Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Shakers

Nebolo to zlé, ale keby ma to viac bavilo je to samozrejme lepšie. Neviem možno mi ten britsky humor zas až tak nesadol. Každopádne niektoré scény boli fakt zábavne, iné zas dobre zamotané a herecky je to dobre obsadené. S partou kamošou a troškou valia vás to určite bude baviť. 70% - 3* ()

burina

Skvelá komédia, ktorá naberá na obrátkach postupne až k totálne úžasne vtipnému záveru s truhlou. A najlepši bol zdrogovaný Alan Tudyk! ()

ajuska

Velmi povedená komedie o "trochu" pokaženém pohřbu. Film oplývá řadou perfektně načasovaných a vygradovaných gagů, je příjemně černohumorný a, co je podstatné, celou dobu baví. V rámci komediálního žánru tedy rozhodně podařený počin. Velmi silné 4*. ()

ladynka

Jedna smutná rodinná chvíle se zvrhne v blázinec - trochu jako převrácená "Rodinná oslava", v příjemném černohumorném anglickém hávu. ()

Pepinec

Hovno na ksichtě je typicky britské asi jako je zebra typický bezobratlovec. Jestli se tady ale bavíte o britské vlajce, tak to potom pardon, ta je tu samozřejmě typická do mrtě. Jinak, zlobte se na mě, jde o humor servírovaný tak obehraně a všedně, že kdo si v hospodě objedná kuřecí řízek s bramborem, pivo a po pivu turka, je oproti tomu nápaditý gurmán s nezvladatelnou touhou experimentovat. Horší než smrt to doufám není, ale ono kdo ví, že? ()

Big Bear

Skvělá britská záležitost, komedie u které se opravdu zasmějete. Komedie o to absurdnější, že se vše točí kolem pozvolna se sjíždějící velké rodiny, která se má naposledy u rakve rozloučit se zenulým otcem. Milovníci černého humoru by si toto dílo neměli nechat ujít. Já se moc dobře pobavil. * * * * ()

JohnnyD

Čím menej prostredia, tým viac zábavy. Komorná, bohovskými hercami a britskou atmosférou nabúchaná, old school situačná komédia, ktorá sa razom stala klenotom v žánre a jednou z najlepších komédií 21. storočia. ()

Ducharme

Everything's so fucking green. Překvápko zahalené v pohřebním rouchu. I přes pomalejší rozjezd dokázal Frank Oz rozehrát, v prostorách jedné místnosi a altánku, typicky britskou černou komedii, postavnou na myšlence absurdity obřadností kolem pohřbu. Smekám před hereckými výkony s Alanem Tudykem - v roli "valiem" omámeného Simona - v čele. We can live with dignity. We can't die with it. ()

petaspur

Co může být zábavnějšího než pohřeb? V podstatě cokoliv. Tady je však patrné, že autor už si ve svém životě trochu zatruchlil a následně zkombinoval historky o tom, co všechno se ještě může při smutečním obřadu "podělat". Jako manuál pro nezkušené pohřební návštěníky snímek celkem funguje, ale jako slibovaná komedie trochu ztrácí na tempu. Většina vtipných situací spočívá v tom, že někdo nevědomky vyvádí pod vlivem omylem zkonzumovaného halucinogenu. Ostatní komediální situace jsou buď příliš předvídatelné (děj a dialogy k nim slepě směřují) nebo zbaběle opsané od zábavnější konkurence. Nuda to sice není, ale zažil jsem už zábavnější pohřby. ()

Cappuccino

Vtipné, nápadité, aj keď príbehovo pomerne jednoduché a miestami na môj vkus až príliš odtrhnuté z reťazov, ale pobavilo. Slabšie štyri a Tyrion vo svojej malej roli bol dosť potešujúci. "I'm guilty of a far more monstrous crime: I'm guilty of being a gay!" . ()

Ruut

To nejhorší ze snobských britských kravaťáckých komedií spolu s tím nejlepším od Davida Lynche v jednom. Tzn. fakt velký průser. Ne nechápu co má být na této předvídatelné a nevtipné nudě tak super. ()

Foox

Pohřeb, drogy, stará láska, nová láska, stereotypní postavy a co dál? Skvělá komedie. Jasný důkaz, že pokud se umí pracovat s klišé, lze vyždímat i po ohraných tématech upřimnou zábavu. ()

Javert

1.půlka 3/5, 2.půlka 5/5. V první půlce jsem se trochu nudil a zkoušel se zorientovat v ději a postavách. Ve druhé jsem se již královsky bavil a užíval si ten nejpreciznější anglický humor, který mám tak rád. ()

Šakal

Miluji britský humor a tato černočerná komedie Franka Oze o jednom netradičním pohřbu patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl doposud možnost shlédnout! Vynikající scénář Deana Craiga ( Válium, LSD, sjetý Alan Tudyk, posraný strýček Alfie, posraná ruka, posraný obličej, homosexuální lilipután Peter Dinklage, no řekněte sami , co více si přát.. :o) Excelentní herecké výkony všech zůčastněných v čele se " sjetým " Alanem Tudykem jako Simonem. Ručím vám za to ( pokud máte rádi britský humor ), že se budete KRÁLOVSKY bavit. I přes humornou stránku nemůžu nezmínit, slovy hlavního hrdiny, jednu velice pravdivou a výstižnou větu.. : V životě musíš jít za tím co chceš, protože nevíš, jak dlouho tu budeš. A ať se Ti to povede nebo ne, hlavní je, že jsi to zkusil...... p.s. všechno je tak kurevsky zelený :o) ()

InJo

Je mi to líto, ale dva zabijácké vtipy (jeden se týká rakve, druhý usmívajícího se Bremnera) na víc než 3* prostě nestačí... :( 60 - 70 % ()

IQ Tiqe

Překvapivě skvělá komedie plná pro mě neznámých herců. Pravda, má trochu pomalejší rozjezd, ale pak následuje smršť skoro sitcomových gagů, které stojí za to! Dlouho jsem se tak nezasmál; britský humor má něco do sebe. 5* je možná přehnané hodnocení, ale letos jsem lepší komedii neviděl. ### "Všechno je tu tak kurevsky zelený." "Nemůžeme ho nechat takhle." "Možná by to táta tak chtěl." # pozn.: někoho možná potěší, že je to koukatelné i s dabingem. # příběh 8 | hudba 5 | humor 9 | akce 0 | napětí 2 | sledovatelnost 9 ()