Reklama

Reklama

Hobit: Neočekávaná cesta

  • USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)
Trailer 3

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

Avari.73

Avari.73 (hodnocení, recenze)

Rozhodně HFR. Přeci jen je to revoluce ve vnímání filmů.

"Server Stuff vyzpovídal po premiéře několik diváků. Co dalšího jsme se dozvěděli? Nový Zéland ve filmu vypadá fantasticky, příběh vtahuje a efekty v trojrozměrném světě promítaném rychlostí 48 snímků za vteřinu ohromují. Oproti LOTRovi se (dle očekávání) hodně zlepšily digitální triky, film je prý hodně realistický. Člověku chvíli trvá, než si na 48 FPS zvykne, ale čistota obrazu je zkrátka odzbrojující. Obraz je prý tak průzračný, že si někteří diváci připadali téměř jako voyeuři. Kromě 48 FPS se pochvaly dočkal i zvuk ."

 

"O 48 FPS prohlásila, že jedná o hodně „jiný“ zážitek. Novou technologii také blíže komentoval anonymní uživatel na fóru torn.com, který uvedl, že byl z nové technologie zpočátku malinko nervózní, protože obraz byl tak průzračně čistý, jako by sledoval divadelní hru. Netrvalo ale dlouho a přestal to vnímat...nebo lépe řečeno nepřestal a stále se nemohl oslnivého obrazu nabažit. Prý se jedná o milník v kinematografii."

http://fandimefilmu.cz/clanek/2078-hobit_prvni_reakce

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Ad Premiere Cinemas: Nyní do telefonu sdělili, že od nového měsíce zprovozní rezervace/nákup vstupenek přes net...

Enšpígl: Tady případně recenze Atmosu (sice ne hobitího, ale pro představu to bohatě stačí): http://www.digitaltrends.com/home-theater/ears-on-with-dolby-atmos-first-impressions-of-the-next-generation-of-surround-sound/ či http://www.engadget.com/2012/07/03/real-world-impressions-of-dolby-atmos-surround-sound-ears-on/

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Enšpígl: Tak ono těch verzí existuje celkem sedm čili u nás je jich vlastně jen pár... A to je navíc čistě originál bez titulků/dabingů a tuším, že ještě je i rozdíl mezi rozlišením 2000 a 4000 :o) The Hobbit is the first film to be released in theater in 7 (seven!) formats: HFR 3D, IMAX 3D, IMAX, standard 3D, and 2D, accompanied by Dolby Atmos 64-channel audio or Standard Dolby Surround.

Také osobně preferuji zvuk před obrazem a jako první dám přednost Imaxu. Čistě proto, že již lístky mám. 3D v hraných snímcích fungovala (krom Imax dokumentů) sice jedině u Huga, ale zvolený postup natáčení dává naději, že by to PJovi mohlo vyjít. Protože když ne tady, tak už nikde :)

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

DaViD´82: Tak to máme stejný, ten zvuk to už jsem čet, ale o tom obraze jsem nevěděl. Teď jd eo to co dřív zda Imax 3d a nebo Atmos, přece jen první projekce je vždy nejsilnější, co bude lepší zážitek. Já se trošku bojím toho 3D, to zatím fungovalo jen u Avataru a u Huga. Škoda že to není pro Imax ve 2D jako 007 nebo MI4

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

DaViD´82: Moc díky, tak v tom případě bude asi na vážkách Imax 3d s titulky a nebo ta Hostivař 2d  s ozvučením Atmos. Čemu dáš přednost ty ? Ještě detail co je HFR 48fps ? i když tam je stejně dabing takže je to pasé, ale jen pro zajímavost, abych byl v obraze.  

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Enšpígl: 3D s titulky - Imax; 3D v dabingu - běžná kina; 2D s tiulky - vybraná kina po celé ČR; 2D v dabingu - všude... A v Premiere Cinemas i 2D verze s titulky s ozvučením Atmos a 3D verze v dabingu v HFR 48 fps. Ovšem je možné, že se objeví ve více kopiích (údajně i ve Zlíně apod.).

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

Ví někdo v koleka verzí se zde bude Hobit promítat : (myslím titulky, dabing, 3d, 2d, v Imaxu jak, atd. )

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Hm, tak většina těch informací velice obecných a nesdělujících nic, co by se nedalo jasně čekat.. Takže bych z toho takovou tragédii prozatím nedělal. Jak začnou hodnotit kritici, taky to přestanu sledovat - snad :))

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Panstvo, valím a odhlašuju se... nashledanou po premiéře. ;-)

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Anarvin:  já na ně klikám taky, to se neboj (o;   já měl jenom za to že ty diskuse nečteš (o=´

Anarvin

Anarvin (hodnocení, recenze)

Pozitivních ohlasů na 48 FPS přibývá

 

Tom_Lachtan - čísla jasně ukazují, že fanoušci Hobita o takové informace stojí, takže proč jim nedopřát. Kdo má zájem, rád si počte. Kdo ne, jde dál. Svobodná volba. Pokud má kdokoliv na mě jakýkoliv filmový dotaz, milerád ho zodpovím, o žádné stěne nemůže být řeč. Stačí mě kontaktovat - v diskusi ubíhající tímhle brutálním tempem ho zaznamenat nestačím : )

FreDyy - 48FPS by mělo být celosvětově pouze ve 3D, v ČR stále existuje nepatrná šance, že 48FPS nebude vůbec (ale s největší pravděpodobností bude k dispozici v jednom nebo dvou pražských kinech).

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Ainy: tvuj dotaz bude spíš vyslyšen stěnou, než-li Anarvinem, ten jenom hází odkazy na svoje stránky 

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Anarvin: podobné odkazy mě nechávají chladnou .... počkám si na svůj vlastní názor, který získám osobním zhlédnutím filmu......

zemon

zemon (hodnocení, recenze)

mne sa to konečne podarilo včera :D už z toho aspoň nemusím mať stresy :)

Související novinky

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (více)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Reklama

Reklama