Fido

• Japonsko

Zombino

Komedie / Drama / Horor / Romantický

Kanada, 2006, 91 min

Chcete být IN??? Kupte si zombíka...Alespoň takhle nějak to vidí lidé v tomto snímku a díky magickým obojkům (fakt kouzelný čéče) máte i skoro jistotu že Vás zombík nesežere k obědu a vy nemusíte závidět sousedům jakto že oni ho maj a vy ne (toho zombíka) . Tahle hororová komedie je skutečně šílená a scénarista asi na něčem neskutečně frčel a nebo se prostě jen dokonale odvázal. Každopádně film to není vůbec špatný mě dostala scéna zombík Fido VS stará babka nebo Fido VS šikanující kluci ale každý si vyberu tu svou. Jinak náš zombo-hrdina Fido se ocitl v parádní rodince kde taťka je magor, mamka po Fidovi jede, kluk ho bere jako nej kámoše...no pošahanější už je snad jen soused odnaproti co randí se svou zombicí. V tomto filmu už chybí jen písnička od Landy a bylo by vymalováno úplně. Je to ulítlé ale člověk se u toho zasměje a o to jde takže já jsem pro a doporučuji.(10.4.2013)

Docela zklamání, protože ono to neni ani horor a bohužel ani zombie-komedie. Na horor tomu schází potřebný napětí, nějaký drsný či pěkně splatterový scénky a na komedii tomu zase schází vtip, sice se tomu nedá upřít originalita, která to dělá aspoň trochu zábavný, ale jinak je to fakt o ničem, což je docela škoda, určitě to mělo na víc, nebát se trochu přitvrdit, tak by to mohla být pecka(19.10.2007)

• eraserhead666

Hororová komedie? Z hororu to nemá nic a toho humoru je tu pomálu (ale jo, párkrát jsem se pousmál, jenže to se se stává, ať už chtěně či nechtěně, u každého druhého filmu, některé fórky byly dobré). Úsměvný film pro děti na nedělní dopoledne. A to vůbec nemyslím ve zlém. Dobré na tom jsou jen tři věci - úvodní medailonek, retro stylizace padesátých let včetně oblečení a naleštěných auťáků a Carrie-Anne Moss coby pokušitelka zombie, která dokáže doslova vykřesat radost ze života i z mrtvoly :-). Čekal jsem víc.(12.12.2009)

Rozhodně originální film, který je odstartován skvělým instruktážním filmem. Pak se sice dobrý nápad trochu rozmělňuje, vzniká stylizovaný, ale naprosto klasický příběh. Naštěstí tu však stále zůstávají perfektní černohumorné situace. Celkový dojem nakonec výrazně vylepšuje závěrečné zombie řádění za zvuků rozverné hudby a samotné zakončení vůbec. Velmi silné tři hvězdy.(2.12.2007)

Scénář: Robert Chomiak, Andrew Currie, Dennis Heaton .. Huá! Už úvod jak z dokumentárního žurnálu okamžitě napoví, že půjde o dosti netypický zombie snímek bez efektního vraždění, ovšem s neskutečnou nadsázkou. Společnost ZomCon je ukázkou toho, že business jde udělat i na vesmírné radioaktivitě, po které se mrtvoly mění ve vrávoravé postavy hledající živé maso. Právě ZomCon našel způsob jak tyto příšerky domestikovat a zapojit do života aneb zavedl nový druh otrokářství. Snímek je zasazen do padesátých let a dá tak vzpomenout na doby, kdy podobně laděných sci-fi/fantasy filmů vznikalo opravdu hodně. Celé vyprávění je pojato jako černá pohádka, kde apatie postav k smrti a vůbec všemu dění okolo budí pošetilý úsměv, jak je to nevážné, přesto pečlivě vymyšlené a zábavné. Podporuje to i hřejivý look maloměsta a zejména vydařené herecké výkony. Carrie-Anne Moss je ještě větší kus než v Matrix, je vidět, že pár let a pár kilo ji vůbec neuškodilo. Billy Connolly jako domácí nemrtvák zvládá tohle herecky omezené vystupování s bravurou, perfektní jsou však i zaujatý Henry Czerny či nedůvěřivý Dylan Baker. Zkrátka, zda máte tohle osvěžující žánrové zaměření rádi a přijmete i skvěle vystavěnou poctu pokleslým snímkům padesátých let, tak si jej bezesporu užijete. Jako že je stylově obří měsíc na noční obloze. 75%.(14.10.2007)

• - Tehotenstvo postavy Helen Robinsonovej bolo do filmu vložené kvôli tomu, že herečka Carrie-Ann Moss bola počas filmovania skutočne tehotná. (Greenpeacak)

• - Natáčalo sa v Kanade. (Greenpeacak)

• - Helen Robinson (Carrie-Anne Moss) má ve filmu pětiranný revolver, ale v 53. minutě filmu z něj vystřelí celkem 9 krát bez přebití. (Stanley619)