Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

figliar

Zase starý dobrý Guy. Tento film síce trochu zaostáva za jeho predchádzajúcimi počinmi, no aj tak sa jedná o svižnú a vtipnú kriminálku. Až do konca môžeme len hádať, kto je miestny ,,práskač,, no aj tak nás vyvrcholenie filmu prekvapí. No veď kto z Vás predvídal takýto koniec? ()

DHDV

Je to paráda sledovat začínající megastar ve vedlejších rolích, tím myslím T. Hardyho když je ještě nikdo pořádně neznal. 4 čisté hvězdy za solidní komedii… ()

Akana

Po Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)ku moje třetí setkání s Guyem Ritchiem a poznání, že tenhle pes asi umí opravdu jen jeden kousek. Strukturou, náladou, stylem, prakticky ničím se od těch předchozích RocknRolla neliší. Samozřejmě, že se tu pořád najdou vtipně drsná i drsně vtipná místa, děj je typicky zašmodrchaný, postavy a jejich hlášky dostatečně cool, ale i oblíbené jídlo už zkrátka potřetí ztrácí svojí jedinečnost. Bavil jsem se, dokoukal a vzápětí zapomněl. Ale Roden mě tu potěšil. I když hraje pořád jen Rusy, zdá se, že jeho zahraniční role jsou pořád ambicióznější a stává se z něj skutečná mezinárodní hvězda. Zaslouženě. ()

Heroine

Jenom málo který režisér si může dovolit opakovat herce, postavy, triky, motivy, příběhy i závěry filmů, a vůbec při tom nenudit. Jeho filmy jsou tak strašně nabité, že člověk ani neví na co se soustředit dřív. Je to zábavné, je to vtipné, a hlavně, je to rychlé. Herci jsou vynikající, perfektně magorské scény, originální vizuální stránka, a až na malý úlet v podobě písničky od Lou Reeda, když byl Johnny v drogovém rauši, což považuji za absolutní nevynalézavost, i výborná hudba. Ale nejlepší ze všeho, a teď se budu možná opakovat, jsou Ritchieho FLASHBACKY, osvětlující nám divákům "co se dělo mezitím". To prostě můžu. ()

Clu

Příjemné překvapení, dost mi to sedlo. Všechny postavy jsou skvěle představené a popsané. Je to vtipné a zajímavé, nenudí to! A to já se nudím snadno. Mám vážně pocit, že se mi to líbilo víc, než proslulý Snatch ale možná si ho už jen nepamatuji. ()

mourinho

Humorná gangsterka přesně ve stylu, který máme od Ritchieho nejraději. Ne tak dobré jako například PODFU(C)K, ale zase lepší než třeba trochu nepřehledný REVOLVER. Ode mě rozhodně pochvala; některé hlášky mě fakt rozesmály a poměrně významná role Karla Rodena potěšila. ()

BOURQUE

G. Ritchie sa snažil využiť skúsenosti z predchádzajúcich, mimochodom geniálnych, filmov ( Snatch a Lock, Stock and Two Smoking Barrels), no teraz to dopadlo len „priemerne“. Ale v prípade tohto režiséra slovo „priemerne“ ešte znamená, že „celkom dobre“. Bol by som zvedavý na pokračovanie. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

matkoulko

Typický Guy. Snaží sa točiť stále to isté. Pomaly už síce stráca dych, ale stále ak má niekto náladičku na oddychovú akčnú krimi komédiu (ano, to som odpísal popisu), nespraví zle... Akcia fajn, trochu drsnejšia zábava, skvelý herci (aj keď by to asi chcelo trochu zmenu, viz Thandie). 4* sú možno trochu moc, ale práve som sa výborne zabavil, takže 3 sú zase málo. ()

Adm.Nelson

Mne sa to páčilo dosť, pričom je to podľa mňa na tej istej úrovni ako dva slávnejšie Ritchieho filmy z londýnskeho podsvetia. Toto je navyše omnoho elegantnejšie a postavy sú IMHO o niečo viac zaujímavejšie ako v ostatných filmoch od Ritchieho. Kde je ale sľúbená dvojka? 8/10 ()

BenderG

Návrat ke kořenům obalený do moderního kabátu. Je pravda, že tomu chybí původní nádech, který G. Ritchie předvedl v předchozích snímcích, nicméně za scénu s Rusy musím dát za 5. ()

agassi68

Ritchie vytvoril svoj rukopis na postavičkách z podsvetia, ktoré sú navzájom spojení nejakou nekalosťou a pritom je každá originálna nejakou malou úchylkou. Kolotoč sa môže začať. Mám tento žáner rád, no tento ma zvlášť nenadchol.. ()

Luk Skywalker

K filmu: Že by byl informátor až tak vysoko?!... Nenapadlo by mě, že z tak běžného námětu, který jsem viděl xkrát, bude tak zajímavý film. Možná je to tím, že těch běžných nápadů je tam víc nebo to někdo schopný (Guy Ritchie) dal pěkně dohromady. Taková netradiční gangsterka. Jen dvě výtky: příběhová (viz první věta) a chvílemi to bylo nudné, ale naštěstí se to pak zase rozjelo a vtáhlo mě to do děje. ()

animario

Ritchieho scénáře i postavy dospívají, ale nejsem si jistej jestli je to dobře (ta tam je přitažlivost trampot drobných kriminálníčků v průseru z předchozích Guyových filmů). Je to jako by Tarantino točil další a další historky z podsvětí ,zabavily by, ale časem by se přejedly (zvlášť když je schéma víceméně stejný, někdo ukradne něco,co patří někomu,ten někdo je kápo a chce to zpátky). Je logický, že neopustí vody, ve kterých se mu cachtá nejlíp, ale mohl by to situovat aspoň do jinýho desetiletí nebo tak, chce to změnu. ()

Evander

Nečekaně dobrá, svěží a vtipná, navíc podbarvená výbornou rockovou hudbou, taková je RocknRolla. Potěší i vynikající výkon Karla Rodena a krásná Thandie Newton. ()

MickeyStuma

Zábavnější a umírněnější tak trochu gangsterka, kde nás hlavně potěší přítomnost Karla Rodena. Hraje tu sice opět rusa, ale svou typickou pohrdavou komičností dodal postavě vskutku úsměvné neocenitelné kouzlo. Neustále omílané téma je podáno nenásilně a více jakoby rodinně. Temná stránka věci se tedy tentokrát nekoná, ale na kvalitě to nijak neubralo. Snímek je jen otevřen většímu spektru publika. ()

KNTRFKT

To byly ještě časy, kdy Ritchie točil filmy, který neměly prázdný šourky(absence varlat). Sice to není takový šlágr jako Podfuck, ale je to pořád věrná klasika. Sympatický Butler a Wilkinson předvádějí slušnou show a je vcelku zábavné takhle zpětně pozorovat Toma Hardyho, když už víte, co z něj vyrostlo. 60% ()

anatheman

Silnější 4*. Zkrátka parádní jízda. Oceňuji především originalitu, která se pojí s tradičním Ritchieovým rukopisem. Děj a jeho výstavba sice nikterak nevyčnívá ze standardu tohoto režiséra, ale svébytnost mnohých scén je opravdu jedinečná. Jediný zápor vidím v tom, že ačkoliv se jedná o film s relativně kratší stopáží, pociťoval jsem časté tendence k natahování. Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že bych se nudil. ()

GOREGASM

Další výbušná "ritchiovka", tentokráte od samotného vynálezce tohoto subžánru. Guy Ritchie is back, přestože na Snatch a Sbal prachy... to nestačí. Pořád jde ale o jeho svižný rukopis, kde se pro rychlý a sakra originální střih, vtipnodrsnou hlášku, nebo stylově obsazené herce nejde daleko. Zamotanost celého děje je na Ritchieho poměry tak akorát a na rozdíl od Revolveru se divák necítí jako po dvojnásobné (tohle slovíčko si dosaďte podle své odvahy a vkusu :-). Když Ritchie chce, tak sype celuloid, ze kterého oči jen tak neodtrhnete. 85% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)