Původně jsem chtěl dát 4*, ale když to tady vidím a čtu dávám plnej zásobník a řečem typu "nejbanálnější morální klišé" se fakt musím hihňat. Na filmu oceňuju poctivej přístup k dané látce, ta dobovost z toho šla až do poslední řady největšího kinosálu v České republice. Pokud jde o herectví panů Trojana a Kocha, tak ty pohledy co si tam vyměňujou, to je jak když si ve finále Wimbledonu vyměňujou míček Djokovič s Nadalem, prostě publikum sedí, ani nedutá a jen kroutí hlavičkou ze strany na strany a tiše obdivuje mistrovské umění obou zúčastněných. Samotný děj, posadí na prdel a až do konce vymaže z palice myšlenky na činnost, nazývanou nuda. Pokud jde o vyznění, ano kriminálka jest nabourána politickým dramatem, ale vynikajícím způsobem. Neumím si představit že by se tohle dalo natočit líp. Takže obhajoba mých pěti hvězdiček před filmovým národem se obešla bez banálních novinářských frází, trvala mně 3 minuty a každýmu je jasný o čem tady melu.(11.10.2012)

Rozpočet CZK 70miliónov($3,5milióna)Tržby Celosvetovo $1,202,000▐ v skutku veľmi vydarený dobový film, kde detektívka poloha ma skutočný spád, napätie, výborné obsadenie, dramatickosť, veľká spokojnosť po dlhšej dobe s filmom z našich končín /80%/(23.6.2014)

Podobný film bych od samotářského Davida Ondříčka nečekal. Ivan Trojan podává bezchybný výkon a retro atmosféra dodává filmu patřičnou přesvědčivost. Příběh netřeba komentovat, 50. léta prostě nebyla zrovna nejveselejší období českých dějin. Podobný politicko kriminální thriller již Česko potřebovalo jako sůl!(17.9.2012)

Zůstalo celkem dost otazníků. A to je velká škoda. Film se mi totiž moc líbil. Obsazení, hudba, kostýmy, atmosféra, lokace. Bylo fajn vidět, jak krásně může Praha vypadat. Stačí vybrat správné místo, vyházet všudypřítomná zasraná auta, přebarvit lampy na červeno a nechat projet fešnou starou tramvaj a voilá - atmosféra padesátých let jako vyšitá... Nemusím moc závěrečné polopatické vyžvejkání všech záhad, nechat však řadu otazníků je (snad) ještě horší. Čeho Hakl docílil posláním kulky na Západ? Proč se komanči chtěli zbavit židovské obce? Proč Jitku jenom klepli a nevzali jí důkaz, i když o něm věděli? Proč vůbec Haklovi nezatli tipec dříve, když o jeho čmuchání věděli? A tak dále a tak dále. Zároveň se mi nezamlouvá kouření pro efekt, ač kouření jako takové mám rád. Víte, scény, kdy postava vyndá cigaretu (popř. půlku zahodí), zapálí si, vyfoukne kouř a po pouhých několika vteřinách celou cigaretu típá... Jak říkám, škoda toho... 70%(10.10.2012)

Brilantní technické řemeslo se zde střetává s na české poměry zajímavou noir atmosférou a skvělými hereckými výkony. Scénář však trochu pokulhává, čímž klesá celkové vyznění kvality snímku. Na můj vkus film obsahuje až moc náhod.. Jinak ale nic, za co by se mohli čeští filmaři v celosvětovém měřítku stydět.(28.4.2013)

• - Ve scéně, kdy Hakl (Ivan Trojan) kupuje své ženě květiny, je vidět v pozadí průjezd tří moderních vozů. (TommyDiamond)

• - Spoiler: Stejně jako ve filmu Operace Silver A (2007) stojí proti sobě Ivan Trojan a Marek Taclík. Téměř totožný je i závěr a osud postavy Ivana Trojana. (DecentFellow)

• - Plakát snímku byl oceněn jako nejlepší filmový plakát na dvacátém nominačním večeru Českých Lvů. Autorem a držitelem ocenění je Marius Corradini. (Tom_Lachtan)