Edith Piaf

Scénář:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (více)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiální text distributora)

s_c_o_r_p

Na toto filmové zpracování jsem se hodně těšila a s lítostí konstatuji, že se mi ani trošku nelíbilo. Skoky v čase na mě v tomto životním příběhu působily neskutečně otravně. Celé to bylo tak mdlé, že se mi ty střípky nechtělo ani skládat dohromady. Scén, které ve mě vyvolaly nějaké emoce bylo pramálo, až je to udivující a pravdou je, že těch pár je spojených právě s písněmi Edith Piaf. "Žila vždy naplno" ....... ve skutečnosti možná ano, ale v tomto filmu určitě ne. Já viděla jen tragické přežívání od začátku až do konce. Nějak jsem ani nezaznamenala, že by zpívání pro ni bylo vším, že by si ho zvlášť užívala, až na ječivé přeříkávání matky. Jinak Marion Cotillard mám moc ráda, ta byla úchvatná stejně jako jsou písničky Edith Piaf (pro tyto plný počet). ()

Oudee33

Za mě 80% úplně v pohodě, na takový filmy musím mít náladu a pravda je, že chvíli trvalo než si mě získal, ale vše bylo krásně vykreslené, postava EP byla vychytaná do detailu a režie která si hrála s časem mi to krásně zpestřila a zpřetrhala se tak případná monotónost příběhu. U podobných, smutných příběhů si říkám, že mám život opravdu v klidu! Síla co si musela všechno holka vytrpět! ()

alldo.raine

Heroický výkon v podání Marion Cotillard má u mě obdobu jen ve výkonu Heatha Ledgera coby Jokera v Batmanovi. Pro někoho možná chaotický, pro mě ale skvěle natočený životopisný film, který mě naprosto vtáhl a ani na chvíli napustil. Život Edith Piaf dosáhl tímto dílem úplné nesmrtelnosti. Život, který by svými útrapami neprožili desítky lidí. Těžko věřit, že této úžasné dámě nebylo ani 50 let:( ()

denulik

Premrštená stopáž, chaotické prelínanie časov, nesympatické postavy, ktorým nemôžete držať palce (nevedela som, že Piaf bola taká neznesiteľná kreatúra), nevysvetlené udalosti (kto to vlastne v úvode tak škandalózne umrel?) a neustály úškľabok Marion Cotillard (za toto dostala Oscara?) ma prinútili na konci filmu ľutovať dve stratené hodiny. Taký silný príbeh si zaslúžil lepšie spracovanie.Non je ne regrette rien si radšej pustím v Počiatku ako by som to mala pretrpieť ešte raz. ()

Scraffy

Slušný príbeh o Edith Piaf, ktorý je plný zaujímavých vecí. Prešla si veľa vecami v živote a to všetko do podrobna preniesol na plátno Olivier Dahan, ktorý napísal k nej aj scenár. Je to naozaj svieže dielko, ktoré je natočené veľmi zaujímavým spôsobom. Marion Cotillard stvárnila Edith Piaf neskutočne dobrým a realistickým spôsobom. A ten koniec dokáže rozplakať aj človeka, ktorého nerozplače nič. Super! ()

Maniik88

Škoda, škoda, že to režisér a scenárista v jednom pojal takto. Chaotické skákanie obdobiami života Edit Piaf bez nejakej hlbšej myšlienky, logiky. Často nedokončené myšlienky, raz tam bol rok kedy sa to deje, inokedy nie. Zamerané to bolo hodne na neduhy Edit, nič pozitívne, proste životopis Darth Vadera je pozitívnejší ako toto. A škoda je to najmä kvôli super výkonu Marion Cotillard. Nuž smutné, ledva som to vydržal, pridal som 2* len za výkon Marion, inak to bol pre mňa údes sledovať. ()

Fanak

Hlavními nosnými pilíři filmu jsou hudba Edith Piaf, která zní téměř neustále, a vynikajícíi výkon hlavní představitelky, která je stejně přesvědčivá ve všech obdobích života své postavy. Tyto sloupy udrží film i navzdory neúměrné délce a především nesmyslně pomíchaným dějovým rovinám. Tato režijní manýra neslouží žádnému účelu, pouze zatemňuje dění. Některé otázky ohledně osudů slavné zpěvačky tak českému diváku mohou zůstat nezodpovězené, neboť scénárista se s vysvětlováním moc nenamáhá, snad předpokládal, že (francouzské) publikum to všechno zná. I tak bezesporu silný filmový zážitek. ()

Junkienka

Neskutečně nádherný film o úžasné zpěvačce 20.století. Dvě dějové linie, které se celý filmem střídají, jsou naprosto dokonalé a člověk se v nich nemůže ztratit. Herecký výkon hlavní hrdinky je .... :-*.Pokud toto není výkon hodný Oscara...Tak co potom? ()

J.McClane

Životopisný snímek o nejslavnější francouzské šansoniérce je filmem evropským, temným a velmi smutným. Je to art film v dobrém i špatném. Zasáhl mě více než jsem očekával a stejně tak ostatní diváky v multiplexu, kteří po skončení vytrvali v rozjímání až do konce titulků. Edith je představena jako velmi zvláštní dítě, emocemi, muži a alkoholem rozvířená slečna a jako závislá postarší troska. Maska stejně jako představitelka hlavní role nemá chybu. Chybou však je přílišná složitost v přeskakování v čase, nedotažení určitých linií neskutečně barvitého života slavné zpěvačky a hlavně čiro čirá deprese, kterou nemohou vyvážit nádherné písně. Závěr je velmi silný, stejně tak jako mnoho dalších scén, celek nutí k zamyšlení, je však rozbředlý. Gerard Depardieu si příliš nezahrál stejně jako Marek Vašut… ()

Prankster

Příběh fantastické ženy, který je ale ve filmu dost chaotický a né úplně vychytaný. Výborná kamera. Dávám **** spíš z úcty paní Piaf. ()

jns

Film má svoje mouchy, ale Marion Cotillard je všechny vychytá jak mucholapka. Její výkon je naprosto famózní! ()

jojoping

Životopisné filmy zbožňujem, mám rád aj filmy, ktoré nie sú jednoznačné a kde sa prelínajú rôzne časové línie. V tomto prípade to ale nebolo šťastné riešenie. Skoky v čase boli neopodstatnené a pôsobili na mňa rušivo. Nebyť vynikajúcej predstaviteľky Edith Piaf, hodnotenie by bolo určite nižšie. ()

Jahudka15

Krasny biograficky film o sansonierske hvězdě Edith Piaf. Drive jsem o ni prakticky nic nevedela a ted vidim, jak bohaty jeji život byl. Jakoby všechny jeji zivotni uspechy byly vykoupeny trapenim a bolesti. Libilo se mi zpracovani filmu; je tvoren mozaikou stripku z jejiho zivota a preskakujici dejove linie mi tam vůbec nevadily, prave naopak tim film pusobil zajimave a nevsedne. Marion Cotillardova v roli Edith vskutku exceluje. ()

Pavel_Pan

Film, ktrerý vtáhne. Pokud máte rádi vrabčáka a nejste z gruntu černobílý-lá. Skvělá titulní role a prostřihy, těsně na hranici sentimentu. ()

LuNaj

Kdyby hlavní roli neztvárnila Marion Cotillard (moje oblíbená herečka), ani bych se na film nedíval. Edith mě totálně nezajímá, její hudba mi nic neříká, ale film to byl dobrý. ()

petite fille

film-vrabčiak. povláčený v špine, vykúpený hudbou a poháňaný takou intenzívnou túžbou po sebanaplnení, akú mohla mať iba žena, ktorá nemala nikoho, u koho by nachádzala istotu, a tak sa oddala celou svojou bytosťou spevu. keď sa trasú edithine ruky, keď ňou lomcuje zlosť či smútok, trasie sa aj kamera, obraz potemnie... a v nemnohých chvíľach pokoja a šťastia žiaria svetlá - slnko, lampy barov a reštaurácií a hlavne reflektory. spomienky sú roztrúsené, minút je veľa a predsa málo, niektoré som strávila v odpore, iné v nadšení, tých posledných pätnásť v hlbokom dojatí. dáma, ktorá možno svoj pokoj nikdy nenašla, no vedela žiť vrúcne a nadoraz ako málokto. la môme, máš chaoticky pravdivý epitaf. ()

me_george

Tyhle písničky se mi nelíbí, ženská by zasloužila pětadvacet a ještě je to tak útržkovitě natočený...nemohl jsem to ani dokoukat ()

Emmet

Já nevím proč ,ale mě se ten film prostě moc nelíbil. Jistě Marion Cotillard hrála skvěle. Příběh o alkohol-feťačce (morfium) ,která prošívá dětství v borbelu a pak s neurotickým otcem mě opravdu nedostal. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu