Flight Of The Conchords (TV seriál)

Flight of the Conchords

Komedie / Hudební

USA, 2007–2009

Jemaine Clement, Bret McKenzie, Rhys Darby, Kristen Schaal, Arj Barker, Frank Wood, David Costabile, Sutton Foster, Rachel Blanchard, Judah Friedlander, Aziz Ansari, Joan Hess, Sarah Burns, Demetri Martin, Kristen Wiig, June Diane Raphael, Lucy Lawless, Jim Gaffigan, Will Forte, Eliza Coupe, John Hodgman, Taika Waititi, Murray Bartlett, Patton Oswalt, Dena Kaplan, Michael Potts, Emily Swallow, Steve Sirkis, Christina Rose, Todd Barry, Madison McKinley, Dan Bakkedahl, Ramsey Faragallah, José Ramón Rosario, Randy Jones, Wai Ching Ho, Clayton Dean Smith, James Callanan, Sylvia Kauders, Adrian Martinez, Kate Pierson, John Turturro, Greg Proops, Michael Chen, Seymour Cassel, Alan Dale, Adam Garcia, Tiffany Limos, Sarah Wynter, Art Garfunkel, Victor Williams, Mary Lynn Rajskub, Halley Feiffer, Jonno Roberts, Anjali Bhimani, Diana Bologna, Eugene Mirman, Andrew Secunda, Truck Hudson, Heather Lawless, Junes Zahdi, Eddie Pepitone, Daryl Hall, Mary Catherine Garrison

Asi desat minut predtym ako som videl prvu cast tohto serialu ( a to som netusil do coho idem) sme spolu s priatelkou skonstatovali, ze sme uz dost dlhu dobu nevideli dobru komediu. A tu toto! Originalny serial, na ktory si prvych par minut musite zvykat. Prekvapila ma digitalna kamera a prekvapili ma piesne. Ked som zacul prvu piesen, presiel ma smiech, pretoze osobne filmy kde sa spieva nemusim (okrem ten s Willym Wonkou :) no potom som si uvedomil, ze bez nich by to ani nebolo tak vtipne. A teraz je to tak, ze na tie piesne uz cakam. Cely serial je dost bizarny, na cele s hlavnou dvojicou a s ich pocinanim. Uz hned na zaciatku v uvodnych titulkach ma rozosmeje Jemainov ksicht ( a to nim nic nerobi) a ked nie to tak grimasy Breta (ktory mi pripomina Erica Banu). Skuste si vsimnut ten ksicht, ked mu Jamaine poda v obchode s pecivom bagetu s preslovom "Oooo, baguette, O Ho Hooo!" :). Som rad, ze som tento serial objavil (teda objavila ho moja priatelka aby som bol presny), pretoze sa potvdzuje, ze invenci filmovi (ci serialovi) tvorcovia este nevymreli.(14.12.2008)

Při zhlédnutí prvních dílů, jsem nevěřil svým očím. Americký sitcom natočený po britsku. Celou svojí stilizací připomíná The Extras. Dva naprosto flegmatičtí týpci, prožívající obyčejné situace a kteří svoje pocity vkládají do textů, zhudebňují a rovnou do Vás nahustí i klip. Unikátní sitcom. Flight of The Conchords - mají dalšího fanouška.(19.2.2011)

Dva obyčejní flegmatici, jichž jakoby se nic netýkalo, svým monotónním hlasem říkají šíleně všední věci a jsou pekelně vtipní. Sem tam zapějí nějaký ultramimoňský song s hlubokým poselstvím o životě („Život je jako versatilka, když moc přitlačíš, zlomí se“) a vy se můžete potrhat smíchem, který již beztak vzbudil všechny sousedy. Druhá šestice epizod je písničkově o něco méně vydatná, ale bez toho, že by klesl nadstandardně vysoký „weird-faktor“. S hrdiny jsem zároveň po celou dobu soucítil a místy mi jich bylo skutečně líto – kupříkladu, když se slibné rande s potenciálními novými fanynkami (díky nimž by fanklub narostl o 200 procent) vyvrbí v cosi zpětně suše popsané jako „Noví fanoušci nám dali drogy a chtěli s námi trojku“. Rozkošné. 90%(13.5.2008)

Dívka: "Nepamatuju si, že bys měl včera bradku." Jemaine: "Někdy si ji nechám narůst." Dívka: "Vypadá přilepená." Jemaine: "Jo, a někdy si ji přilepím." Dívka: "Fajn." Jemaine: "Když nemám čas." Dívka: "Aha. To dává smysl." ___ "Flight of the Conchords" jsou vtipní z mnoha důvodů, nejvíc mě však baví ta bezbřehá absurdita, viditelná hlavně v rozhovorech s jejich manažerem a v opakovaném obracení zažitých stereotypů.(21.1.2011)

Ten nejsušší humor a naprosto ujetí hlavní hrdinové, kteří si však i přesto dokážou získat divákovy sympatie. I přes značnou mimoňovitost se nedá říct, že by seriál byl naprosto šílený, jak se občas v dílech s podobnými hrdiny stává. Spíše se zde díváte na běžné problémy pohledem dvou zcela nezúčastněných chlapíků, jejichž vnímání světa vnáší do jeho všednosti nesmírnou dávku vtipu a zároveň laskavosti a hravosti. Brutálně originální seriál, který si určitě zaslouží pozornost.(3.12.2011)

• - Murray má v kanceláři propagační plakáty na Nový Zéland s logy, jako "New Zealand...Rocks!!!", "WOOLcome to New Zealand", "New Zealand, take your mum", "New Zealand: Why Not?", "New Zealand, Better Than Old Zealand", "New Zealand: Worth a Go", "New Zealand: Not Part of Australia", "New Zealand: Don't expect too much — you'll love it", "New Zealand Eve Should Come", "New Zealand Only 18 Hours From New York", "New Zealand Like Scotland But Further" a "It's Not Boring In New Zealand". (Saku)

• - Seriál vznikl na základě stejnojmenného rozhlasového seriálu BBC, vysílaného v roce 2005. Na rozdíl od filmové verze se však odehrával v Londýně. (skudiblik)

• - V epizodě "Drive By" Murray používá ve svojí kanceláři stařičký Commodore 64 s programem "New Zealand Government Internet 1.1". (Saku)