Fido

• Kanada

Fido

Komedie / Drama / Horor / Romantický

Kanada, 2006, 91 min

Svůdná Carrie-Anne Moss mě vždycky dostane. Opět z její strany podaný excelentní výkon a jasně dominuje celému snímku. Film Fido je takovou odpočinkovou komedií u které nemusíte moc přemýšlet a jen se bavíte. Humorných momentů je tu víc než dost a milovníci zombie se dočkají i trochu toho násilí. Nejvíc mě dostala hláška: zlato, schovej zuby!!(1.7.2008)

Kýčovitá maloměšťácká stylizace do US padesátých let-Nádhera. A zombie lidštější než lidi.Stačí nemyslet,chovat se přirozeně (k tomu sice patří nějaké to požírání pobíhajícího masa,ale o to míň pokrytectví),ještě láf story trochu jinak, a zatímco v kotlině posíláme tatínky do polepšovny,tak tady rovnou zmtrvit.Ale jen na chvíli ,samozřejmě.(27.1.2011)

Fido není nejlepší komedií. Film je zasazen do padesátých let minulého století. Představuje nám americké (kanadské) předměstí, obývané povrchními lidmi, zakládájícími si na počtu zombie v domě. Někdo zombie s náramkem používá k souloži, případně k masturbaci, jako sluhu. Druhý, jako zahradníka, pošťáka, nebo mlíkaře. Děj nás zavede do rodiny, která svého zombie používá, jako domácího mazlíčka. Ženuška vlhne při pohledu na něj, syn v něm vidí skutečného tátu. Manžel v něm vidí konkurenci a nebezpečí. Samotný zombie (Fido), je však naprosto vygumovaný. Fido občas sežere souseda, občas sežere děti, občas sežere starou bábu. A to je v podstatě všechno, co nám tato postava ukáže. Nejvtipnější postavou tak není on, ale Carrie-Anne Moss (Trinity z Matrixu), která hraje skvěle a svojí postavu udělala zajímavou, ačkoliv její prostor ve scénáři, není největší. První hodina není ničím zajímavá, vtipná. Vtip a trochu akce se vyskytne až v poslední třetině filmu a trpělivý divák dostane alespoň trochu té zábavy. 55% 03.01. 2010(3.1.2010)

Tvurci zustali tak trochu na puli cesty. Sice tu mame na kazdym kroku zombika a sem tam dojde na naky to zrani masa nebo strileni, ale jako horor bych to fakt neoznacil. A bohuzel to buhvijak nefunguje ani jako komedie, tvurci se sem nijak zvlast nesnazi cpat forky a film jen tak pomalu plyne s docela prijemnou dobovou atmosferou. Aspon, ze herci jsou fajn a Connolly v roli hlavniho zombika ma vyraz neco mezi naprosto vygumovanou palici a totalnim frajerem. Mohlo to bejt daleko lepsi, potencial tu byl.(17.10.2009)

Docela zklamání, protože ono to neni ani horor a bohužel ani zombie-komedie. Na horor tomu schází potřebný napětí, nějaký drsný či pěkně splatterový scénky a na komedii tomu zase schází vtip, sice se tomu nedá upřít originalita, která to dělá aspoň trochu zábavný, ale jinak je to fakt o ničem, což je docela škoda, určitě to mělo na víc, nebát se trochu přitvrdit, tak by to mohla být pecka(19.10.2007)

• - Helen Robinson (Carrie-Anne Moss) má ve filmu pětiranný revolver, ale v 53. minutě filmu z něj vystřelí celkem 9 krát bez přebití. (Stanley619)

• - Tehotenstvo postavy Helen Robinsonovej bolo do filmu vložené kvôli tomu, že herečka Carrie-Ann Moss bola počas filmovania skutočne tehotná. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa v Kanade. (Greenpeacak)