Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

pan Hnědý

Tolik absurdních situací a černého humoru v jedné komedii, se vidí velmi málo. 90 minut uteče jako voda, pořád se bavíme, stále nové překvapení, každá postava nabízí výborné charisma. A i když jsem viděl první remake (nesrovnatelné s originálem), pořád jsem se skvěle bavil. "Tak co strejdo? Ale nic, kde je ta mrtvola?". ()

Jara.Cimrman.jr

"Co krucinál děláte s mým otcem v rakvi?" Tak to se svázanejm liliputánům dost těžko vysvětluje. Stejně tak já mám trošku problém vysvětlit, proč se mi na tomhle pohřbu líbilo a na těch opravdovejch nikoli. Možná proto, že tam neběhal sjetej Simon, všechny neprudil invalidní strejda Alfie a nikoho nevydíral homosexuální milenec. To všechno se na pohřbech obvykle neodehrává a mělo by. Vždyť nejlepší smrt je umřít smíchy. Taky to mám v plánu. Ve stopadesáti letech, až potkám Yettiho na vrcholu K2. Do tý doby si budu si budu užívat života a nebudu chodit na pohřby. Bylo to sice zábavný, ale já už jsem se nakondoloval dost, takže dorazím až na svůj pohřeb. Když budu mít čas. ()

EdaS

Docela zklamání. Ne že bych se nezasmál, ale spousta fórů nepříjemně natahovaných (valium), scéna s rukou jakoby vypadla z úplně jiného filmu. Čekal jsem větší odpich a nápaditost. ()

xxmartinxx

Poněkud mustrová britská komedie, která má nepochybně několik silných momentů, kdy se člověk zasměje, ale jinak je to vše takové očekávatelné a "adekvátní". ()

igi B.

Rozkošně >haluzinogení< taškařice o jednom vskutku důstojném odchodu na Pravdu Bóží... ;-) . . . Někdy se ty poslední věci lidské prostě vymknou všem zúčastněným z rukou, o čemž svědčí i tahle dosti povedená hořkočerná (i když v jednu chvíli ku škodě věci až zbytečně moc trošku do >hněda< ...) komedie, ve výsledku i přes místy trošku zbytečné tlačení na pilu a naopak i pár hluchých míst důkaz toho, že jak vidno dá se i z pohřbu udělat bizarní úlet, u kterého se budete smát, až se z toho třeba jako nešťastný strýček Alfie i trošku poděláte... No, nejlepší lék na to všechno je pak Válium. Tedy - kdoví jestli, že... 8-D - - - P.S. A stejně - za všechno můžou teplí trpaslíci... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 27.2.2009 na dvd, komentář zde lehce sjetý jako mnohý - 28.2.2009) ()

dobytek

Na tenhle film jsem dostal doporučení a výborně jsem se u toho pobavil. Rozjezd je sice trochu pomalejší, ale zhruba od chvíle odhalení identity trpaslíka to nabere na obrátkách a druhá polovina filmu je fakt nářez a já se skoro nepřestal smát. Hodně zajímavá černá komedie s neznámejma hercema (já poznal snad akorát Spuda z Trainspottingu). 80% ()

Pumiiix

Povedená hodně sympatická komedie se spousty černého britského humoru. Ve filmu se pořád něco děje a většinou to jsou fakt hodně směšné okamžiky, o smích určitě nouze není. Humor je i inteligentní a neměl by nikoho urazit. Alan Tudyk s přehledem nejvíce trápí vaši bránici, ale ani zbytek rodiny nezůstává pozadu a když už se něco zpraví/zklidní příjde další problém, kolikrát i daleko horší než ten předešlý ;-) – veliké překvapení a určitě jedna z nejlepších komedií roku 2007. 10/10* ()

BadoXXII

Komédia plná čierneho humoru. Pri jednej scéne som myslel, že zomriem od smiechu. (nápoveda - trpaslík, LSD, klopkanie) 8/10 ()

Shit

Ze začátku, ač je to nenudící, tak na komedii docela mdlý a bez nějaký většího zábavnýho faktoru, jen pár scén vyvolá jakž takž úsměv na tváři. Ale pak, až se příběh trochu usadí Frank Oz rozehraje docela dobrou komediální jízdu plnou černýho britskýho humoru, která s přibývajícími minutami zvyšuje ještě obrátky. Sice nemůžu říct, že bych se nějak extra nasmál, i když pár scén bylo fakt dobrých, ale pobavil sem se dobře ()

Dadel

Námět dobrý na dvacetiminutovou grotesku, ale ne na celovečrní film, ani takhle krátký. Expozice je neúměrně dlouhá, až do půlky je film úplně o ničem, když se konečně rozjede zápletka, následuje vydařená druhá půle, ale to utrpení poloviny první už neodčiní. Český název filmu nedává smysl, ale nemůžeme chtít po distributorech zázraky. ()

gudaulin

Se slovem pohřeb si spojujeme úctu k zesnulému, bolest pozůstalých, slzy, lítost nad odchodem blízkého člověka. Tvůrci britské černé komedie ale dokázali rozehrát na malé ploše mnohem větší paletu emocí a hlavně předvedli, že správně pojatý pohřeb může přinášet nečekaná překvapení a zážitky počínaje výměnou nebožtíka a odhalením sexuálních libůstek zesnulého konče. Se správně adrenalinovému nekonvenčnímu zážitku potřebujete vlastně jen sestavit vhodný seznam smutečních hostů. Nesmí chybět starý protivný strýček, vedle kterého se chová dědeček rodinky Simpsonových jako matka Tereza, dále hypochondra s fascinující schopností dopouštět se faux paux, slizký donchuán, trpaslík s nekalými záměry... Stačí vám ukázka té bizarní sestavy, abyste začali tušit, kam se místní sešlost řítí. Navíc jen málokdo z přítomných je nadán schopností řešit logistické problémy typu dvou mrtvol na jedinou rakev, jen ti psychicky nejodolnější se dokáží vyrovnat s příchodem umrlce zpět mezi smuteční hosty. K tomu přičtěte pár zdánlivě nevinných rekvizit, jako je tuba prášků, ve které se ovšem skrývá místo nevinného léku silná halucinogenní droga - a neštěstí je hotové. K gagům si přidejte tradiční suchý britský konverzační humor typu: "Mám takový dojem, že na pohřeb mého otce se dostavilo mnohem více přátel než měl zaživa." Přesně takový druh humoru mi sedí a jeden výstřelek v podobě fekální scény s nadhledem Franku Ozovi odpouštím. Jen ta jadrnější mluva mi poněkud vadí, britské filmy podobného ražení si spojuji s určitou noblesou, ale to je možná daň českému dabingu vyrobenému pro televizi Nova. Celkový dojem: 90 %. ()

Sarkastic

No, nebudu chodit dlouho kolem horké kaše; celkem zklamání. Skoro 30 minut jsem čekal na to, než se film "rozjel", ale ani potom to nebyla žádná velká sláva. Několik podařených fórů či úsměvných situací tu bylo, ale jinak nuda a slabota (typický britský humor, o kterém tu někteří píší, jsem v tomhle snímku skutečně nějak neobjevil ;-)). Bude to za 3*; tenhle film je podle mě nadhodnocený. ()

Gilmour93

Vedle starého pána a půlLannistera se ve vystavené rakvi často objevil i důvtip a pánové jako Curtis, Atkinson, Cleese či Lynn by asi souhlasili, že humor stojící na záměně valia za halucinogenní drogu, sprostém dědkovi a jedné posrané ruce by se za typický suchý britský dal označit jen stěží. Částečnou útěchu lze nalézt v tom, že pod patronátem bratří Wayansů by bylo daleko hůř.. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Pomalšie rozbiehajúca sa komédia, ktorá naberie na tempe a pobaví čierným situačným humorom. Výborné herecké výkony však zaručujú kvalitu jednotlivých komických situácii. Nápad je jednoduchý, prevedenie kvalitné a tak sa človek baví na situáciach, ktoré sú práve vďaka jednotlivým výkonom v tejto komédii dostatočne vtipné. Zdlhavejší začiatok však uberie na náboji,... škoda, že energickosť poslednej tretiny sa aspoň čiastočne nedostala k začiatku,... ale človek zabúda na začiatok ak je koniec dobrý, však ;) (3,5*) ()

TeeAge

|| Scenár: Dean Craig | Hudba: Murray Gold | Distribúcia: Verve Pictures, MGM | Štúdio: Sidney Kimmel Entertainment | Rozpočet: 9 miliónov $ | Tržby: 46,789,413 $ | Ocenenia: 2 výhry - Frank Oz (Locarno IFF Audience Aw., US Comedz AF Audience Aw.) || Ozová ukážka o tom, ako sa z obyčajnej sprosťárny môže vyžmýkať podarený filmový úkaz. Avšak, ešte raz by som to vidieť určite nechcel, a to asi kôli tomu trpaslíkovi ;) 75% | HD, THX, EN DTS | ()

genetique

V podžánri čierneho humoru a v seriózne bláznivom šate s inteligentným humorom tu mám kandidáta na komédiu roka. Jeden dom a pohreb. To je kombinácia ako vyšitá pre tento štýl zábavy a hlavne pre anglický humor v plnej poľnej. Zaujímavosť zaručujú už úvodné titulky a po prvej scény so zámenou rakví sa to už viezlo samo. Perfektná ukážka vynaliezavosti v danom priestore, na tak malej ploche prakticky nebolo jediného miestečka a jedinej situácie, pri ktorej by som si povedal - toto mohlo byť vtipnejšie alebo trefnejšie. Svoju úlohu v tom znova zohrala samozrejme hlavne potreba totálneho mixu charakterov osobností (Alana Tudyka prehlasujem za majstra halucinogénneho herectva). A ako plynuli minúty plné vtipných momentiek, začínal som sa obávať povestne nezvládnutého záveru. S dávkou predvídateľnosti bol síce zvládnutý len miernou rutinou, ale šalamúnsky a nenamietavo. 90%. ()

Hakha

Mám slabost pro britský humor a u tohoto filmu jsem měl úsměv od ucha k uchu. Aneb jak může být pohřeb zábavný, když na poslední rozloučení s pozůstalým přijedou herecká komediální esa a stane se několik neočekávatelných humorných situací.... tuto povedenou černou komedii hodnotím 4,5 hvězdičky... ()

Hellboy

Příjemná komedie, která nenabízí moc originality, jako spíše již viděné situace, ale vše je namícháno tak sympatickým osobitým anglickým(!) stylem, že to vůbec nevadí. ()

3DD!3

Několik opravdu podařených fórů se tu najde, ale jinak mistr Yoda ukuchtil podivnou směs černé komedie s rodinným dramatem. Někdy se film vyloženě zmítá v křeči, jindy nabízí vtip s posráním ruky. Diváci si to zřejmě mají přebrat jak chtějí. ()

Le_Chuck

Skvelo napísná, zahraná a zrežírovaná inteligentná komédia, ktorej pomalší začiatok v konečnom zúčtovaní vychádza, ako pozitívum. Milé prekvapenie a Alan Tudyk bol neskutočný! 90% ()