Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Hapretor

Když jsem uviděl upoutávky, říkal jsem si: "Bože, to bude zase pakárna made in USA!" Velmi jsem se mýlil. Děj je velmi zábavný a vtipný. Je to nápadité a trikově hezky udělané. Výborná hudba. Skvěle zahrané: Charlie Cox - výborná přeměna uťáplého kokůtka v šarmantního "mušketýra", Claire Danes - opravdu jí to tady sluší, hraje přirozeně a uvěřitelně, Robert De Niro - nejcharismatičtější "gay", co se objevil na plátně, Michelle Pfeiffer - neuvěřitelně sexy, zároveň ugly, Mark Strong - jako Septimus dokonalý, Sienna Miller - správně protivná pipka na facku. Jedna z nejlepších fantasy pohádek, co jsem viděl. Po "Pánu prstenů" u mě nejlepší fantasy oddychovka vůbec. ()

hororwatch

Ale jo. Líbilo se mi to. Na to , co dělaj Američani za imbecilní pohádky tohle se jim naopak hodně povedlo a když tomu přidaj ty svoje vymoženosti a efekty, tak je vidět že umí když se chce. ()

char_t

Chtěli jste se někdy vyspat s hvězdou? A nemyslím nějakou popovou zpěvačku, ale nebeské těleso? Jestli ano, tak jste zaprvé divní, a zadruhé je tohle film pro vás. ()

Heroine

Je škoda nevyužít takové výpravy, a vůbec takových možností. Stardust je ve všech ohledech neskutečně průměrný a neoriginální fantasy, s jednou světlou výjimkou, (a za něj taky ta hvězdička ode mne), = Robert De Niro. Jinak je hudba nechytlavá, herci trapní nebo nevýrazní, a celý příběh je do nebe volající pakárna. Při hodně scénách mi naskakovala husí kůže trapností, zvlášť co se jednalo o projevy "lásky" mezi hlavními postavami, a ani jsem nemohla s kladnými sympatizovat, pro jejich přihlouplé vystupování. ()

Páně

Dojemně roztomilé. Až překvapivě stravitelné i pro mojí maličkost. Má to nadhled, vtip i tempo. Nelze mnoho vytknout, veškeré pochybnosti totiž zaplaší herecké veličiny svým charismatem a své k tomu má co říci i skvělý soundtrack. Láska nebeská. ()

Rockerman

Zatím největší zážitek z fantasy žánru je pro mě seriál "Hra o trůny", protože nejsem jeho fanouškem. Tato pohádka pro dospělé mě však uchvátila svou atmosférou, strhujícím tempem a v neposlední řadě pěknou love-story. Také triky jsou velmi zdařilé a ten naprosto jedinečný a dramatický závěr dělá z filmu silný zážitek. Ač nefanda dávám s klidem za 5*. Jako bonus- Robert de Niro tančící v ženských šatečkách (paráda!). ()

Larsis

Překrásná audovizuální podívaná se skvělým soundtrackem a v první řadě poutatým příběhem. Opravdu kouzelný film, doporučuji! Ihned po zhlédnutí se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Evander

Velmi příjemná pohádka okořeněná fantastickým hereckým výkonem hvězdy Yvaine v podání Claire Danes. Celý příběh vhodně prolíná krásná, uším lahodící hudba. Plný počet tak tomuto dílku uniká jen o vlásek, pro přílišnou překombinovanost fantasy prvků a zbytečně natahovaný závěr. ()

Skawin

Zajímavě pojatá pohádka - příjemná oddychovka. Robert de Niro v netradiční, komediální roli. Finále ve velkém stylu neuškodilo. Dobro zvítězilo nad zlem a tak to má v pohádkách být. ()

Fawkes

Na tomto filmu se mi hodně líbí, že převažuje ten pravý britský nádech. Těch ryze amerických prvků je tam míň a to je dobře. Dlouho jsem neviděl solidní fantasy, které se nezaměřuje na detailní trikové scény ale spíš na příběh s krásnou výpravou. Vše je zde správně, možná až na některé humorné vsuvky, sice nejsou nějak přehnané, ale mohli některé ubrat. Z hereckých výkonů bych nejvíc vyzdvihl Roberta De Nira, jako nejlepší vedlejší postavu. Domníval jsem se, že tak krásnou hudbu složil John Willliams, ale jak vidím tak na plné čáře jsem se spletl a přiznám se že jméno skladatele Ilana Eshkeji slyším poprvé, velikánský dík také jemu. Film Hvězdný prach je důkaz toho, že i britové (samozřejmě i s pomocí američanů) dokážou vytvořit přitahující fantasy snímek se skvělým hereckým obsazením a důrazem na příběh. (90%) ()

boul

Moc pěkný překvapení co se mi dostalo k letošním svátkům, ani jsem nečekal že existuje tak skvělá pohádka pro celou rodinu, u které bych se tak bavil a do konce čekal jak to dopadne.. skvělej nápad a za ten dávám plnej počet * ..85% ()

BazzoxCZ

Sice mě po shlédnutí překvapilo že to byl rodiný film... ale což nejsem rodina xD (Velice mě také překvapil souboj s mrtvým Mark Strong) Film byl vskutku fantastický ale bohužel nemohu dát plný počet*. ()

Anduril

Tak toto dielo je proste super prekvapenie. Veľa som od neho nečakal. Ale aj na tretí krát som sa na ňom bavil. A to sa u mňa o veľa filmoch nedá povedať. Super hlody, efekty príbeh, prepracované postavy, výroky o láske... všetko to valcuje klasické klišé rozprávok. Naozaj super rozprávka naplnená jednoduchou radosťou a optimizmom. ()

vojo

Po dlhom čase vďaka podivnej televíznej dramaturgii som to videl dokonca dvakrát v priebehu dvoch dní a musím povedať, že Hviezdny prach sa nerozplynul v povetrí,ale aj s odstupom času len ukázal, ako málo skutočnej fantázie dokážu tvorcovia do konečnej podoby filmov dostať a nemusia mať pritom neobmedzený budget. Lebo to nie je len o neskutočnej kvalite digitálnych efektov ale práve o tom srdci, ktoré sa snažia v tomto filme mnohí získať.... ()

John8

Pohádka s jednoduchým zadáním, ale nečekanou gradací která vyvrcholí v jeden z nejlepších fantasy soubojů vůbec. ()

BeranSon

Režijně perfektně přeplácaná pohádka, která má své místo a toho se drží. Matthew Vaughn dokáže vykouzlit silný pocit štěstí, což je dobře, protože úsměv na tváři po dobu tohoto snímku skutečně budete mít. Hlavní herecká sestava ujde, ale někdy jsou herecké výkony vážně nerozvážné. Prospěla by možná delší minutáž, na rozřešení některých zajímavějších vztahů. Teplý pirát De Niro potěší, je vidět to že se umí odvázat a udělat si ze sebe srandu, je jen škoda, že mu ve filmu nenechali více prostoru na rozvití svého charakteru. Výstupy ostatních známějších tváří někdy omrzí, což je na škodu... - 4/10 - ()

lemonova

Kúzelná rozprávka pre dospelých. Zo scény, kde Robert De Niro vyčeše Charliemu Coxovi vlasy, som šla do kolien. :)) ()

Ombak▼Penari

Esenciální pohádková fantasy v dokonalém provedení. Vtip, patos, dobrodružství a koktejl osvědčených pohádkových atributů v nádherně nakombinovaném příběhu o lásce a magii. K tomu dokonalé herecké obsazení a máme tu film, který nádherně pohladí po duši a nenudí ani na okamžik. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora