Ex Drummer

(festivalový název)
  • Belgie Ex Drummer (více)

Každá díra ve Flandrech má svou provinční rockovou kapelu, která hraje, kde se dá, a marně sní o slávě. Tři postižení muzikanti, kteří se podobně jako jejich idoly obrátili k drogám, hledají bubeníka pro svou skupinu The Feminists. Známý spisovatel Dries by byl ten pravý, ale má to háček – neumí totiž bubnovat. Přesto se tento arogantní manipulátor za skupinou vypraví, a odstartuje tak osobní šarvátky a rodinné sváry, jež dávají všanc křehkou budoucnost kapely. Násilí narůstá a Dries posléze dokáže muzikanty přimět, aby vzájemně pili svou krev. Ex Drummer rozhodně není konvenčním filmovým přepisem literární předlohy známého vlámského spisovatele Hermana Brusselmanse. Je drsný, vzdorný, hrůzný a příležitostně i komický a podobně jako Mortierovy krátké filmy je to především expresivně natočený hudební snímek. (oficiální text distributora)

JimmyII

Drsné, syrové, smutné. Měl jsem z toho podobný pocit (ačkoliv zdaleka nedosahuje takových kvalit) jako při sledování Requiem za sen - bylo mi špatně, ergo tleskám. ()

kinghome

Tohle je ten pravej underground, né jako ty rádoby drsný maníci u nás. Sice je film vyhrocenej možná až moc,ale rozhodně nenudí a některé scény jsou vážně nechutný.. a to není vůbec na škodu.Dá se říct až dekadentní dílo, který se zaměřuje na zplodinu a nechutnosti, který u nás čím dál tim víc převládají.... Já furt co všichni maj s tím pérem a já ho musím zmínit taky. Prostě to je věc, kterou si zapamatuje každej, i když nechce. Plus dítě, který žere svoje hovna a nekompromisní hlášky a narážky na gáje. No prostě Belgickej úlet, kterej potěší ale že bych ho musel vidět víckrát, to ne. Jo a musim zmínit kameru a střih, který jsou naprosto luxusní. ()

Javad

Špinavý odporný a odpudivý film plný rovnako špinavých odporných a odpudivých ľudí. Fakt silné kafe, mne ale veľmi chutilo. 4* a ½* ()

geklon

Viděl jsem hodně...víc než ve filmech na vlastní oči, ale tohle je extrémně znepokojující. Asi pro to, že takovýhle život lidé žijí. Někteří. Ale nikdy jsem s tímto způsobem pomalého umírání nebyl konfrontován v takhle extrémně neutěšené formě, né na plátně. Všechno se zdá jako naschvál vyhrocené do naprostého extrému, ale funguje to. Jsem naprosto drcen každým záběrem. Na co příběh, když stačí velehnus formou civilizační genocidy, kde si respekt získá každej půlmetrovej čůrák...Na mě až moc sebestředný. Muzika na výbornou.....a kde jste byli Vy když zabili krále Boudewijna? ()

Danny F. odpad!

Tak nevím jestli dát nebo ubrat. Je to hnus humus, otřesné a nevím jestli to teda má být nějaké umění či co. Podle mě tedy nic moc i když tento film nezná hranic. ()

Fakipics

Podle toho, že knižní předloha má necelých 200 stran, se mi zdál film až moc stručný v některých situacích, proto ta hvězdička dolů. A za zvrácený konec, který není duchaplný a povzbuzující jako v knize. Hudba byla naprosto s mým vnímáním. Většinou šlo o belgickou hudební scénu. Soundtrack jsem si stahoval ihned po závěrečných titulcích. Jinak hypnotizující zábava, která umí za pomocí gravitace posadit do křesla. Undergroundová scéna, chromý basák, šišlavý zpěvák, hluchý kytarista, plešatá mamka, 50 cm obří čurák přesně splňuje ty pravé požadavky na zábavnou komedii. Obrovská porce brutality, která by předčila i plno béčkových hororů, ve kterých jde pouze jenom u brutalitu. Samozřejmě s nadsázkou a teplým svědomím, tak pro Vás nezakomplexované, Vás tenhle film bude bavit nesmírně. ()

ghatos

Tohle je maximální filmové potěšení. Ex Drummer je úplně jiný a přitom tak stejný jako Trainspotting. Už jen ty drobné odkazy (fotbal, dítě). Všem musí být jasné, jaká se tady hraje liga. Experimentální koncepce není vůbec na překážku, rytmus se mění, ale třeba závěr s výborným songem má výborné parametry. Lidé z hudební skupiny The Feminists existují všude. Život není čistý a voňavý, je nechutný jako manželka od Ivana. O to víc musím vyzdvihnout cynismus a humor, který je dotažený až do konce. 90%. ()

Johnny Violent

Vykotlaná krysa. Neuvěřitelnej humus, kterej zničil moje představy o světe rokenrolových a punkových romantických hrdinů. Slova nestačí, to se musí vidět. ()

BuryGol

Prasata belgický! Hnusný! Perverzní! Ujetý! Krev, plešatá matka, buzeranti, obří penis, nadávky, bitky, zvrácenosti, chlast, drogy, mrtvý dítě, sex, zvracení...ale nějakym způsobem to dohromady stvořilo kvalitní film. Na pět hvězd to neni, páč je to na mě asi až moc chytrý, protože jsem to nepochopil. Třeba někdy, jestli se na tuhle prasáckou dobytčárnu dokážu podívat znova. ()

MissyRock

Zvrhlá, agresivní, anarchistická, surová, brutální.... ale opravdu zajímavá a fascinující podívaná ponuře natočená, kterou doprovází jedinečný výběr skladeb. I když jsem v některých pasážích měla chuť film vypnout, neudělala jsem to, za což jsem ve výsledku vděčná. A ne, nechtěla bych mít nic do činění s Big Dickem... :D ()

navorski

Vzhůru nohama, pozpátku a naruby. Prostě bizarní příběh o skupině retardovaných lidí z retardovaného prostředí, kteří si při cestě za prvním a druhým koncertem prožijí víc než jen sexu, drog a rokenrolu než Aerosmith na evropském turné. Některé obrazy jsou fakt úžasné. Anální teror padesáticentimetrovým pérem nebo rozhovor v obří vagíně, kterou tu péro vytahalo, na to se prostě nedá zapomenout. Podobně jako na šišlavého zpěváka, který žije hlavou dolů, zatímco jeho návštěvy zůstávají nohama na zemi. Mongoloidi, mongoloidi, šťastnější než ty a já... Až do své špinavé smrti bez příčiny. ()

DeLaMorte

Velmi kontraverzní hudebně psychologický snímek o společnosti a každodeních rutinách okolo nás ovšem z pohledu jaký asi nikdo z nás vlastně vidět nechce.Film má několik podob a to hudební,komediální,dramatickou a brutální ...právě onem zajímavý mix a myšlenka filmu jsou tak hluboké,že jsem se od filmu nemohl odtrhnout!Pro náročnější diváky opravdová lahůdka! ()

mohamedsfinger

Tenhle film byl o dost jiný, než jsem očekával- víc Palahniukovský a méně primárně vtipný- což ale nakonec nebylo vůbec špatně. Po celou dobu se na diváka valí naprosto ujeté, absurdní a černéhumorné situace, až si není jistý, jestli se má vůbec smát. Ne každý asi snese vše, co se tady odehrává, zvláště pak, když některé situace působí, jako by byly dělány vyloženě s cílem škoovat, což je škoda. Ale to vynahrazují jiné scény, které jsou téměř dokonalé (zpěvákův byt). Po technické a herecké stránce bych snimek označil za slušný průměr, který ale nějak výrazně nevyčnívá. Rozhodně zajímavá exkurze do belgického undergroundu a pro všechnu punkáče a úchyláky naprostá povinnost. ()

bari68

Podobný film už asi dlho neuvidím. Nechutné, provokatívne, experimentálne, umelecké, anarchistické. ........................ Nenachádzam slov a trefný opis pre tento film. ()

klukluka

Kulervoucí. Do slova a do písmene. Filmovej punk, vyzněním totální hardcore. Film může být i pořádně hořký. Bohudík :) ()

I.AM.NOT

Absolutně největší PUNK (jak zde již bylo mnohokrát poznamenáno) od dob vzniku Sex Pistols. I když forma velmi převyšuje příběh, kvalitě to neškodí, velmi bizarní shluk osobností založí kapelu, utká se s kapelou chlapa s půlmetrovým péro, je tam taky ženská s rybí kundou a to všechno má filozofický přesah! Bravo! ()

Schuldiner

Celých 60 minut jsem si řikal, že je to jasnej odpad! Mizerný herecký výkony (no...i když...o tom by se dalo polemizovat), děj prakticky žádnej, jen kupa naprosto MORBIDNÍCH a ujetejch scének různýho zaměření, spousta nadávek, urážek a všelijakých vulgarismů, to všechno bez jakýhokoliv smyslu a směřování, prostě úplně debilní slátanina... Ale pak (zhruba od toho ´´koncertu´´) to přeci jen bylo lepší a dostalo to alespoň nějakou hmatatelnou podobu a smysl. Konec je možná i parádní. A jsem rád, že to můj mozek vydržel. Ale ta hodina před tim je prostě jen vata, bohužel. Morbidní, úchylná, nesmyslná vata, prostě změť nicneříkajících po sobě jedoucích scének.. míň nebo víc ujetejch.. Nemam problém s jakoukoliv morbiditou, vulgarismy nebo i tim nejčernějším humorem, ale nesmí to bejt spojený s vyloženejma nesmyslama a ...prostě nudou... Když se nudíte, je to pro vás vždycky nesmyslný.. Nikdo se nechce nudit. ()

Seminář britského filmu

Seminář britského filmu

10.11.2009

aneb „Zimní filmová škola“ je tradiční filmová přehlídka, která chce letos divákům přiblížit, jak se v kinematografii zrcadlily projevy subkultury punku a undergroundu. Tyto fenomény v 70. letech… (více)