Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

luka4615

Jelikož se neřadím zrovna k "hardcore" fandům této franšízy, potažmo i hry, k filmové adaptaci jsem přistupoval pouze jako k fantasy, která mě ničím nepřekvapí ani neohromí. Popravdě, do kina jsem šel s vědomím, že dostanu průměrný, možná až podprůměrný zážitek, na který hodně rychle zapomenu. Nicméně, nyní, pár desítek minut po zhlédnutí musím konstatovat, že jsem se mýlil. A jak! Warcraft již od prvních minut skvěle odsýpá a má neskutečně vtahující atmosféru, která v kombinaci s barvitým a živoucím světem dává dohromady svěží fantasy koktejl podávaný za studena. Jediné co mi na snímku vadilo, byla až přemíra "vysvětlovaček" a konverzačních linií. Jistě, chápu, že lidem neznalým hry se to musí nějak vysvětlit, ale mám dojem, že by to šlo ještě o kousíček lépe. Nebýt tohoto, neváhám "ocejchovat" Warcraft plným počtem hvězdiček. Tohle se totiž moc povedlo. Na závěr jen dodám, že doufám ve vysoké tržby filmu, jelikož jsem docela zvědavý, jak se tento příběh bude odvíjet dále. Tohle je totiž jedno z největších filmových překvapení roku 2016. PS: Ne, ani tato výborná filmová adaptace mě nedonutí trávit celý den před monitorem počítače hrajíc WOW. Snad někdy jindy a zásluhou dalšího dílu. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Some see death as having some greater purpose, but when it is one of your own, it is hard to grasp anything good comes from it.“ ()

JASON_X

Stručně: Nebavilo mě to. Podrobněji: Hodně mě to nebavilo. Pán prstenů i Hobbit mě bavili nesrovnatelně víc. Conan mě bavil nesrovnatelně víc. I ten cukrkandlový a ňúejdžácký Avatar mě bavil nesrovnatelně víc. Furt jenom nějaký žvanění nebo řvaní a uřvaná hudba a kravál z řinčení zbraní a žalostný scénář a stokrát omletá zápletka a totálně plochý a bezpohlavní příběh a hlavně ti Orkové byli fakt nesympatický držky, tupá a hnusná zvířecí hovada, zkrátka dvě hodiny nudy a zklamání. Děsím se toho, že je zaděláno na pokračování, ale doufám, že se ho už nedožiju, jsem totiž optimista. Každý podřadný béčkový horror mě bavil víc, než tahle namachrovaná, rádoby bombastická, a přitom totálně duchoprázdná zbytečnost. A vůbec k tomu nemám chuť psát cokoliv dalšího, i když mám v krku ještě spoustu zvratků. Druhá za vizuál. (A že hru neznám asi ani nemusím doplňovat, jinak bych se na W.O.W. jistě díval jinak.) ()

Earl_23

Opravdu perfektní vizuál, 3D se vyplatí! Pro mě jako pro nehráče Warcrafta byly některé věci těžko pochopitelné, ale zážitek jinak pěkný, komplexní. Další díl mě určitě nemine. Sice první střet není úplně revoluční, ale povedené to je. 80%. ()

mm13

Nech sa Duncan Jones vyhovára na produkčné zásahy a sťažuje koľko chce, z výsledku je jasné, že sa nesústredil na príbeh, nedával tomu, čo by to potrebovalo, naopak, snažil sa z toho, bez ohľadu na čokoľvek, vytrieskať, čo chcel on - opulentné fantasy, ktoré by ústilo do ešte opulentnejšej ságy, ktorej on by bol Peťom, Fraňou aj Filipou zároveň. No, a tu máme výsledok. Po dejovej stránke rozbehnuté šikovne, spracovanie je ale na riadne zaucho. Nemal na to... a kope si vlastný hrob, že si to doteraz nepriznal. ()

Morholt

Tohle mě bavilo. Našláplé trikama, rvačkama a najdou se i nějaké ty větší bitvy mezi vycizelovanými rytíři a vizuálně vyvedenými orky. Jako třešničku na dortě vidím herecké obsazení na čele s Travisem Fimmelem, který příliš nevypadl z role Ragnara Lodbroka a to je v tomto případě velké plus. Rýpat se v tom a hledat nějaké nedostatky či účelové dějové postupy by se sice dalo, ale v té záplavě vizuálních orgií to vidím jako zcela zbytečné. Další z názorných ukázek toho, jak by se měl točit blockbuster. 85% ()

Lucasion

"For the Horde!" Jako knižně znalý předlohy, a vlastně i herně (Trojka patřila mezi mé oblíbené videohry, a i ve World of Warcraftu jsem několik měsíců strávil) jsem jen očekával, kdo se postaví k tomuhle fantasy fenoménu, aby ho zfilmoval. A nejlépe zfilmoval tak, aby se na to dalo dívat. První střet je určitě orgasmus pro všechny fanoušky hry. Duncan Jones se snaží zavděčit jak hráčům, tak i divákům zcela neznalých předlohy. A víte co? Ono mu to docela vyšlo. Letní poprcornový blockbuster z toho stříká na všechny strany. Aliance a Horda se střetávají a obě strany mají své hrdiny i zrádce. Oba praporce vedou svojí válku za vyšším cílem. A hlavně na obou stranách jsou mrtví. Jinak než digitálně půjde Warcraft těžko natočit, ale to co jde, tak se výprava snaží tvořit, kutit a stavět. Proto musím říct, že digitální práce jsou parádní. Dvouletá postprodukce je znát a i odpůrce zeleného plátna musí uznat její kvality. Hudebně se mi líbí, že soundtrack v mnoha vychází jak z originálu, tak i z předlohy her. Ozvučení v Dolby Atmos bylo skutečně parádní. Herecky by to mohlo být ale mnohem lepší. I tak ale Travis Fimmel hraje dobře a jeho Lothar je sympatickým charakterem. Pomrkávání a easter eggu je ve filmu spousta a často jsem se přistihl, že se v kině vlastně usmívám. Nejspíš proto, že vím, jak děj bude pokračovat. Takže jo, řekl bych, že se svět Warcraftu ve filmu povedl. Další fantasy pro dospělé. Na to, že Jones netočí tak často, tak je vidět, že točí opravdu dobře. [Dolby Atmos] (85 %) ()

oLí

Sám se svému hodnocení divím, Warcraftovej nejsem, naposled jsem hrál dvojku ještě než mi rostlo ohambí, víc nic.. ale tohle byl mazec. Od začátku mě to chytlo, ten mladej Bowie je dobrej vykuk, párkrát jsem si přál, aby to bylo Diablo a já byl v Tristramu. A slyšel "hello, what can i do for you" a tak dale... pecka za 4* určitě, ale to 3D bylo to nejlepší, co jsem od Avatara viděl, proto pět. Kvalita. 9/10 ()

Sawy

Ten film je nakonec překvapivě dost fajn, na to, jakej průser z toho ve výsledku mohl být. Přehledně natočený origin do velmi rozlehlého světa, který funkčně představuje důležité postavy a základní kontury budoucího příběhu (tedy jestli se toho pokračování vůbec dočkáme), přitom ale nezanedbává ten, který vypráví nyní. Jen je škoda nevyrovnanosti prakticky všeho, co se zde objevuje. Od triků, které jsou chvílemi fantastické a chvílemi jako z PSone, přes příliš střídmé používání videoherní estetiky (scény s prvky PvP či RTS oblety nad bojišti - toho chci víc!), až po jednotlivé hrdiny a především dvě ústřední frakce. Orkové jsou fantastičtí, plastičtí a zajímaví. Lidé jsou po většinu času nudní, neoriginálně napsaní a z velké části špatně obsazení. Fimmel v pohodě, hraje dalšího Ragnara, zato takový Dominic Cooper není tak úplně královský typ. Potěšilo nekonvenční vedení a řešení některých scén, zato jiné chtěly buď řádně doladit, nebo úplně vyhodit (ten golem?). Nakonec jsem z Warcraftu odcházel poměrně spokojený, cítil jsem z něj takovou sympatickou dobrodružnou fantasy jiskru, ne nepodobnou Pirátům z Karibiku a snad i tomu Pánovi prstenů. Jen škoda té rozháranosti. Mrzelo by mě, kdybychom se nedočkali dalšího dílu, protože První střet velmi dobře, byť často na úkor svých vlastních kvalit, připravil půdu pro potenciálně výborné pokračování. 70 % ()

Sprite

Herecké obsazení mi úplně nesedlo, ale zato CGI orci a jejich svět je špičkový. Takovej Pán Prstenů, ale zdaleka ne tak dobrej. ()

Grran

Bohužel tendle projekt dle mého názoru trpí stejným neduhem jako pokus o zfilmování Duny.. Ono je to vzhledem k rozsahu a složitosti příběhu prakticky nezfilmovatelné. Každopádně pokus dobrý, super efekty. ()

Lacike

Neznasam fantasy ale ako maly som hral starych Warcraftov, takze toto bol jeden z mala fantasy filmov na ktore som sa tesil. Napriek tomu som vôbec nevedel vo co go. Z casti za to môze to, ze som vydrzal sledovat len 40 minut a zvysok som narychlo preklikal. Ale tych 40 minut bolo tak nezazivnych, ze nelutujem, ze som sa na zvysok vykaslal. Bohuzial z pôvodneho Warcraftu to ma postavy Orkov a ludi a to, ze spolu bojuju, ale inak je to tuctova fantasy volovina pre male deti. Keby film prisiel v dobe, ked som hral pôvodne hry a hlavne som bol este dieta, tak by sa mi asi pacil, ale dnes ma uz tieto rozpravky nebavia. Jednu hviezdicku davam za triky, ktore su na lepsej urovni ako vyzerali v mizernych traileroch a druhu za nonstop buracajuci soundtrack. Fandovia chodiacich stromov pravdepodobne prihodia minimalne jednu hviezdicku a mozno aj viac. ()

Gwaihir

Nebyl jsem sice ani ve svém nejvášnivějším období zatažen do světa jinak vpravdě kultovní hry, která se stala předlohou, ale přesto jsem se na jeho převedení na filmobé plátno velmi těšil, hlavně pro jeho potenciál k vytvoření velkolepé fantasy série. S výsledkem jsem spokojen, i když pro méně znalé není úplně snadné se v celém tom rozsáhlém vesmíru, do nějž je divák bez nějakého vysvětlování vržen, hned zorientovat. Přesto však snímek funguje velice dobře, a to nejen jako první kapitola, ale i jako samostatný příběh s otevřeným koncem, který se od prvních chvil veze na vlně akce a efektů v rytmu tepající hudby a kterému trochu škodí jen vyšší míra zkratkovitosti. 80 % ()

GeusX

Tak předně jsem po shlédnutí kino upoutávky neměl dvakrát chuť na tento film do velkého kinosálu vůbec vyrazit, neb jsem očekával samé digitální efekty bez smysluplného děje. Shodou okolností jsem se na projekci ocitl. (v kinosále multiplexu jsem byl úplně sám! ...bylo již pět týdnů po premiéře, tři odpoledne...) A film? Příjemně mne překvapil. Taková akční fantasy pohádka pro dospělé s povedenou hudbu, která udržuje diváka v bdělém stavu. 75% (1x kino 2D titulky) ()

maseer2

fantasy snímků už tu sice bylo mnoho, ale troufám si tvrdit, že žádný nebyl po vizuální stránce tak originální jako právě Warcraft, v němž se Duncanu Jonesovi, který je pro mě nadále jedním z nejzajímavějších tvůrců současnosti, podařilo stvořit podmanivý barevný svět, ve kterém se i naprostý neznalec hry jako já dokáže bez problémů zorientovat.. samotný příběh je poměrně jednoduchý, ale po dějové i vizuální stránce to všechno funguje, a tak mě dost mrzí, že film finančně tak propadl, jelikož bych bez váhání vyrazil na dvojku.. 4* ()

Baxt

Ačkoli není radno se slovem "béčko" v současné kinematografii moc ohánět, při sledování Warcraftu se mi ten pojem neustále dral na jazyk. Pokleslost implikuje asi tak všechno. Lajdácká práce s filmovým časem, která obzvlášť vyniká, když se ani nenaznačí, jestli mezi dvěma scénami uběhl den nebo rok. Epizodický děj plný průhledných zrad, podvodů, přetvářek, které nejsou ani trochu šokující. Mohutný a kompletně CGI prolog, zdvojené vyvrcholení, minutový epilog. Postavy, které jsou řízeny jen nejjednoduššími motivacemi. Příšerně přehrávající herci vyjadřující se primárně ve vtipech nebo patetických proslovech. Zelená Paula Patton, která přes své umělé zuby nemůže artikulovat a mluví výhradně v postsynchronech. Vnucená a zcela zbytečná mezidruhová romantická linie. Fanouškovské úlitby (Murlock). Jeden opakující se burácivý hudební motiv. Hrubé kamerové kompozice nechtěně usekávající lidem vlasy a ramena. Záběry evokující herní RTS pohled. Důraz na dvě barvy: zlou (zelená) a dobrou (modrá). Naleštěné pastelové výzbroje a "papundeklové" kulisy velmi věrné předobrazům ze hry World of Warcraft. _____ Komentuji seznámen s mytologií a jako bývalý hráč RTS i MMORPG. Nedokážu popřít, že je na tom něco upřímného, tvrdohlavého a v kontextu současných fantasy jedinečného, ačkoli se to jako vyprávění rozpadá. ()

Silence

Překvapivě čistokrevné a výživné fantasy, které sice trpí občasnou "greenscreenovostí" prostředí (naopak samotní Orkové jsou parádní) a nedotažeností scénáře - respektive některých postav, ale neuvěřitelně získává nečernobílým pojetím konfliktu a nenadržováním žádné ze soupeřících ras. Nečekal jsem moc, ale dostal jsem zábavný, rozumně dlouhý film, který je především příslibem originální fantasy série a za to dávám oba palce nahoru! 8.5/10 ()

Avalon820

Vizuálně zajímavá herní cutscéna, kterou, stejně jako všechny cutscény s přestřelenou délkou a hloupým obsahem, máte po chvíli chuť přeskočit. Po téhle však nepřijde hra samotná, ale rovnou titulky… Věřím, že fanoušci světa Warcraft budou nadšení (byť si toto jako něčí guilty pleasure představit nedovedu) a fanoušci hollywoodských fantasy a CGI blockbusterů přinejmenším potěšeni. Pro ostatní jde však pouze o vizuálně vyšperkovanou, zbytečně dlouhou, plochými postavami, natvrdlými dialogy a patosem prošpikovanou… cutscénu. ()

MoiJe

***, hviezdicka naviac za to, ze aspon OK fantasy filmov je stale hrozne malo. Dvojku si kludne pozriem tiez. ()

OndwaK

Jako fanoušek úžasného světa Warcraftu jsem šel na film s poměrně vysokým očekáváním, což zas tak často nedělám a bohužel se mi to tentokrát extra vymstilo. Film rozhodně není nijak špatný, akce je svižná, orkové jsou skvěle udělaní a Durotanovi se nedá nefandit. Největším zklamáním byly ale lidské postavy v čele s Travisem Fimmelem, který je jako Ragnar prostě dokonalý, ovšem s přechodem do Azerothu asi někde ztratil i svou vikingskou kuráž. Neměl bych srovnávat se hrou, ale u soundtracku si nemůžu pomoct, byl to průměr a to u Warcraftu rozhodně nestačí. Ta správná atmosféra tam prostě nebyla a na vině se sešlo více věcí. Na film s herní předlohou ovšem hodně slušné a nezbývá, než doufat, že se nám to ještě rozjede. 68% ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy