Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

sirma

Málokdy se stane, že je film mnohem lepší jak originální knižní předloha. A toto je právě ten případ. Peter Jackson z knihy vytáhlo to nejlepší (a dost si i přidal) a vzniklo tak toto dílo, které mne zaručeně nalákalo na další díly ()

Regeindy

Bál jsem se, co udělá s Hobitem fakt, že se malinká knížka pro děti rozdělí do tří tříhodinových filmů. Ale přesto, že hlavní záporák je v této pohádce až na konci, tak se v knížce stále něco děje a vy to chcete přečíst za jeden večer. A přesně takhle jsem se cítil při sledování filmu. Hned jsem chtěl další díl, vůbec mi nevadila délka, spíš mě naopak potěšili všechny Jacksnové hravé doplňky, které jenom svědčí o tom, že stálo za to si na pána režiséra počkat. Možná můj pocit z filmu umocnil fakt, že jsme byli na půlnoční 3D premiéře, kde byli lidi z filmu nadšení, ještě než začal. Stejně jsem, ale přesvědčený, že kdyby byl film natočen před Pánem prstenů lidi by byly stejně unešení jak ze Společenstva prstenu a volali by po nominaci na oscara pro Freemana (nemohli najít lepšího Bilba), Armitage a samozřejmě McKellena, který se pro roli Gandalfa narodil. Už ať je prosinec 2013! ()

Tobias_Sin

Doba, kterou jsem strávil v kině, mi připadala jako dvě nadechnutí: minuta před pauzou, minuta po pauze. Film má nabitý děj, úžasné prostředí, zajímavé postavy. Úžasně hravé, vtipné. Skvělá návštěva ve Středozemi, rozhodně stála za to. ()

Shakal4972

Pre mňa osobne je po zhliadnutí prvého dielu, Hobit uveriteľnejšou snímkou ako bol Pán prsteňov. Možno ten pocit vo mne vyvolal len samotný návrat do už známeho prostredia Stredozeme. Možno preto, že som už tak trochu tušil čo uvidím. Moja priateľka, ktorá podobné filmy nominuje vždy na "blbosti roka" sa po zhliadnutí Hobita vrátila aj k pred tým nevidenému (a nechcenému) Pánovi prsteňov len aby pochopila niektoré súvislosti. Už len z tohoto titulu nemôžem Hobitovi nič vytknúť. Naopak. Oceňujem dostatočne dlho venovanú a precízne spracovanú chvíľu každej jednej scénky aj napriek tomu, že sa niektorím zdajú niektoré pasáže zbytočne natiahnuté. No uvidíme ako to dopadne ďalej... ()

Spek1978

Na Hobyta jsem šel s očekáváním spíše pohádky než příběhu co bylo před pánem prstenů, ale ač není Hobyt tak napínavý až děsivých jako Pán prstenů od začátku je jeho příběh naplněný vtipem zápletkou i napětím, který si vás získá hned od prvních minut filmu. Krásně zakomponované postavy, které znáte z dílů pána prstenů jako je Gandalf, Glum, Saruman, lesní královna a spoustu jiných si můžete skládat i příběh nejen cesty Bilba Pytlíka se Skřítky tak i příběh prstenu, který již známe a dotvoříme si ucelený děj ze zápletek a příběhů jako skládačku, která do sebe opravdu zapadá. Na další díl se opravdu moc těším a doufám, že jeho kvalita bude stále na stejné úrovni. ()

hanzikk

Jo jo hezké to bylo. Efekty, kamera a triky byly celkem poutavé. Mělo to v sobě šmrnc a kapku vtipu. Ale je nemožné aby to dosáhlo, alespoň u mne, stejného výsledku jako Pán prstenů. Vtipu bylo o něco méně, akce bylo o něco méně. Když se člověk ale zaměří na detaily tak Bilbův meč se mi zdál lépe zpracovaný než LOTR, ale zato skřeti se mi líbili více z LOTR. Sice je dělí teoreticky 60 let, ale i tak. A netroufám si říct zdalipak rozdělení na 3 filmy byl dobrý tah. Řekl bych, že dva díly by asi stačily, protože i když film vychválíme po technické zdatnosti do nebe, tak to nenahradí ten pocit malé prázdnoty co ve mne zanechal. ()

BramborkaZ

Veľmi pekné. Skutočne veľmi pekné. Ja som nadšený fanúšik toho fantasy sveta, čo vytvoril génius Tolkien a niekedy som mala doslova otvorené ústa. Niekedy som sa však pozerala aj na hodinky a trošililinku nudila. Nevadí, nech sa páči, 5 hviezdičiek len a len pre vás ()

Dracconnis

Kašlu na všechny ty keci, že hobit je pro pána prstenů ostudou a že není jako pán prstenů, že vypadá moc pohádkově a že tu jsou přidané postavy atd. Hobit byl sepsán jako pohádka, proto má film takovou pohádkovou atmosféru. Je dobře, že režisér lehce popustil uzdu své fantazii jinak by trpaslíci ve filmu vypadali tak jak by měli vypadat a to dost trapně a skoro stejně. To že zde jsou některé věci přidané vítám, bez těchto přídavků by děj mohl být podivný a opravdu připomínat pohádku. Nemám nic proti tomu, jak Peter Jackson původní příběh lehce pozměnil. Přiznávám, že jsem fanda pána prstenů a přesto proti hobitovi nic nemám. Na příběhu to nic neubírá, právě naopak. ()

Lucisek

Dlouhý, táhlý film. U dobrého filmu je začátek, pak chvíli koukáte a najednou je konec a vy ani nevíte jak. U hobita jsem si říkala,"Jak dlouho tohle ještě bude trvat?" Opravdu dlouhé necelé tři hoďky. Efekty to má pěkné, herci dobří, jsou tam i vtipné scény. Ale na můj vkus moc natahované. ()

Sunkael

Ta nádherná atmosféra LOTRa na nás dýchá ze všech stran. Být zpátky v Středozemi je nádherný pocit. Nostalgie přímo srší z plátna a my se jí necháváme ovládnout. A to je vše. S přibývajícími minutami tohle nadšení a pocit vyprchává a začínáme spíš cítit prázdnotu, která ve snímku žel je. Dobrodružství je to příjemné, vtipné, akční ale nadměrná stopáž filmu spíše ubližuje. Při druhé projekci jsem se začínal nudit, avšak po delší době bylo opětovné zhlédnutí o něco lepší ale pořád se člověk nemůže zbavit dojmu, že zde něco nefunguje. ()

Heliooos

LOTRA jsem samozřejmě viděl, ale i hobit se mi líbil. Je takový odlehčený - scény trpaslíků s talíři, někteří jsou vůbec pěkní týpci. A ti zlobři jsou ještě lepší - ty jejich řeči o vaření, mírně nechutný žertík s nudlemi z nosu ... Azog je záporný hnusák jak má být, zatímco třeba a skřetí král je spíš takový osobitý strejda a na mne působil spíš humorně než drsně. Následné bojové scény (pomineme-li jejich nereálnost - za běhu pobít tolik skřetů) jsou odlehčené už dost - místy jsme se řezali smíchy - šutr kosí skřety, skřeti zhoupávající se jak Tarzan na provazech, než jim je trpaslíci odstřihnou. Úžasná byla i scéna, kdy po dlouhém pádu do hlubin se trpaslíci sbírají z trosek plošiny se slovy "Mohli jsme dopadnout hůř...", načež na plošinu zahučí mrtvola skřetího krále a kdosi reaguje "To si snad dělaj srandu..." Scenérie tradičně nádherné. Potěší i krátká návštěva Roklinky a taky Galadriel. ()

mahulenka

Všechna Tolkienova poetika se ztrácí v přemrštěných akčních a bojových scénách. Bohužel se v dnešní době filmy bez sexu či násilí neuznávají. Je to velká škoda, protože Hobit v podání Jacksona měl velký potenciál, obzvláště co se týká nádherné pohádkové vizuální stránky. ()

Hanes749

Zručně natočený film, který člověka vtáhne do děje a k tomu dobrá akce i triky. Ale abych jen nechválil, film je chvílemi moc roztahaný a člověk se začne občas i nudit, což zamrzí :( více nemám co dodat a jen mě mrzí že sem Hobita neviděl v kině. Asi určitě bych si ho užil více než když sem se na něj díval doma na PC. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021