Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

jujask

Dobre sa na to pozerá. Známe postavy z trilógie a celé to akosi dáva zmysel. Keby to bolo natočené ešte pred pánom prsteňov bol by to fakt veľkofilm. Takto kvalita filmu zostala trosku v tieni. Nevadí mne sa to v každom prípade páčilo. ()

mikla

Dáme obsah? jasné že ano.....Hobbit Bilbo Pytlík sa rozhodne napísať knihu o svojich dobrodružstvách, pre svojho synovca Froda Pytlíka práve v den jeho 111 narodenín. Všetko sa začína daleko na východe v meste trpaslíkov Erebor, ktorému vládne Tror spolu s jeho synom Trainom a vnukom Thorinom. Jedného dna je mesto napadnuté drakom Smaugom. Drak zničí mesto a ukradne trpaslíkom ich poklad, vrátane královského klenotu Arcikamu, ktorý zbavuje Trora vlády. Trpaslíci tak prišli o svoju vlasť a utekajú do hor...60 rokov pred udalostami Pána Prstenov je Bilbo Pytlík navštívený Gandalfom. Gandalf ho vytve aby sa zúčastnil istého dobrodružstva. Toto však nieje v oblube Hobitov. Večer sa Gandalf vráti v spoločnosti 13 trpaslíkov vrátane Thorina Dubbina. Gandalf oznamuje že vyhral Bilba ako dalšieho člena ich výpravy získat spať Erebor a zničit draka a Thorinovi daruje klúč od hory. Na druhý den sa Bilbo zobudí sám v dome a zistí že zmluvu o tom že sa zúčastní výpravy podpísal. Vyberie sa teda za skupinou a stáva sa oficialnym členom Thorinovej výpravy. Bilbo sa po prvý raz vo svojom živote ocitá mimo rodného Kraja....Do Stredozeme po mnohých rokoch prichádza znovu zlo. Objaví ho Radagast- jeho z piatich čarodejníkov v Stredozemi a vyberá sa do DOl Gulduru. Gandalf sa poháda s Thorinom a opušta výpravu. Skupina tak musí čelit trom Trollom no vdaka Bilbovi a Gandalfovi, ktorý sa vráti v pravý čas sa s toho dostanú. V Trollej jaskyni nájde skupina zbrane a zbroj. Gandalf daruje Bilbovi malý mečík, ktorý v minulosti ukovali elfovia. Skupina sa stretáva s Radagastom, ktorý sa vracia s DOl Guldur a dáva Gandalfovi meč, ktorý našiel v pevnosti. Skupinu prenasleduje skupina vlkov a Radagast im pomože pri úteku do Elfskej Roklinky. Elrond skupinu prichýli a pomože im rozlúštit mapu Ereboru. Do Roklinky v ten večer prichádzajú aj další ochrancovia stredozeme- Gandalfova milenka Caradriel a čarodejník Saruman. Saruman ani Elrond nechcú dajak pripustit že zlo sa opet vracia k moci. Garadriel však Gandalfovi verí a vraví mu že je správne že pomáha Thorinovi. Trpaslíci opuštajú Roklinku a Gandalf ich s Garadrielinim povolením nasleduje. Skupina sa pred hroznou bitkou hromou uchyluje v horách. Tam sú však zajatí goblinmi a sú predvolaní pred krála Goblinov. Bilbo však po boji s jedným z goblinov padá do priepasti. Dolu nájde malý zlatý prsten, ktorý si dá do vrecka. Stretáva sa s tvorom zvaným Glum. Ten s Bilbom uzavrie dohodu že ak výhrá sútaž v hádani hádanok ukáže Bilbovi cestu preč. Glum si však uvedomí že nemá svoj prsten. Ked si uvedomí že prsten má Bilbo, pohltí ho zúrivost a chce Hobita zabiť. Bilbo si však nasadí prsten a hla- stáva sa neviditelným. Utečie Glumovi a vracia sa k skupine, ktorej Gandalf naposlednú chvílu Hned ako skupina utečie do lesa, sú napadnutý vlkmi vedených Orkom Azogom Znesvetitelom- vrahom Thorinovho deda Trora a znesvetitel Morijských baní. Trpaslíci vylezú na stromy a Gandalf sa ich snaží odlákať. Thorin vyzve Azoga na súboj ale je smrtelne zranený.Bilbo ho v poslednej chvili zachráni pred smrtou. Gandalf povoláva na pomoc orlov. Tý prídu v poslednej chvíli a pomožu trpaslíkov ujst. Orly skupinu vyvezú vysoko do hor. Gandalf Thorina vylieči a ten sa podakuje Bilbovi za záchranu života. Trpaslíkom sa naskytne pohlad na ich dávno stratený domov. Hlboko v hore sa Drak prebúdza.... () (méně) (více)

darius1706

Triky super. Ale co se tam za 3, slovy tři, hodiny vlastně stalo? Absolutně nic. Proto 2 hvězdy. Pokud by celá knížka byla jeden film, pak bych, věřím, hodnotil výrzaně výše. ()

andy60

Na mě ty Tolkienova kouzla prostě nepůsobí. Prostě mě nebaví sledovat všechny ty vizuální orgie s otevřenou pusou jenom proto, že jeho knihy a potažmo filmy jsou dnes v laufu. Všechno mi to připadá dětinské, v hudebním světě bych to přirovnal tak, jako bych dnes místo kvalitního power metalu poslouchal stále Dádu Patrasouvou a její odrhovačky o žížale. ()

ivanka1000

Hobit je veľmi zaujímavý film. Začiatok bol veľmi zdĺhavý. Pre mňa začal film až vtedy keď sa trpaslíci, Bilbo a Gandalf vydali na cestu. Inač to bolo dobre natočené :). Zvuky , efekty v pohode. ()

balon

podle mě by se to mělo jmenovat spíš Hobit: Nekonečná cesta. Na nějakou akci si vždycky musíte počkat (jo nudila jsem se). Byly to dvě takřka nudné hodiny. ()

marvell_cz

Vyloženě nudný film, který ne a ne se dostat do obrátek, ve skutečnosti se mu to daří až od druhé poloviny. Některé scény, u kterých si člověk říká: "Za co, sakra?" - zlobři grilují trpaslíky tak blbě, že ti by tam dřív chcípli hladem než se uvařili. Partička bez jediného škrábance rozseká stovky skřetů a uteče jim ze zajetí. Postavy jsou neutrální až nesympatické. Mezi trpaslíky nenajdete oblíbence. Hezké efekty, hudba a masky. Slabých 50% Mimo hodnocení nechávám český dabing, to jsem po 15 minutách musel vypnout, protože ten by ho stáhl někam ke 20% - nikdo to nezkoušejte. ()

qwxyz

85%. Pán prstenů nastavil laťku hodně vysoko, Hobit to nemá vůbec jednoduché, zvláště, když nemá tak výbornou knižní předlohu. Přesto jednička je podle mě pořád výborný film. Peter Jackson se vytáhl podobně, jako při zfilmování King Konga. Celkově mám pouze výtky k pár nataženým momentům, ale jinak pro mě spokojenost (ve Středozemi se mi pořád líbí :-)). Je zde i nadhled, který tak postrádám u dnešního žánru "Dobrodružný / Fantasy" (téže oceňuji). Podle mě nejlepší díl této série. Škoda, že filmy nebyly jen 2. Tuším, že by to bylo minimálně za pět hvězdiček :-) ()

Hansolo35

Velmi slabé. Žádné výrazné hlavní postavy, nudný děj, animáci... honičky, bitky... naleštěný prd. Hobiti mě k smrti nudili už v Pánovi prstenů a tady jsou hlavní náplň filmu. Něco jako Kocour ve Shrekovi. Se zlobrem tvořil slušný film, jako sólista čistá hrůza. ()

UnCool

Strašná slátanina kterou od odpadu zachránila nádherná hudba (první hvězdička), krásná krajina a to něco málo z Tolkiena (druhá hvězdička). Kam zmizela temná hutná atmosféra z Pána Prstenů? Nechápu proč Peter Jackson musel natočit tak hrozný brak. Toto bohužel bylo jedno z největších zklamání mezi filmy co jsem zažil. Myslím, že další díly Hobita už neshlédnu. ()

dj_p_j

Trpazlici na konoch (?), trolia jaskyna kde sa sotva zmesti trpazlik, totalne nerealisticke suboje - proste uplna ignoracia fyziky, fyziologie, logiky a sudnosti? Nevadi, ved su tam efekty. Nesympaticky hobit a este podstatne nesympatickejsi trpazlici - natvrdli, jesitni, namysleni. Navyse su neznicitelni - mal som pocit ako keby som si v nejakej hre zapol cheat nesmrtelnosti. Nevadi, ved su tam efekty. Cely film posobiaci ako nablyskana grcka? Nevadi, ved ... ale vadi. Jedna hviezdicka. Za efekty. ()

mfanta

90% - Nejsem úplně ztotožněn s natažením filmové adaptace této v porovnání s Pánem prstenů útlé knihy do tří tříhodinových filmů. Nicméně musím uznat, že Peter Jackson odvedl skvělou práci. Novozélandská krajina je natočena tak, že opravdu vypadá jako Středozem a trochu bych se bál tam jet na dovolenou, aby mě nesežrali skřeti. I casting, který byl například u dvanácti trpaslíků docela důležitý, se povedl. Zásahy do děje byly i pro velké milovníky knihy redukovány na přijatelnou míru. No a triky, to je prostě jedna báseň. Bál jsem se toho, jak to dopadne, ale dopadlo to skvěle. ()

ferda12

Docela poutavé dobrodružství Bilbo Pytlíka. Jelikož mám knížku tak do té ±110 stránky přečtené, takže jsem se "nedozvěděl" nic moc nového. Docela mi mrzelo, že se film neosamostatnil a neukázal zase jinou stránku téhle super knížky od J.R.R. Tolkiena. Na druhou stranu jsem po zhlédnutí tohoto filmu byl velmi spokojený a nabil mě dojmem, že překonal Pána prstenů. Uvidíme co dá druhá projekce, zatím je to na 4,6 hvězdičky. ;-) || „SVĚT NENÍ V TVÝCH KNIHÁCH A MAPÁCH. SVĚT JE VENKU.” | „PROČ BILBO PYTLÍK? MOŽNÁ PROTOŽE MÁM STRACH, A ON MI DÁVÁ ODVAHU.” ()

DavidAAAA

Naprosto nechápu, proč je tenhle film tak vysoko v hodnocení. Jestli po povedené trilogii Pána prstenů většina žere od tohohle tématu všechno... Ano, kamera je nádherná, všechno je nádherný, velký, barevný!!! Jen mi tam nějak chybí trochu příběh a děj. Je to posraně slabounký, neskutečně utahaný. S mým nadpozemským IQ jsem pochopil v osmi letech o co jde v Červené karkulce, ale tohle nechápu ani ve 40. Jdu eště skouknout Draka Šmaka, třeba to bude lepší. Jestli ne, tak mne to mrzí, ale začíná se to podobat posranýmu Potterovi. Je to točený už jenom pro prachy, zaflákat obraz spoustou barviček, triků, sladkobolnejch keců, ono na to zas hromada lidí skočí a sežere to. A jak koukám, tak se podařilo. ()

eMovieMan

Tak tohle je velké sklamaní. Začátek filmu hobití nora, hostina trpaslíku a kecy a kecy ktere trvaji snad 40 minut. A když už konečně vyrazí na Cestu,všichni mají furt takových keců, že jsem z toho málem usnul. Možná zajímavé pro skalní Tolkienovi fanoušky ale nromální divák umře nudou. ()

smajki

Asi budu jeden z mála, ale já si Hobita oblíbil více než trilogii Pána prstenů. Možná proto, že jsem předpojatý vůči Elijahu Woodovi, jehož zamilované pohledy do kamery téměř v každém záběru mě přiváděly k šílenství. Ale zpět k Hobitovi. Nejsem zase takový fanoušek, takže knihy jsem nečetl, ale příběh Bilbo Pytlíka mě baví skutečně více. Nádherné scenérie, skvělé efekty a napínavý příběh, to je to, co si mne podmanilo. Snad tenhle vysoký standard vydrží i do dalších dílů. ()

Elanornegra

Videne aj v kine, teraz pred premierou posledneho hobita videne 4x. Vizualne velmi krasny film, dej sice pre mnohych slabsi ale cerpal aj z inych knih. Utek od škretov famozny. Zaver opat silny. Thorin dostojny nastupca Aragorna 95% ()

Milonak odpad!

Nuda, nuda, nuda....Tenhle "film" mě tak otrávil, že už to snad víc nejde....Neuvěřitelně roztahané vyprávění v podstatě o ničem. Tak nesympatického hlavního hrdinu aby člověk pohledal... ()

LarisaDavid

Ovplyvňuje ma to, že som faninka Pána prsteňov a Stredozeme ako takej, preto dávam vyššie hodnotenie, akoby sa patrilo, pretože sa nemôžem zbaviť pocitu, že Hobbit by sa dal pokojne natočiť ako jeden film, max. dva. Zároveň dosť vidno, že je tam veľmi veľa používaného "zeleného plátna". Inak Martin ako Bilbo je geniálny. ()

AlexDry

Film je super, přesně podle knihy od J. R. R. Tolkiena, ale podle mne je to až moc udělané počítačem. A tím myslím hlavně skřety... Hudba není tak dobrá jako v jiných filmech od P. Jacksona, ale dá se to poslouchat 7/10. Jak už jsem řekl, efekty jsou podle mne moc počítačové dávám také 7/10. Alespoň příběh je něco o čem se dá mluvit... dávám 9/10. Na film jsem byl v kině a 100% doporučuji aby jste se na něj podívali. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Amazon kupuje MGM