Alison Scott (Katherine Heigl) je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben (Seth Rogen) je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali a jen tak mimochodem počali nového člověka. Bez vědomí téhle důležité informace se ráno jako rozumní dospělí lidé zastyděli a rozloučili. Navždy. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát, který jeho dosavadní sladký život pořádně opepřil. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko – společné dítě – natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě? Odpověď naneštěstí nehledají sami, ale s pomocí řady vedlejších postav, z nichž za zmínku stojí Benovi blázniví spolubydlící nebo Alisonina přemoudřelá starší sestra. (Bontonfilm)

gudaulin

Komedie by měla pobavit a mně nezbývá než konstatovat, že jsem se za celé dvě hodiny stopáže ani jednou nezasmál, ba co dím, ani jednou jsem neměl pocit, že jsem se smát měl. Kdykoliv se totiž schylovalo k situaci, která zaváněla humorem, obvykle to shodil nějaký vulgarismus, hloupost nebo nedodělek ze strany scénáristy. Tenhle film zjevně cílí na mladší skupinu diváků v teenagerském věku a tomu odpovídá naivita, neupřímnost výpovědi a lacinější humor. Pravdou zůstává, že některé odvěké rozdíly mezi ženským a mužským pohledem na svět a vzájemné vztahy dokáže film zprostředkovat, nicméně takové Bosé nohy v parku dokáží romantiku a nezralost vztahu prodat dvakrát efektněji s neskonale větší noblesou a stylem, no a kterákoliv epizoda ze seriálu Simpsonovi dokáže odhalit nesnáze rodičovství a manželství třikrát vtipněji a kultivovaněji. Zůstává příjemný pohled na hlavní ženské postavy v čele s Katherine Heigl a vědomí, že v příslušném žánru produkují americká studia i neskonale hloupější a řemeslně nepodařenější filmy. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

Apatowky můžu hodně, Rogena taky, takže i když je to zase trochu delší, než by mělo, spokojenost. Navíc se to dá brát jako prequel k Čtyřicítce na krku, která je ještě lepší. ()

Segrestor

Taková docela prudérní komedie, kde to šlape přesně v tom požadovaném rytmu. Skoro je vám hlavních hrdinů líto, ale přitom se jim dokážete docela škodolibě smát. Takže grind core jako film. Zbouchnutá má svoje top komické scény, ale celkově se nese v takovém spíše komornějším duchu. Přitom se docela přesně drží ve svých kolejích, nevybočuje. Což je docela zázrak. To jsem od filmu Judda Apatowa se Sethem Rogenem nečekal. Na druhou stranu, čekal jsem nějakou bizarní partičků zhulených nerdů a té jsem se i patřičně dočkal. Spíš, než na situační komice stojí film na dialozích, a to se mi líbí. ()

Psema

Vynikající komedie, která se v klidu vyrovná geniálním kouskům Kevina Smithe. Stejně jako oplácaný flákač z Jersey i Apatow sází na peprné, na nic si nehrající dialogy, které jsou mnohem upřímnější a realističtější než ty, které v podobně laděných romancích vídáme a ačkoliv příběh plyne po očekávané trase až k samotnému finále, výborně načasované fóry a s láskou provedené scény člověka řádně usadí do sedačky i na tak obsáhlou stopáž, jakou je u komedií nezvyklých 129 minut. Tady jsem téměř litoval, že už je konec. ()

Tuxedo

Judd Apatow, scénárista a režisér v jednom, umí vytvořit skutečně vtipné a mnohdy originální situace, stejně jako opravdově působící hrdiny a přirozené dialogy (na tom mají velkou zásluhu i výborní herci). V rámci žánru to ale Apatow trochu přestřelil s délkou, tudíž by se dala asi půlhodina vystříhat (která vás nenudí, ale není v ní řečeno prakticky nic nového). ()

somnar

Překvapivě příjemná komedie natočená bez zbytečných klišé, obsazená neokoukanými (přirozenými) herci a vyzdobená velkou spoustou vtípků těžících z naprosto normálních situací, které se zkrátka dějí... ()

genetique

Apatowov ťah, vybrať neopozeraných hercov (Paul Rudd-výnimka) do tohto naozaj perspektívneho snímočku, bol naozaj odvážny a podaril sa na perfektnú. Odvážna bola takisto aj minutáž, ktorá pri komédiách s romantickou nádielkou len zriedka presahuje dve hodiny. A čuduj sa svetu ani tá ma skoro vôbec neodradila. Dôležité je podotknúť, že niektoré témy a teda aj humorné zameranie na ne, sú v tomto žánri naozaj inovatívnou záležitosťou. A zároveň je film aj neskutočne súčasný a pohodový. A čakal niekto iný koniec? Ja ani nie, ale hlavné je, že neotrepaná bola väčšina filmu. 80%. ()

Eliott

Vskutku obrovské zklamání od téhle dokonale vybrané party mých oblíbených komediálních herců. Vtip takřka na 0. Nepamatuju si, že bych se za celý film zasmál. No možná jen tak pousmál což se nedá nazvat úspěchem. Příběh nic moc a všichni hlavní hrdinové působili nesympaticky včetně Setha Rogena. Na závěr ještě ukázali vagínu při porodu, protože to je určitě to co chce každý chlap vidět. 20% ()

Le_Chuck

Naboptnalá (stopáž, rozpočet, hype) imitácia Clerksov s jednou podstatnou chybičkou. A to, že ústredná dvojica prežíva po x-tý krát tú istú nezaujímavú šablónu. Film v detajloch príjemný, ale nedokážem si predstaviť, že by som tie dve hodiny dal znova. A vlastne ani nie je dôvod. 60% ()

hellstruck

Komedie s Katherine mě ve většině případů neskutečně pobaví,ale tady se až moc často vyskytuje fakt trapný humor,který lze těžko překousnout.Někdy se zasmějete vtipům,někdy již zmíněné trapnosti a někdy se prostě nemáte čemu smát,i když byste měli.Jednou stačilo.. ()

Kaka

Velká spousta režijních nápadů a scénáristických vychytávek (rozhovory s celebritami, parodování herců), vynikající hlavní duo (po herecké stránce) a naprostá odvázanost snímku (obrovské množství realisticky vyznívajících vulgarismů). Toto jsem věci, které vás překvapí, ne-li odzbrojí. Pak jsou tu ovšem věci, které nejsou tak pozitivní. Především vadí obrovsky dlouhá stopáž vzhledem k žánru a když už si chce režisér hrát na opravdovou a realistickou komedii, měl by si uvědomit, že nóbl slečinka pracující pro televizi, která vydělává solidní peníze, by se na odporného slizkého lůzra, jakým zde byl Seth Rogen v baru ani nepodívala, natožpak něco víc. Způsob jejich vztahu vyloženě bije do očí a i když v tom hodně hraje roli osobní názor/postoj každého jednotlivce, nepřišlo mi to zrovna jako "realistická story", která se může stát každému. O zkratkovité proměně z nicky na vzorňáka (Ben se rozhodne vzít svou první práci a v druhém střihu hned na to už si kupuje vlastní byt a nábytek...) snad ani nemluvím. Je to odvázané, je to svým způsobem jiná a příjemně odvázaná komedie bez zábran, ale dějové peripetie by potřebovaly procedit. ()

Spiker01

Místy dost dobrá komedie, místy celkem natahovaná až ke znudění. Talentovaný Judd Apatow tak trošku definoval podžánr "fuck comedy," a jeho klony (většinou už nyní pod jeho producentskou záštinou, nás okupují dodnes. Rogena fakt fakt nemusim, ale tady je celkem snesitelný a v pohodě a kdyžtak jej hravě dokáže zastínit Jason Segel, který se chová v podobných komediích úplně jinak než v Himymu, takže pohoda. Přemítal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec jsem usoudil, že si to i kvůli tomu emotivnímu záběru, inspirovaným životními zkušenostmi, tu čtvrtou zaslouží. Ovšem, třeba je nutné Apatowovy komedie nakoukávat víckrát, aby je člověk naplno docenil, to zatím nevím...70% ()

Lavran

Histerická nuda aneb další Apatowův rádoby vtipný pokus zaujmout diváka přízemním humorem založeným na co největší koncentraci pejoratizmů a odpadním příběhem. Nikdy více. ()

Eddard

"Just do it already!" Aneb jak jedno malé nedoruzumění dva lidi šťastné učinilo a nás, diváky, skvěle pobavilo. Knocked up je komedie, na které si najde každý svoje - je opravdu vtipná, ale přitom vůbec ne ujetá - jak tomu v dnešní době až příliš často bývá; je milá, ale ne patetická a přeslazená; je skvěle obsazená a zahraná, ale nezáří v ní žádné hvězdy, které by na sebe strhávali zbytečnou pozornost... Navíc do stopáže zasadil Apatow tolik perel v podobě hlášek ("fuck me in the beard!"), gagů (probuzení po opici), scén (odhalování nevěry Alisonina švagra), epizod (odkaz na můj milovaný Fear and Loathing in Las Vegas) či prostých obrazů v mizanscéně (dokonalý Pink Floyd Back Catalogue či plakát na Věčný svit) - a to vše v naprosto vyrovnané kadenci, od začátku do konce.... že holt musím jít s kůží na trh - největší překvapení letošního roku. Must see. 90% ()

Falko

Musim uznat, ze tato romanticka komedia mi tentokrat zapasovala omnoho viac, ako komedia od tych istych tvorcov 40 LET PANIC. Scenar bol vynikajuci, od humoru som cakal asi trosku viac, ale na vine je trailer, na ktorom som sa nasmial viac, nez na filme. Katherine Heigl je skvela, malokto by si spomenul, ze si zahrala v akcaku so S. Seagalom v PREPADENI 2: TEMNE UZEMI alebo po boku G. Depardieua v komedii MUJ TATA HRDINA. ()

castor

Neučesaný slovník jako od zbožňovaného Kevina Smithe v příjemně ambiciózní komedii ze života. Každý si z ní navíc vezme to své. Je v ní slušná řádka černého humoru, stejně jako trvalých, nejen partnerských pravd. Patrná zvětralost, která (co si budeme nalhávat) postihne každý vztah, je tu vykreslena sympaticky a věrohodně, bez zbytečných scénáristických berliček. Pro inteligentní Alison je noční klub vhodnou volbou, jak se sama sobě odměnit za povýšení v práci. Během oslav se ale nekontrolované pití, několik sympatických gest a vtipných historek ze strany obtloustlého mladíka zvrtne v divokou noc a v ještě divočejší probuzení. Odpovědnost šla stranou a za několik týdnů se události začnou hýbat zcela neplánovaným směrem. Ani jeden z nich není zrovna kandidátem na rodičovství, ona úspěšně stoupá ve své vysněné profesi, on je neambiciózní flákač, který na webu pomáhá nasměrovat podobně divné existence tam, kde daná celebrita ukáže nejvíc. Ale právě neplánované rodičovství je dalším důvodem se sejít. Režisér snímek napěchoval celou řadou citací a narážek na okolní dění, a to nejen z televizního a filmového byznysu (pro běžného diváka to bude občas oříšek), odvahu sečtělý Apatow sebral například s vedlejší linií, která se táhne celým filmem a je o jedné absurdní sázce, rostoucím vousu a narážkách na Taliban. Mluví otevřeně, překračuje tabuizované jakoby se jen rozhlížel kolem sebe, vtipné momenty pak vycházejí zejména z nesourodosti budoucích rodičů. Příjemně je vykreslen i fakt, že sic je Ben nadržené prase, které v hlavě přemítá myšlenky jen na dobré pokouření (nejen z jeho bonga), uvěříme mu přes lehké zmínky o jeho dřívějších nezdarech s opačným pohlavím, že jeho procitnutí v relativně starostlivého partnera má své opodstatnění. I jeho špičkování s partou podobných existencích je vedeno v uvěřitelné rovině, sic přestřelka výrazů á la Jay a mlčenlivej Bob nebude pro každého. Ono, zřejmě ten svět už takový je a pravděpodobně bude. Rozhodně však nespadá do samoúčelného „motherfuckování“. Trefou byl i samotný výběr herců, vedle neselhávající stážistky „Izzie“ Katherine Heigl je příjemným překvapením (teprve) pětadvacetiletý Seth Rogen, který je tak trochu Apatowým dvorním hercem (celé to začalo jejich spoluprací na nadprůměrném seriálu „Machři a šprti“ – takže i u camea Jamese Franca víme, odkud vítr vane), ale i s řadou dalších se už někdy setkal (Paul Rudd, Jonah Hill aj.) a jejich spolupráce i tady nese ovoce!! Svěží, neokoukaná, mírně přepálená 80%ní komedie!! ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii