: jo,jO JO!! Kdo by jen řekl, že tenhle Francouzský film se stane okamžitou mou srdeční záležitostí. Vincent Cassel absolutně bezchybný a oscaruhodný výkon, zastínil hvězdu Al Pacína snad ve všech směrech, neuvěřitelnéj talent! Jacques Mesrine je pro mne opravdu velmi velká Ikona kriminálního zločinu. Áno byl hajzl, ale měl soucit, respekt, sympatie, vysoké IQ, parádní názory hodné k zamyšlení, ten chlap chtěl zbourat a narušit STÁTNÍ REŽIM!! Zde opravdu není co řešit, dialogy, příběh, akce, tempo, hlášky opravdu vše je kvalitně vyrovnané a chytře napsané, zážitek jak svině a to bez jakýchkoliv efektů. 100%(29.8.2014)

4* dávám díky precizně zvládnutému závěru, jinak se mi překvapivě více líbil první díl ságy.(13.2.2009)

Skouknul jsem oba díly jedním vrzem a bylo to úchvatný. Podle mě nejlepší Casselova role všech dob. Byl naprosto špičkovej. Z jeho převleků by si komisař Clouseau mohl brát příklad :-) Tenhle druhej díl působil hrozně autenticky, jako by byl fakt natočenej v 70.letech a ne loni. Nedivím se, že to je nejdražčí francouzskej biják...(10.9.2009)

Skoro stejně dobré krmivo pro chlapy jako Prolog a interakce "Mesrine versus lid francouzský" (rodinný výlet s lumpy, pragmatický dědeček) jsou vyloženě eňo ňuňo, stejně jako Mesrinovy obličejové a váhové proměny. Gérard Depardieu mi zase po hodně hodně dlouhé době připomněl, jaké to je, setkat se ve filmu s dvojrolema. Nebejt toho dementního spoileru na začátku Prologu a vlastně i na coveru filmu, tak je ten natahovanej konec snad i napínavej. Takhle nechápu, co ty režiséry vede k tomu, vyžvanit to ven po 30ti sekundách.(20.11.2009)

O fous lepší než jednička. Cassel dokazuje, že je to moc dobrej herec. Jen tak dál Vinci. 85%(25.11.2009)

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako první. Přibývá politiská motivace, jak jinak levicová, to nby nemohla být Francie. Podle mě by to mohlo být tak o půl hodiny kratší, místy to bylo s menším tempem. Film je sice o jednom jedinci, ale mohly být více vysvětleny motivace ostatních postav. Každopádně dobře natočeno i zahráno.(16.1.2010)

Tak tohle se mi líbilo o trošku více, než Veřejný nepřítel č. 1, ale opravdu jen o trošku. Spíše si myslím, že jsou tak na stejné úrovni, takže takových 60%.(17.1.2012)

Oba díly jsem viděl jako jeden, spojím tedy komentář dohromady. Další z francouzských skvostů. Skvěle natočené a zpracované. Tvůrci si dali opravdu záležet. Tyhle filmy o skutečných gangsterech opravdu můžu. A zvlášť když jsou takhle dobře zpracované. Všechny části jsou dobře rozložené. Nikdy není nějaká delší nudná pasáž. Přeskakování mezi roky nevadí. Atmosféra daných let přímo dýchá z obrazovky. Herci podávají super výkony. Zvláště Cassel. A k tomu ještě ta jeho fyzická proměna. Skvělé charizma jako Mesrine, skoro bych byl rád kdybych mohl dělat rukojmí. Spousta napětí. Skvělé útěky, přehledná akce. Prostě 10 z 10 francouzských četníků doporučuje. + "Because I don't like laws. I don't like the laws and I don't want to be a slave of the alarm clock my whole life. I don't want to spend my entire life dreaming. I don't want to always think how I have to work half a year just so I could buy some thing."(26.7.2014)

Moje hodnocení přetrvává i po zhlédnutí Epilogu a to už jen proto, že tento film dva díly mít rozhodně nemusel. Ano, přibylo akce. Ano, konečně jsme aspoň trochu pochopili, v čem Mesrine dráždil a poutal pozornost veřejnosti. Ale pořád dokola nám bylo servírováno totéž - zločin, střelba, zabíjení, vězení, útěky a znovu to samé. Život Mesrina byl zřejmě opravdu krimilnální kompilací těchto událostí, ale musí se s nimi umět pracovat, aby nezačaly , i přes řemeslnou zručnost, nudit a abychom s každou další situací pronikali hlouběji do nitra postavy a světa kolem ní. Tady jsem ten pocit bohužel moc neměl a postavu Mesrina vnímal po celou dobu stejně... Jistě, Francouzi jsou na svůj mega počin pyšní, ale objektivně jsou v daném žánru lepší kousky. A to i i přímo ve francouzské režii. Vzpomeňme třeba na skvělou Válku policajtů.(24.1.2009)

Napínavá akční podívaná plná přestřelek a útěků, skvěle zakončující celý Mesrinův příběh.(24.6.2009)

V podstate by som dokázal pochváliť, respektíve vytknúť približne to isté a to samé, ako pri prvom dieli. Opäť vysoko kvalitná formálna stránka filmu - vizuál, kostýmy, dobovosť, atmosféra daných rokov, celková precíznosť. Avšak rovnako ako boli opätovne zvládnuté tieto aspekty, tak isto ako predtým, aj tentoraz som musel odpočítať percentá na základe iných. Tými sú čiastočná chaotickosť - niekedy som nemal páru, v akom časovom rozmedzí sa dané udalosti dejú, niektoré mi logicky ani nešli do hlavy, no skrátka mal som v tom miš-maš. Jasné, byť tak Francúzom, mal by som to pravdepodobne celé v malíčku, a teda by som sa nemal problém zorientovať, lenže takto, ako divák-neznalec, to mám značne skomplikované. Okrem toho sa našli aj chvíle, kedy som sa trošičku začínal nudiť - lúpeže, lúpeže a zasa lúpeže. Ešte šťastie, že obsadili do role Jacquesa Mesrina takého vynikajúceho herca, akým Cassel je - vďaka jeho hereckému výkonu, a úžasnému vcíteniu sa do postavy, som dokázal, pomerne bez ujmy, vydržať i tie slabšie pasáže, a nijak výrazne mi nepokazili celkový dojem. Ten mám, z oboch dielov približne rovnaký (i keď táto "dvojka" sa mi páčila predsalen o malý kúsok viac), a myslím si, že solídne 4 hviezdičky budú adekvátne. Pochádzať z tamtých končín, tak by som pravdepodobne bol z filmu nadšený ešte o poznanie viac. 80%(26.8.2016)

První částí jsem byl nadšený, ale když jsem dokoukal Epilog zjistil jsem, že to jenom Richet a Cassel otevřeli oponu pro tu opravdovou hru. Napovrch se to možná nezdá, každý z těch filmů je jiný, každý má trochu jiné kouzlo. Společné mají hodně věcí, to jistě, ale druhá část zobrazuje Jacquese v trochu jiném světle- jako egoistického snílka, dost arogantního, ale přesto jaksi "lidského". Rozhodně nechci hájit ani se nijak zastávat či hodnotit skutečného Jacquese Mesrina, ale jako postava byl dokonale pochopitelný a všechna jeho rozhodnutí mi dávala naprostý smysl, což je mimo jiné výborným scénářem. --- Epilog se také nesnaží rozptylovat jako první díl, je v něm o poznání míň scén s holkama a vůbec zábavou. Vrhá diváka rovnou k Mesrinovi, aby tělo na tělo sledoval a cítil co dělá, popř co se mu honí hlavou. --- Technické zpracování je od kamery po střih přímo dokonalé, akce naprosto přehledná...a věřte-je na co se dívat. Pro mne první film Nového roku a s jistotou jeden z nejlepších :)(5.1.2009)

Stejně parádní jako první díl, skvěle zahrané a rozjeté ve stejně dravém stylu jako přestřelka u vězení, jen s jedním bonusem navíc. Mesrine je náhle skutečným nepřítelem č. 1 a Richet dovypravuje jeho příběh téměr až ve stylu antické tragédie. Nevyhnutelnost Mesrinova prozrazeného osudu tak zejména v důmyslně pojatém finále šponuje napětí a celkovou zajímavost jeho příběhu téměř na maximum. Přemýšlivější a o malou pětihvězďičkou špetku lepší než první díl. 9/10(6.1.2009)

Cassel tahne celou tuhle dvou dilnou gangesterku, sice ve druhem dile ma dva prihravce (Sagnier a Almaric), jenze ty se jen mihnou ve dvojce. Jinak rezier to zvladl vyborne, protoze dvojka ma stavu. Skoda, ze jsem se nedozvedel na konci, co se stalo z jeho komplicem (Almaric) a milenkou (Sagnier).(11.1.2009)

Nemůžu se ztotožnit s názorem, že druhý dil je lepší. Víc akce, víc střílení. Ano. Nervy drásající stupidní policie. Ano. Skvělá hudba - grandiózně dokreslující hmatatelné napětí. Ano. Provedení závěrečné scény - totálne - sice až trošku uměle filmařsky - napnutá a našponovaná, která si finálně řekla o mé plné hodnocení. Silná kvalita. Celkově beznadějně jedničkový akčňák - s jasnou evropskou stopou - z které srší nejenom rozumná a nepřeháněná akčnost, logika a i inteligence a kulturnost (oproti hollywoodským šílenostem). Z kina člověk odchází skutečně naplněn gangsterským a jako prák volným a namachrovaným životem. Člověk se alespoň na chvíli přeladí a vžije do kůže hlavního hrdiny a cítí se až trošku ppovýšen na páry s popkornem a kolou kráčející na Sněženky a machry či Den kdy se zastavila země. 9/10(13.1.2009)

85%(8.2.2009)

Když jsem řekl o prvním díle, že byl skvělej, tak Epilog je ještě o třídu lepší. Nic se však nezměnilo nezměnilo na mém názoru, že Masrine byl normální magor, který se však díky médiím uměl prodat..(23.6.2009)

No nějak mě to nedostalo do tempa. Chyběla tomu jakási šťáva, je to takové technicky chladné.(6.7.2009)

Omnoho dospelejšie a ucelenejšie ako „Smrteľný inštinkt“...Vincent Cassel skladá hereckú maturitu na prvoligovom hereckom gymnáziu a nikoho nenecháva na pochybách, kto je teraz najväčší francúzsky herecký kápo...Mesrine v Epilógu pokračuje s pohŕdaním štátneho zriadenia a jeho zákonmi a naďalej si robí, čo sa mu zachce...Okráda banky, zabíja ľudí, pričom to však robí s jemu prirodzeným šarmom a gráciou, čím na seba nakláňa priazeň verejnosti, ktorá mu na jednej strane fandí, no na druhej má z neho a z jeho zverského cynizmu veľký strach...Jacques si dovoľuje čím ďalej tým viac, čo má však za následok jeho neodvratný koniec...Slučka sa pomaly sťahuje a už niet viac kam uniknúť...Cassel obidvom snímkom jednoznačne kraľuje, no v Epilógu dostáva konečne primeraného hereckého partnera, ktorým je objav francúzskeho filmu z posledného obdobia, Mathieu Amalric (Munich, Skafander a motýľ, Quantum of Solace)...Btw. Ludivine Sagnier? Yummy, Yummy!(19.8.2009)

Mesrine je Casselova životní role. Nevím kam až chtěl Mesrine ve svých činnech dojít, ale byl to šílenec který občas také nevěděl, co vůbec chce. Na plakátu jsem viděl Ježíše, než Mesrina.(21.11.2009)

Výborné životopisné krimidrama.Mesrine měl neuvěřitelnou odvahu a drzost.Oba filmy sou výborné.(10.3.2010)

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23