Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

moviesfan

Tak to se povedlo. Dobrý herci, dobrá komedie, dobrá akce. Jen škoda, že z toho ,,dobrého" nevzniklo něco lepšího, něco o špetku zábavnějšího. I tak je to skvělý film na který se dá bez problému podívat a dobře se pobavit. ()

Folpa

Je to sranda, Rober Jr. prostě válí, gumoví medvídci jsou taky dobrý :-D no a minirole Cruise perfektní :) ()

tomeš

No, tak upřímně jsem čekal, že se budu smát - ale rozhovor s Benem Stillerem v Reflexu asi trochu přeháněl. I když pořád mi to přišlo vtipnější, než ostatním lidem v kině, který asi moc nevěděli, na co jdou... Ovšem Tom Cruise byl naprosto geniální, ten by si zasloužil za svého dokonale namaskovaného a zahraného slizouna ne pět, ale rovnou šest hvězdiček. ()

M.Macho

Tropická bouře je rozpustilá parodie úplně na všechno a všechny, kdo a co jsou svatí v Holywoodu - děravém lese. Stiler je stilizátor a ukazuje, co se jinak ukazovat nesmí - pravdu. Tropická bouře je cynickou metaparodií, která co po vizuální a hudební stránce stojí krásně v opozici nejlíp udělaným trhákům - s jediným rozdílem - nic tam není myšleno vážně. Stiller předznamenává konec popkultury a pop-cornové zábavy, popů vůbec. ()

villon17

Spoustu jokeů sem nejspíš nepochopila, pže se mi to ani tak vtipný nezdálo. Všichni pošuci, tim myslim ty 3 nejznámější postavy, se ale předvedli v klasicky zábavnym a ujetym světle. Ben jako "prosťáček Jack", kterýmu nedělá problém zůstat mezi dealerama a dokonce tam získá syna, pak z prdů těžící Jack, závislej na zboží dealerů, a nakonec Robert předělanej na černocha. Už tahle kombinace mě baví a čekala sem, že mě bude bavit i u Tropický bouře, ale smíchu se ze mě nedostalo, teda až na Toma Cruise. Ten byl naprosto super a bezkonkurenčně tomu dodával perfektní šťávu a říz. Pak bych eště ocenila celej nápad. No zkrátka stojí to za skouknutí, ale nijak unešená z toho nejsem. ()

jahol

Na jeden geniální fór skutečně pět minut o ničem. Několik vrstev parodie, kterým člověk rozumí, nachází parodované - jenže ono to kupodivu nefunguje a není vtipné. Akční začátek a konec není špatný, ale stále hodně daleko za skutečnou akcí, která vezme dech - porovnejme třeba s posledními třiceti minutami Rodriguezova "Od soumraku do úsvitu" nebo, ještě lépe, s neskutečným masakrem hodných vesničanů v "Jednotce velmi rychlého nasazení" (uvedené dva filmy se mi vybavily, když jsem se ptal sám sebe pět minut před koncem, jestli je TAHLE část Tropické bouře z celého filmu už to nejlepší). Odstup od komediální špičky je tak velký, že jsem dokonce uvažoval pouze o 2/5, jenže těch pár dobrých fórů je skutečně hodně povedených a Tom Cruise je opravdu výborný, i když jsem poznal, o koho jde, až při závěrečných titulcích. ()

corpsy

Totálny akčno - komediálny trhák, ktorý vás buď rozosmeje alebo znechutí. Film, ktorý sa Hollywoodu vysmieva s poriadnou dávkou brutality a čierneho humoru. Tom Cruise si zaslúžil minimálne oscarovú nomináciu. ()

Pishin

Pan Ben Stiller rozhlasoval, ze hodla film Tropic Thunder pojmout ve velkem stylu a rozpocet 92 millionu(Zoolander 28mil.) daval tusit, ze neco velkeho prijde. Vsichni sme sli do kina s malou obavou jak to Ben uchopi a zdali to neskonci nejakym lesknoucim se draze vypadajicim kycem. Ale muzu s klidnym svedomim rici, chlapci odvedli solidni praci a ja se neskutecne bavil. Uz uvodni Fake trailery davali tusit, ze to bude neskutecna jiiiiizda. Musim vsak podotknout, ze mira pobaveni zavisi na tom jak moc mate nakoukane valecne filmy plus to, ze musite mit radi humor, ktery prezentuji ''Frat Pack'' a pocita se i s trosku vseobecneho rozhledu v Hollywoodske kinematografii, protoze jinak vam spousta vedlejsich vtipku nic nerekne a nebo zanikne. Co se obsazeni tyce nemam co vytknout prihlouply Ben Stiller to tahne s hlaskujicim Downey Jr. a Jack Black tak nejak v povzdali se zbavuje svych demonu, vulgarni Tom Cruise jako plesaty Hollywoodsky producent je opravdove zvire a dokazal ze nema problem se sebeparodii mimo to spousta dalsich hvezd v malych cameo rolickach, ktere dozajista pobavi. Co se tyce efektu, vypravy, vizualni stranky a hudby nemam co vytknout rozpocet je tam vazne znat vypada to naprosto skvele. Secteno potrzeno Ben Stiller to pojal velkolepe s humorem sobe vlastnim a pri strileni do vlastnich rad kdy si bral na paskal hollywood, filmy, herce se nebal pouzit nejsilnejsi kalibr a myslim, ze se mu to vyplatilo. Hell F*cking yeah 90%..nejlepsi Stillerovka ()

sidzej

Koncepcia Tropickej búrky do akéhosi filmu o filme sa ukázala byť šťastná voľba a parodovanie vojnových filmov na čele s Čatou a druhým Rambom ma vážne pobavilo. Nenáročná vtipná akčná komédia s neuveriteľne hviezdnym hereckým obsadením. A plešatý Cruise? wtf? Škoda občasnej trápnosti ale s tým v tomto žánri treba rátať. Pochvalu si Stiller rozhodne zaslúži aj za úvodné a záverečné pyrotechnické orgie ako za starých dobrých "predátorských" čias 75% ()

F.man

Dlouho jsem se rozhodoval co k filmu napsat. Až po několika dnech jsem si utřídil svůj názor a tak se s Vámi o něj dělím :). V první řadě Stillerovy věci jsou pro mě většinou vždy pozitivní zážitek. Člověk se na něj musí, pravda, dívat s obrovským nadhledem, ale to vše na něm jde od prvního okamžiku vidět. Když se navíc po jeho boku měl opět objevit můj oblíbenec Jack Black a další kvalitní herec Robert Downey Jr. byla pro mě Tropická bouře očekávaným filmem roku. Nebo alespoň jední z nich :) A i její děj - herci jež se dostanou při natáčení do opravdové války sliboval luxusní zážitek. A jak to tedy pro mě dopadlo? Upřímně, ne moc dobře. Když pominu že Black je naprosto, nevyužit a nejde skoro vidět, Downey ve své podstatě taky (kromě toho že je černý). Kdo nám zbývá? Jasně Stiller. Ten jakž takž drží film nad vodou. Ve své podstatě se tedy nedá říct že je to nuda, film to není špatný a zabaví. Ale z tohoto nápadu a hlavně obsazení šlo vytáhnout mnohem, MNOHEM více. Bohužel Bene, tohle je zklamání roku. 3 hvězdy a to ještě hodně ušmudlané. ()

pivo

I love tha pussy! Pre mňa zatiaľ jednoznačne komédia roka, hoci na mňa ešte dve čakajú, ale toto bol poriadny záhul. Hoci kadencia vtipov nie je bezchybná a spúšť sa im občas zasekne, stále je to lepšie než väčšina posledných komédií. Konečne niečo aspoň trochu politicky nekorektné. Všetci si s takou chuťou uťahujú zo všetkých tých vojnových a akčných filmov, patetické prejavy dohnané až do krajnosti. To, že to funguje je v prvom rade zásluhou dokonale vybraných hercov, medzi ktorými jednoznačne kraľuje Downey, Jr. a dokonalý Tom Cruise, ktorý s obrovským nadsadením predvádza životný výkon. To, kde to mohlo stroskotať boli akčné scény, ale Stiller ich zvládol natoľko výborne, že sa kľudne môžu merať s tým najlepším z vojnového žánru. Film by si zaslúžil ešte minimálne jedno pozretie na veľkom plátne (a desiatky ďalších na dvd) a hoci som len chudobný študent, asi radšej obetujem nejaký iný film a pôjdem ešte raz. FUCK YEAH! ()

Kryton

Na poli komedie/parodie jednoznačný král za poslední léta a do budoucna určitě povýší(hlavně pokud budou vycházet filmy alá Disaster Movie). Jenže těch pár hluchých míst dost rozštípně film. Je to jako seriál Tropic Thunder , kdy uprostřed série je vždy nějaka vata. Díl o ničem o nikom. Začátek je našlapaný! Parodie čety a Apokalypsy se dal čekat. To že Stiller se pořádně opře do herců, studii a celého procesu filmu také. Začátek tomu krásně dá zapravdu. Herci se nerespektují , mají své asistenty. Divadelný režisér nevzládá své herce a šef studia se dívá jen na čísla peněz. Celé to , ale skončí a to do slova s výbuchem režiséra. Pak už se jen odehrávají scény , kdy herci zjistí , že vše je doopravdy a nejde říci "STOP". Celá anabáze v džungli je právě ona vata. Kdy herci mají svá bolístka a je to jako sledovat bandu děcek na táboře. Jako v seriálu tak i tady to zachranuje silná zavěrečná epizoda. Akce střídá akci a citují se scény jak rány z kulometu. Sakra proč jen takovéto tempo muselo být zadupano vatou? Stiller si přivedl celou armádu herců. Jack Black, Downey anebo Cruise. Cruise je neskutečné hnusný jako šéf studia a je to nadherná parodie i na sebe sama. Downey jako australan v kuži černocha je také výtečný. Jen ten zbytek nevím zda opravdu si to zasloužili. Stiller hraje neskutečnýho blbečka a evidentně tak paroduje některé herce. Jen prostě ty blbečky hraje pořád , takže nic extra nepředvedl. Teda až na Prostáčka Jacka to jsem se fakt nasmál.Jenomže celkově Tug Spaceman není další Derek Zoolander. Ač je stejně naivní a hloupý tak model alá Zoolander je moc ohraný. Dokonce Tug v hlavě tolik neuvízne , protože nemá žádnou silnou scénu , hlášku nebo obličejík jakou nás zásoboval Derek. Bud Stiller už začne dělat jiné postavy nebo mu ty blbečky už přestanem za chvíli věřit. Dokonce už sám neutáhne film , protože nebýt ostatních tak bysme sledovali dosti tupou parodii Ramba. Jack Black jako v poslední době jdoucí komik nahoru dostal roli ještě většího hovada. Snad poprvé co mi on jako postava lezl krkem! Zbytek jak takž obstojí. Ale jednoznačně vše převýsíl Downey. Nechci tolik hanit, protože od Stillera jsem čekal více. Musím pochválit , že jako režisérovi se mu povedly akční scény. Klobouk dolů , ale ty akce byly opravdu cool a to dokaže dnes už snad jen Bay nebo Greengrass. Kdyby film měl krapet lepší scénař co se týče scén v džungli , lepší charaktery postav (evidentně jsou herci jen blbečci) a hlavně více tlačil na pilu hollywoodu pak by jsme tu měli komedii roku a vedle Zoolandera další podařenou komedii od Stillera. Každopádně vidět plešku Toma Cruise za to stojí. ()

spaceboyCZ

Kdyz si Hollywood dela prdel sam ze sebe, co z toho vznikne? Mirne nadprumerna komedie, co mohla byt mnohem, mnohem lepsi. Proc? Tak prvne Jack Black, celkem slusny komedialni talent, co uz dokazal v nejednom filmu mou branici kvalitne rozhybat, ktery zde kdoviproc neni vubec komicky, natoz vtipny. Za druhe Ben Stiller, ten se zrejme zazral do rezirovani az tak prilis, ze v hlavni roli predvedl na sve kvality takrka podprumerny vykon. Za treti Robert Downey Jr. je naopak naprosto dokonaly, uplne cerny, s bombastickym cernosskym prizvukem, jenze vtipu vysazel vsehovsudy tolik, co ma clovek prstu na jedne ruce... Pritom potencial jeho postavy je nesmirne velky. Pak tu mame Toma Cruise, ktery na jednu stranu toci vazne valecne drama z druhe svetove, Valkyra, na stranu druhou v teto valecne parodii chrli jedno sproste slovo za druhym, je skaredy, maly, tlusty, obryleny a ja ho poznal az na konci, kdy si ty bryle sundal (sakra, jak mu maskeri udelali ty tluste prsty???). No a uzavrit to mohu nevyvazenosti, kdy na zacatku litaji streva, hlavy, ruce, prsty vzduchem jak kulky z kalasnikova, ale to vse skonci uriznutou palici rezisera (to mame za sebou ctvrtinu filmu). Nasleduje uz jen par klasickych akcnich scen s velkym potencialem pro dalsi streva, ruce, hlavy a prsty ve vzduchu...ale bohuzel, asi dosly prachy na rekvizity.. Nicmene, tento film se vyplati videt jednou, i dvakrat, i trikrat, v puvodnim zneni samozrejme. R.D. Jr za to stoji, taktez uvodni sekvence v podobe upoutavek na filmy hlavnich hrdinu (tech filmovych, ne realnych)...mohlo to byt lepsi, ale za me dobry ;) ()

yakoob

Zase další film, na který jsem se nedodíval...Vypnul jsem ho dřív než abych se díval na takovou blbost...Ben Stiller už fakt neví, co by točil...Vnímám, že opravdu se musel snížit tak nízko, aby vůbec dnešní společnost svými vtipy rozesmál...No jestli dnešního člověka musí rozesmát toto, tak to jsme se, jako společnost, už dostali do pěkného bláta...Příště, když uvidím jméno Ben Stiller, tak se mu raději vyhnu a pustím si něco, co nazabíjí čas... ()

kleopetra

Pětihvězdama normálně šetřím, ale tento film mě dostal! Superakční komedie! Chápu, že to není pro každého, ale namaskovaný Robert Downey Jr. a Tom Cruise, to se musí vidět!!! ()

mad_ness

Tento film sa mi páčil, pretože to bola taká neskutočná kravina, no na nič iné sa to ani omylom nehralo. A presne pre toto mám Stillerovky rada. Jednoducho mozog vypnem, nič neriešim a zabávam sa. A ani z intelektu za ten čas veľmi neubúda (snáď). Bonus číslo jedna bol môj obľúbenec Downey, ktorého som takmer nespoznala a celú tú jeho vážnosť som mu skoro zožrala a bonus číslo dva bol Tom Cruise, ktorého som už aleže vôbec nespoznala, ale neváhal zo seba urobiť dementka. Very good. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)