Při zhlédnutí prvních dílů, jsem nevěřil svým očím. Americký sitcom natočený po britsku. Celou svojí stilizací připomíná The Extras. Dva naprosto flegmatičtí týpci, prožívající obyčejné situace a kteří svoje pocity vkládají do textů, zhudebňují a rovnou do Vás nahustí i klip. Unikátní sitcom. Flight of The Conchords - mají dalšího fanouška.(19.2.2011)

Asi desat minut predtym ako som videl prvu cast tohto serialu ( a to som netusil do coho idem) sme spolu s priatelkou skonstatovali, ze sme uz dost dlhu dobu nevideli dobru komediu. A tu toto! Originalny serial, na ktory si prvych par minut musite zvykat. Prekvapila ma digitalna kamera a prekvapili ma piesne. Ked som zacul prvu piesen, presiel ma smiech, pretoze osobne filmy kde sa spieva nemusim (okrem ten s Willym Wonkou :) no potom som si uvedomil, ze bez nich by to ani nebolo tak vtipne. A teraz je to tak, ze na tie piesne uz cakam. Cely serial je dost bizarny, na cele s hlavnou dvojicou a s ich pocinanim. Uz hned na zaciatku v uvodnych titulkach ma rozosmeje Jemainov ksicht ( a to nim nic nerobi) a ked nie to tak grimasy Breta (ktory mi pripomina Erica Banu). Skuste si vsimnut ten ksicht, ked mu Jamaine poda v obchode s pecivom bagetu s preslovom "Oooo, baguette, O Ho Hooo!" :). Som rad, ze som tento serial objavil (teda objavila ho moja priatelka aby som bol presny), pretoze sa potvdzuje, ze invenci filmovi (ci serialovi) tvorcovia este nevymreli.(14.12.2008)

Nejdřív jsem si v záplavě všech legračních seriálů říkal, co je tohle za vejlupek, ale už úvodní titulky na mě udělaly dojem, tak jsem dvěma břídilům z Nového Zélandu dal zelenou a dobře udělal. Člověk musí být asi stejný debil, aby se mohl dobrovolně umlátit smíchy při scéně, kdy dvojka flegmatiků kráčí ulicí a jen tak si prostě povídá, proto chápu, že jedněmi je jejich humor nepochopitelný a jedněm přijde jako naprosto dokonalý. Sám jsem si na tento seriál vytvořil návyk, kterého se těžce zbavuji. Navštěvuji skupinové terapie, ale ty dva rytíře smutné postavy vidím všude.(8.5.2011)

První série: Po prvním dílu tohoto, řekněme zvláštního, seriálu, jsem si říkal, že tohle asi nebude nic pro mě. Styl humoru mi totiž až moc připomněl seriál The Office, který mám zafixovaný jako průměrný seriál, s občasnými světlými momenty. Naštěstí pro Flight of the Conchords mám ve zvyku seriály hodnotit až po celé první sérii. A buď se ten styl humoru trochu změnil, nebo jsem si na něj prostě zvykl, to nevím. Každopádně mi přijde, že se to zvedlo a mě to začalo bavit. Nejvíce jsem se zasmál u třetího dílu, kdy naše "konkorďáky" okradou. A to, co následuje potom, mě doslova rozsekalo. Ostatní díly jsou už lepší, ale už žádný (bohužel) nebyl takový zábavný, jako ten třetí. Jinak ústřední dvojka "flegmoušů" byla parádně vybrána a vy jim ty postavy opravdu věříte a jejich manažer Murray… to je případ sám pro sebe… ;-) Takže za mě první série byla ok, ale ne tak ok, abych dal plný počet. Uvidíme, jestli se něco změní, až zhlédnu druhou sérii. 80 %. Druhá série: Tak to necháme na těch čtyřech. I druhá série mě nepřesvědčila o výjimečnosti tohoto místy hodně ujetého a divného seriálu, nicméně mě nudilo minimum dílů. A role Lucy Lawless taky potěšila. Takže celkový dojem je slušný a možná za pár let si tento seriál i zopakuju. Celkově 80 %.(7.5.2011)

Trochu schizofrenně působící seriál - jakmile hraný part přejde v hudební číslo, oba dva protagonisté se častokráte dotknou výjimečného, mají dar od boha, byť jsou to pouhá parodická čísla...tam nelze hodnotit jinak než *****. Když se ale stylizují do hrané, trochu dekadentní, záměrně hodně ulítlé až dadaistické polohy, působí seriál ploše a místy nezáživně. Hrané scény ***. Poetika trapnosti je sice jindy zábavná věc, ale u Flight Of The Conchords moc nefunguje. Nebýt hudebních čísel, je to (téměř) nuda...(10.1.2009)

• - Murray má v kanceláři propagační plakáty na Nový Zéland s logy, jako "New Zealand...Rocks!!!", "WOOLcome to New Zealand", "New Zealand, take your mum", "New Zealand: Why Not?", "New Zealand, Better Than Old Zealand", "New Zealand: Worth a Go", "New Zealand: Not Part of Australia", "New Zealand: Don't expect too much — you'll love it", "New Zealand Eve Should Come", "New Zealand Only 18 Hours From New York", "New Zealand Like Scotland But Further" a "It's Not Boring In New Zealand". (Saku)

• - Seriál vznikl na základě stejnojmenného rozhlasového seriálu BBC, vysílaného v roce 2005. Na rozdíl od filmové verze se však odehrával v Londýně. (skudiblik)

• - V epizodě "Drive By" Murray používá ve svojí kanceláři stařičký Commodore 64 s programem "New Zealand Government Internet 1.1". (Saku)