Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

SOLOM.

Takhle to dopadá, když vás výrobci trafikových DVD takříkajíc „ochčijou“...Koupil jsem si film s obalem hlásajícím, že tam bude J. Travolta a Tom Jane, ale když jsem během sledování na ně nenarazil, vytušil jsem, že je něco špatně. Až teď jsem zjistil, že jde vlastně o „třetí“ díl akorát v blbém obalu a to mě dožralo ještě víc. Nebývá u mě totiž zvykem, že bych se na „filmové série“ nepodíval pěkně popořadě, ale já předchozí dva filmy v nichž vystupuje postava Castla neviděl!!! Jinak filmy podle komiksu beru s velkou reservou, protože jinak bych se snad na žádný nedodíval do konce. Nejsem zrovna moc velkým fandou podobných kousků, ale občas mě některý skutečně zaujme. Tady se mi líbily akční pasáže/ přestřelky, které ač byly dost uhozené, tak speciální efekty jsou hodně působivé. Samotný děj už méně, ale na průměr bych to i tak viděl. ()

mm13

Pozrené kvôli lákavému traileru, v tomto smere žiadne sklamanie - vraždy a podoba hlavného záporáka dokonca očakávania prekonali. Všetko ostatné... nestojí za zmienku (akurát by som sa ešte pridal k tej časti diváctva, ktorej Ray Stevenson ako Punisher neprekážal, škoda že tí scenáristi neboli lepší-snaživejší). ()

JASON_X

Bezkonkurenčně nejlepšího celovečerního Punishera ze všech tří celovečerních Punisherů natočila prosím žena. Frau Alexander má větší koule než oba předchozí "punisheroví" režiséři dohromady... Sakra to jsem napsal blbě, vždyť je to pěkná baba... Každopádně takhle nějak si představuju dobře a věrně zfilmovaný comics. Nekomplikovaný přímočarý scénář, nekomplikované přímočaré postavy, plus vydatná porce akce, nadsázky a vtipné brutality. Ta brutalita je samozřejmě s comicsovým nadhledem. Malá troška melodramatičnosti některých momentů se dala snadno vydržet a já se většinu času královsky bavil. Hned úvodní scéna "poslední večeře" byla skvostná, no a když si pak před další akcí Punisher rovnal zlomený nos tužkou, byl jsem na vrcholu blaha. Takovéhle filmy já rád. Kromě výborné postavy Punishera (nesmlouvavý výraz, buldočí zarputilost a žádný smysl pro humor) jsou výborní i oba dva hlavní záporáci, bratři Jigsaw a Loony Bin Jim. Velmi podařená oddechovka. ()

Morholt

Parádní béčko a nejlepší z Punisherů, kteří kdy spatřili světlo světa. Výborný nápad s obsazením Raye Stevensona, který se na tuhle roli se svým neměnným výrazem ideálně hodil a výbornej byl i s gustem přehrávající Doug Hutchinson. tyhle filmy, u kterejch člověk může totálně vypnout myšlení, jsou zkrátka potřeba. 70% ()

Lacike

Po trapnej jednotke som si myslel, ze sa uz neda klesnut hlbsie. Mylil som sa. Prvy diel mal aspon solidne natocene akcne sceny a genialnu scenu s rusakom. Tato verzia neobsahuje nic, co by stalo za rec. Proste nuda a trapas. Akcne sceny sice brutalne, ale zato neskutocne nudne a bez spetky invencie. Hlavny hrdina bez akejkolvek charizmy, zaporak trapne prehravajuci a hlavne neschopny. Divak ani na chvilu nie je v napäti, ze by dokazal Punishera zabit.. ()

ScarPoul

Punisher je jedným z mála Marvelovských hrdinov, ktorým zabíjanie spôsobuje neskutočne potešenie. Už nespočetne veľakrát sa o ňom rozprávalo ako o niekom, kto je zvrátený a kto zišiel so svojej cesty za spravodlivosťou už poriadne dávno. Spôsob akým ničí mafiánov a gangstrov je invenčný a nechutný. Pritom, ale nesmieme zabudnúť, že čo sa týka Franka Castlea vidí svet čierno bielo. Vidí buď dobro, alebo zlo. Nič viacej. A podľa toho tak koná. Túto postavu mám rád, pretože ako jediný z hrdinov sa nebojí stlačiť spúšť, alebo zlomiť väz. Jeho príbehy považujem za veľkú zábavu a zároveň za adrenalínový zážitok. Lexi Alexander sa ak už pre nič iné drží základnej Punisherovej vlastnosti a tou je zabíjanie. V tomto smere film pôsobí celkom uspokojujúco. Nie je to síce až taký slasher aký som očakával, ale má to svoje svetlé momenty, ktorým, ale tiež od polovice chýba nejaká iskra, alebo fantázia. Je to správne temné, ale v rámci príbehu aj veľmi rozpačité. Je to hlavne zásluhou dvojice protivníkov, ktorý jednoducho pôsobia smiešne a pritom je pre Punishera najťažšie zabiť ich. Zrazu to všetko čo si tak poctivo Punisher ako postava budoval nadobúda parodický feeling. Potešili ma postavy Micra a Soapa, znenávidel som čierneho detektíva a hlavnú ženskú postavu. Ak jej neviete dať poriadny priestor tak sa na ňu prosím vás nabudúce vykašlite. Prvý film sa mi celkom páčil. Hovorím o tom, kde hlavným hrdinom bol Thomas Jane a úprimne ani tento nebol zlý. Chýbala tomu rovnováha medzi dramatickosťou a akčnosťou. Tieto veci sa prekrývajú a sú nezvládnuté. Veľmi by som chcel vidieť film o Punisherovi, ktorý je presne tým čím má byť. Jediné šťastie a to mu vyslúžilo tretiu hviezdičku - že nemoralizuje a ani sa o to nesnaží. ()

Tommassi3

"Nemohl ses, sakra, trochu ovládnout ?? Víš přece, jak si zakládá na svým vzhledu !!" - "A ty jsi už někdy viděl něco tak příšernýho ??" ()

Terva

Standardní Marwelovský začátek, pokolikátéuž? I mistr kat se někdy utne!! "Hezoun Billy" není moc dobře namaskovaný. Kruté a brutální bylo zastřelení šestice panenek, to překonalo i Punisherovu kartotéku mrtvých mafiánů. Grand hotel zažije jatka, odstřel je povolen celou noc....sakra, teď mám všude jeho mozek !!! ()

Ouwen

Žádný silácký kecy - tohle jsou brutální jatka, akční horor plnej gore a nadupaný muziky. Četl jsem, jak jistýmu divákovi vadilo, že Punisher je v tomhle filmu interpretován, jako neutichající, brutální mašina. Je to pravda, jako opravdu, Castle se tady s nikym vůbec nesere. Ale divim se, kolik prvků se podařilo nasypat do tak krátkého filmu. U hlavní postavy funguje určitá psychologie, kdy po jedné události, kdy umře dobrej chlap jeho zbraní, má pochybnosti o tom co dělá a nechce slyšet nic o vedlejších ztrátách. Navíc Ray Stevenson má daleko větší charisma, než Thomas Jane. Má na to postavu, je to obr, hlubokej hlas a moc toho nenamluví. Ta jeho výstroj je opravdu art as fuck. Kontroluje si počet nábojů, přebijí si zbraně, míří skrz optiku, zbraně má vylepšený o různý lasery, umí perfektně držet zbraně a při každým pohybu vpřed, kotoulu či pokleknutí vypadá naprosto profesionálně. Toho hovadskýho zmrda, co za sebou zanechává kalamitu prostřelených hlav jsem mu věřil do posledního detailu. Lexi Alexander je sice ženská, ale akci má zmáklou. Občas se objeví horší střih, či blbej úhel kamery, ale není to vůbec častý. Rko je ždímáno do mrtě, takže je zde plno prostřelených hlav, WTF likvidací, prořezaných hrdel, ustřelených končetin, explozí a celej film, ačkoliv má obří paletu barev z pohledu vizuální stránky, pořád působí temně a komiksově. Soundtrack je nadupanej. Ještě jsem neviděl film, ve kterým by parkourista dělal salto při hraní Rise Against a během toho by byl na sračky ze střelu z granátometu. Co musim pochválit, tak spoustu inovativních pohledů z kamer, třeba snipování parkouristů a pohled z optiky, různý úhly, které jsem nikde neviděl. Parta čtyř záporáků jsou ujetý psychopati a musel jsem se smát snad polovinu filmu. Potěší i dvojce policajtů, retro sci-fi prostředí a hodně kolosální tempo. Takhle si představuju akční nářez, při kterým se mi postaví! Ozvučení bouchaček, hlavně v interiérech naprostej rachot, tak jak to má bejt. A potěší i několik solidních bitek, s dobrou choreografií, které jsou dynamické a kontaktní. Prostě paráda. Škoda, že Stevenson nemá víc akčních rolí. ()

JohnCZ

Příklon ke stylizaci a více komiksovému vizuálu bych bral jako plus, ale když on ten film kromě stylových cákanců krve a absrudních poprav nic moc navíc nenabízí. Ray Stevenson není moc dobrej Punisher, záporák je spíš otravnej a celkově mě to moc nebavilo. ()

M.Macho

Tenhle Punisher je mnohem lepší než jeho předchůdce - rýsují se v něm dokonce i prvky lehce ujetého a zvráceného humoru a Castle je větší magor. Režijní vedení Lexi Alexandrové je zvláštní v tom, že má asi taky ráda velké bouchačky a tuny vystřílené munice topící se v litrech krve nebo je sama krvelačná nymfomanka... ()

Expendable

Ač je v tomto filmu mnohem více akce než v Punisherovi s Thomasem Janem jedná se o slabší film.Děj je totální klišé, chybí akční pointa a dramatičnost.Akce je sice perfektní ale celkový dojem je takový jako když shlédnete totálně vyblité Honk Kongské béčko: * za R.Stevensona a ** za pěknou podívanou na lustru a v továrně. ()

corpsy

Tomuto filmu uniká maximálne hodnotenie hlavne kvôli hereckým výkonom hlavných hrdinov ( Ray Stevenson odpustí, ale on nieje Punisher ). Záporáci sú ale skvostný. Do jedného. Ku tomu ultrabrutálne násilie, hustá komiksová atmosféra a svižný dej. Mohol to byť dokonalý komiksový film. ()

Torision

Punisher s Tommy Janem byl v mejch očích stylovější, tohle je zase větší nářez a zábava (i když spíš tak na jedno zkouknutí), ale na víc jak 3* to prostě nevidim. ()

PauloZ

Parádní oldschoolová eRková béčkovina, která mě opravdu potěšila svým nekompromisně drsným pojetím a bavila po celou stopáž! Ray si Kata dává naprosto s přehledem. Má charisma a vyloženě se na tuto postavu hodí. Hlavní sešitý záporák s bráchů jakbysmet. Charakterově výrazné postavy. Celý děj není určitě nejsložitější, ale rozhodně obstojný a pojatý s lehkou nadsázkou, která funguje na 100%. Má to mouchy, málo peněz a akce mohly být dynamičtější, ale zase konec v hotelu je vyloženě skvělý. Ruky, krev, nohy, mozek ... Jako úderné béčko funguje Rayův Kat téměř na 100% a rozhodně líp než ten Thomasův. Bavil jsem se, na čisté 4* to není, ale záměrně přihodím. PS: Nepamatuju si akční film, u kterého by takhle fungovaly vystřílené zásobníky a počet střel, žádná nekonečná kadence apod. ()

ConanVJ

Tak oproti Katovi z roku 2004 zde máme mnohem temnější podívanou, s novou tváří Franca Castla. Tento film by se dal brát jako pokračování, po letech Castelovi honby za vyčištěním města od zločinců. Navíc je zde mnohem víc krvavé akce, která je pěkně natočená. Za mě 85% :) ()

spaceboyCZ

Cekal jsem, ze druhy dil pujde ve stopach nadprumerne jednicky. Opak byl pravdou a tohle je naprosta filmova sracka, ktere se velkym obloukem vyhnete. ()

Kryton

Jsem na tom stejně jako slasher. Béčková verze Punishera se mi kurva líbila. Maso,krev,akce,Stevenson a metal. Nebýt naprosto nesympatického Doug Hutchisona (kopie emzáka co má rád játra z Akt X) tak bych snad dal plný počet, protože jsem se kurevský bavil. Dejte mozku sbohem a oddejte se tatarskému bifteku alá Punisher. Pro mě nejlepší z Punisherů co byli zatím natočeni. ()

ledzepfan

U verze 2004 jsem si stěžoval, že je odkrvená. Tahle verze už všechny ty stříkance, rozprské hlavy, utržené hnáty a proražené hrudní koše má, ale to je tak všechno. Něják tomu chybí komiksová poetika a chytlavost. Tenhle Punisher by vlastně vůbec nemusel být Punisher-mohlo by se to jmenovat"Nazlobený obrněnec"a vyšlo by to na stejno. Ale jako jednorázovka dobrý. Záporáci jsou slušně pošahaní, Stevenson mi nevadil a řežba je to solidní-takže... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)