poster

Barbie a kouzlo Pegasu

 • USA

  Barbie and the Magic of Pegasus 3-D

 • Slovensko

  Barbie a Pegasovo kúzlo

Animovaný / Rodinný

USA, 2005, 83 min

Režie:

Greg Richardson

Scénář:

Elana Lesser, Cliff Ruby

Zvuk:

Sergio Reyes

Scénografie:

Walter P. Martishius
(další profese)
 • eagle-eye
  odpad!

  Tak tohle byl snad nejhorší animák, jestli se to vůbec za animáka dá považovat, co jsem kdy viděl... Animace jak z nějakýho 3D preview k 15 let starý hře... ani nevím, proč jsem to vůbec dokoukal, snad ze zvědavosti, jestli film samotný bude dementní po celou svou délku. V tomto ohledu mě nezklamal, opravdu byl.(10.7.2009)

 • Veru20
  *****

  Nejlepší díl Barbie . Je to krásně zpracované vizuálně a ve 3D je zpracování přímo magické. Má ze všech kouzelných příběhů barbie nejzajímavější a nejpropracovanější děj , nejlepší dabing a nejzajímavější text . Chvílemi je to až napínavé , což se u tohoto stylu filmů nedá v prvopočátku očekávat . Je i dobré že v tomto dílu nejsou téměř žádné muzikálové prvky , i když díl Barbie : princezna a Švadlenka se v tomto stylu nadmíru povedla . Pobaví scénka s obrem . Medvídek je přímo k sežrání . Dokonalost se nedá ohodnotit jinak než 5 hvězdičkama.(31.8.2014)

 • husokachna
  odpad!

  Cítil jsem se u toho (Valérie odpustí), jako když jsem kdysi venčil našeho pudla a on očuchával a někdy i maličko oblizoval hovna cizích psů, co kde našel. Jediné dva kladné body této makabrozity shledávám ve faktu, že hlavního ladyboye humusáka divňáka mluví v českém dabingu Pacey z Dawsonova světa, což dodává kvalitní bizzaro, a že může existovat něco horšího a unylejšího, než Barbyje kouzelný salón.(14.2.2020)

 • LeoH
  *

  Bárbínovské období u nás naštěstí trvalo jen dva filmy – viz též Fairytopia; tenhle kousek má ještě o něco hroznější animaci, zhruba stejně nanicovatý děj, očividnější reklamně-manipulativní podtext (neustálé hlasitě komentované převlékání) a vrcholem všeho je český název – ne, Pegas s velkým P podle vzoru hrad není název kouzelnické školy ani ničeho podobného, fakt tam jde o ty okřídlené koně. Pak mají děcka umět česky. Poměrně solidní muzika nahraná Českou filharmonií působí mezi vším tím virtuálním fialovým bakelitem jako pěst na oko.(16.5.2016)

 • andulasafarova
  ****

  Díl, ve kterém je chůze příliš komerční, a proto se lítá, skáče, klouže, bruslí. Barbie je pozitivnější než kdy jindy a o svém produktu - světelné holi - hovoří se zapáleností podomního prodejce svítícího puzzle. Všechno šlape, jak má, pokud vás normálně nerozhodí, že vaše sestra je kůň s křídlama nebo se běžně dostáváte z obrova hrnce na polévku pomocí stuhy, kterou máte náhodou u sebe. A zloduch má jedno oko modré a druhé... jiné, prostě styl. Má to jedno ale a kvůli tomu musím dát hvězdičku dolů... o to je ten posraný děsivý medvěd! Jako fajn, každý z nás si někdy z bruslovačky domů vzal mládě ledního medvěda, ale kurva nemělo tak DĚSIVÝ výraz v očích, tohle je medvěd z jiného castingu, a to na horor. Nemluvím o tom, že je celkově nepoměrečný, ale ty oči a ten šílený dabing! Žádný medvěd nevydává zvuk typu kníkvuáúéé. A pak: ten medvěd všechno zkurví a s barbie to ani nehne. Ten malý nesvépravný parchant udělá něco jako ukváíáé, sobecky štípne nějaké drahokamy (i když na té hoře bylo napsané vem si jen co potřebuješ! prostě debil), kvůli tomu tam všem málem spadne ledová hora na hlavinky a barbie je furt vysmátá jak lečo. Dokážu si představit leccos, ale toto ne. Normálně by se ten medvěd nedožil konce dílu - basta! Jo a jen tak na okraj, česká filharmonie dělala hudbu - jsme slavní díky barbie!(12.8.2013)