herr_carter

Veřejný nepřítel část jedna i část dvě = jedna velká one-man show pana Cassela, vřele doporučuju všem !..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Druhá část začíná docela nadějně a celkem dlouho to vypadalo, že by výsledek mohl být o stupínek lepší než část první. Ale na konci, když jsem si to přehrál v hlavě, tak jsem se bavil v podstatě úplně stejně jako u první části. Tady ještě víc jsem si říkal, jestli je vůbec možné, že francouzská policie může být až tak neschopná, přišlo mi to celkem nereálné, co Mesrinovi procházelo. (Blu-ray, orig.) ()

radecacek

Druhá část skvělé gansterky pojednává o posledních letech Jacquea Mesrina. Hodnotit samostatný film se nedá, ale jako celek spolu s první částí se jedná o nejlepší gangsterku několika posledních let. ()

Lukoboss

Doufal jsem, že to bude gradovat a taky že to tak bylo! Akce, přestřelky, útěky, honičky, ... všeho tak akorát, v rámci mezí. Stará francouzská škola opět vystrkuje dráp(k)y a to je jenom dobře. Pan Belmondo může být hrdý, jak mladší generace pokračuje v "jeho" žánru. Vynikající, takových filmů bych si přál během roku povíc! ()

DavidS.

Moje hodnocení přetrvává i po zhlédnutí Epilogu a to už jen proto, že tento film dva díly mít rozhodně nemusel. Ano, přibylo akce. Ano, konečně jsme aspoň trochu pochopili, v čem Mesrine dráždil a poutal pozornost veřejnosti. Ale pořád dokola nám bylo servírováno totéž - zločin, střelba, zabíjení, vězení, útěky a znovu to samé. Život Mesrina byl zřejmě opravdu krimilnální kompilací těchto událostí, ale musí se s nimi umět pracovat, aby nezačaly , i přes řemeslnou zručnost, nudit a abychom s každou další situací pronikali hlouběji do nitra postavy a světa kolem ní. Tady jsem ten pocit bohužel moc neměl a postavu Mesrina vnímal po celou dobu stejně... Jistě, Francouzi jsou na svůj mega počin pyšní, ale objektivně jsou v daném žánru lepší kousky. A to i i přímo ve francouzské režii. Vzpomeňme třeba na skvělou Válku policajtů. ()

velkyvezir

Bohužel nemohu sdílet nadšení ostatních uživatelů. U prvního dílu jsem se opravdu bavil a 4* byly zasloužené, ale zde avizované vyvrcholení příběhu jsem ve druhém dílu filmu nenalezl. V podstatě plytké opakování provedení zločinu, zatčení, útěku a tak pořád dokola, než ho policie natvrdo zastřelí, aby už jednou pro vždy byl pokoj. Nepopírám napětí, které při každé scéně režisér vyvíjí, zvlášť u té závěrečné, u níž již víme, jak vše dopadne. To však nesmaže můj dojem, že jde jen o průměrný - byť filmařský výborně natočený - thriller. Nelze opomenout hodnocení Vincenta Cassela, který je v roli opravdu důvěryhodný. Toho bohužel v prvním díle nedosáhl velikán francouzského filmu Gerard Depardieu. ()

lOPATKA

Kolik chcete? 10 milionu. V hotovosti. Deset milionu? Jo To ne, 10 milionu je moc. Je mi 82 let, to uz se nevyplatí. To mý radši rovnou zabijte. Perfektne!.....a v poslednom zabere stekajuca krv po vlase ma dostala = 5* ()

jondoe

O nieco lepsie pokracovanie o zivote asi najvacsieho francuzske gangstra hystorie. Na rozdiell od jednotky, ktora bola miestami trochu chaoticka je druha cast podstane vyrovnanesia. Viac som sa dozvedel o postave Jakeho Mesrina a aj ked mi v jednotke nebol moc sympaticky v tomto filme som si ho oblubil ovela viac. Posobil sice chladne, ale vdaka scenaru, ktory v istych a mimochodom spavnych momentoch film odlahcil, dostala postava Jakeho Mesrina trocsku iny rozmer ako v prvom diele. Bol rad stedobodom pozornosti, Svojim kumpanom a milenkam rad varil a vtipne hlasky ktore zo seba sem-tam dostal boly vyborne nacasovane. Vincet Cassel bol v tomto dvojdielnom filme vyborny a svoju postavu zvladol dokonale. Dal som prvej casti styri hviezdicky. Tato si plny pocet az tak uplne nezasluzi, ale predca jej ich dam uz iba z toho dovodu, ze sa takychto kvalitnych filmov toci stale menej a menej. ()

Seti

Tak Epilog už je jiná káva! Mesrine vyzrál a začal si dovolovat. A to tak, že pořádně! Náplň je převážně stejná jako v první části, ovšem tentokrát vše ve velkém stylu. Přepady, útěky, únosy, přestrojení všechno povýšilo o třídu výš a získalo úplně nový drive. Prvotřídní atmosféra i napětí, vystavěné na základních kamenech gangsterských filmů a skvěle zapadající do Francie 70. let. Výborně se film také dotýká gangsterské pýchy, která se nakonec pro Mesrina stala posledním hřebíkem do rakve. Řemeslné zpracování je opět bezchybné, stejně tak herecké výkony. Prostě zakončení životního příběhu téhle gangsterské legendy, která "nechtěla poslouchat zákony", se vážně povedlo. ()

Mistickzz

Lepšie ako jednotka. Prvá hodina je fantastická, plná napätia a akcie. Potom nastane nejaký útlm a film sa stáva nudným a strašne obkecaným. A záver je opäť vypätý čomu dopomáha fantastická hudba a povedal by som, že spolu s Casselom a akčnými prestrelkami to bolo to najlepšie počas oboch filmov. Škoda tých suchých miest, mohlo to byť lepšie. 74% ()

matolas

Síce sa dej prvú hodinu asi trikrát opakuje (lapenie, vykradnutie banky, lapenie, vykradnutie banky, lapenie), tak film ani chvíľu nenudí, lebo Casselov Mesrine je konečne dokonale vyprofilovaná postava. Cassel pribral nejaké to kilečko navyše a absolútne to mení celý jeho zjav a správanie, pôsobí omnoho autentickejšie. Samotný záver dráma ako remeň, ale predsa škoda, že ho viac než naznačili už na začiatku filmu. ()

Sten-li

Gangster Mesrine se vrátil do rodné Francie a hlásá revoluci po svém. Chce být na titulních stranách novin a udělá pro to vše. Opět dostaneme dávku akce, bankovních loupeží, kulek a útěků. Hodně se mi líbila scéna u soudu, kde se Mesrine obhajuje sám svými výroky. No a konec, ten bych nazval - nebyla jiná možnost. **** ()

Hanys_

Zatímco první díl na mě působil jako jeden z nejlepších gangsterských filmů, tak v Epilogu je všechno jinak. Sledujeme Mesrina a jeho někdy legrační převleky a zmatené názory. Přišlo mi, že to co dělá je jen z důvodu, aby o sobě četl v novinách. Navíc tady nebyla žádná scéna, u které bych vysloveně lapal po dechu (narozdíl od první části, kde jich bylo habakuk). 65% ()

Giggs

Cassel opäť exceloval a latka nasadena 1. časťou ostala vysoko. Viac akcie, viac priamočiarosti, viac napätia. Super. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu