Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

francis

To je špatnej vtip. To se nemoh Hynek Bočan aspoň jednou kouknout na hokej, než tohle začal točit? Kdyby aspoň hokejový scény byly pořádný, koukali by se na to aspoň fanoušci, kterých je v Čechách myslím dost, tohle ale žádnej hokejovej fanoušek snad ani nemůže zkousnout. A "nehokejová" část? Z tý je poznat, že nestačí jenom posbírat to, co fungovalo v pár seriálech z poslední doby (motivy, charaktery, herci), hodit to do jednoho hrnce, promíchat a servírovat. Kromě ingrediencí je totiž důležitej taky recept, kterej určí jejich množství a způsob přípravy. A ten tentokrát zatraceně chybí. Škoda, docela jsem se na to těšil (kvůli hokeji a Petrovi Formanovi). Koukat ale už nebudu, jeden díl stačil. ()

triatlet

Ani kvalitní herecké obsazení nezachránilo rozpačitý dojem ze scénáře. Hokej byl upozaděn. Obraty v chování drogově závislé krasobruslařky nevěrohodné. A postava Táborského? Hynek Bočan si ho "vychutnal" při snímání v cele - ale tento seriál snad měl být o hokeji... Doufám, že někoho nenapadne natáčet pokračování. Z toho by nevybruslili ani Sáblíková nebo Jágr:-) Plusem byla pěkná písnička Gabriely Urbánkové http://www.youtube.com/watch?v=K0_1XiU-fhQ ()

duklak2

Hokej miluju a bál jsem se co si nasi reziseri na nás pripravili. Nakonec musím uznat skvělé. Nezvyklé obsazení Martina Dejdara do hlavní role hokejisty Krola mě překvapilo, protože MD jsem si dovedl představit pouze u komediálních rolí, ale tady mě překvapil a zvládnul svoji roli bravůrně. Ještě jednou, díky Martine (Honzo?) ()

BoPo

Príbeh ako z poviedky, čo poslal amatérsky nadšenec do nejakého regionálneho denníku. Pokusy o hokejové zápasy dopadli v podstate ako celý zbytok seriálu. Všetko pôsobí lacno. Od hercov, príbehu až po kulisy. Tešil som sa na seriál z hokejového prostredia, no dočkal som sa len ďalšieho športového paskvilu. ()

themic

Sice to není nic závratného, ale podle mě je to ohodně lepší než ostatní seriály z české tvorby... Martin Dejdar se sem hodí a role mu docela sedne..! No, ale stejně by to chtělo něco novýho a pořádnýho..! Já dávám za tři*... ()

Džejkop

Výborný nápad, horší realizace. První český seriál, který se věnuje hokejové tématice. Tak velký potenciál, zůstal do značné míry nevyužit. A pak taky nechápu proč jsou některé pasáže, tak zbytečně sestříhané. Jednoduše mohl mít seriál víc dílů nebo méně lidských osudů. A další věc, je plný přehnaného pesimismu, a to ho jednoznačně sráží dolů. Že by hokejista, formátu Jardy Jágra, svěřil veškeré své jmění jedné české, ještě k tomu takřka začínající bance? Scénáristi měli asi v úmyslu ukázat, že i hokejová hvězdá nemusí mít život jednoduchý. Co je moc, to je příliš. ()

PogoJoe

Pro mě nejlepší český seriál 2006. To ovšem nutně neznamená, že je to bůhvíjak kvalitní série, protože česká seriálová produkce jde poslední dobou od desíti k pěti... Radši ani nesledovat... Ale tohle mě bavilo. Obzvlášť pěkná hudba a osudy některých vedlejších hrdinů. Pohodová série... ()

stration

Musím přiznat, že jsem se na tento seriál těšil Myslel jsem, že bude lepší než ostatní. Chyba. Byl hrozný, vydržel jsem tři díly a nikdy nebudu litovat, že vůbec nevím, jak to dopadlo. Asi chabý scénář, nevím, ale prostě se to nepovedlo. ()

Chrysopras

Škoda promarněný šance. Tohle prostředí je ( aspon pro mě ) hodně atraktivní a ne tak prošlapaný jako nejrůznější nemocnice či ordinace :-) Ovšem scénář je dost chatrnej a ta sportovní stránka věci je spíš trapnou karikaturou. Snad se ještě někdo do sportovního seriálu pustí - třeba fotbalový prostředí by mohlo být hodně štavnatý, ale chce to daleko víc promyslet... ()

Had6

Nápad dobrý. Ale hokej tady poněkud trpí. Zápasy jsou hrozně nevěrohodně natočené. Komentář hrozný. A nejsem sám, komu se zdá, že zvuk je nějaký divný. Zatím jsem viděl dva díly a jsem zklamaný. Doufám, že se to zlepší. DODATEK: nezlepšilo... ()

Martin741

serial o profesionalnom hokejistovi a o jeho navrate domov. Je zabezpeceny, ma penazi dostatok, a tak vlastne ani nie je co kukat. Pochopitelne vsak, oproti takej Ordinacii je to o stupienok vyssie. Stale vsak silny podpriemer : 30 % ()

C0r0ner

Seriál o hokeji byl můj splněný sen. Ten ale vyprchal okamžitě po prvním dílu, kdy jsem si uvědomil, že ten hokej je tam jenom jako nástroj. Bídná sračka, která je absolutně stejná, jako všechny ostatní seriály podobného ražení - tedy úplně na hovno. Jedna hvězdička je za ten občasný hokej. 20% ()

BUD-SFIS

Mé zjištění je také, že seriál je čisto komediálního rázu. Hlášky od fetačky tipu: "Ne to ty si závislej" mně vždy naplňují smíchem jinými chectavými zvuky. Herci jsou zde otřesní jen Vaculík je klasická prodejná děvka, tak mu to v posledních letech jde a že mu to jde. Drama v žádném případě. Spíš neveselá komedie. Ale postupem času a s přibívajícimi díly, se to zlepšuje. ()