Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel, se pustil do biografického dramatu o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi post-punkových Joy Division. Snímek s bohatou hudební složkou podle knižní předlohy Curtisovy manželky zaujme i diváky, kteří se s Joy Division doposud nesetkali. (oficiální text distributora)

Vzorin

Uaaaa, tak tohle byl mazec...z toho filmu emoce primo tecou! Cernobila orgie ktera ukazuje jak se ma vyjadrit dej pomoci obrazu a zvuku!!!! ()

numan

Síla. Sice nevím, jak bych reagoval, kdybych nevěděl, do čeho jdu - ovšem neznat Joy Division snad může jen naprostej kulturní barbar. Anton Corbijn tímhle filmem postavil pomník nejen jim, ale i sobě. Některé obrazy už v životě nedostanu z hlavy a zůstanou ve mně vysochané napořád - stejně jako spousta výborných desek, dotažených jeho fotkami a grafikou k naprosté dokonalosti. ()

Maoman

Zajímavosti: Ian Curtis se před svou smrtí díval na film Stroszek a poslouchal album Idiot od Iggyho Popa. [--] Sam Riley hrál i ve filmu Nonstop párty, který se také zabývá manchesterskou hudební scénou, jenže nehrál Iana Curtise, ale Marka E. Smithe z The Fall. [--] Samatha Morton hrála podobnou roli i ve filmu Woodyho Allena Sladký ničema, a to partnerku geniálního ale podivínského kytaristy Emmeta Raye. ()

vykyn

Lépe to natočit nešlo.Ale film je podle mě určen spíš divákovy,který není až takový odborník a fajnšmekr j.division..Jelikož jde spíše o sondu do křehké duše I.Curtise coby křehkého,citlivého mladíka,který se nemůže vyrovnat se svým životem.Není to o rockové hvězdě a jeho kapele,je to o normálním klukovy..Samotná historie,bibliografie,desky apod jsou ve filmu opravdu hodně "stručně" nabídnuty..Kdo kapelu neznal,těžko po shlédnutí bude o něco moudřejší..Film nabízí přededevším to,že I.Curtis nebyl žádná zhýčkaná rocková hvězda,ale zcela normální kluk z předměstí,který mmj zpíval v docela slavné a vlivné kapele..to bylo hlavním cílem tvůrců a povedlo se to velkolepě.. ()

merten78

Hudbu Joy Division jsem do zhlédnutí filmu moc neznal.Budu si muset doplnit mezery ve vzdělání a na podruhé by to mohlo být za pět. ()

Aniii

Nemám co bych vytkla. Ale bohužel jsem se lehce nudila. Je to škoda, možná jsem jen nebyla ve správném duševním rozpoložení. A Joy Division teď také poslouchám. ()

filiperros

Když jsem sledoval Control, nemohl jsem se nevyhnout srovnávání s 24 hours party people, které jsem viděl poprvé asi před půl rokem. Cesta Joy Division je pořád stejná, akorát Control je o Curtisovi a party people o Tony Wilsonovi. Osobně musím říct, že mám radši party people, protože ukazujou hudební scénu tý doby v plný parádě a ten dokumentární rozměr je tak výborně naplněný. Control je ale spíše osobní příběh jednoho člověka. Pokud se film neodklání od skutečnosti, musím říct, že mě štve, jak je vpodstatě banální. Mladý kluk se neuváženě ožení a pořídí si dítě. Pak se z něj stane rock'n'rollová hvězda, nechá se sbalit první groupie kterou potká a vzniklou situaci nedokáže vyřešit. Nedokáže nechat ani jednu ani druhou a vymlouvá se, že má v sobě příliš mnoho lásky, než aby jednu nebo druhou opustil. Sám z toho má takovou depku, že si to nakonec radši hodí. Myslim že u nikoho jinýho by to nefungovalo, ale tohle má něco do sebe. Zažere se to vás a skladba Love Will Tear Us Apart vám stejně zůstane znít v hlavě. I když je to tak hloupý. ()

fox_karol

Mít po tomhle filmu depresi by mělo být trestný.. Byl to neuvěřitelně silnej snímek a je neuvěřitelný jak důvěrně byly zachyceny všechny pocity. Ian Curtis byl osobnost.. i když to je každýmu jasný už hodně dlouhou dobu. Myslim, že pokud tohle mělo Ianovi vzdávat čest, tak se to povedlo. Chci říct, že tohle je zatraceně dobrej film se zatraceně dobrou kapelou. ()

Alister

Nepochybně výborně natočený a skvěle zahraný film. Absentující barvy sedí, Curtis tahne, hudba hraje...moje první setkání s Joy Division. ()

pokeandrew

Bravůrně natočené dílo o Ianu Curtisovi. Anton Corbijn v sobě nezapře geniálního fotografa a jeho styl je na kameře více než patrný. Většina záběrů jsou vlastně černobílé fotografie ( nebo obrazy, chcete-li ) se skvělou kompozicí. Jako fanoušek Joy Division a znalec tématu nemám Corbijnovi co vytknout. Zdařilý je rovněž nápad s hereckou kapelou, která songy ve filmu i opravdu hraje a nepoužívá markýrování při skutečné hudbě pravé kapely, jak jsme tomu často svědky v jiných snímcích tohoto žánru. Obsazení hlavní role Samem Rileyim bylo velmi dobrým tahem prostě proto, že nikdo jiný se na to nehodí lépe. Velmi silný příběh o člověku, který zápasil sám se sebou a prohrál.Komu není na konci filmu do pláče, nemůže být člověkem. 100% ()

Petra46

Nikdy jsem neměla nějaký oficiální osobní žebříček oblíbených skupin, ale kdybych si dala tu práci ho sestavit, Joy Division by byli bezdebat v první desítce (možná proto je mé hodnocení lehce nadnesené). Nebudu moc rýpat do obsahu filmu, protože žánr je životopisný, co ale stojí za zmínku je Sam Riley! Podoba s Ianem Curtisem je opravdu obdivuhodná a jeho výrazy a pohyby napodobil velmi věrohodně. Atmosféra filmu a poetické kecy psychicky narušeného Curtise mě naprosto dostaly. Pro mě, jakožto fanouška Joy Division, to byl film, na který jen tak nezapomenu a určitě se k němu ještě vrátím. ()

ragtime

Ian Curtis bol talentovaný, rozorvaný a životom skúšaný človek a dostal film, za ktorý sa v hrobe otáčať nebude. Hudba Joy Division určite nie je masovou záležitosťou, ale keď si ju necháte zaliezť pod kožu, nenechá Vás chladnými. ()

Lacique

Pocta k legende Joy Division, pocta ako sa patrí, užasné spracované, úžasná atmosféra, pan Corbijn klobúk dolu, som rád že si sa na to dal. Film v ktorom by som si chcel zahrať, .......Curtisa. ()

aheka

Strhující film s výjimečnou atmosférou. Nemohu jinak než hodnotit velmi, VELMI kladně! Joy division patří mezi mé TOP kapely EVER. Miluju ponuré a depkoidní texty linoucí se napříč ještě ponurejší hudbou. Tato kapela předběhla dobu a dodnes pro mne zůstává záhadou opředen skon Iana Curtise. Nicméně zpět k filmu. Určitě bych vyzvedla herecký výkon Sama Rileyho, který podle mého názoru Iana ztvárnil věrohodně, nemluvě i o pěveckém výkonu a pověstném epileptic dance! To, že je film černobílý, ještě více člověka vtáhne do doby, kdy se příběh odehrává a že to byla SAKRA DOBA! V závěru, kdy se rozezní tóny tracku "Atmosphere" jsem už přes slzy neviděla... Pokud máte křehkou duši, chraňte ji před světem o to víc... ()

Richie4422

Film nie len pre fanúšikov jedinečnej hudby Joy Division. Film pre toho, kto chce vidieť svet inými očami. Očami za čiernými okuliarmi. Film o mužovi, ktorý bol komplikovaný sám pre seba, pritom túžil po jednoduchosti. Film o tom, ako intímny život nedáva niekedy žiadny zmysel. Film o tom, ako nesebecké rozhodnutie skončí sebecky. Film o človeku, ktorého hudba bola odrazom jeho duše. Film o géniovi a jednom z najväčších hudobných a lyrických talentov. Film o starej duši stratenej v nezrelej spoločnosti. Film pre každého. ()

Zofinka2

Skupina Joy Division má dobré písničky, proto jsem na film šla do kina a nebyla jsem zklamaná. Naopak. New Order patří mezi oblíbené skupiny, ta následovala po Joy Division. Film byl dobře udělaný a hlavní herci hráli dobře. ()

varg

Nie som fanúšik depresie a aj keď som bol v dobe Joy Division v tom správnom veku viac ma to ťahalo k Depeche Mode či The Cure. No tento film je úžasný ... príbeh silný, vizuál a réžia od dvorného Depešáckeho fotografa. LaKokocinka mňam mňam ()

davidh76

Je statické záběry jsou jak od fotografa. :-) První půlka výborná, druhá půlka trochu dlouhá a důvod jednání hlavního jedná se jaksi nepřenesl z plátna do mých emocí. 70%. ()