poster

Barbie a kouzlo Pegasu

 • USA

  Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

 • Slovensko

  Barbie a Pegasovo kúzlo

Animovaný / Rodinný

USA, 2005, 83 min

Režie:

Greg Richardson

Scénář:

Elana Lesser, Cliff Ruby

Zvuk:

Sergio Reyes

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • Veru20
  *****

  Nejlepší díl Barbie . Je to krásně zpracované vizuálně a ve 3D je zpracování přímo magické. Má ze všech kouzelných příběhů barbie nejzajímavější a nejpropracovanější děj , nejlepší dabing a nejzajímavější text . Chvílemi je to až napínavé , což se u tohoto stylu filmů nedá v prvopočátku očekávat . Je i dobré že v tomto dílu nejsou téměř žádné muzikálové prvky , i když díl Barbie : princezna a Švadlenka se v tomto stylu nadmíru povedla . Pobaví scénka s obrem . Medvídek je přímo k sežrání . Dokonalost se nedá ohodnotit jinak než 5 hvězdičkama.(31.8.2014)

 • LeoH
  *

  Bárbínovské období u nás naštěstí trvalo jen dva filmy – viz též Fairytopia; tenhle kousek má ještě o něco hroznější animaci, zhruba stejně nanicovatý děj, očividnější reklamně-manipulativní podtext (neustálé hlasitě komentované převlékání) a vrcholem všeho je český název – ne, Pegas s velkým P podle vzoru hrad není název kouzelnické školy ani ničeho podobného, fakt tam jde o ty okřídlené koně. Pak mají děcka umět česky. Poměrně solidní muzika nahraná Českou filharmonií působí mezi vším tím virtuálním fialovým bakelitem jako pěst na oko.(16.5.2016)

 • NinadeL
  *****

  Barbie poprvé ve 3D filmu! Žánrově se nejvíce blížíme ke klasické fantasy s nápaditým questem, kterou jednotlivé 3D scény poutavě oživují. Chytrý marketingový tah navázal na úspěšný předchozí rok s prvním muzikálem Princezna a švadlenka a přikročil k oficiálnímu rozdvojení série filmů na klasické předvánoční filmy a speciály z vílího světa, které čekají na své diváky každé jaro. Tuhle sezónu kazily jen parazitující filmy My Scene a trapný pokus o aktualizaci Barbie pro střední školu v Deníčku Barbie. Naštěstí celá další dekáda už byla prostá takových omylů.(3.2.2009)

 • eagle-eye
  odpad!

  Tak tohle byl snad nejhorší animák, jestli se to vůbec za animáka dá považovat, co jsem kdy viděl... Animace jak z nějakýho 3D preview k 15 let starý hře... ani nevím, proč jsem to vůbec dokoukal, snad ze zvědavosti, jestli film samotný bude dementní po celou svou délku. V tomto ohledu mě nezklamal, opravdu byl.(10.7.2009)

 • Yalka
  *****

  Solidní pohádka s dobrým scénářem. Sice vykrádačka starých Star Wars (mám na mysli scény s Hanem a Leilou), ale hledat originalitu u Barbie filmů je opravdu zbytečná snaha... Hloupý obr Ollie je v naší rodině kultovní postava (Nezapomeňte se podívat na nepovedené záběry, které jsou v bonusech k filmu.). Mezi Barbie filmy je tento pro mě jeden z těch lepších, i když ho nepočítám mezi své úplně nejoblíbenější.(29.6.2013)