Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • Subjektiv
  ****

  Seriál o pečení chleba?! Troufám si říct, že se netočí zrovna denně. Yakitake sází v podstatě na jedinou kartu, na humor. A je třeba říci, že vzdor tématu se mu docela daří. Seriál je plný shounen žánrových klišé, jenže právě díky tématu se ona klišé obrací v jeden velký vtip. Postavy např. s oblibou mocným výkřikem uvádějí svojí pečící techniku. Pekaři jsou bizarní postavičky. Postavám jsou svěřovány v podstatě pošahané úkoly, jako upéct chleba na pustém ostrově z ingrediencí, které tam najdou. A tak bych mohl pokračovat. Humor má jedinou vadu, po čase začně tíhnout k jisté schematičnosti, ne zcela, ale přece jen. Např. po každém ochutnání chleba zažijeme u porotce nějakou šílenou reakci. Humor je hlavním tahákem seriálu, ale pravděpodobně ne jeho hlavní ambicí. Jen tak mimochodem (pro někoho možná trochu násilně) se dozvídáme různá fakta ze světa pečení a musím říct, že některá jsou docela zajímavá. Pečení nerozumím, ale většinou to mělo svou logiku a znělo to věrohodně. A dokonce je tu jeden recept na chleba, který si prý snadno upečete doma (japonském doma - potřebujete vařič na rýži, v ČR jich asi zase tolik není). Seriál je poměrně rozsáhlý a IMHO na konci (krátce po turnaji v Monaku), hodně ztratí ze své svižnosti. Když na ten konec trošku pozapomenu, tak mohu dát klidně 4 hvězdy, ale slabší.(27.2.2007)

 • Genryuusai
  ****

  Vtipná věc, imho ale nejvíc těží ne z vlastního humoru, ale z parodování. Pěkně se skrze ní taky dá nahlédnout na to, co všechno japonci považují za chleba, nebo spíš pečivo,.. Na (dlouhé) anime o chlebu neuvěřitelně koukatelné a to i přes to, že nejlepší ochutnávací reakce se odehrají v prvních pár dílech, takže další už je nemají šanci překonat.(13.7.2009)

 • Mantis
  ***

  Dobrý nápad, poměrně zábavné. Po 50. dílu poněkud stereotypní. Lepší ***.(6.12.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace