Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

fcreading

Akurát som dopozeral Madagaskar 2, a musím zdôrazniť, že pokračovanie je o niečo lepšie. Druhý diel vyzerá byť viac zábavnejší, nabitý vtipmi, ako predchodca. Výrobná firma Dreamworks má vo zvyku robiť to... čo chýba v príbehu a pridáva celkový zmysel pre humor. ()

Premiere_*

Dražší, delší, ale taky otravnější a infantilnější než jednička. Jděte radši do zoo. Zvíře je roztomilejší, když nemluví. ()

verbst

Smál jsem se od začátku do konce, zápletka byla sice trošku dětinská, ale stejně po čertech zábavná. Záporáckej lev (já si za chvilku na to jeho jméno vzpomenu ;)) byl zaprvé typickej Baldwin, a zadruhé: životní role Elivise! Jinak lemuři pořád stejně vtipní, a TUČŇÁCI NA HRAD ! ! ! Hudba se Hansovi povedla a will.i.amova verze I Like to Move It, byla taky sranda. Zkrátka bavil jsem se. (Po filmu mě do kruté reality probralo pouze věnování Berniemu Macovi, tohle fakt nasere.) ()

Paxxx.cz

Pěkné pokračování, které mě naštěstí nezklamalo, jak to u druhých pokračování většinou bývá. Hezký příběh a sranda... pěkná podívaná. ()

Wysch

[viděno na DVD] O fous vtipnější než jednička a díky hudbě možná i fous svižnější, byť koncepty zůstávají ve své podstatě stejné. Otázkou je, jestli to je nebo není na škodu, protože takhle se podařilo o pár procent vybrousit celkem povedený a úspěšný Madagascar. Jinak výhrady zůstávají vesměs stejné jako v případě jedničky, byť jsem se během snímku i párkrát od srdce zasmál. Třebas se podaří vybrousit trojku na pět hvězd, takhle jen někde kolem 75%. ()

SaNcHeZ_cz

Zvládnutá smršť skečů parazitující na původním dílu nenabízí nic moc nového, ale svému staršímu bratříčkovi ostudu nedělá. ()

Praxis

Pro mě lepší než první díl. Vtípků je tam také víc a první třetina filmu mi přišla nejzábavnější. Tučňáci jako obvykle nezklamali, opice coby mafiozo odbory jakbysmet. A drsná vojenská babička dostala co proto:) ()

GodComplex

Prvni dil Madagascaru byl z animovane sfery z toho slabsiho soudku, ale stale to melo neco do sebe, kdyz uz nic, tak alespon ty skvele sceny s tucnakama. Madagascar 2 uz nema ani tohle. Absolutne zbytecne pokracovani a ocividna zoufalost tvurcu. Nuda, graficky nic moc, priserne namluveni, nektere neskutecne otravne charaktery. V porovnani s konkurenty typu Kungfu-Panda, nebo Wall-E se to absolutne nechyta. Jednu hvezdu za skvelou hudbu Hanse Zimmera. 2/10 ()

MikO_NR_1909

Veľký úlet...dej tuctový, ale obsahuje obrovské množstvo zaujímavých hlášok v tak dynamickom opakovaní, že zatieňuje podpriemerný obsah. Nič nové, pohľad na animáky sa od konca 90. rokov zmenil. ()

buldock

Totálně ztřeštěný , klasicky infantilní , slušně vtipný , ale hlavně pořádně dynamický animák podpořený výbornou hudbou Hanse Zimmera a partou originálních postav , které dodávají tomuhle dílku trošku jiný glanc. Já se pobavil a mohu vcelku doporučit. "I like to move it , move it" ;-) Film: 73% ()

gogos

Příběh je možná o trochu slabší než u jedničky, ale přibylo trochu více vtipu. Celkem mě zklamala hudba u pokračování a musím říct, že český dabing u jedničky se mi líbil mnohem více než originál u dvojky. Takhle to mám tak na 3,5*, možná po CZ dabingu o půl hvězdy zvýším. Jinak, jedná se o celkem solidní a docela vtipnou a hlavně příjmenou podívanou, ovšev vzhledem k filmům typu Příšerky s.r.o., Wall-E či Ice Age je to těžký průměr... ()

Tirion

Jediná vtipná věc celého filmu je scéna, jak tučňáčí gang ukradne džíp. Bohužel tučňáci jsou úplně mimo dějovou linii a to svědčí o celém filmu. Zklamání. ()

SarumanKo

Je to v podstate kópia jednotky, no rozhodne nie horšia. Práve naopak. Povedal by som, že infantilnosť scenára pre malé deti, neschopnosť zaujať hlavnou príbehovou líniou a priniesť niečo nové ako celok, môže ako vír gagov fungovať výborne. Práve to z Madagaskar 2 robí animáciou neprevratný, ale vďaka niektorým scénam príjemný animák. (55%) ()

kaylin

První díl se mi líbil moc, třetí mě také docela bavil, ale druhý je pro mě hluché místo, kde se vlastně jen opakuje dění toho, co bylo v prvním filmu a už to kupodivu není tak vtipné. Některé postavy, a to i hlavní, mi přijdou otravné, než jakékoli jiné. No, znovu už tohle asi podstupovat nebudu. Mám "Madagaskar" tak nějak propojený s dobou ledovou a musím říct, že ta se mi jako série celkově zamlouvá více. ()

stration

První díl strašně nemám rád a po sedmi pivech jsem svýho času prohlásil, že komu se líbí, musí mít IQ pod 100. Proto neskrývám svůj div nad tím, že se mi dvojka líbila. Sice, kam se to hrabe na Pixar - grafika zastaralá, velmi slabý scénář a že bych se za břicho popadal, to taky ne. Ale až na taneční rytmy se mi líbila hudba a celkově to vyznívá nějak líp než první díl. Uvidím, až podruhé dvojku uvidím. :-) EDIT: Viděl jsem po druhé. Ubírám hvězdičku. EDIT2: Se synkem jsem byl nucen shlédnout už asi pětkrát. Za to, že jsem to vydržel, přidávám hvězdu. ()

Sigurd

Musím se přiznat, že jsem se k Madagaskaru 2 stavěl od začátku trochu s despektem. Co taky chcete od pokračování filmu, který vás přestal v půlce bavit. Navzdory docela slušným ohlasům, jsem jeho „kouzlu“ zůstal imunní. O to větší bylo moje nadšení ze zjištění, že mé obavy byly bezpředmětné. Co je tedy nového? Příběh je zase více než jednoduchý, ale tvůrci asi pochopili, že méně vážný, neznamená méně výdělečný. Nudná hlavní linie je tedy méně nudná. Vtipy nejsou nedej bože inteligentnější, ale frekventovanější. Film uteče jako voda a vy se zase nedozvíte nic o smyslu života, ale je tu reálná šance, že se i zasmějete. Možná nejenom tučňáččím eskapádám a lemuřímu duu. Konečně důkaz, že dvojka i u „animáku“ může být někdy lepší než jednička. 70% ()

MATADOR

Alex, Marty, Melman a Gloria jsou zpět. Tentokrát je čekají problémy v Africe. Sice jsou savany oproti jedničce zajímavější, než-li zapomenutý ostrov. Ale bohužel scénáristicky je to opravdu chudé, i když to z počátku vypadá nadějně - příběh Vás vtáhne vcelku rychle. Nakonec je jedná o slepenou podívanou pro nejmenší. Jediní to zachraňují opět tučňáci, kteří jsou vskutku povedení a jako jediní Vám vykouzlí na krátknou chvilku pocit blaženost. A nakonec se Vám díky nim nezdá, že to s Madagaskarem jde s kopce. Bezduché pokračování slušného animáku. ()