Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

Trailer

Cervenak

Fascinuje ma, že práve v takom žánri ako sú "zombie filmy", dokážu tvorcovia predvádzať toľko invencie a radosti z filmárčiny. Keď už si myslíte, že vás po Braindeade či Súmraku mŕtvych nič neprekvapí, príde tento neuveriteľne štýlový, milý film, ktorý by som odporúčal ako dokonalú zábavu pre celú rodinu, keby v ňom nebolo toľko vybuchnutých hláv, ohryzených končatín a mŕtvych detí. Carrie-Anne Moss je v úlohe starostlivej mamičky, ktorá kvôli svojmu synovi kľudne vyprázdni do skautíka celý bubienok svojho revolveru, absolútne očarujúca. A záverečný Fidov šluk z cigarety ma prinútil na konci filmu tlieskať... aj keď som pri tom sedel v kresle doma v obývačke. ;-) ()

Malarkey

Sice je to neskutečně....divný, ale každopádně to má něco do sebe. Přehrabuje se v neskutečném a otáčí něco, co nikdy nikdo neotočil. Tvůrci se příběhově vyřádili a nakonec z toho vznikl paskvil, který buď si divák oblíbí nebo ho bude nesnášet. Bráno s nadsázkou, můžu říct, že jsem se u tohoto filmu zasmál. Nesmyslnosti děje, a celkově srandovnímu posuvu zombie filmů, který mě dříve překvapil už v Soumraku mrtvých, ale zde dostal naprosto jinou podobu. Nikoho nenapadlo, že by mohlo být něco takového, ale ejhle, když se to hodí do fantasticky vypadajícího retro hávu, dokáže to zapůsobit. Sice ale jen průměrně, jde hlavně o tu myšlenku, která se určitě povedla, jenomže samotné zpracování jde trochu stranou. Rozhodně je chytlavé a zajímavé, jenže příběhově film nikam neposouvá, i když má kdejak geniální myšlenku. Přesto jsem se s Fidem pobavil, překračuje zákony, ale dokáže pobavit, a o to tomuto filmu jde především. Jen pobavit. --- To je revolver! - Vyndej ho. Vím, že bys ještě neměl mít zbraň, až od 12ti, ale někdy se může opravdu hodit... ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $304,533Tržby Celosvetovo $426,224 ║ Taká lahôdka pre tých čo radi filmy o zombii, je to hravé, odviazané, nechýba tomu napätie, sympatický zombík, ostatný herci tiež fajn zapadnú do deju a celkovo koncepčne to bol prim nápad. /80%/ ()

Renton

Scénář: Robert Chomiak, Andrew Currie, Dennis Heaton .. Huá! Už úvod jak z dokumentárního žurnálu okamžitě napoví, že půjde o dosti netypický zombie snímek bez efektního vraždění, ovšem s neskutečnou nadsázkou. Společnost ZomCon je ukázkou toho, že business jde udělat i na vesmírné radioaktivitě, po které se mrtvoly mění ve vrávoravé postavy hledající živé maso. Právě ZomCon našel způsob jak tyto příšerky domestikovat a zapojit do života aneb zavedl nový druh otrokářství. Snímek je zasazen do padesátých let a dá tak vzpomenout na doby, kdy podobně laděných sci-fi/fantasy filmů vznikalo opravdu hodně. Celé vyprávění je pojato jako černá pohádka, kde apatie postav k smrti a vůbec všemu dění okolo budí pošetilý úsměv, jak je to nevážné, přesto pečlivě vymyšlené a zábavné. Podporuje to i hřejivý look maloměsta a zejména vydařené herecké výkony. Carrie-Anne Moss je ještě větší kus než v Matrix, je vidět, že pár let a pár kilo ji vůbec neuškodilo. Billy Connolly jako domácí nemrtvák zvládá tohle herecky omezené vystupování s bravurou, perfektní jsou však i zaujatý Henry Czerny či nedůvěřivý Dylan Baker. Zkrátka, zda máte tohle osvěžující žánrové zaměření rádi a přijmete i skvěle vystavěnou poctu pokleslým snímkům padesátých let, tak si jej bezesporu užijete. Jako že je stylově obří měsíc na noční obloze. 75%. ()

imf

Už dokumentární vsuvka z úvodu by sama o sobě sbírala ceny na festivalech, ale Fido se na devadesátiminutové stopáži rozbíhá po louce plné nápadů, kvalitních replik a uvolněných herců. Pastelová stylizace a všudypřítomný zombie humor pohánějí kupředu tradiční příběh o klukovi a jeho "nové hračce", přičemž režisér Andrew Currie skladá klišé do úplně nových tvarů a chutí, takže nakonec z Fida nejvíc sálá právě radost z kinematografie jako celku. Zíráte na plátno, minuty ubíhají jako patníky podél silnice a tahle jízda ve vás zanechá výjimečně dobrý pocit z toho, že špatných filmů sice čas od času nebezpečně přibude, ale ty dobré zkrátka nikdy nevymřou. Nový talent se vždy skrývá za nejbližším rohem a každý den má pro vás svět nějaké příjemné překvapení. Jen ho najít. Pokud neumíte hledat, nechte si poradit tak jako já. Ať už je váš vztah k zombie filmům jakýkoliv, nebudete litovat. (90%) ()

• Na pohrebe (cca 1:24:04) FIDO-vi nesvietia červené kontrolky. (GabrielGabko)
  • Tehotenstvo postavy Helen Robinsonovej bolo do filmu vložené kvôli tomu, že herečka Carrie-Ann Moss bola počas filmovania skutočne tehotná. (Greenpeacak)

Související novinky

Unavená smrt

Unavená smrt

21.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si…