Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Rok0s

Byl to zážitek. Zase jsem se vrátil o pár let zpět, kdy jsem chodil na nové díly Pána Prstenů. Musím uznat, že knížka sama o sobě tak strhující není, ale co není na papíře, může být na plátně, což tady Peter Jackson ukázal. Momenty, které třeba ani v knize nebyly, jako třeba Kamenní obři, mi vyrazily dech a já se už teď nemůžu dočkat dalšího nášupu, který, bohužel, přijde až za rok. Sečteno a podtrženo, hezčí pohádku jsem nikdy neviděl. Docela mě udivují některé komentáře zdejších "kritiků", kteří jsou na Hobitovi schopni zkritizovat každý nedostatek a ohodnotit ho podprůměrně, a pak s čistým svědomím dát snímkům jako Polski Film plný počet bodů. Vážně, chtěl bych vědět, podle čeho takoví lidé hodnotí filmy. ()

Luciaaas2

Parádní, parádní, parádní. Peter Jackson to opět dokázal. Sice Hobit nedosahuje kvalit svých bratříčků, ale i tak je Hobit velmi vydařený. Sice děj je prosťounký, ale vše vynahrazuje parádní akce, pořád se něco děje, bechybná hudba a překrásně nasnímaná krajina vše krásně doplňuje. V Hobitovi nehledlejte tu tajuplnost a poselství jako v Pánu prstenů. Tohle je spíše pohádkový příběh, který je velmi koukatelný, ()

GinaT

Kdyz neusnete behem prvni cca crictvrte hodiny, mate vyhrano.Jakmile se ustredni skupina konecne pohne z Kraje, dostavame se na znamou pudu osveceneho receptu "a pak sli a nekdo je po ceste prepad" z Pana prstenu. ' Nejlepsim okamzikum celeho filmu opet jednoznacne patri setkani s Glumem, ktery jeste neni uplna troska.Jo a omlouvam se, ale Sojka Bonzacka z Krkonosskych pohadek a Sarumanova hlaska "no on to trochu prehani s houbama" uz bylo silny kafe! ()

bSaR

Hobbit má své mouchy, jako snad každý film. Co ho však nejvíc rozlišuje od Pána prstenů je ta pohádkovost. Nečekaná cesta je zábavnější a veselejší. Ona pohádkovost však spočívá už v knižní předloze od které je P.J. nemohl odtrhnout. Mám na mysli, to jak skupinka trpaslíků, hobbita a Gandalfa se prosekává hordami skřetů bez jakékoliv újmy. A aby to nebylo tak okaté, opět to zakreslíme pohádkovostí -> trpaslíci jsou největší rváči na světě, používají "bladestorm" a skřeti jim nabíhají jak nemyslící stroje. Nakonec to však nemusí být mínus. Po různých diskuzích se to dá u diváka hodnotit vadí, nevadí či dokonce líbí a Hobbit se jim líbí víc než Pán prstenů právě kvůli oné barevnosti, odlehčenosti, atd. Co se týče těch drobných mušek co v recenzích zaznívají, v leččem mají pravdu, ale nakonec to nevadí tolik jak by se mohlo zdát. A maximálně nesouhlasím s tvrzením, že by se film vykouřil hned po projekci z hlavy. 2 Dny po projekci nemyslím pomalu na nic jiného a už teď vím, že na to půjdu min. ještě jednou. Doporučuji vidět v Dolby Atmos! ()

LIMBUS

Bojové scény viac vyhrotenejšie, záporný hrdinovia viac zápornejší a temnejší, menej scén ktoré mi prišli ako pre 10 ročných a bola by to úžasná podívaná. Takto to sklamalo moje očakávania ale iba trošku. S Pánom prsteňov sa to porovnať nedá lebo v ňom boli skreti, mordor, saruman a išlo o velkú vojnu. Hobit je úplny začiatok kde bola vojna no teraz ide o malé konflikty so zápornými postavami. Príbeh sa fantasticky napája na Pána prstenov a spojuje a vysvetlije nové veci s tými čo sme už poznali a toto cením, vyšlo to veľmi dobre. Aj tak to neni na výbornu no teším sa na pokračovanie. ()

davebono

Hobit se povedl. Několik výhrad bych našel, ale celkově se mi film hodně líbil. Smál jsem se vtipným hláškám, se stupňujícím napětím sledoval cestu k osamělé hoře, protkanou množstvím dobrodružství a obzvlášť bych vypíchl jeden z vrcholů filmu a to setkání Bilba a Smeagol\Gluma. Pár výhrad se týká: a)propojení filmového Pána prstenů a Hobita, které je zbytečné, nezáživné a přidává 20 minut navíc; b)téměř totožné převedení knihy na filmové plátno působí místy komicky. Každopádně se těším na pokračování a Neočekávanou cestu si v brzké době vychutnám ještě jednou. BTW: Martin Freeman jako hobit Billbo válcuje Elijah Wooda jako hobita Froda. ()

aldairek

Je to krátké! ...klidně bych si dal pokračování a bez přestávky. Nečtěte recenze, běžte na to! p.s.: zajímavé je se podívat na první hodnocení Společenstva Prstenu, co mi to jen připomíná :-) ()

beny1234

*****. Takhle to má pro mě kolem. Naprosto úžasný film. Nesmíme to brát tak, že Pán prstenů již byl natočen, ale že tohle se děje o mnohem dříve. Líbí se mi také jak Jackson zakomponoval prvky ze silmarillionu. ()

Greencandy

Při cestě z kina jsem se nezmohla na nic jiného, kromě neustálého přemýšlení nad zrovna zhlédnutým kouskem, než na uvažování nad tak "špatnými" recenzemi, kterých jsem tu nacházela desítky - ano, tři hvězdičky pro takto skvělý film se mi zdají hodně podsazené! Když je film předně interpretován knižní předlohou, bývám k tomuto zpracování dost skeptická a ani Hobbit nebyl výjimkou. Jenže - snažila jsem se kriticky pohlížet na všechny části filmu, ale nic mě nezklamalo. Jisté pasáže jsou sice jiné než v knížce, to mi ale vůbec nevadilo. A co mě tedy tak nadchlo? Kontinuita a celkově dobře podaný příběh, který nenudí a fanoušky knihy nikterak neirituje, protože co je na tom, že možná podle některých opakuje Pána prstenů? Je s ním přece propojený, tak co jiného čekat? Skvělé efekty, barvitě vykreslená příroda, vynikající soundtrack dokonale podkreslující dané části filmu a vyvolávající prvopočáteční mrazení v zádech - hlavně při pomyšlení, že se na film tak dlouho těšíte a doufáte, že vás nezklame. Mě tedy nezklamal, můžu jen doporučit! ()

filutaBLACK

Po jedenácti letech opět ve Středozemi! Letošní nejočekávanější film (spolu s Prométheem - který očekávání nenaplnil). Zahájil jsem 3D verzí s dabingem, z kteréhož jsem měl obavu - avšak zbytečnou, neboť se povedl. Technické stránce nelze vytknout nic. Snad jen až přílišnou čistotu obrazu a viditelnost toho, že oproti Lotrovi zde oldschool modely válcují digi orgie (Erebor ruleeeeezzz). Obavy z infantility typu "je to jako SW epizoda I, se místy potvrzují, ale souhlasí to s předlohou, která je pro mladší cílovku než Pán (pasáž se zlobry trochu iritovala, naproti tomu Radagast je cool - "houbičky!" :D ). Jackson dobře hraje na neodkrývání - pavouky zahlédnete, ze Šmaka jen náznaky (více ve dvojce a trojce). Neočekávaná cesta je klasický opening pro pokračování (nevěřil jsem, že z knížky tenčí než kterýkoli díl Lotra, lze stvořit 3! filmy, ale lze). Místy máte pocit, že daná scéna mohla být kratší, nebo by tam být nemusela, ale "bonusy" oproti knize jsou fajné (a možná přijde i Saruman a Nekromant ;) ) Trochu slabší 5*, ale jinak spokojenost a dáme ještě tak dvakrát - 2D originál a pak podle možností a chuti (3D už od Avatara často nenaplňuje) ()

wewrka odpad!

Pro mě obrovské zklamání. Knížka o příběhu a putování je natočena jako akční snímek. Navíc je to natočené tak, že tomu něvěříte. Vzhledem k přesile se kterou se setkávají trpaslíci a spol jsou bojové scény hodny Chucka N. Zbytečně nově vymyšlené a měněné postavy. Postavy, které jsou v knize zmíněny okrajově zabírají skoro hlavní role. Většina "překvapení" je vám jasná 10 vteřin předem, scény plné klišé - Galadriel... má nejoblíbenější postava - Kdyby ji pustili ze záznamu bylo by lépe. V půlce jsem chtěl dát ještě tři hvězdy, ale tohle si Hobit nezasloužil. Vzlášť když už na to rozpočet po úspěchu PP byl. Nejlepším hercem je tedy krajina - ta je fantastická. Doufám, že putování Temným hvozdem a Meděd budou více vyprávěné. Po čase snižuji na odpad, ani tu jednu hvězdu si to nezaslouží, pane JRRT - omlouvám se, Vaše kniha je na všech 5 * ()

prometheusll

Velmi dobré. Film byl skvěle natočen,výprava teda u mě získala hvězdu. Hudba velice perfektní. Humor ,ten tam taky nechyběl. Herci předvedli skvělí výkon ze všech směrů. Ale bohužel jsem tam viděl fatální chyby,který filmovému štábu neodpustím.(Chyby: Trpaslík je obalený skřety,a i ze skřetama spadne z lavinky,a letí dólů, a když je další záběr,jak utíkají z dosahu skřetů, ten trpaslík utíkal po lavince s ostatními.) Jinak skřeti byli udělaný bravurně,trpaslíci byli dobře nalíčený. Doufám,že Hobbit 2 bude víc akčnější. 3D doporučuji,ale když je rychlí záběr na kopce,po kterých jdou trpaslíci z Gandalfem a Bilbem, je rozmazaný pohled. Dabing stejný, jako Pán Prstenů,takže v pohodě. Ale bohužel,na Pána Prstenů to nestačilo a nikdy nebude protože Pán Prstenů je nezapomenutelný film ()

Sathine

V půlce filmu už jsem začala zívat a říkat si, že by to přece jenom mohlo skončit. Neodcházela jsem ale z kina zklamaná, zhnusená či nějak negativisticky naladěná. Spíš bych to přirovnala k tomu, že jsem neměla vlastně žádné emoce. Nejde to popsat, ale Tolkiena a jeho díla mám ráda, Jackson je umí natočit. Hobit i v knize je takový natažený, kdy akce je tak na 3 stránkách (samozřejmě jestli si dobře pamatuju) a on vlastně v podobném tempu tu knihu převedl na film. Je to vlastně pomalé vyprávění a seznamování se všemi možnými proměnnými, které se objevily jak v Hobitovi, tak v Pánu prstenů. Nic nepůsobí špatně, zbytečně nataženě nebo uměle, prostě všechno mělo být, tak jak to nakonec bylo. A je jasné, že u těch, kteří se o Tolkiena a jeho díla absolutně nezajímají, to bude naprosto odporný snímek, tak těm doporučuji, ať raději sedí doma a nekazí statistiky. ()

Chizkiyahu

Smolík. Přemýšlel jsem, jak hodnotit Hobita, až jsem se nakonec rozhodl, že je potřeba zapomenout, že vůbec existuje nějaká knižní předloha. Jako dobrodružný film Hobit víceméně funguje, ale jen kvůli postavám-samolepkám, které tam v podstatě nemají co dělat, pro celý příběh jsou absolutně irelevantní a Jackson a spol. je tam dali jenom proto, aby mohli shrábnout první část peněz ze tří. Dvě hvězdičky z hodnocení dávám za hudbu, která mě absolutně nadchla a u první písně trpajzlíků jsem zatajil dech. Třetí hvězdička jde za několik hezkých scén a občasné neubíjející dialogy. No a zbytek strhávám za naprosto samožerské natahování děje, přehnané a zbytečné CGI a v neposlední řadě velmi trapné pokusy o humor. Je mi jasné, že do kasičky pana Jacksona přibude dost peněz, aby si konečně mohl koupit vytoužený umělý ostrov a čokoládový palác na něm - ať si jich užije. Ale hodnocení tady mi přijde bohužel nafouklé. Film mohl být horší, to ano. Ale mohl být mnohem, mnohem lepší. ()

Reddman

Narozdníl od Pána prstenů, který začínal pravděpodobně svým nejlepším dílem a nechal diváky natěšené na další pokračování už svým skvělým příběhem a vědomím, že ty nejlepší scény teprve příjdou(stejně jako kniha), The Hobbit: An unexpected Journey působí, jakožto první díl nové trilogie, spíš jako taková povinná předmluva natažená na skoro 3 hodiny s podobným dějem jako mělo Společenstvo prstenu i když by tu stačily bohatě necelé 2 hodiny. Co nakonec nabídne je spíše ten pocit očekávání, že v příštím díle už se konečně někdo střetne s drakem a věci se pořádně pohnou. Takže stejné jako u prvního dílu PP je nakonec jen to, že po skončení víte, že to nejlepší vás naštěstí ještě čeká. Aby bylo rozumněno, film je zábavný a po deseti letech je vidět postup techniky (ani se mi nezdálo, že by to nějak kazilo atmosféru z PP) takže třeba několikaminutové intermezzo s kamenými obry za šera a deště je i ve 2d skvělým momentem. Dokonce není problém se i pro knižního nezasvěcence orientovat ve 13 trpaslících, což mě mile překvapilo a pár starých dobrých postav se vrátí a dýchnou na vás tu správnou PP atmosféru. Bohužel jsem si musel kvůli otravnému českému dabingu opět odpustit 3d a nemůžu ho tedy zahrnout do hodnocení. Dá se trochu alibisticky říct, že pokud nedosahuje knižní předloha úrovně knižní předlohy pána prstenů, nemůže být ani film lepší než jeho předchůdci. Zase to ale člověka přiměje si po shlédnutí uvědomit, že to i s touto nevýhodou nedopadlo vlastně zase tak špatně. ()

Rommaano

Film Hobit je důkazem Cimrmanovy světovosti. Tvůrci v něm tak důsledně aplikovali jeho slavnou frustrační kompozici, že se nezabývá žádnými vedlejšími, natož pak hlavními motivy - vystačí si pouze s mostky, výplněmi až vycpávkami, nejčastěji však vykrádačkami úspěšných sekvencí předchozí trilogie. Dychtivý divák tak téměř tři hodiny prožívá intenzivní střídání pocitu očekávání a pocitu zklamání. Nevím, věru, co vytknout dříve, zda mátožnost postav, zdlouhavou popisnost, trikovou skřetí zbytečnost nebo opakování profláknutých efektů. Gandalfovo stálé: "Utíííkejte!" má pro mě tentokrát hořkou příchuť doporučení. Přesto dávám 62,5%, protože stále doufám, že jsem jen nebyl správně naladěn a později, jak je u Tolkiena i Cimrmana zvykem, mi význam díla dojde. ()

platzman

Jednu hvězdičku dolů za pár zbytečných odklonů od knihy - pár jich bylo super, pár totálně zbytečných. Proč musí sakra vždycky padat desítky / stovky metrů? To neumí natočit něco reálnějšího? Proč musí mít Thorin stvořeného pro účely filmu takhle debilního arch enemy ? Ale celkově většinou příjemné místy skvělé (a nejlepší hádanky ve tmě). Na další díl se těším:) ()

Alvin

Celkem efektní pochoďák třinácti trpaslíků, jejichž jména jsem si nezapamatoval, jednoho Pytlíka a jednoho Gandalfa. I když to zní lapidárně, v podstatě to vystihuje celý bezmála tříhodinový film. Dalo se to čekat, když rozsekají jednu knížku na tři filmy. Není to nuda k nepřežití, ale taky žádná filmová bomba, Zatím zdrženlivých 70%. ()

jakup57

Hobit. Film, na ktorý som sa, dá sa povedať, tešil celý rok. Nie som ani sklamaný, ani nadšený. Snažil som sa ho neporovnávať s L.O.T.R., ale nedokážem to. Najviac ma zarazilo to, že to má mať ďalšie dve pokračovania. Ideálne by bolo keby zhrnuli tento príbeh do jedného dielu, úplne by to stačilo, lebo už teraz mám obavy, že sa bude "dojiť vemeno" počas ďalších dvoch dielov a to sa pri tejto tématike vyslovene nepatrí...Je to smutné, že to niekto kazí myšlienkou čo najviac zarobiť... Na filme mi ďalej vadilo extrémne grafické spracovanie, množstvo počítačovej grafiky, umelé scény. Bolo to viditeľné a bolo toho veľa. No napriek tomu boli vo filme krásne momenty a scény a film hodnotím na 80% aj tak. Videné v kine 2D. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Amazon kupuje MGM