Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

akisha

Skvělá britská černá komedie se spoustou výborných herců, kterým vévodí adamita Tudyk a Matthew MacFadyen. Ačkoliv se najde i pár dost nechutných věcí, jedná se pořád o zábavu nejvyšší kvality. Není nad inteligentní humor. Ale ten britský já měla ráda vždycky. Nechci si ovšem ani představit, jak dopadl americký remake! Už jen z pohledu na plakát mě jímá hrůza. ()

viperblade

Na téhle komedii se mi líbilo to "rozdělení" - do půlky se jedná spíše o takovou bláznivější komedii, od půlky se jedná o takovou černější, místy hodně černou a parádní komedii. A to mám rád. Scény s LSD, strýc na vozíku, vydírající trpaslík… Hodně dlouho jsem uvažoval nad plným počtem, ale jsou zde i hluchá místa, proto dám "jen" výborných 80 %. A z herců mě nejvíce potěšil Kris Marshall, u kterého se mi zdálo, že nedostal tolik prostoru (což je škoda, on by dokázal utáhnout většinu scén i sám). ()

castor

V rakvi je holt každý za dobráka. Ale stačí už jen první nakouknutí na nebožtíka (toho zaměněného) a je jasné, že tady budou slzet hlavně diváci. Tvůrci na půl druhé hodiny zatáhnou do komediálního světa, který divák nechce opustit. Dlouho tu nebyla komedie, která by mě bavila bez hluchých míst po celou svoji délku, měla netriviální a skvěle vystavěný děj, velmi slušně vykreslené postavy a ještě dokázala dojmout. Jako drobnou výtku bych možná uvedl, že chybí právě nějaká skutečně hlavní postava, ale nespočet vedlejších bizardních postaviček to dokonale vynahrazuje – navíc nejsou ploché, ale dokáží si to své místo na slunci urvat. Když už se pak tu a tam stane, že se tvůrci dostanou do úzkých, nesloží zbraně, ale posunou scénu po svém dopředu a ještě do ní vpraví nějakou další perličku. Prostě černý britský humor v plné síle.. díky za něj!! Silných 80%. ()

Rex Mundi

Popri toľkých pozitívnych komentároch by som ťažko mohla pridať ešte niečo originálne, zostáva mi len dodať, že takáto kvalitná čierna komédia sa už dnes veľmi často neurodí. Ale toho najlepšieho nikdy nebývalo veľa, takže je to asi len dobre :-) ()

D.Moore

Výborně obsazená černočerná komedie (jako smrt) spolehlivého Franka Oze, která od úvodních do závěrečných titulků neustále graduje, překvapuje, baví, baví a baví. Ačkoliv mě jedním záchodovým okamžikem doopravdy znechutila, smál jsem se prakticky pořád. A obsazení je tak skvělé, že nevím, koho bych měl chválit dříve. Nenápadná perla. ()

Spooner

Taková malá, nenápadná britská komedie plná černého humoru, které mě hodně překvapila. Bavil jsem se od začátku do konce. Scénář je totiž vynikající plný výborných dialogů a situací, u kterých se prostě nemůžete nesmát. Navíc obsazení je fakt vydařené a je taky velkým plusem filmu (možná jenom ten Ewen Bremmer zůstal trochu nevyužit). Prostě skvělá černá komedie, která pobaví za každé situace. ()

MMR

Tak zde máme skvělou porci anglického černého humoru. Celý film jsem se prakticky jenom smál, jedna komická situace za druhou. Super zábava, hlavně LSD pilulky a strýček Alfie. ()

petero

Nečakane príjemné prekvapenie. Frank Oz ma podobne príjemne prekvapil už svojou Svadbou naruby, no Smrť na pohrebe ju s prehľadom prekonala. Zrejme jeho najlepší film. Z otrepaného námetu tentoraz doslova vyžmýkal maximum a rovnako šťastnú ruku mal i pri výbere hercov ktorým zrejme na mená neprídete ale tváre to sú rozhodne známe. ()

gogo76

Trochu bláznivá, prevažne konverzačná komédia ponúkajúca trochu čierny humor, ale mne to sedí a bavil som sa. Od chvíle čo malého „skrčka“ predávkujú drogami a strčia do rakvy k nebožtíkovi, je to aj napínavé, pretože tušíme, že ešte bude veselo. Asi najviac ma pobavila krátka veta staršieho pána na vozíku, ktorý zo záchodu zakričí: „Čo to je?“. Samozrejme pri kope vtipov dôjde aj na slabšie miesta a trápnejšie momenty, ale to ku komédiám asi neodmysliteľne patrí. Nevyhovieš každému...80%. ()

Davies182

Vrchovatá nálož bezkompromisního anglického humoru; groteska od začátku až po závěrečné titulky. Největší zásluhy na tom má slavný dabér Yody, jenž se postaral o režii :-) a Alan Tudyk, jehož zdrogovaná postava prezentuje ty nejšílenější scénky. ()

Xmilden

Velmi povedené, velmi anglické a velmi vtipné. Film po úvodních celkem normálních 30 minutách začíná stále více přidávat na otáčkách až má někdy člověk pocit, že to postavy ve filmu nemůžou zvládnout. ()

-bad-mad-wolf-

Jen Britové dokáží podávat absurdní situace tak proklatě suchým způsobem. S černými britskými komediemi nemám aktuálně takové zkušenosti, abych mohl srovnávat, nicméně zábava je to výborná. "Všechno je tak kurevsky zelený." :) ()

lesumir

Něco tak vtipného a absurdního jsem dlouho neviděl. Mé zachvaty smíchu byly slyšet všude. Opravdu příjemné pobavení :)) ()

Hrabka

Opravdu supr bomba komedie. To jsem tedy nečekal, děda boduje. Hodně dlouho jsem se tak nepobavil. V tomto případě jednoznačná výhoda dabingu! 85% ()

cheyene

S touto komedií jsme si nějak nesedli. Chvíli je to úsměvné, pak vážné a nudnější, pak to jde do dramatu a skoro i krimi, pak zas komedie... zkrátka ani ryba ani rak. Za scény, jež mě potěšily a rozesmály, dávám 3*. ()

juta

Originál bude vždycky originál, jen se na něj člověk musí podívat dřív než na remake (který je téměř na chlup stejný), jinak si ho tak neužije. :D V tomto filmu se neobjevuje tolik výrazných hvězd jako v remaku, ale na druhou stranu je tento film zase reálnější, proto má každý něco a netroufám si říci, které dílo je lepší. ()