Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Matt91

Harrison Ford a Tommy Lee Jones v hre na mačku a myš. Režisér Andrew Davis sa prekonal a natočil perfektný thriller o neprávom obvinenom chirurgovi, ktorý údajne zabil svoju manželku a po krku mu ide horlivý agent FBI. Film disponuje výbornou paranoidnou atmosférou a napínavými akčnými scénami. ()

FireFox

Dneska už klasika a předobraz mnohých méně úspěšných filmů i seriálů. Čím to, že se Ford objevuje v tolika kulťákách? Prostě pan herec. ()

Fixa

Když si mám vybavit nejvýraznější role Harrisona Forda - pak jsou to : 1) Indiana Jones 2) Han Solo 3) dr. Richard Kimble ()

satto66

Ano, všimněme si děj se odehrává od justičního omylu ....Zelená míle děj se odehrává od justičního omylu .........Vykoupení z věznice Shawshank děj se odehrává od justičního omylu .........Každý jinak pojatý ale přesto neokoukatelný děj.Zdá se že toto téma je velmi vděčné. ()

CrashHP

Na svoje časy fantastický akčný film. Harrison Ford hrať vie, to dokázal v mnohých filmoch a tu bol viac-menej na vrchole, čo potvrdil a Tommy Lee Jones mu skvele sekundoval, i keď on po ňom pátral a rolu šikovného policajta zahral bravúrne. ()

BorecBorachio

ten scénář a způsob filmového vyprávění... vždycky když to běží v televizi, tak se dívám. Opravdu pokaždé. A pořád mě to bere. ()

Marčus

Moje představa ideální detektivky je v téměř plném zákrytu s recenzovaným filmem. Nechybí mu prakticky nic, tj. rozumná zápletka, důvěryhodnost děje i jednotlivých postav a gradace děje. Dávám zasloužených 95 % ()

Vindemiatrix

Banální rozuzlení detektivní zápletky, pár dílčích nelogičností a zbytečně natahovaný konec mi zabraňují dát pět hvězdiček.. Jinak ale vybroušený akční film se strhujícím (téměř neutuchajícím) tempem a dvěma charismatickými tahouny. ()

Crosby

Na Forda som si nedokázal doposiaľ zvyknúť, neviem čím to je, ale jeho filmy boli, a v krajnom prípade aj sú lacné záležitosti. Nedokážem to určiť, prečo toto neboráčisko si nezískalo moje filmárske srdce, ale pre tentokrát musím sám seba oklamať, pretože v tomto počine bol dosť znesiteľný a pozerateľný. Film má slušný soundtrack a v prvom rade ťahúňom je pre mňa jednoznačne Gerardov tím na čele s majstrom Jonesom ()

Puchyr

Tady snad není co dodat. Naprosto skvěle vymyšlený příběh a napsaný scénář. Dokonale natočené a ještě lépe zahrané. Harrison Ford a Tommy Lee Jones byly naprosto vynikající. Dokonalý zážitek. Ford jako velice inteligentní uprchlík, kterého jakožto nevinného zachrání náhodná nehoda a on toho využije nejen k útěku, ale i jako misi očištění že on svou ženu nezabil a cíle,, najít skutečného vraha. A Tommy jako profesionál mezi chytáním uprchlích věznů a inteligenční konkurence. Další z řady dokonalých filmů. Můj vele oblíbený Thriller. *****90% Famózní výkon. ()

sOlaR

Viděl jsem to již dávno, jako malý kluk a docela mne fascinovalo, že může existovat tak skvělý snímek. Především jsem si pamatoval Harrisona Forda co by Indiana Jonese, a Tommy Lee Jonese alias pana K z MIB. Pěkná zápletka ačkoliv mi to přišlo jako The Shawshank Redemption v tom smyslu jak najednou přijde, žena mrtvá, hlavní podezřelý on a stává se z něj štvanec. Každopádně výtěčně zahrané, velmi se mi to líbilo:) ()

ondreej

V tomto filmu mě velice, velice bavil Samuel Gerard čili Tommy Lee Jones kompletně se svojí vyšetřovatelskou partou. Jejich postavy působí velmi civilně a nebyl pro mě vůbec problém se s nimi ztotožnit. Je to už dlouho co jsem to viděl poprvé, ale nutno přiznat že to rozhodně nebylo naposledy, připomínám si ho poměrně rád znovu čas od času. Je to totiž jeden z těch filmů, který mě absolutně strhli svým dějem, atmosférou, hereckými výkony, scénářem, režií…jeden z těch filmů u kterých sem seděl jak přikovaný a čekal s napětím co se jak vyvrbí a jak stane a jak zaplete. Negativ bych tady asi moc nenašel, žádné nadpřirozené ani nelogické scény. Jediné co bych na tuhle adresu řekl je snad to, že už od začátku filmu jsem věděl, že to dobře dopadne. Je to prostě americký film 94% :) ()

Doubeq

Perfektní spád od začátku do konce, zahráno na výbornou, ani chvíle nudy a 2 hodiny pryč jako voda. Snad jen dabing se nepovedl, Michal Pavlata se na Tommyho Lee Jonese opravdu nehodí ;), nicméně to neubírá snímku na krase, ale vylepším si dojem originálním zněním. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)