Bývalý učitel Josef Tkaloun se rozhodl definitivně opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný energie, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu manželky Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny jeho aktivity, přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem, i když v jeho režii dostávají situace občas poněkud groteskní obrysy. (TV Nova)

lesumir

Dlouho jsem ten film "nechtel" videt. Ale po zaverecnych titulcich jsem uznal, ze to bylo zbytecne. Necekal jsem vic, nez jsme dostal, spokojenost urcite, ale nadseni az tak ne. DObry Sverakovsky humor, ale nic, na co bych musel vzpominat. ()

kinej

Tak to vypadá, že si tímto filmem chtěl Zdeněk Svěrák udělat radost. Chtěl se podělit o své zkušenosti s podzimem svého života. Jsem rád, že po nevydařeném Tmavomodrém světě, opět vznikl velmi dobrý ,typicky Svěrákovský, film. Svěrákův styl je ve všech jeho filmem, nevím proč, patrný už jen z příjmení postav. To je zde ale jen první rozpoznávací prvek, dalšími jsou klasický člověčí humor, nebo prostě všesmířlivý duch celého filmu. A přece jen mi tam tentokráte něco nesedí. I když se neopakuje, je Svěrákův rukopis skoro stejný jako vždycky, možná až příliš. Možná také až příliš pozititvní a optimistický a nevěrohodný v tom, jací úžasní lidičkové se scházejí v útrobách supermarketů. Že vlastně všichni lidé jsou dobří a zajímaví. Ale takový holt Svěrák byl je a bude. Výhrady bych pak měl možná i k hudbě. Soukup sice odvedl stanartní práci, ale nešťasnou se mi jeví zařazení celkem infantilní písně J. Uhlíře. Ale, když hodnotím celek, tak v porovnání se zbídačenou českou tvorbou jsou Vratné lahve určitě nadstandart. PS: Oceňuji jakým originálním a vtipným způsbem se podařilo Svěrákovi do filmu vložit Smoljaka celý kolektiv z DJC. ()

cheyene

Velmi příjemná komedie s decentním, slušným a chytrým humorem. Snímek, který se hodí spíše pro starší generaci, ovšem i mladší diváci se mohou dobře bavit. Poprvé jsem viděl Jiřího Macháčka v roli, kde mi byl sympatický, Zdeněk Svěrák byl výborný, Pavel Landovský také a ostatní herce netřeba chválit. Stejně jako jiným uživatelům, tak i mně vadily snové scény :) ()

Jamal

Až na to zatrhávání si Kolji v televizním programu ( sebechvála smrdí ) to bylo naprosto fajn. Pobavil jsem se a účel to splnilo. ()

nunka

Veľmi pozitivistický film nielen pre starcov v dôchodku, ale hlavne pre nich. Má to svoj odkaz, sociálny motív a myšlienku, Svěrákové šplechy, film sa na nič nehrá, zobrazuje len čistú realitu. I napriek všetký pozitívam som sa nudila..Presne som vedela, čo môžem od Jana Svěráka čakať - a to sa mi aj dostalo. Výsledný dojem je teda viac než priemerný. ()

paascha

Typický svěrákovský film, mírné vlažno, úsměv jen tak, aby neuškodil a nenamohl. Řekl bych, že i tento fenomén české kinematografie šedne a ustupuje kamsi do reklamních vod. Škoda, čekal jsem víc ()

ajuska

Čím víc o tom přemýšlím, tím mám z Vratných lahví pozitivnější pocit. Je to rozhodně film, na který nezapomenete jen, co skončí a který potvrzuje, že kvalitní české snímky ještě existují. Příběh je v podstatě komorní a funguje výborně. Svěrákům se podařilo dobře skloubit humor s dojímavými momenty o stárnutí. Skvělé je bezesporu také herecké obsazení, zvláště Zdeněk Svěrák, který má opravdu neskutečné charisma, takže si ho zkrátka musíte zamilovat, ať dělá cokoliv. ()

Big Bear

Další z krásných filmů z pera Zdeňka Svěráka. Tentokráte je to o stárnutí i když Svěrák svým způsobem si se stárnutím (alespoň vnitřním) pohrával i ve více filmech. Zase tu tedy máme velmi lidský příběh se sympatickým hrdinou, který ještě má síly, může, ale svět kolem mu již naznačuje, že by měl zvolnit... Svěráka mám najetého celkem dost. Ať už jsou to jeho rozhlasové povídky, účinkování v DJC nebo jeho scénáře i herecké výkony v mnoha filmech. nevím čím to,ale pár vtipů zde mi nepřišlo až tak vtipných. Buď už já i Svěrák opravdu stárneme a nebo jsem prostě jen neměl dostatečnou náladu u sledování. Nevím. Párkrát to skříplo, ale v celku to bylo velmi dobré. Dávám 4 papíry do koše. * * * * ()

forsberg

Vratné lahve jsou milý příběh, plný dobře napsaných i zahraných postav a postaviček, ale nějak mi ten model: "Vrazíme do toho trochu laskavého českého humoru a lidi se do kina pohrnou" začíná vadit. I když, kdo ví, třeba mi jednou, za mnoho let, připomene Svěrákův aktivní učitel, že lze v tomhle věku provozovat i jiné věci, než dva národní sporty českých důchodců, totiž vysedávání v čekárně u doktora a objíždění hypermarketů s akčním letákem v ruce. ()

Boogeyman

Příjemný film! Mnoho skvělých situací, nádherné postavy a obsazení! Co dodat? Snad jen, že cimrmanovci jsou největší Češi! ()

Rover

Film snad nemá jediné hluché (či slepé:) místo a má výtečný scénář!! Ten však nedokázal záplatovat některé "nedostatky": třeba nic moc HUDBOU Ondřeje Soukupa nebo faktické chyby typu, že ze Želivky je viět Temelín (??) - přijde mi, že to je celkem kus, ne? Ale jinak je to náramně vtipná podívaná s mnoha skrytými radostmi... ()

Indiana

Moc pěkný film, podle mě možná vůbec nejlepší za posledních několik let (samozřejmě beru v ohledu českou kinematografii). Holt Jan Svěrák opět dokázal, že je naším nejlepším režisérem a Zdeněk Svěrák nás přesvědčil o tom, že charizmatu má pořád hodně, stejně jako scénáristické geniality. Některé dialogy se mu opravdu povedly. A co se týče hereckých výkonů...Daniela Kolářová zahrála dobře, ale její postava mi fakt lezla na nervy, Tatiana Vilhemová a Jan Budař tam moc nebyli a tak mi krom Zdendy v paměti nejvíc utkvěli Jiří Macháček a hlavně Pavel Landovský. Jinak opravdu moc povedený film. 90%........akorát jsem nějak nepochytil tu scénu, jak Zdeněk spadnul z toho kola, to se fakt cholericky gebil celej sál. ()

petaspur

"Jak se můžeš se svým vzděláním koukat na takovou kravinu? - Žehlils někdy?" Mám tvorbu Zdeňka Svěráka moc rád, tématu stáří nechtěně začínám rozumět stále lépe, ale přesto je tento snímek pro mne mírným zklamáním. Hlavně mi vadí na Svěráka snad až příliš přímočaré fórky a ten pád z kola bych si dovolil označit za filmařskou příšernost. Vše zachraňují tradičně skvěle okoukané situace ze života i vtipné glosy, které mne nutí zaokrouhlit hodnocení tentokrát směrem vzhůru. ()

Rosomak

Ta snaha se zalíbit... Onen vysněný scénář, na který jsme celé ty roky čekali, je pouhopouhým vrstvením gagů, které by měly člověka pohladit po duši a dojmout ho nad opětovnou poetikou dua Svěráků. Většina scén je naprosto prvoplánových a užívajících všelijaká klišé (ano, zvykli jsme si z předchozích Svěrákových filmů..) s naprosto falešnou snahou zapůsobit. Podlézavost a kýčovitost filmu chvílemi až bije do očí... ()

salahadin

Já jsem taky vítací typ, vždycky uvítám, když mi nikdo neleze na oči :-) Ale vracení prázdných lahví přímo nesnáším a když jsme u toho, ani to nakupování mi nedělá zvláštní radost. Prostřední fáze (zápas s vyprazdňováním lahve) je ovela lepší. Takže v tomhle filmu jsem si toho kupování lahví a vracení užil dost, čili pro mě nudná věc. A humor Zdeňka Svěráka stárne jako on sám. "Teď dlouho nezastavíme..." => pěkný proutkařský sny hmmmm ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady