Reklama

Reklama

Hobit: Neočekávaná cesta

  • USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)
Trailer 2

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

TAMEHEMP

TAMEHEMP (hodnocení, recenze)

islanzadi: Až na ten systém, kdy většina středoškoláků skoro nic nepřecte. Na gymplu je to dost možná asi jiné, ale furt jsou ty osnovy dost zarážející. Alespoň něco by se podle mě taky mělo přečíst, ale takhle sestavené osnovy postrádají význam už jen z toho hlediska, že skutečně všechny ty knížky čtou školáci dost sporadicky. Už je na čase, aby si všichni položili otázku, jak se to má změnit, protože tenhle systém skutečně nefunguje. No nic, už končim OT ☺

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

TAMEHEMP: literatura je fine a net je dobrý, pokud něco v knížce úplně nepochopím kouknu se po obsahu. Ale si myslím, že by se alespoň něco z povinný četby přečíst mělo. A taková Válka s mloky je úžasná.Tu jsem četla minimálně 3x.

TAMEHEMP

TAMEHEMP (hodnocení, recenze)

Ale co tu zbytečně hrotíte. Povinná četba už je dávno pasé v dobách internetu. Za celou střední školu jsem přečetl akorát Smrt krásných srnců a Malýho prince jsem ani nedolouskal. Já vím, je to ostuda, ale taky hrozná otrava, nějak pro tu světovou a potažmo českou literaturu nemám pochopení. Naštěstí jsem se naučil všech asi 20 titulů z internetu (nvm přesně, kolik jich bylo). Vytáhl jsem si Válku s mloky a jenom jsem tam sesmolil děj, zařadil Čapka do literárně historického kontextu a něco vypíchl z úrivku a bylo vymalováno ☺ Mimochodem ještě bych dodal, že literatura byl asi největší vopruz.

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Cappuccino: Ráda vyřídím. :) Věř mi, že po těch 3 letech strávených četbou všelijakých podivností z 19. a 20. století české literatury, stavím toliko opovrhovanou Babičku na piedestal. Taky mi prošlo rukama několik desítek básnických sbírek, jejichž smysl mi zůstává nadále utajen. Jediné pozitivum byl předmět Literatura pro děti a mládež, kde jsem se seznámila i z několika knihami, které mi v dětství unikly. Taky jsme tu četli i Hobita :)

Cappuccino

Cappuccino (hodnocení, recenze)

sallyann: To už je na hlavu postavené. 60 kníh niektorí ľudia ani za celý život neprečítajú, nie to ešte za pol roka. Tvojmu vyučujúcemu posielam jedno veľké wtf a rád by som sa ho opýtal či pozná aj ten "život za oknami domova".

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Pokud se můžu také vyjádřit k povinné četbě. Na gymplu jsme vždycky o literatuře dostávali seznam knížek k jednotlivým stylům a mohli jsme si z nich vybrat jedno či dvě díla, takže se to dalo snést, ale teď co sem na VŠ (peďák), tak máme za půl roku načíst cca 60 knížek různého rozsahu. A to je teprve lahoda. Nyní si zpětně říkám, jak jsem byla blbá a na gymplu moc nečetla.

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Mr.Hudson: k tej maturite - dosť diel som poznal (napr. V. Hugo alebo Dickens a ďalší) ale Tolstoja, Dostojevksého a podobne som lúskal na poslednú chvíľu.Bolo toho skrátka sakra dosť.

AndreyCSFD

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

finarfin1: já zase Puškina, Lermontova, Verna, Doyla... Nejhorší na povinné četbě jsou ty naivní romány typu Muzikantské Lidušky, to si říkám, že jediná deviza je stáří té knížky.

Pugo

Pugo (hodnocení, recenze)

finarfin1: na gympli ako povinna literatura, nebolo to az take zle. samozrejme ten koniec sa mi ako mlademu faganovi nepozdaval resp. som nechapal :D

Mr.Hudson

Mr.Hudson (hodnocení, recenze)

Cappuccino: Přesně tak sám to vidím u nás na škole. Lidi za rok maturujou a přečetli asi 3 knížky. Já sám celkem čtu, ale nemám rád, když mě do toho někdo nutí a mám potom časové omezení. Nejlepší je v klidu si večer sednout a přečíst si knížku na kterou se chystáš a máš jí rád a né číst po nocích ve stresu nějaký básničky k maturitě ...

Cappuccino

Cappuccino (hodnocení, recenze)

Ellesime: Povinná četba je najväčšie zlo.. hlavne pre mladíkov a mladé dievčence, ktorí/ktoré len zťažka uznávajú autority. A takí sme myslím skoro všetci :)

Ellesime

Ellesime (hodnocení, recenze)

finarfin1: Jo dali :)) A docela se mi to i líbilo, i když to asi víckrát číst nebudu. Ale já jsem asi divná, mě se líbí skoro všechna povinná četba, kterou jsme museli na střední nebo na výšce číst. Neruda, Hálek, Němcová, Světlá atd. nejsou v osnovách nadarmo . Škoda, že už je nikdo nečte dobrovolně :)

Gwaihir

Gwaihir (hodnocení, recenze)

finarfin1: Na to se teprve chystám, v rámci svého návratu ke klasikám.

Cappuccino

Cappuccino (hodnocení, recenze)

finarfin1: Myslím, že ešte na základke som od neho čítal úryvok z učebnice, ale inak nie :)

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Holubicqa: já jsem to tuhle dolouskala a to s vypětím všech sil. Přečetla jsem si znovu Brisingra, abych se z toho vzpamatovala. :)

AndreyCSFD

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

islanzadipřesně, nesnáším sáhodlouhé popisy. Četla jsem jakousi detektivku a tam madam autorka popisovala na 4 stranách dveře od sklepa. :-) BTW Chrám matky boží byl nejlepší v Disneyeho verzi:-))

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

islanzadi: Kdyby jenom Paříže, ale on popisuje všechno. Příběh je krásnej, ale ta omáčka kolem mi to taky dost znechutila, takže ho louskám jen tehdy, když už nemám co číst. :D

AndreyCSFD

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Shakers: jo, tu mapu jsem měla vylepenou na koleji nad postelí. Samozřejmě zvětšenou:-)

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Holubicqa: Chrám matky boží by byl lepší, kdyby tam nebylo tolik těch popisů Paříže. Nevím, ale vždycky jsem se v půlce trochu ztratila.

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Tak bohužel s věkem a nástupem na vstřebání rychlejších médií se mi čtení zpomalilo. I Šifru mistra Leonarda či Millenium jsem louskal měsíc, zatímco jiní u těchto trochu tlustějších hitovek mluvili o řádech dní k přečtení... vlastně Milenium (muži, kteří nenávidí ženy) sem dnes už klasicky ani nedočet -  jak to dopadlo sem se dozvěděl až z filmu.

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

Hobit je jedna z mých nejoblíbenějších knih, táta mi ji čítával, když mi byly čtyři nebo pět, od té doby jsem ji přečetla nespočetněkrát. A nejrychleji jsem ji měla za jednu noc, něco kolem dvanácti hodin.. 
Ale fakt záleží, co čtu, Zeměplochy jsou na pár hodin, což mě neskutečně štve, takže si je šetřím a čtu je jen po večerech před spaním, aby mi vydržely co nejdéle. 
A nejdéle jsem četla zatím Victora Huga, Chrám matky boží v Paříži.. Ty popisy mě ubíjí, to i Bídníci ubíhali rychleji :D

Gwaihir

Gwaihir (hodnocení, recenze)

Elllendal: Tak pravda je, že mě limituje moje oční vada, ale takovou rychlostí bych z té knížky asi ani nic neměl a za chvíli  bych si většinu z toho nepamatoval.
movieband: Rozhodně to cenu má, už jenom proto, že si s tou sérií začal, takže by byla škoda to nedokončit.
Shakers: Jasně. :-)

Související novinky

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (více)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby… (více)

Reklama

Reklama