Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

BarkaS

Film, který zabíjí deprese. Milé, pohádkové, vtipné, nepřeplácané zbytečnou akcí a triky ( i když bezhlavá čarodějnice v závěru už je trochu přes čáru) a skvěle obsazené. Zároveň neurazí fanoušky Neila Gaimana. Na tenhle film se dá dívat znovu a znovu, když natáčení herce baví, je to vidět. ()

Kozlowski8

Mnoho zbytečných a k tomu někdy ještě nudných dialogů, až příliš mnoho nadpřirozených prvků, výkony některých hlavních protagonistů nepřesvědčivé... Ale na druhou stranu zase skvělá kamera, hudba, výborné některé pasáže (vesmírný koráb) a skvělý De Niro. V průběhu filmu jsem neustále vnitřně přeskakoval od jedné až ke čtyřem hvězdičkám a zase zpět. Pro mne nekompaktní dílko, kde se střídaly výborné momenty ze zcela slabými. ()

O_Peki

Tak tohle by se mělo dávat na Štědrý den, místo všech Troškových hovadin a Mrazíka. To jsem se zase nasmál. Spadlá hvězda v podání Claire Danes je k zulíbání a moje oblíbenkyně a pubertální láska Michelle Pfeiffer jako parodie na vyplastikované "mladice". A kapitán pirátské lodi - bez komentáře. Boží pohádka. ()

samwise

Překrásná pohádka, které nechybí podle mě vůbec nic. Snímek nemá jediné hluché místo, poutavý příběh, v jehož různých zákrutech by se jiní filmaři velmi pravděpodobně zamotali. Matthwe Vaughn nenechal žádný moment vyjít na prázdno a výsledek skutečně stojí za to. Pro mě prostě ohromně příjemné překvapení a naprosto zasloužených pět hvězdiček! ()

cirkulace

Nádherné, nádherné, nádherné. Ano, je to pohádka, ale mě naprosto uchvátila a rázem se u mě v žebříčku zařadila hodně vysoko. Překrásná Claire Danes, možná právě kvůli ní jsem ze Stardustu byl zcela nadšen. Samozřejmě velký podíl na tom má i opravdu, ale opravdu úžasná hudba od Ilana Eshkeriho. Bravo, bravo, více takových filmů. ()

Cvachetka

Musím říct, že oproti knize velké překvapení. Kniha kupodivu opravdu není moc dobrá. Ale film? Z toho jsem byl nadšený od začátku až do konce. Výborné obsazení hlavních rolí a koneckonců nejen hlavních. Úžasné fantasy, prakticky není nic co by mi na něm vadilo. Za mě jak jinak než 100%. ()

gipper

A když už jsme u těch "pohádek" ... Hvězdný prach mě nadchnul ještě o něco víc než Sněhurka. Né že by snad Charlize Theron byla míň sexy než Michelle Pfeiffer a né že by snad Kristen Stewart byla míň sympatická než Claire Danes. Možná akorát sedm bratrů bylo vtipnějších než sedm trpaslíků :o) O tom to ale není.. Hvězdný prach byl pro mě prostě pohádkovější, přecijen se tam víc čarovalo a přítmonost zářící hvězdy nebyla rozhodně k zahození .. a tak se stal z vesnického chlapce král, který si vzal hvězdu za ženu a na obloze šťastně září dodnes :o) ()

Enzo555

Prečo nemôžu byť všetky filmy ako tento? Že sa vám z kina nechce odísť a chcete viac- lietania, bytostí, humoru, čačiek, de Nira.. ()

Shinnie

Veľmi milá rozprávka, ktorá po dlhej dobe prináša niečo nové. Po starých prvkoch typických pre tento žáner prináša jedinečný príbeh, ktorý je natočený s vtipnou nevinnosťou a okorenený zvláštnosťami a efektmi. Samozrejme mohlo by to byť ešte lepšie ale mne sa to páčilo dosť na 5*. A konečne sa mi rozšírila zbierka obľúbených filmových rozprávok o ďalší kúsok lebo je ich "zatracene" málo :). ()

Jamall

...a tak žijí šťastně až dodnes. Příjemný pohádkový příběh, pohádkově naivní se skvělým obsazením, vše je protkáno milým humorem (princové válí). Claire Danes září jako pravá hvězda. ()

CabelkaB

Zbožňuji ten film. Do kina jsem na něj šla dvakrát. Pro mě jedna z nejlepších romantických fantasy filmů. Skvěle zvládnutá, hudba, scénář, střih .... Z herců musím vyzdvihnout Claire Danes, která mi přišla na roli hvězdy suprově zvolená. Robert de Niro jako kapitán Shakespeare mě naprosto uchvátil. Michelle Pfeiffer jako vždy v každém filmu úžasná a Charlie Cox s jeho nevinností co Tristana nejvíce definovala. ()

Brenda.Ch

Velmi hezká pohádka, s krásným výpravným příběhem, podbarvená dobrými hereckými výkony a skvělou hudbou ! Velkolepý zážitek, hlavně, když si to pustíte na nějaké megatelevizi s domácím kinem. :-) ()

klapqua

Tancujúci krstný tata, Bob De Niro, v ženských háboch aneb tvrďácky nebeský kapitán ma ozaj, ozaj dostal až k slzám smiechu:D. ()

Maiken Algren

Prečo nemám rád rozprávky: bezpodmienečne musia vždy končiť dobre, každý nezmysel za zakamufluje za kúzlo, humor zásadne musí byť vyslovene trápny, ale hlavne: čo to je za film, dvojhodinová smršť počítačových efektov sprevádzaná nekončiacim otravným veľkofilmovým orchestrom. Najhlasnejšie ako to ide, bez sekundy prestávky. Preto nemám rád rozprávky. A to platí aj pre Stardust. Ale inak ujde. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora