Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Derek

ani si uz nepamatam ked som si pri komedii hovoril ze do tejto sceny by sa hodil uplne iny herec, toto mali nakrutit tak tamto uplne inak. u evana sa mi to stavalo v jednom kuse. steva carella mam celkom rad (americka office sa da i ked sa samozrejme nechyta na rickyho gerveisa a 40 rocny panic bola vazne sleha) ale do tohto filmu sa jeho styl hrania absolutne nehodi!!! inak doooost slaba komedia s minimom humoru ale s mnozstvom hluchych miest a miestami az trapnymi trikmi (tiez si to neodpustim a sa pozastavim nad rozpoctom 170 milionov WTF???????????) ()

Skip

Takový obyčejný film na odpoledne, který je sice blbost, ale ne tak úplně hloupá, jak by se mohlo zdát. ()

fallangell

Jednim slovem strasne! Jako postapokalipticky film by to rozhodne dopadlo lepe, protoze komedie bez humoru je jako... to proste nejde. Stejne jako divat se na tenhle film. ()

GILLWANDER

Ľahká oddychovka, ktorá sa za pomoci súcitu dala obstáť. Škoda, že to po polhodine začalo byť dosť otravné. Dej nič moc, taký mierny náboženský výsmech, žalostný a vôbec nie vtipný. Freeman ako Boh bolo jediné plus filmu. Druhé zhliadnutie určite nie. 35% ()

Diamant

Nápad dať do súčasnosti príbeh Noema je tu "pritiahnutý za vlasy". Stačila evakuácia jednej oblasti! A nie stavba lode! A to ešte aj v nedeľu! Zvieratá tiež neboli ohrozené na celej planéte! A hlavne vtáctvo z tej oblasti vôbec nepotrebovalo loď, stačilo mu trochu letieť a zachrániť sa na nepostihnutej oblasti. K tomu ešte myšlienka, že na zmenu sveta stačí urobiť občas dobrý skutok. Občas?! ()

hhannie

Mně něco říkalo, ať se na to pokračování nedívám.. Steve Carell je sice určitě skvělý komik, nicméně to tuhle"komedii" nezachránilo. Božský Bruce s Jimem Carreym byl parádní, tady bylo pár světlých momentů, ale nic víc, nic míň. ()

marcek

Paradni komedie. Hodne to sice pripominalo Bruce, ale co nadelame. Steve Carell si film od filmu ziskava vic a vic me sympatie. Morgan Freeman byl v bilem proste fantasticky. Konec filmu me trochu zklamal, ale i tak jsou to krasne 3 hvezdy. Nejlepsi bylo stejne "EVERYBODY DANCE NOW!" na konci ()

Jino

Je škoda, že se tvůrci rozhodli natočit pokračování, ve kterém navíc nehraje hrdina z předchozího dílu Jim Carrey. Tah se Stevem Carellem jim nevyšel. Steve není špatný herec, jen mu ta role absolutně nesedla a chvílemi mi připadalo, že vlastně ani neví co má dělat. Vtípky založené na situacích v ději nebyly právě nejlepší, v tom je ta chyba - Jim dokáže z těhle situací těžit a udělat slušný humor. Steve bohužel ne. Podprůměrná americká komedie, rozhodně jsem viděl i horší. Jen je škoda, že první díl nepřekonal. 40% ()

Pugo

Jedna hviezdička za pár málo vydarených gagov a skvelé efekty. Pre rodinu ale určite pekná komédia. ()

4daPeace

Verdikt: Nejpříjemnějši filmové překvapení 1. poloviny roku 2007. Přiznám se, že jsem jednoznačně čekal horší film, než již tak hodně průměrný Božský Bruce a i když rodinné filmy nejsou mým šálkem čehokoliv, tak jsem se dočkal naprostého opaku. Naprosto úžasný Steve 'Noe' Carell, docela příjemný scénář, sympatický hudební doprovod, narážka na '40 let panic' a dobrák od kosti Morgan Freeman...wow! Pokud máte děti, tak s tímto filmem neváhejte a vytáhněte je do kina. ()

snob

Komedie s potenciálem se vesele změnila v pokrytecké poukazování a směšné moralizování. Co oni v té Americe všechno nemají. Zavidím jim. I Boha, který za ně řeší pozemkové podvody s efektem snad až apokalyptickým. Až mi praskne doma potrubí doufám, že mi Bůh pošle aspoň páreček želv, vždycky jsem si je přál. Takhle jsem obšťastněn vždy jen párečkem mindráků. ()

TommyLeeJape

Byla to přesně taková kravina jakou jsem čekal, takže mě to nezklamalo, určitě ale ani nijak nenadchlo. Spíš naštvalo. Grrr, Já tak nesnáším typy filmů, kde se hlavní hrdina chová naprosto stupidně a za žádnou cenu nedokáže někomu vysvětlit co se to kolem něj děje. Tady je to navíc dovedeno úplně do extrému, protože když vám rostou vousy rychlostí šneka a na každém kroku vás pronásledují zvířata, tak by i pětileté dítě mělo poznat, že je něco v nepořádku. Na druhou stranu by mě docela překvapilo, kdyby se postava Steva Carella chovala alespoň trošičku logicky, takže jsem to nějak překousl. Co jsem ale nepřekousl byl zbytek Evanova biblického dobrodružství. ()

C0r0ner

Bruce byl fajn, protože ho táhl Carrey, Freeman a scénář. V Evanovi už nic z toho není a tak je logické, že kvalita bude někde trošku jinde. Když film skončí, tak divák vlastně vůbec nic nedostane. Na druhou stranu se ale ani minutu nenudí, takže s hodnocením to vidím někde tak napůl. 50% ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)