Cesta

• USA The Road (více)

Otec (Viggo Mortensen) a jeho malý syn (Kodi Smit-McPhee) bojují po zničení světa o přežití. Nikdo přesně neví, co se stalo. Byl to jaderný útok? Nebo naši planetu napadli mimozemšťané? Jedno je jisté - miliony lidí zemřely, ať už v důsledku katastrofy, vyhladovění či zoufalství z pomalého umírání lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Snaží se dostat na pobřeží a doufají, že tam najdou zásoby jídla, bezpečí i někoho, s kým by mohli sdílet budoucnost. Veškerý majetek si vezou v nákupním košíku vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Cestou překonávají řadu překážek a děsivých situací. Naráží na zástupy zoufalých, nepřátelských přeživších, loupeživých gangů i kanibalů. Nemají nic než jeden druhého a snaží se zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti. (HBO Europe)

Saros

Už dlouho jsem se chystal přečíst si McCarthyho předlohu k tomuto filmu a asi jsem to měl udělat dříve než jsem se podíval na film. Film mě poněkud zklamal, asi jsem čekal něco víc. Atmosféra je místy opravdu skvělá, bohužel moc dlouho nevydrží. ()

Bumerang

Film od kterého jsem čekal víc. Atmosféra byla skvělá. Herci také. Ale příběh a děj? Prakticky nulový. Škoda. ()

Black_doll

Film, který Vás tak moc chce strhnout s sebou, že se mu to téměř nepovede. Tíživou atmosféru ničily nekonečně dlouhé nudné pasáže a vložit poslední trošek lidskosti do malého kluka (sice to krásně kontrastuje se zničenou krajinou a situací) mi přišlo opravdu fádní. Je to dojemné, fylozofické, vizuálně efektivní a působivé. I přesto je to film pouze na jedno shlédnutí ()

kekulka

Souhlasím s Matym :-) Na tento film jsem se opravdu těšila a hodně zklamal .. slabé 2* za neoriginální děj .. ()

MrBaker

Miluji ten film, miluji ten děj a to, že je to post-apokalyptický snímek. Výběr herců skvělý, Viggo Mortensen je frajer jak se patří. Těch 107 minut sice utíkalo pomalu, ale nepřestal jsem se dívat. Mrzí mě jen to, že to není udělané na více dílů, byla by to zřejmě skvělá podívaná, tak či tak dávám pět hvězd. ()

Kate Austen

Žiadne efekty, super hrdinovia s nadpozemskou silou a schopnosťami pre záchranu sveta, iba otec a syn v temnom svete pretĺkajúci sa temnotou nového veku a spomienkami. Pre mňa veľmi silný zážitok- na jednej strane krásne a silné puto medzi otcom a synom a na druhej brutálna realita, v ktorej celá ľudskosť zmizla. Niekedy proste záchrana sveta nepríde a vám neostáva nič iné ako len naučiť sa prežívať. Herecké obsadenie je úžasné- Viggovi verím všetok ten strach i lásku pre syna a malý Kodi Smit-McPhee je rovnako vierohodný. ()

steinbauer81

Knížky Cormaca McCarthyho jsou užasné a myslím, že i filmy dle jeho námětu se daří. "Cesta" a "Tahle země není pro starý" se povedly. Dlouhé scény, spousta věcí si musíte domýšlet. Hluboké a pěkné! Víc takových filmů. ()

ShortyIC

Fakt nádherný film, aj keď musím priznať, že miestami som sa kúsok nudil, ale zato pri niektorých scénkach som zadržoval dych. Koniec ma veľmi ani neprekvapil. Koniec musel za srdce chytiť snáď každého. Veľmi pekný a emotívny film. 8/10... ()

theFtip

Tento film mě vůbec nebavil. Nudný, nekonečně táhnoucí se postapokalyptický film jehož jediná pozitivní stránka je vizuální zpracování. Dokonce někdy jsem opravdu uvažoval nad tím, kdo by v určitých situacích reagoval tak, jako reagovali osoby v hlavní roli. Silnější emoce ve mě vyvolal snímek The Divide, i přes to, že všude jsem četl že toto je mnohem emocionálně silnější. Bohužel nemůžu hodnotit jinak. 35% ()

raffi

Příběh otce se synem na postapokalyptické Zemi, zdá se, že to bude dojemné, o což se taky asi snaží, leč výsledek nikde. Věčná depka všude kolem, velice "nečekaný" konec... Zas klobouk dolů - herecký výkon malého syna mě docela dostal. Ale to je tak vše. ()

Aywes

Výborné post apo bráno za jiný konec.Akci a drsňárny vystřídalo vynikající drama.Kluk mě sice často štval a občasné momenty mě sekly do obličeje, ale většina scén je naprosto ohromující.Prostředí světa vám vyrazí dech.Jde z něj cítit depresivní atmosféra a zoufalství.Spousta scén se velmi povedlo(připomínání chlapci jak spáchat sebevraždu,sklepení s lidmi..) a vytvořilo tak neutuchající pocit prázdnoty.Hudba tomu dodala poslední chybějící článek.Škoda, že kluk byl tak hloupý, ale možná za to mohl opět český dabing.Aragornova cesta dopadla nadmíru výtečně. ()

Dragiii

Velmi smutný post-apokalyptický snímek, ve kterém příběh hraje jen minimální roli. Nesoustředí se ani tak na příčiny katastrofy, ani nepočítá s bláznivými nápady svých žánrových kolegů. Jedná se o prostý snímek, který ale dokáže uchvátit. Zejména pak svými záběry a nastíněnou atmosférou. Příběh "obyčejného" otce se synem, jejíchž jediným cílem je přežít. Jak ale film plyne, stává se z něho stereotyp, kde se víceméně opakují stejné pasáže s trošku odlišným prostředím a scénářem. Možná kdyby byl snímek o 20 minut kratší, jeho hodnocení by i za cenu velmi krátké stopáže bylo vyšší. ()

gotham

Psychologicky hodně těžký a smutný příběh, který je sice kvalitně natočený a skvěle zahraný Mortensenem, ale umírá na špatný scénář. Ono je totiž hezký, když režisér skvěle zachytí a zobrazí neuvěřitelně příšernou atmosféru téměř zaniklého světa, ale když se v tomhle hnusném šedivém ,,světě" nic moc neděje, člověka to přestane po nějaké době bavit. Sice jakýsi soucit s hlavními postavami se dostaví, ale když to srovnám s podobným Já legenda, tak to přeci jen zaostává. 50% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro… (více)

James Franco chce adaptovat McCarthyho

James Franco chce adaptovat McCarthyho

07.01.2011

Ben Affleck nám předvedl, že i z chlápka považovaného za prkno s hezkým obličejem se může stát velmi dobrý scénárista a režisér. V jeho stopách chce nyní kráčet James Franco. Ten už dokázal, že je i… (více)