Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

anais

Crank je buď kvalitní akční film s naprosto pitomým dějem, a nebo geniální parodie s velmi slušnou akcí. Už samotný námět, ve kterém si musí hlavní hrdina udržet vysokou hladinu adrenalinu v krvi, jinak zemře, jako by si utahoval ze všech typických klišé tohoto žánru. Způsoby, jimiž se k potřebnému adrenalinu dostává, jsou potom asi tím nejvtipnějším, a dovolím si tvrdit, že nejoriginálnějším, co se v poslední době v akčních filmech objevilo (soulož v čínské čtvrti málo co překoná). Jestli se nějakému filmu přiznává videoklipový styl, asi má rychlý střih a hlasitou hudbu. Crank má obojí, jen ještě víc než co kdy předtím. V tomto smyslu připomíná Scottovu Domino. Zatímco Scotta ale můžeme podezřívat, že se svým filmem pokusil vytvořit něco hlubšího (vskutku jen podezřívat), u Cranku nejde o nic víc, než svižnou, byť nesmyslnou zábavu. ()

eraserhead666

"A teď se podíváme, jak si uděláme takovou ptačí budku ze staré krabice od bot." Některý filmy prostě dojíždí na to, že jste dřív viděli jejich pokračování. Tohle je zářný příklad. Je to fajn, spousta absurdních situací (parkování na pojízdných schodech), ale dvojku jsem prostě viděl dříve, no... ()

honajz

Fakt mě štve, jak tady tak často mizí komentáře a hodnocení na ČSFD. Proč mám kurnik každou chvíli kontrolovat a obnovovat svá předchozí hodnocení? Každopádně k filmu - znovu a snad už to tu zůstane. Akční jízda od začátku do konce, v podstatě bez hluchých míst, občas skvělá hláška, dobré triky. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 12.4.2008, réžia slovenského znenia = PAVEL GEJDOŠ - (Stathama dabuje PETER KRAJČOVIČ)+PREMIÉRA NA JOJ: JOJ = 21.3.2010 (Stathama dabuje STANO KRÁL) --- Veľmi by ma zaujímalo prečo takéto pecky slovenskí distribútori neuvádzajú do kín s čo najmenším odstupom od svetovej premiéry. A potom sa sťažujú, že im piráti kradnú zisky. HANBA VÁM vy amatéri. (9.10.2006) ()

Ivoshek

Akční blbost se strašně toporným hlavním hercem... ale v rámci kategorie akčních filmů je to rozhodně kvalitní počin a koho tyhle věci baví, ten si ji myslím parádně užije. ()

SOLOM.

Jde o jeden z těch slabších filmů, ve kterých Jason Statham hraje. Byla to sice svižná adrenalinová jízda, ale taky místy dost trapná. Hlavní hrdina se z nikým moc nesere, což bylo fajn, podobně „černě“ laděné věci mám rád, ale chce to i trochu soudnosti. Amy Smart byla sexy – taky bych jí klidně přefikl před zástupem šikmooček. Takže v konečném hodnocení jde o lepší průměr (60%). Akce, honičky, hromada mrtvol, sranda, přehnanost, trapnost, marný (dementní) konec – to vše tu najdeme. Prostě takový americký /čínský „sajrajt“, stejně jako ten jed. ()

JASON_X

Velevtipná a nadprůměrně nápaditá akční jízda. Nebýt té epileptické kamery a koksem našňupaného střihače, dám bez váhání plný počet. Statham sice obvykle v rolích drsňáků působí se svým dobráckým xichtem a psíma očima trapně (stejně jako když se třeba ohavná a odpudivá Mila Jovović snaží vypadat hezky), ale role adrenalinového štvance mu sedla naprosto skvěle. A kromě Stathama ve filmu ještě zaperlí taková spousta všelijak svérázných a vyšinutých postav, že se na něj budete muset mrknout aspoň dvakrát, abyste vstřebali a vychutnali si všechny detaily. ()

mm13

Rychlovka z tej lepšej polovice podobnej produkcie, korenená zaujímavým koncom, ktorý ju rovnako tak dvíha do kvalitatívne vyšších kategórii, ako jej na druhej strane podráža nohy - pre dobro veci dodá filmu emocionálnejší rozmer, zároveň však naznačí, na čo by sa tento príbeh mohol premeniť v rukách na obsahovú stránku náročnejšieho režiséra. Ale nech!, už len vďaka kúúúlovému Stathamovi a najmä odvahe Amy Smart sú to riadne tri *** !! ()

Bauer

Od tohoto filmu jsem nečekal absolutně nic a důvodem proč jsem ho chtěl vidět, byl Jason Staham. Ještě, že jsem se na něj opravdu podíval, protože je to zážitek. Velmi originální scénář, dobré hlášky, dobře natočené akční scény, výborná kamera a hlavně Jason Staham, ten chlap je prostě cool, ať hraje cokoliv a v čemkoliv a jeho herecký výkon v tomto filmu je výborný. Od začátku do konce je tento film nabušený adrenalinem a přišlo mi, že tvůrci si řekli, když má mít hlavní hrdina stále zvýšenou hladinu adrenalinu, tak proč to samé nedopřát i divákům. A pravdou je, že se to podařilo, protože já jsem měl po celou dobu filmu tu hladninu adrenalinu velice vysoko. Musím také vyzdvihnout konec, který je naprosto geniální. Film, jenž mně mile překvapil a kdykoliv se na něj rád podívám znovu. ()

becki_tu

Milé překvapení. Parádní akční jízda se superdrsňákem Jasonem Stathamem, kterému podobné role neskutečně sedí. Skvělý nápad, vtip a atraktivní zpracování jsou hlavními atributy, díky nimž jsem si film náramně užil. ()

MáŠa

Tak tehle film je mazet, jízda, nebo jak chcete. Od úplnýho začátku to tady jede na plný koule, je to cool, a cool to zůstává až do závěru. Dávám plnej počet bodou. Ne, že by to bylo až tak kvalitní, ale je to až tak koukatelný! ()

duklak2

Zabiják po probuzení zjišťuje, že je "narvanej" jakýmsi jedem a on si musí udržovat hladinu adrenalinu na nejvyšší úrovni, jinak zemře. Je to film, který se pohybuje mezi jednou a čtyřmi hvězdami. Záleží na člověku a jeho vkusu. Celý snímek je šílený a divák se buď směje, nebo žasne, [spoiler] jak to ten hrdina mohl přežít, hlavně tedy na konci:-) Ještě bych chtěl podotknout, že film je dokonalá reklama na Red Bull:-) ()

MeanWhile

Lehká a supr parádní akční rychlovka, nad kterou se ani nějak nemusí přemýšlet. Stačí se podívat a říct si že to byla buď akce která se mi vážně zalíbila, a nebo akce taková o ničem, že to bylo docela zbytečné. Já sám se přikláním k první variantě, a řikám že tendle akčňák se mi fakt líbil, hlavně Jason Statham v hlavní roli se do těchto filmů vždy hodí. I v tomto filmu se to potvrdilo. Super akce doplněná i dobrým soundtrackem. ()

luka4615

Vysokooktanová šílenost, jejíž "vražedné" tempo je živnou půdou pro skvělou diváckou podívanou. Jason Statham nikdy nebyl víc drsnější a cool! „Do you think I've got 'cunt' written on my forehead?“ ()

prome

Průměrný akční film, i když během sledovaní jsem si myslel, že se občas dívam spíše na komedii než na thriller, ale díky zběsilosti jsem se u toho nenudil. ()

Morholt

Hodně slušná akčňárna s Jasonem Stathamem honícím adrenalin na všech možnejch i nemožnejch místech. Bavil jsem se od začátku do konce a několikrát jsem se vážně zasmál. 75% ()

Sawy

Kravina je to strašná,ale taky maximálně zábavná! Jako jednorázová akční oddychovka to funguje bezvadně,Jason je nový akční bůh,za těch 87 minut se člověk nestihne ani vteřinu nudit.Prostě nonstop akce s cool závěrem.Ale na dvojku se radši dívat nebudu,podle reakcí nedopadla zrovna dobře.A proč taky točit k tomuhle dvojku?85 % ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize