Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

ben666

Hru sem sice nikdy nehrál, ale jako jednohubka to ujde. Orkové jsou parádně vytvořeni o tom žádná a i děj mě bavil u orků víc jak u lidí, akce docela slušná ( ikdyž jich mohlo být víc). Já dávám 3, je to slušná akční fantasy a jestli vznikne dvojka tak by mohla být víc rozmachlejší a máme zaděláno na regulérní pecku roku. ()

Céčko

Znáte ten pocit, kdy na film čekáte 10 let a pak vás nakonec moc nebaví? Že ne? Já jo. Počkám na prodlouženou verzi a pak si udělám definitivní závěr. Knihy jsem četl, ale děj mi i tak přišel nezajímavej, postavy divný a celkově takový nemastný neslaný. Uvidíme, jak dopadne pokračování s Thrallem. ()

movieband

Hru jsem nehrál, knihy nikdy nečetl, jinými slovy jsem světem Warcraftu nepolíben. Počítám, že bych se na to do kina asi ani nehrnul nebýt Fimmela a pozoruhodného zpracování orců, které mě před premiérou filmu vcelku zaujalo. A jak teda u mě zabodoval filmový rozjezd Warcraftu? Nebylo to špatné a těším se na případné pokračování. Pravda bodlo by nějaké dovysvětlení pro lidi, co jsou na tom stejně jako já, ale na druhou stranu to děj nijak zvlášť nebrzdí. Děj mi sice místy přišel trochu zkratkovitý, a občas sem postrádal logickou návaznost scén, ale jinak jsem vcelku spokojen. Vizuál byl v kině perfektní a se solidním soundtrackem se při soubojích otřásalo kino v základech. Pravda zklamalo mě trochu nevyužitost postav (Lothar,..) a prapodivné zacházení s postavami (vypravěč,..). Že bych byl unesený, jako herní fanoušci se říct nedá, ale za vyhozené peníze a ztrátu času Warcraft určitě nepovažuju. Pokud bude pokračování, tak si na něj rád zajdu a první díl, si jako solidní výplach fantasy rád pustím. 2D - titulky 70% ()

italka63

Horší triky místy řešit nebudu, Travis je prostě Travis co dělá občas grimasy jako pošuk a patří to zkrátka k němu, tudíž pěkné čtyři hvězdičky. ()

Helo

Zvěsti nelhaly. Zkratkovitost je tu opravdu závažná a tudíž doufám ve vydání tý o 40 minut delší verze, která má velkou naději na to, že po jejím shlídnutí zvýším na 5*. Zatím to ale nejde, protože ač postavy působí sympaticky a plasticky, ta zkratkovitost zabíjí možnost se pro ně trošku víc nadchnout a dostat se jim pod kůži (s výjimkou Durotana, ten funguje). Stejně divně pak působí i vývoj jejich vztahů, kterej je místy strašně rychlej, občas působí divně i návaznost scén. Jinak ale vizuální stránka se od prvního traileru posunula opravdu neskutečně nahoru, Djawadi svojí hudbou hodně příjemně překvapil, do toho se tam pořád něco děje, pořád se někdo rube nebo kouzlí (některý rány bolely i mě na sedačce), nějaká ta useknutá ruka a zlomenej vaz tam je, má to několik emotivně silných scén, sympatickej humor a pomrknutí k hráčům a celej svět je opravdu hezky načrtnutej a vyobrazenej. Vskutku asi snad první film, ze kterýho skutečně táhne ta herní atmosféra. Změny v příběhu nehodnotím, páč první a ani druhej díl jsem nehrál, trojku kdysi dávno, WoW taky kdysi dávno a jediným pojítkem s lore v poslední době je pro mě jen karetní Hearthstone a zdejší diskuze, takže je mi to spíš povědomý a lehce se orientuju, než abych byl nějakej znalec. ()

PogoJoe

3,5 *, díky nádhernému vizuálu zaokrouhluji nahoru. Příběh a jeho vývoj mě docela zklamal, herci nevýrazní (kromě Pauly Patton), hudba taky, ale propadák to není... ()

Easykk

To je na žalobu tohleto!!! Vrátit zpátky do výroby, dotočit tak hodinu a vyměnit cca pět herců a režiséra, kterej to těžce neukočíroval, a to jsem mu fakt věřil. Víc bezemoční film těžko pohledáte. Strašná škoda. (ten král byl fakt těžce homo - tfuj) ()

Colby Sawyer

Na Warcraft jsem se těšil už hooodně dlouho. Blizzard mám hodně rád, ostatně, který hráč nemá. O kvalitě jsem nepochyboval, ale bylo důležité, aby se to povedlo. Velké fantasy v kinech po LOTRovi a Hobitovi žádné nejsou, a aby má očekávání nebyla příliš mírná, tak tento film může konečně otevřít cestu herním adaptacím. Proto byla předpremiéra jasná volba. Výsledek je fantastický a jako fanoušek jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, tedy 123 minut skvělé Warcraft zábavy. Vizuál je úchvatný, možná nejvíc od dob Avatara. Stejně tak hudba. Scénář se ovšem také velmi povedl a vsazení na postavy byl výborný krok. Hlavně jsem byl nadšený Travise "Ragnara" Fimmela, který Anduina zahrál famózně a jen mě utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců, co znám. Ono se celé, nepříliš známé, obsazení povedlo a společně se skvělou prací Duncana Jonese tu máme jeden z nejlepších fantasy počinů všech dob. ()

Lucjen

Na Warcraft, ktorý som nikdy nehrala, som sa nechystala pozrieť vôbec, nakoniec som sa ocitla v kine. Asi hodinu pred začiatkom som si všimla v popise "SD" - slovenský dabing...to hovorí samo za seba. Slovenského youtubera Expla som rozoznala okamžite, jeho výkrik "krycia formácia!" bolo dačo príšerné. Snáď to bol jeho prvý aj posledný pokus o dabing. Ale za jeho kvalitu samotný film nemôže, takže prejdem k pozitívam. Vizuálne je to slasť, nemám čo dodať. Herci sú sympatickí, v originálnom znení určite pôsobia presvedčivejšie. A akcia...tá akcia! Šlape od začiatku do konca, napätie funguje, humor rovnako. Síce sa snímok neobťažoval s vysvetlením súvislostí a symbolov, no zorientovať som sa dokázala. Warcraftu sa podarilo splniť očakávania fanúšikov (v kine viackrát zazneli nadšené výkriky ako Ironforge! Azeroth!) a bez problémov zaujal aj neznalých. Hviezdičky si ešte schovám, film si zaslúži zhliadnutie v originále. ()

dom156

Film, který je stvořen právě pro 3D, takže když jsem se rozhodoval na co jít, Imax byl jediné řešení. Sice tento film je digitální peklíčko, ale krásné a úchvatné digitální peklíčko. Chválit bych tu mohl hodiny, ale spíše ještě vypíchnu 2 věci, které se mi zas tak nelíbily. První z nich je hudba, která mi přišla nemasná, neslaná a poté vědomí, že není vůbec jasné, zda-li se bude natáčet pokračování či nikoliv. Bez pokračování, by film měl až moc otevřený konec a byl by pouhým výkřikem do tmy. Velmi doporučuji ve 3D. ()

JohnMiller

Hoci mi krajina Warcraft nie je úplne cudzia, hrával som Warcraft 2,3, Hearthstone (Wowko som hral možno 2 hodiny, kým ma to neprestalo baviť) nie som rozhodne "die hard fan", takže som nemal žiadne vysoké očakávania. Blizzard síce nepatrí k firmám ktoré by šliapali vedľa, ale predsa, film je iné odvetvie, kde nie sú číslo jedna. Ako som predpokladal, vizuálna stránka a CGI efekty boli dokonalé, všetko bolo viac menej pekne prehľadné, príbeh jednoduchší ale takmer bez žiadnej vaty, točené pre fanúšikov, no aj pre neznalca v tom nie je až taký guláš. Ako oddychovka rozhodne podarené a potenciál využitý. Som za pokračovanie ale takto useknutý film, bez, aspoň trošku, uzatvoreného deja, mi nesadol, neprišlo mi to tak epicky výpravné, ako LOTR kde sa časti spájali do celku, ale inak cítim príjemné prekvapenie,nič extra samozrejme, ale podvedome som čakal, že to bude horšie ()

grogodil

Za mňa spokojnosť. Hlavná zápletka je (s)prostučká, že by sa dala zhrnúť do "mission objective" pôvodnej realtime stratégie. Proste treba zničiť portál na opačnom konci mapy skôr, než ním orkom privandrujú posily. Bodka. Nejakú tú filmovejšiu zápletku a zvraty dodáva len fakt, že v každom tábore máme partičku záškodníkov, ktorá potajme kope za tých druhých. Zo začiatku sa môže zdať, že má film pred divákom trošku nadbehnuté, keď vás hodí doprostred toho všetkého a zasype vás kvantom nových názvov a mien, ale rozhodne to nie je nič, v čom sa nedá v priebehu pár minút zorientovať. Každopádne, po 24 hodinach si z toho všetkého vybavím tak akurát názov jednej lokácie a meno hlavného záporáka, všetko ostatné názvoslovie vyfučalo z hlavy okamžite po odchode z kina. Čiže nejakú hlbočinu, pokiaľ ide o postavy, nečakať, tu hrá prím pastva pre oči. A že je na čom ich popásť. Samotná vizuálna stránka je nezameniteľná a typicky warcraftovská, načančaná, vyleštená, pestrofarebná a tak trochu komická. Proste reže sa to tu hlava-nehlava, ale vsetci sú bez jediného škrabanca, kvapky krvi, či pusteného očka na svojej poltonovej naleštenej a vyšívanej zbroji, v ktorej by v reáli neboli schopní ani chodiť, nie to behať a oháňať sa mečmi. To, že by som videl radšej trošku špinavší a dospelejší Warcraft je ale iba môj osobný problém. Na digitálne orgie sa pozerá pekne, súboje sú prehľadné, kúzla efektné, orkovia veľkolepí a presvedčiví. Najväčšie výtky smerujú teda k blbučkým dialógom, ktoré ani v origináli nemohli znieť o moc chytrejšie a duchaplnejšie a občas haprujúca aj tá najzákladnejšia logika v motivácii a chovaní šablonovitých postáv. V jednej scéne sledujete, ako záporak vyhladí v tábore orkov jeden nežiadúci kmeň a v zápätí v ďalšej scéne púšťa zajatcov z klietok s tým, že urobil chybu, pričom absolútne nemáte tucha, čo ho k takejto zmene presvedčenia viedlo. A takýchto WTF momentiek sa nájde viac, takže vidno, že sa asi strihalo viac, než by bolo záhodno. Dvoječku ale absolvujem rád, až uzrie svetlo sveta. ()

PP66

Tak mě synci nalákali na tu podívanou - vizuálně krásnou, ale co do příběhu omšelou, Tolkiena nedosahující. ()

higuain

Předčilo očekávání. Asi. Jelikož jsem Warcraft v životě nehrál, tak ta očekávání byla veskrze nijaká. Šel jsem do kina s vidinou potencionálně kvalitního fantasy, kde jedinou indícií kvality pro mě bylo jméno Duncana Jonese. A Jones po velmi dobrém Zdrojovém kódu opět nezklamal. I přes poměrně jednoduchý děj to nenudí ani na chvíli. Má to kvalitní hudbu a triky. A zelenou Paulu Patton. ()

Aleee89

Nebylo to špatné, ale pořád z toho na mě čišela spíše počítačová hra než film. Dalším dílům se však rozhodně nebráním. ()

hygienik

Esteticky odpudivé, trikovo podpriemerné, dejovo znesiteľné. No aspoň viem, že nemám chodiť do kina na Aquamana, podobnú blbosť. ()

Bonaparte.

Podle mě film selhal především v obsazení hlavních postav, celé to působí jako fanouškovský film, který doplnili profíci o efekty a o opravdu hodně efektů. Druhá půlka filmu o parník lepší, jak první. Nesnáším, když film hraje vážně, aby následně přišla nějaká badass hláška hrdiny, moc jich nebylo, ale stejně se mi u toho zatíná ruka. Devil Medivhem byl skvělý. ()

stuntmanMIKE

Najprv chcem povedat, ze som Warcraft v zivote nehral a ani neviem vo co go, ale beztak ako fanusik fantasy som si do kina zasiel. Zaplatil som 9 vyjebanych euro za nejaku super screen verziu (rozdiel som samozrejme nepostrehol) usadol a cakal. Vizualne to bol skvele, orkovia skvely...nasinec sa az potesil, ze tam konecne chodia velke hovada s kladivami a sekerami a trosku to tam cistia vo velkom style. Musim vsak povedat, ze tej akcie tam az tolko nebolo a akcia striedala nudu. Co ma ale sralo asi najviac je to, ze vsetko sa tam lesklo ako psie gule. Od brnenie cez mece, vsetko bolo proste moc leskle... chybala mi spina, taky ten nadych "doby", rytierstva, kralov a podobne. Samozrejme sa nezabudlo ani na multikulty kvotu, a tak vidime vo filme aj negrov. No a dalsim trnom v oku je tej homo casting. Jedine normalne vyzerajuce a uveritelne postavy su prave orkovia !! Kde vykopali toho krala netusim, ale bol to des. Ale inak musim povedat, ze fantasy zaner sa za tento kusok hanbit nemusi. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy