Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Kurikmoon

ROZHODNE NEPOROVNÁVAŤ S BOŽSKÝ BRUCE. No podľa mňa sa tu okolo tohto filmu robí božský humbuk. Ja to vidím NIE NA KOMÉDIU,ale na POHODOVÝ RODINNÝ film. Film, kde neuvidíte zvratky, krv, vulgarizmy. Kde nepočuť ani jeden prd a jediný kto má povolenie pľuť je lama. Že Steve Carell tancuje vo filme trapne? No a? Dokonca o tom vedia i všetci vo filme a na konci to s nadsázkou parádne rozbehnú. Takže záver. Rodinný film, kde sa rodič nemusí báť zobrať malé deti. A peniaze? Koho to zaujíma? Mňa nie. Vo filme je dosť jednoduchých právd, ktoré môžu poučiť nielen vašich potomkov. Tak poriadne spevniť priehradné múry vášho rodinného zázemia. Len tak pre istotu, aby nebola potopa... ;)) A díky Božský Morgan.. ()

rudess

Pri tomto filme veľmi záleží na tom, z akého uhla sa na neho dívate... Môže to totiž byť čosi neuveriteľné, či trápne a bezmyšlienkovité....alebo na druhej strane celkom milá, vtipná, sympatická rozprávočka, ktorá navyše začala vážne zaujímavo...čo to výrazne pokazilo boli často nezmyselné situácie, nedotiahnutý scenár, či iné prvky, ktoré Shadyac stále slepo tlačil zbytočne jedným smerom... Steve Carell je síce fajn herec, no nie je to Jim Carrey, a vidno, že Morgan Freeman veľmi rád točí filmy s týmto tvorivým tímom... Film určite ponúka slušný vizuál aj hudbu, no musím so sklamaním konštatovať, že ide o jeden z Shadyac-ových najslabších filmov, ktorý sa na Brucea Všemohúceho zďaleka nechytá... Každopádne je to však príjemný rodinný film, ktorý ani tak nepozerá na svoje zisky, ako na radosť z natáčania, upevňovania priateľstiev, hľadania nezabudnuteľných zážitkov, a takisto pranierovania otázky Boha v našom živote... ()

jenik71

Celá tahle komedie se točí okolo stavby Noemovy archy. A proč ? Bůh to tak chtěl ! A tak hlavní hrdina začne stavět. Všichni ho mají za blázna, ale když se protrhne přehrada, všichni si ještě rádi nastoupí... Nebýt zdařilých triků, hodnotil bych to určitě méně. Kvality, který měl mimořádně zdařilý Božský Bruce, Evan prostě nedosahuje. Ale dívat se na to dá. ()

Vercinix

Je to poměrně blbost, ale budiž, takových je dost! Nicméně opět mne zaujalo a již po několikáté přesvědčilo vystoupení Morgana Freemana jako Boha! Co si myslím o jeho rolích s propagandistickým podtextem a častokrát i očividným textem a kontextem, jsem napsal již přímo v diskusi u jeho biografie, ale tento film má jistý bonus, jehož neznalostí onen komentář značne utrpěl! Zde náš maskot červenobílých pruhů a hvězdiček na modrém poli dokonce přísáhá věrnost vlajce Spojených států Amerických a jejich Üstavě a to s dlaní na srdci, s pravým keep smiling a konečně i s bílým oblečkem značícím zřejmě božskou morální bezůhonost celého USA! Aby byl výčet kompletní, tak vzpomeňme pravou americkou zbožnost, jejich neúnavnou píli kterou denodenně vynakládá každý pravý občan na záchranu světa, životního prostředí a duší svých bližních! Veškeré tyto ctnosti náležící onomu zaslíbenému ráji za Atlantikem jsou zde náležitě a barvitě podtrženy nefalšovaným stupidním humorem Hollywoodského stylu a kýčovitostí jež se mísí tu s fraškou a tu zas s přetvářkovitou břečkovitostí! Pokud si myslíte, že takový komentář k hodnocení filmu nepatří, snad máte pravdu! Snad také ne! Dle mého je film (ať již jakýkoli) jistým druhem poselství nebo ještě lépe, každý film chce, hodlá, potřebuje, touží vzbudit nějaké emoce, myělenky a pocity! Pokud se toto začne manipulovat, pokud netočí film jednotlivci, kteří chtějí sdělit... téměř cokoli, ale pokud jej točí "vyšší zájmy", pak se asi nadobro vrátím ke knihám! Sám nevím, zda mám pravdu, či nemám, ale takto na mě tento film zapůsobil! Kdo si tedy myslí, že tento komentář je pouhá snůška keců protiamericky zaměřenéhio žvanila, ať si to myslí! Kdo čte komentáře, aby věděl jak tento film působí na toho kterého uživatele s určitými názory, postoji, vkusem atd. pak ať věří, že na mě tento paskvil působil jako velmi promyšleně vynaložené finanční prostředky na nepovedenou a rádoby vtipnou propagandu USA! Abych tedy skončil, tak jak jsem začal! Je to docela blbost, ale ojedinělá ve své záludnosti! (hvězdičku za odvahu toto presentovat) ()

zuza99

Mně to teda tak příšerný, jako většině píšících komentáře, nepřišlo. Od filmu jsem nečekala žádný zázrak, takže jsem byla mile překvapena. Děj byl dost předvídatelný. Když se začal hlavní hrdina měnit, opravdu jsem se těšila, jak to bude všechno probíhat. Efekty byly podle mě na jedničku. Snad jen mohli zkrátit konec tak o 20 minut a vypustit žvásty okolo. ()

blackkocour

Já se ani těm ateistům a veškerému posměšnému hejtu na náboženství nedivím. Na koho se nejlépe strefuje vystrčený fakáč, zubatá vagína a velký pero nejlíp než křesťanům, kor americkým křesťanům. Pošahaný blázen, věří na fousatého dědu na obláčku, a nějaký “hlas” mu dává bludy do mozku aby postavil archu, kterou mimochodem Noe stavěl asi 134 let, [kde muže stavět pravda, když se tlachá, že se pyramidy stavěly dva tisíce let, že by místo vysokozdvižných vozíků používali pomoc mamutů? což by pouhému smrtelníkovi jako je našemu hamburgerovému soudruhovi bylo jaksik nemožné, aby se vůbec toho dožil, takže mu nějaká potopa muže bejt ledatak u tyči [posraná autoerekce], chtěl jsem říct u piči. Ono, ta “potopa” byl jen běžný přírodní úkon, aby si vrátila co patří jí, protože kdo vždy vyhraje? Tajfuny, tornáda, hurikány, tsunami, lesní požáry.. tohle se všechno děje z čistě logického důvodu, aby se vyhubilo dostatek škůdců, a lidi patří do užšího výběru. V druhé polovině dvacátého století se lákalo lidi do kin na biblické blockbustery, a neseděli doma u bedny [nebo do krychle s malým sklem, kde jste byli rádi že jste chytly analogové vysílání]. Zato o 50 let později se takové sračky točí aby gumovému Carrelovi, Gilmorce a tlustoprdovi Hillovi zaplatily složenky. Opravdový boží zázrak, Holej Úde! Bůh přiřadil člověku touhu objevovat, vytvářet nové věci, posouvat se. Kdybysme tyhle věci neměly, nemáme žádný osobní rozvoj, nahromadili si spousty skillů, a neobnovovali staré věci za nové. Also ten stejný Bůh se spawne a všechno na čem člověk buduje smete ze stolu potopou.. good job ()

Looser

Nebylo to tak strašné, scénář a koncovka je vedená hodně velkou zkratkou, ale jinak filmu svědčí krátká stopáš a to že si nehraje na kdovíjaké umění. Taková oddychovka, která v telce neurazí a člověk se i zasměje. ()

štísko

Film natočený jako nejdražší komedie všech dob velkého úspěchu nedosáhl. Není ale špatný. Naopak, je dobrý. A kdyby byl natočen před dvaceti lety byl by označen za skvělý. Jenže doba pokročila a kriteria hodnocení se změnila.(někdy se dá říci bohužel). Děj lehce plyne, bez nadměrného nároku na divákovu pozornost. Scény jsou vyrovnané. S jednou vyjímkou. Když se Evan učí pracovat s tesařským nářadím, udělaly z něj tvůrci filmu totální jelito. To je moment, který do celkového rámce příliš nezapadá. Jako komedie to pro mne bylo velmi příjemné odreagování. Jako příběh člověka který se nechal zesměšnit pro naplnění božího plánu, byť to pochopitelně nemohlo být příjemné, to bylo pro mne jako pro křesťana velmi obohacující. ()

ranp

Mně to nepřišlo zase tak hrozný, jak tady spousta lidí píše.. jasně, že to má jednoduchý scénář, ale docela jsem se přitom zasmál, 55%. ()

sedm.1

No to byl zase jednou výplach mozku.Sám o sobě si myslím,že jsem hodně rodinný typ člověk,ale tyhle americké pičičárny,které mi od první do poslední minuty rvou horem dolem do hlavy,jak je tam pro všechny na prvním místě především šťastná rodinka,jak má každá famílie hodné a poctivé tatínky,všechápající a tolerantní maminky a roztomiloučké k zulíbání povedené dětičky,jak si všichni za každých okolností pomáhají a nenechávají ani na moment nikoho na pochybách,že právě americká rodina je ukázkou dokonalosti a k tomu jim dopomáhej bůh,chce se mi z toho blejt!A lumpové vždy samozřejmně dostanou za vyučenou.A takto nějak by se dal shrnout obsah a zápletka Božského Evena.Ale abych byl konkrétnější.První polovina filmu ještě docela ujde.Sem tam se objeví úsměvná scéna,docela to odsejpá a neni to trapné.Nicméně druhá polovina snímku,konkrétně od samotné stavby archy,je vše vrchovatě dohnáno,takže i ten minimální humor naprosto zmizí,začne se nekontrolovatelně moralizovat,všichni jsou sladcí,ochotní a perfektní a doslova se valí z každé scény na diváka lavina trapnosti,bezduchosti a nesoudnosti tvůrců co nejvíc vše znechutit přítomností všudejsoucí lásky,pozitivity a zaručeným poučením se,že pokud nejsi poctivý člen fungující a milované rodiny,půjdeš do pekla :).Nikdo se samozřejmně nemusí ani na vteřinu obávat slaďoučkého happyendu a v závěrečných titulkách není opomenuto ukázat,jak vlastně úžasné a zábavné celé to natáčení bylo.Blééé.Navíc Božský Evan zcela jasně ukázal,jak moc je Steve Carell špatným komikem a naopak,že Jim Carrey je skutečným králem humoru a zábavy.Božský Evan je zkrátka nezábavná a nevtipná hloupost,kterou neudrží nad vodou ani herci a ani tuna roztomilých zvířátek. ()

Maynard.

Už ani nevím proč sem měl zrovna puštěnou telku na kanále, kde dávali tohle, ale každopádně když sem viděl Freemana, tak sem se rozradostněl, že to je Božský Bruce, ale von to byl Božský Evan. Tak sem to už dokoukal, abych si udělal obrázek o tom, jak se dá pěkně po americky natočit NOE.Jo, byla to totální hovadina, která ovšem nijak nepodrásala moje nervy. Dvě hvězdičky za Freemana, páč ten prostě umí. Ale zbytek byl hodně velkej kýč s opravdu blbým výběrem herců... ()

herr_carter

Pochopitelně slabší odvar svého božského předchůdce,ale pokud dáte šanci Carellovi v originálním znění, pak se člověk musí zasmát už jenom těm jeho skřekům...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

uzzi

Neuvěřitelná blbost, kde slovo logika neznamená nic. Bohužel i slova jako je vtip a zábava, zde nejsou vůbec opodstatněná. Tahle křesťanská agitka smrdí natolik kalkulem a hloupou vykonstruovaností až je to zarážející. Další chybou je Steve Carell, který film neutáhne a je jen dalším hřebíčkem do rakve/archy. Mnohokrát zmiňovaný rozpočet nejspíše někdo rozkradl, protože to co je vidět na plátně je na úrovni 40mil. Režie je nudná a tuctová. Nejhorší ze všeho je ale scénář, takovou debilitu by vyplodil i lidoop na kokainu. Stavět archu velikosti tankeru v pěti lidech, pak je nechat nastoupit a odvézt pár km...mezitím se všichni objímají a Carell snažící se hrát takovou pitomost zapadá stále více do bahna. To se těm ledním medvědům určitě vyplatilo, zajedeme do USA, tam debil postavil archu, svezeme se na ní kousek a pak zase odjedeme domů..? Film který naštve tím, jak okatě dělá z lidí blbce a servíruje hnůj na porcelánu. 20% ()

jondoe

no trapne.pokus volne pokracovanie bozskeho bruca zlyhava na plnej ciare a to uplne vo vsetkom.tak v prvom rade chyba bozsky bruce(jim carey).ani jednotka zas nebola nejaky superextra hit,ale jim carey v nej vladol naplono si ten film vychutnal a bola ho cela obrazovka.a navyse bolo to aj celkom zabava. v tomto druhom a pre mna zbytocnom filme som sa zasmial mozno tak raz.namet sice nebol najhorsi a klise o tom ze rodina je na prvom mieste je tiez v pohode.(pretoze tak to ma aj byt)len cely film je krcovity a na konci som mal dojem ze ozaj pozeram film o konci sveta.jednu hviezdu davam ani neviem preco.asi pre m. freemana.ale sice ani on v tomto filme nic nepozdvihol. ()

rozbris

Komedie podobná Božskému Brusovi, až na to že se vše děje obráceně, Brucovi se začlo dařit a užíval si, Evanovi se dařilo, ale stal se vousatým Noem, který staví archu aby zachranil celou zvířecí populaci, rodinu a sousedy:-) ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)