatulku a o originalitu jim vůbec nešlo. Protože, vážení, tenhle film, to je hromada klišé a schémat. Smradlavá, hnusná, olezlá, zhnilá hromada, kterou není z bahna podprůměru sto vyhrabat ani profesionálně odvedená práce ostatních. ()

lake-lake

zaprvé, není to komedie. zadruhé, primárně nejde o svět módy, ale o to, jak funguje firma, kde se kvůli místu třeba i zabíjí. zatřetí, móda tomu dodává punc vyjímečnosti ( stejně lidi pošilhávají po světě pop průmyslu - být u filmu či pracovat v televizi je taky hodně free, cool a in). skvělá Meryl Streep (ale ne vždy úplně záporná), skvělý Stanley Tucci, naprosto úžasně záporná, křivá a nepoučitelná Emily Blunt; Anne Hathaway mě až tak neuchvacuje, a pro roli šedé myšky byla zprvu nedostatečně šedá. Naprosto mi ovšem neseděla postava Andreina přítele - ten byl tak kladný, že to bylo k nesnesení. tím pádem se přikláním k názoru, že happyend byl velmi nežádoucí. pár lidí tu psalo, že nepochopili scénu s převlékáním při cestě do práce - nemělo jít náhodou i několik různých dní, sestříhaných dohromady? :) zajímavé komentáře kaze, Nuach, kleopatra ()

nula87

Žánrová chuťovka se skvělými hlavními postavami (hlavně Stanley Tucci). Lehké, s nadhledem, bez zbytečné křeče. 65% ()

Tominni

Až bych řekl překvapivě dobrý film........"Můj osobní život je v troskách. Výborně, tak to tě čeká brzo povýšení........" Konec sice nevybočuje z klasické hollywoodské produkce, ale jinak svěže popisuje svět módy, krásných žen a intrik. Co se dá ještě práci obětovat a co už ne. Meryl Streep vynikající, jak jinak. ()

DjsVorel

Tento film vystihuje jedno slovo a to je bezduchost. Podle mě tento film nemá námět,hlavní myšlenku ani poselství ....a zasvěcení do světa mody,to mně na dnešní poměry příjde trochu malý motiv na natočení dobrého filmu. Rozhodně se přikláním k názoru,že tento film k nim rozhodně nepatří. Myslím k dobrým filmům. Ale vyzdvihnu dvě osobnosti,které nechávají film na té průměrné úrovni. Samozřejmě Meryl. Lepší herečku nemohli tvůrci angažovat do této role. Opět se ukázalo,co všechno může Meryl vytřískat z ničeho.... A dále je to herecký výkon Stanleyho Tucciho. Kdybych ho asi potkala někde na ulici,tak mu uvěřím,že je to homosexuální módní návrhář a nad ničím se ani nepozastavím. To je asi ale vše,co patří ke kladům tohohle filmu. Pokud se ale ve mně nějaký den vzbudí neovladatelný pocit ženské sounáležitosti a možná nějakých chuti po světě módy,sáhnu pak asi po tomto filmu. ()

petite fille

maximálne príjemný film, ktorý ma silno pokúša hodnotiť vyššie. možno je to predvídateľné a miestami ploché ...ale prečo nie keď ide o módu? na tieto pomery veľmi slušné a pozerateľné. pritrafia sa tu aj veľmi svieže komediálne scény (andy zháňajúca nevydaný diel harryho pottera pre mirandine dvojičky, diskusia o modrej farbe opasku) a prekvapia aj iné herečky okrem tradične brilantnej meryl streep (hlavne emily blunt). komédia viac než hodná sobotného televízneho večera bez výčitiek svedomia. ()

LaMadame

Stylovější než šaty od Gucciho. Účinější než pročítání tuny módních časopisů. Vtipnější než leckterá komedie. A ačkoliv je závěr lehce předvídatelný, je to jeden z těch filmů, na které se dá koukat pořád. Skvělá cruela Meryl Streep, roztomilá Anne Hathaway a úžasná potvora Emily Blunt. Dokonalá kombinace, která mě nepřestane bavit. That's all :-) ()

yaqwsx

Film pro mě v neatraktivní prostředí trochu povytáhla sympatická hlavní postava. Film se kolem mě párkrát obtočil, nic nezanechal a zase plaval dál... ()

habertek

Nechápu jak se tohle někomu nemůže líbit. Jako chlap jsem shlédnutí tohoto filmu pořád oddaloval, protože je to o módě a tak, ale když jsem se k tomuto filmu dohrabal byl jsem nadšen!!! Tenhle filmek je super! Mohl bych se na něho dívat ještě desetkrát a nepřestal by mě bavit! Meryl Streep se stejně jako Anne Hethaway shostila své role skvěle! Meryl jako bezcitná a panovačná panička působila dosti přesvědčivě a Anne jako ošklivé káčátko taky! Prostě nemůžu jinak než dát 5*!!! ()

Renie42

Pro mě naprosto zbytečný film, asi nemám s módou a manýry nic společného. Naprosto zbytečné úkoly nehodící se pro asistentku a Streep se mi v tom vůbec nelíbila. Pro mě ztráta času. ()

arbeit

Keď Miranda povie svojej asistentke aby jej išla zohnať kryptonit tak verte tomu že jej asistentka jej ho s pokorou zoženie. Chujovina. ()

soviczka

Jsem holka, módu miluju a stejně jsem se celou dobu pekelně nudila. Z hereček mě bavila jen Emily Blunt, při pohledu na Meryl Streep podle mého muselo Anně Wintour vstávat její dokonalé mikádo hrůzou na hlavě :( Jedna hvězda za krásné hadříky, druhá za Paříž a dost. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky