Epizody(13)

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují - a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem. (oficiální text distributora)

wafc

Tohle opravdu neni seriál pro každého. Ovšem kdo má rád drsnej a kolikrát až absurdní humor, tak se bude válet smíchy. Já se válel. ()

ing.Frosty

Když se v seriálech věší lidi za vlastní či cizí střeva, rozmačkávají se jim hlavy a oživlé mrtvoly jim hází mozky na všechny strany, šuká se v nich jako by zítra nastal konec světa, tak je všechno v cajku. Jakmile se ale vyfakuje dítě, tak je průser, producentům se sevře řiť a seriál se zruší. Nechutný svět, jehož jsme součástí. ()

SniperG1

No tak vulgarismy se tady fakt nešetří a ani se nedivím, že to po první sérii ukončili! Ale je to škoda, pač mně tento tak trochu ze života a i když místy dost fekální sitcom výborně pobavil...80% ()

jedna_vrana

Tina: „Kim, vieš, ako ťa volajú ostatné mamičky v tanečnej škole? F-mama“. Kim má totiž slovník ako drevorubač, rovnako aj Louie a jeho kamaráti. V konečnom dôsledku sa dobre zasmejete. Ale je to trochu fekálny humor. Rieši sa sex, jedlo, malá Lucy (klobúk dole pred detským výkonom, opäť). A stále dookola. Máte pocit, že Amerika je plná ľudí prežívajúcich na hranici chudoby. Dobre zvolený formát dielov – do 30 minút. Ale na záver som musela zmeniť celkové hodnotenie na tri body, bojovala som sama so sebou. Lebo čo už so sitkomom, na ktorý o pár dní zabudnete? Ak sa budem chcieť najbližšie dobre pobaviť, pustím si radšej Cimrmana alebo Lasicu - Satinského. ()

PeterNet

"Protože jsi zasraná píča,":D Seriál je sprostý, rasistický, nemorální... a tak strašně realistický. Opravdu, každý si v něm najde reálné situace, které zažil. Je škoda, že nepokračuje. | Seriál není vhodný pro děti, ale každý dospělý by to měl vidět! ()

viperDavid

Neuvěřitelně vulgární zábava, která potěší každého dlaždiče. Příběh je opravdu jednoduchý bez nějakého dramatu, zato scénky naprosto dokonalé. Zábava jak vyšitá, uslyšíte nádherné hlášky jako "Tady máš kytku, píčo","jsi zhulená ?" apod. Dětem ani důchodcům raději nepouštějte, nicméně vlastní manželce ano, alespoň uvidí že má krásný život ()

Mrkvič

Místy geniální, místy trapný a místy také zbytečně sprostý. Nechápu, jak tohle vůbec mohlo vzniknout a jet v nějakém hlavním vysílacím čase na HBO. Teda. Pouhých 13 dílů to vlastně vysvětluje. Co ale nemohou tvůrcům upřít ani největší mravokárci je, že skoro vše v seriálu je hodně pravdivé (ač zabalené do tak sprostého a drzého pozlátka). ()

neoBlast

On je to vlastně jen takový obyčejný sitcom s pár nečekanými proměnými. X - v hlavní roli je Louis C.K., snad nejpopulárnější stand-up komik současnosti (pár vtipů je přímo přebráno z jeho vystoupení). Y - je to HBO produkce, takže se pro "fuck", "shit" či "jerking off" nejde daleko. Z - odkazuje se tu do minulosti, kdy se točilo na více kamer současně, před živým publikem a ústřední hrdina nebyl žádný architekt či vědátor, ale obyčejný dělňas z lidu (pamatujete Ala Bundyho?). Jako předkrm pro Louisův novější seriál Louie je toto vynikající volba. Jdu na hlavní chod. 70 % ()

geklon

Už pomalu chápu, proč je Louis C. K. vnímán jako největší současný stand up komik a proč si může říkat apsolutně co ho napadne. Protože Většina "normálních" lidí bere jeho humor jako apsurdní, ale tohle je realita, kterou žijeme čím dál tím víc. A nebo ti co připustí, že jsou takový jako postavy ve scénkách a seriálech tohohle asexuálního mumlala. A udělají to jen proto, že je to vlastně díky němu cool. Tudíž není důvod se stydět za to, že jsem schopnej žrát jídlo ze země a nebo na hajzlu rovnou při sraní a nebo si ho honit pod stolem v kuchyni. Ve zkratce řečeno, je to průkopník. A tenhle sitcom a jeho životnost je důsledkem otravné komediální produkce, která pod Americkou vlajkou vychovává stáda ovcí. ()

Pavlínka9

Je zajímavé, jak to tady každý chválí, ale přitom to ani tak moc známé není. Což je na tom super, ale zároveň veliká škoda. Dostala jsem se k tomuto sitcomu přes nějaký článek o dost podivných sitcomech a seriálech :D Lucky Louie je dost zvláštní, hodně alternativní a na nic si nehrající sitcom, který nepobaví jen tak někoho. Již téměř 10 let stará záležitost, která si rozhodně nebere servítky a sprostá slova tu lítají jako manželka hlavního představitele z práce domů či Louie do kumbálu, aby si udělal dobře :) Sitcom má několik bravurních scén, ale dvě jsou tedy naprosto nezapomenutelné - ať už : Tady máš kytku ty pííííčo :) Nebo debata o Bohu, který je vlastně obří píča :D Ne že by mě to vysloveně ochromilo, ale tento sitcom má něco do sebe, hlavně proto, že je zcela uvolněný a nenucený. ()

swe

Moc originality Šťastlivec Louie nepobral, avšak pestré panoptikum lůzrů a vulgární humor se vám už o zabavu postarají! A má to super dabing! ()

sskrblik

Lucky Louie je rozporuplný seriál. Hlava rodiny je Loui je nevybouřený hovado, zřeštěná manželka a dcerka o kterou tihle dva pečují s rodičovskou láskou. Je tu plno dobrých hlášek a postřehů avšak přesto bych si tenhle seriál jako špičku nepředstavoval. Svou bezstarostností mě Lucky Louie připomíná v lecčem Californication. Na osudech hrdinů seriálu jako by nezáleželo. Buď jak buď. Lehce nadprůměrná zábava 3,5* ()

Compadre

Fakt srandovní seriál. Kvalita většiny dílů je hodně vysoká a i když se občas mistr těsař utne, tak celkově je těch 85% fakt adekvátních. ()

ghatos

Drsný humor v chudším buranském prostředí? Ano :) ! Scénky jako zpověď, orgasmus nebo kytice růží jsou kultovní. Slabším chvilkám se to nevyhne, i tak za 84%. ()

silent cut

Chcete vědět, jak by vypadal americký sitcom, kdyby ho natočil brit? Kulisy z Rosean, znásilněná korektnost z Family Guye a ultimativní HBO dabing nakopaly prdel americkému mustru atomové rodinky. Louie se s ničím nemaže, občas si ho vyhoní v komoře a když tvrdí, že nemá prachy, tak to znamená, že má v peněžence asi tak padesát korun (kurz střed). Možná to není nijak originální, ale když jsou geniální hlášky střídány životní moudrostí, nad kterou se nedá než pokývat hlavou... a smeknout... PS Při volbě sexuálního partnera nezapomínejte na seniory! Jsou sice starý, ale rozhodně ještě nejsou mrtvý! ()

Philoun1

Skvělý, ze začátku mě trvalo než jsem si na tenhle, pro Američany nevídaný styl humoru, zvykl, ale potom už jsem se jenom vezl. ()