Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

kwoky

Jeste v pulce flimu jsem chtel dat 4*. Zacatek nic moc, ale jak se zacne stavet archa, tak je to super :) I kdyz jsou nektere vtipky trapne, tak u "Mooooooooother, father, brother, sister" jsem malem umrel smichy. Hlaska roku :) Bohuzel krome tohoto momentu jsem se nesmal, ba co vic, ani neusmal. A od tehle scenky take zacinaji vizualni efekty a rodinne drama, coz se mi vuuubec nelibilo. Bude to znit blbe, ale druha pulka filmu je totalni sranec. Proste nudny hnus. Kdyz to zprumeruju, tak je to dve a pul hvezdicky. Zaokrouhlim nahoru, i kdyz vlastne nevim proc. ()

unagi

Hotový odpad! No ale aj tak za ten nápad to nemožem zhodiť dole v hodnotený...videl som aj väčšie sračky! ()

iampatrik

Sice možná vtipná a "střelená" komedie, kdy se chlápkovi objeví Bůh a chce po něm, ať postaví archu, ale na film rychle (možná hned) zapomenete. Film možná tak pro menší děti, které je potřeba zabavit při cestě na dovolenou. ()

.MJ.

Božskému Brucovi to nesahá ani po kotníky. Prostě Carell není Carrey a je to sakra znát. Tenhle film se pouze snaží svést na předchozím úspěchu, ale ani to se nepovedlo. 30% ()

Hanes88

Slabší pokračování Božského Bruce. Musím říct, že i Božský Bruce byl místy docela nic moc, ale tam to zachránil Jim Carrey. Jak to měl zachránit ale tady, když tu nehraje? To je možná ono...40%. ()

Danken

5/10 Sice jsem to neviděl úplně od začátku a moje koncentrace celkově nebyla 100%, nicméně si dovolím říct, že to byla klasická americká ptákovina, která nevyrazí dech, ale na druhou stranu se z toho zase ani člověku neoprudí zadnice. Takže asi tak. ()

prezdivaka

Už jen ta myšlenka, že bůh je černoch - chudáci židé. Co ta trojjedinost? No nic. Z několika klád Evan postaví asi dvěstěmetrový kolos za pomoci jednoho jeřábu...Zachraňuje zvířata, která jak na konci řekne televizní reportér, se vrátí do svého přirozeného prostředí. Co na tom, že je to ve Washingtonu D. C. a jsou tam tygři, sloni, žirafy...Příšerné herectví, děsné dialogy a opravdu sem tam vtip. Jeden z vážně zbytečných počinů. A jedna pozitivní zpráva - producentům, kteří chtěli vydělat, se sotva vrátily jejich peníze. ()

Yardie

Slabota a velké zklamání! Čekal jsem něco ve stylu Božského Bruce, ale nedočkal jsem se. Docela promarněný potenciál. Dokážu si na toto téma představit vcelku zábavnou komedii. Ale tohle bylo naprosto o ničem a minimálně vtipné. Howgh! ()

Marius_ss

Totálna blbosť bez štipky snahy o aspoň priemerný scenár, aby to ako tak dávalo zmysel. Navyše mi na tejto "komédií" neprišlo absolútne nič vtipné. A sklamalo ma aj to, že sa ani trošku nesnažili naviazať na prvý diel... absolútne ani zmienkou. Tento film patrí do kategórie "Nemal vzniknúť". ()

Phillo

Carrel je Pán komik a od čias Mr. Atkinsona asi najlepší. Len by to chcelo už konečne nejaký poriadny scenár a nie len zlepenec všetkého amerického a už videného (s množstvom „hláškujúcich“ postáv). Ale Morgan „I Am God, Who is More“ Freeman je cool :) ()

Simgal

Nejdražší komedie všech dob (stála 200 mil. dolarů!!), která se snažila navázat na vynikajícího Božského Bruce. Bohužel pro všechny se to moc nepovedlo. Steve Carell i přes své komediální nadání není žádný Jim Carrey. Zatímco Bruceovy dá Bůh všechny své schopnosti a řekne zkus si jaké to je, tak Evanovy sváže ruce posláním novodobého Noa. To je hlavní problém tohoto filmu, protože momenty, kdy Bruce objevuje a následně využívá svých Božských schopností jsou to nejlepší z filmu, tak Evana po většinu času vlastně jen litujete. Na komedii je tu žalostně málo dobrých gagů a naopak se nám snímek snaží natlouct do hlavy jedno poselství za druhým. Když se také na Božského Evana díváte, tak si říkáte, kam se poděli všechny ty peníze? Vždyť tohle se dalo natočit za polovinu. Jen pro porovnání, Michael Bay natočil druhé Transformers za stejnou částku a je to sakra rozdílná podívaná. ()

Standic1

Co říct k myšlence toho, že hlavní hrdina je nucen postavit celou archu, aby zachránil několik stovek zvířat, která i kdyby nepřiběhla, tak by rozhodně nevyhynula, protože potopa, která vznikla při rozibití přehrady zatopila sotva jedno malé udolí? Asi radši nic... Po komické stránce se ničeho zásadního nedočkáte a věčně uřvaný Steve Carell Vám spíš začne dráždit nervy. Na druhou stranu i pár světlých chvil se najde takže vystačí jako oddychovka na večer. ()

kamil.i

Tento trikový kinoprepadák treba brať s poriadnym nadhľadom- iba tak si oddýchnete pri nenáročnom rodinnom a ekologickom Evanovi, ktorý po humornej stránke nikdy nebol a zrejme ani nemal ambíciu byť podobný Všemohúcemu Bruceovi. ()

arcticsky

I když tento film byl údajně drahý propadák, mě se to líbilo. Dobré obsazení a závěrečná akce také stojí za to... ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)