Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Magneto

Steve Carell je dobrý komik a v pár scénach to potvrdil, ale väčšina filmu je nudná...Ani "vyvrcholenie" nieje také spektakulárne ako som čakal. Nehovorím že odkaz filmu je zlý, len to spracovanie mohlo byť troška efektívnejšie. Prílišná civilnosť sa niekedy nevypláca. ()

JimmyII

Čekal jsem podle hodnocení horší věc, nakonec jsem byl příjemně překvapen oddechovou komedií na ztracené nedělní odpoledne. Typický americký příběh, střední porce patosu, špatná digitální zvířátka, působivá povodeň, skvělý ňouma Jonah Hill, extra sympaťák Steve Carell, pro kterého mám prostě slabost a Morgan Freeman, který je prostě, no... bůh:-) Já jsem se bavil. Ale ano, tu hrdličku si mohli odpustit. Tři hvězdičky, čtvrtá za titulkové tanečky a Carella s vlasy v culíku a bradkou v copánku - rockec! ()

danco123

Doposiaľ som myslel, že Morgan Freeman má vynikajúci "čuch" na výber filmov v ktorých si zahrá. No bohužiaľ tomu tak nie je. Vo filme sa nevyskytoval ani tak často, ale i tak jeho výkon bol žalostný, že dĺžka jeho účinkovania vo filme, nehrá žiadnu rolu v tom, aby som ho skritizoval. Steva Carella nebudem radšej ani komentovať, pretože ten je kapitola sama o sebe. Jediné čo ma vo filme pobavilo, bola scéna s akváriovými rybičkami. Na tej som sa skutočne zasmial. Inak ten rozpočet filmu...no, s takým by šlo natočiť špičkový film. Podľa môjho názoru, premrhané peniaze. Dávam filmu 20%. ()

A.L.E.S.

S filmy s náboženskou tématikou, které mají vyznít vážně nebo mají přinést nějaké poselství, mám trochu problém. Věřících je spousta, ale když někdo konkrétní řekne, že mluví s bohem nebo bohy, okamžitě je za blázna. Takže buď věřící věří tomu, co se jinému stalo, nebo v něj prostě nevěří. A celý film se v tomto duchu nese. Zaznělo tam několik pěkných myšlenek, které si může odnést i ateista, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o film podle skutečné události, nýbrž fantasy, musím věřící zklamat, že žádný bůh nebo žádní bohové prostě nejsou. A jakkoliv je Steve Carell dobrý komik, králem komiků není. ()

Ryuuhei

Ptákovina, která se snaží těžit z jinak výtečného Božského Bruce, ale vůbec se jí to nedaří. Není to vtipné, ani zvlášť zábavné, spíš trapné. Škoda hereckých výkonů a vůbec i peněz. /// Viděno na Nově. ()

T-pack

Mohlo to dopadnout mnohem lépe. U Bruce jsem se vážně bavil. Tady ani ťuk. A opět za to může hlavně Carell, který je neuvěřitelně mizerný komik. Jeho otupělý výraz mi k smíchu nestačí. Kdyby to bylo žánrově zařazeno mezi neslané, nemastné průměrné filmy, dal bych hvězdiček víc... ()

Pavlínka9

Souhlasím s plno názory, které tu film hodnotí velmi nízkým počtem hvězdiček...Snažili se vytvořit za mnoho peněz něco velkolepého, co ještě snad více okouzlí diváka navnaděného z Božského Bruce, který plno lidem učaroval. Bohužel Božského Evana považuji za velice podprůměrný film, kde si ani nepamatuju, zdali jsem se vůbec nečemu smála. Spíše jsem měla nutkání vysmát se Carellovi... ()

elanius

(142/2014) / Dosť neškodný pokus a dobrú rodinnú komédiu. Samozrejme ide o vytrieskanie potenciálu (inak aj tak docela malého:) z Bruca Allmightyho. Carell je dobrý, ale tu nemá moč čo hrať a rovnako ako celý film sa iba zveze po bezpečnej šablóne. (5/10) ()

popkec

Nazyvat tento film komedii je urazka pro ostatni filmy v tomto zanru. Nevtipne, ubohe, bez napadu. Takhle zkazene pokracovai jsem dlouho nevidel. 1* s odrenyma usima ()

blackJag

No asi si o mě budete myslet, že jsem blázen, že dávám 4*, ale nemůžu si pomoci :-) Mě se to prostě líbilo. Vůbec nic jsem od toho nečekal ( co bych taky po všech těch negativních recenzích mohl čekat ), dokonce ani do kina na to nedošlo dost lidí ( byl jsem tehdy sám ), a bavil jsem se výborně. Film bych třeba neoznačil komedií, ale rodinným filmem a já jsem už hodně dlouho tak dobrý rodinný film neviděl. Příjemně málo patosu, ani morálními ponaučeními se neplýtvalo. Konec propluje v příjemné ekologické poselství a když se jedná o záchranu přírody, cítím v tom něco, co mne přitahuje. Zvolení herci vše zvládají s přehledem a Morgan Freeman jako Bůh? Lepší volbu si snad ani nedokáži představit ( můj ateismus s tím má pravděpodobně něco společného ). Kdyby Bůh byl a opravdu byl takový, byl by to vskutku pěkně škodolibý parchant :D ( bez urážky ), ale kéž by ano. 75% ()

Mr.Dogman

Božský Bruce se mi líbil hodně. Tam byl Steve Carell ještě docela vtipný. Ale postavit na něm celý film, byla podle mě špatná volba. Ale za krásnou Lauren Graham jedna hvězdička navíc stojí ;) ()

Guzo

Není to Božský Bruce, je to film o úplně něčem jiném.. Jediné, co mají tyto filmy společného, je Morgan Freeman, který odvedl opět skvělou práci. Možná by to chtělo, aby byl Evan na začátku větší prudič, ne jen hodný tatínek, co nemá čas na děti kvůli honbě za lepším světem, pak by film dostal ještě větší grády, takhle je to nadprůměrná komedie s trochou moralizování, které je ale občas všude třeba. ()

jitrnic

Božského Bruce jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat, na Evana jsem se ovšem chystal s tím, že jde o komedii. Což moc neplatí, protože tady se jedná o klasický rodinný film se zdůrazněnými hodnotami Bůh-rodina-láska atd., humor zde použitý je tomu přímo odpovídající (klepnutí se do prstu doprovozené srandovním obličejem ap.). Pokud to ovšem skutečně bylo míněno jako komedie pro dospělé publikum, pak je to hudlařina. Jako rodinná zábava budiž. ()

cross

Vždyť on to byl vlastně docela zábavný odpočinkový film, který sice nějak nepřekypuje zábavností, ale zároveň se u něj nudou kousat nebudete... Co mi ale fakt není jasné je zápletka, která prostě nedává vůbec smysl - to se opravdu do nějaké vesnice na předměstí štrachaly všechny druhy zvířat, jen aby se projeli pár kilometrů lodí a pak zase vesele odhupkali do lesů (....ehmmm, do Afriky?!?). Nerozumím a nechápu jak někdo může vypustit do světa tak chabé rozuzlení.... **1/2 ()

Ichabod

Tak tohle je hodně špatný. Zatímco Carrey v prvním filmu opravdu bavil a celý film se dal sledovat i opakovaně, tak Evan Almighty je prostě totálně mimo. Hloupý nápad nezachrání ani Steve Carrell s Lauren Graham a otřesná režie, soundtrack a ubohý humor tady potlačují veškeré šance na rozumné hodnocení, protože timhle filmem bych si nezpřijemnil ani pobyt v nemocnici. Strašná nuda. ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)