Reklama

Reklama

Flight Of The Conchords

(seriál)
  • USA Flight of the Conchords
všechny plakáty
Komedie / Hudební
USA, (2007–2009)

Hrají:

Jemaine Clement, Bret McKenzie, Rhys Darby, Kristen Schaal, Arj Barker, Frank Wood, David Costabile, Sutton Foster, Rachel Blanchard, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Komediální seriál z původní produkce HBO představuje dvojici Breta McKenzieho a Jemaine Clementa z Nového Zélandu, které proslavila stejnojmenná show i pořad One Night Stand vysílaný na HBO. V novém seriálu se Jamaine a Bret (hrají v prostoduchém provedení sami sebe) stěhují na Manhattan. Ve snaze dobýt New York navštěvují bohémské večírky, dohadují se se svým (jediným) fanouškem Mel i se svým neobratným manažerem Murrayem. Oberou je nešikovní zloději, zraňují vzájemně své city a bez úspěchu usilují o nepolapitelné ženy. Jsou to vlastně nevinní chlapíci, kteří se snaží získat lásku nebo alespoň mimořádně vynášející dividendy, ale místo toho na ně čeká hojnost melodií o životě, lásce a prchavém štěstí.

V původní produkci HBO vznikla druhá řada hudebně komediálního seriálu, jehož protagonisté Jemaine Clement a Bret McKenzie získali před dvěma lety mimo jiné cenu Grammy za Nejlepší komediální album. Jemaine Clement a Bret McKenzie se přestěhovali do New Yorku, aby tu zúročili svou popularitu nejoblíbenějšího parodického dua z Nového Zélandu. Nový život v East Side ovšem přináší řadu úskalí, jimž dvojice čelí po svém, což vytváří řadu neuvěřitelně zábavných situací. V seriálu se objeví i postavy z předchozí řady - nešika Murray (Rhys Darby), který jim dělá manažera, nadšená fanynka Mel (Kristen Schaalová) a její manžel Doug (David Constabile), kamarád Dave (Arj Barker), který stále žije u svých rodičů, a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (93)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Á sákryš! 8-o . . . No po té geniální (!) ranní scénce z desáté epizodky jsem hnedle přidal pátou hvězdičku! . . . Jo, tihle lůzřitilí lajdácí si to teda zaslouží... %-[] . . . Ano milé děti, i postpubertální pičovinky z produkce ejčbíou můžou být ve své vypointovanosti nosné pro ignoranta igitátorského typu... Baže je bačům blaže! Chrochtám bláhem... ;o))) - - - - - (Průběžně pravidelně sledováno každý pitek před odchodem do chlastacího prostoru na >plkakordovaným prostoru< , hodnocení 18.3.2011 jako jedno z mála mnoha, komentář zde rozletěný jako čertoffsky šestašedesátý - 15.7.2011) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Dva obyčejní flegmatici, jichž jakoby se nic netýkalo, svým monotónním hlasem říkají šíleně všední věci a jsou pekelně vtipní. Sem tam zapějí nějaký ultramimoňský song s hlubokým poselstvím o životě („Život je jako versatilka, když moc přitlačíš, zlomí se“) a vy se můžete potrhat smíchem, který již beztak vzbudil všechny sousedy. Druhá šestice epizod je písničkově o něco méně vydatná, ale bez toho, že by klesl nadstandardně vysoký „weird-faktor“. S hrdiny jsem zároveň po celou dobu soucítil a místy mi jich bylo skutečně líto – kupříkladu, když se slibné rande s potenciálními novými fanynkami (díky nimž by fanklub narostl o 200 procent) vyvrbí v cosi zpětně suše popsané jako „Noví fanoušci nám dali drogy a chtěli s námi trojku“. Rozkošné. 90% ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Trochu schizofrenně působící seriál - jakmile hraný part přejde v hudební číslo, oba dva protagonisté se častokráte dotknou výjimečného, mají dar od boha, byť jsou to pouhá parodická čísla...tam nelze hodnotit jinak než *****. Když se ale stylizují do hrané, trochu dekadentní, záměrně hodně ulítlé až dadaistické polohy, působí seriál ploše a místy nezáživně. Hrané scény ***. Poetika trapnosti je sice jindy zábavná věc, ale u Flight Of The Conchords moc nefunguje. Nebýt hudebních čísel, je to (téměř) nuda... ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Who likes to rock the party? Duo hlavních představitelů Flight of the Conchords určitě ne a nic na tom nezmění ani fakt, že o tom rádi zpívají. Jemaine a Bret jsou na první pohled obyčejní, unylí a nudní staří mládenci, kteří stále i v nejlepších letech bydlí spolu. Přesto jsou však, jakoby nevědomě, velice vtipní a když si po chvíli zyvknete na jejich flegmatický styl suchého humoru, což zaručeně nebude trvat dlouho, může se klidně stát, že začnete hltat všechna jejich mimoňská gesta, broukat si písně jako If you're into, Business Time, či You're so beautiful a hlavně sledovat jejich show s konstantím úsměvem na tváři. Ono Flight Of The Conchords rozhodně není úplně dokonalá záležitost, někdy spíše než profesionální práci připomíná hybridní počin pouličních nadšenců, ovšem paradoxně přesně o takový počin vlastně jde a je to neodolatelné. Kluci si na nic nehrajou (nebo právě že hrajou?), nebojí se ztrapnit, dívá se na ně moc příjemně a tak jsem si je velmi oblíbil. 9/10 ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Conchordi dokazují, že Nový Zéland z koloniálních dob zdědil nejen angličtinu, ale i neskonale výborný smysl pro humor. Apatičtí hrdinové Jemaine a Bret putují po Spojených státech se svým bizarním impresáriem za dozvuků mého hurónského smíchu. Tihle flegmatici se nepotřebují přetvařovat a dělat na diváky roztodivné ksichty. Jejich humor pramení zejména z toho, že všechno berou z pokrovou tváří a ty nejvypjatější scény působí jako každodenní nakupování rohlíků. Pokud by vtip podléhal celním poplatkům, tak ti dva by se zřejmě nedoplatili. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (4)

  • Seriál vznikl na základě stejnojmenného rozhlasového seriálu BBC, vysílaného v roce 2005. Na rozdíl od filmové verze se však odehrával v Londýně. (skudiblik)
  • V epizodě "Drive By" Murray používá ve svojí kanceláři stařičký Commodore 64 s programem "New Zealand Government Internet 1.1". (Saku)
  • Murray má v kanceláři propagační plakáty na Nový Zéland s logy, jako "New Zealand...Rocks!!!", "WOOLcome to New Zealand", "New Zealand, take your mum", "New Zealand: Why Not?", "New Zealand, Better Than Old Zealand", "New Zealand: Worth a Go", "New Zealand: Not Part of Australia", "New Zealand: Don't expect too much — you'll love it", "New Zealand Eve Should Come", "New Zealand Only 18 Hours From New York", "New Zealand Like Scotland But Further" a "It's Not Boring In New Zealand". (Saku)

Související novinky

Novinky ze Středozemě

Novinky ze Středozemě

10.04.2011

Vypadá to, že prozatím oficiálně nepotvrzený Orlando Bloom si opravdu znovu zastřílí z luku. V aktuálním interview potvrdil, že už čte výňatky ze scénáře, které se týkají Legolase. Rovněž dodal, že…

Reklama

Reklama