Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Pilda17

I přes veškeré snažení dát čtyři hvězdy nemohu. Zdlouhavý krimi thriller, který by byl příběhem dokonalý, ale svým slabým dějem hrozně unavující. Samozřejmě skvělý herecký výkon Russella Crowea a Bena Afflecka, ale kvůli tomu hodnocení nezvednu. Je to škoda, zkrátit minimálně o půl hodiny a šel bych do vyššího hodnocení...6/10 = 60% ()

salahadin

Crowe by to s konzumováním pěkně prorostlých bůčků neměl tak přehánět, nějak nám taťkovatí. Ale Affleck se vážení na stará kolena spravil a začal pořádně hrát. A já blbec jsem si myslel, že od dob Armageddonu už ho budu navždy zavrhovat do filmových kanálů. Velký omyl. A taky jsem si myslel, že Rachel, jakkoli se na ni fakt pěkně kouká, by nezahrála investigativní žurnalistku ani pod vlivem nabuzujících látek. Zase omyl. Pak jsem si myslel, že scénář tlustej jako Rathův spis bude ukecanej a zbytečně překombinovanej. Až na ten konec zase omyl. A konečně jsem si myslel, že po Zodiacovi už neuvidím film, který ve vás vyvolá napětí srovnatelné se scénou ve sklepě (Zodiac). Omyl. Takže myslet znamená ho*no vědět. Teď už to vím. ..............."a hlavně nemyslet!" ()

Aky

Zřejmě dobře napsaný scénář a na jeho půdorysu profesionálně téměř bezchybně zrežírovaný napínavý kriminálně politický příběh. Jak vidno, podezření na předražené vojenské zakázky cloumají všemi trhy světa bez výjimek. Tahounem je samozřejmě Russell Crowe, problémem, který vše malinko přibržďuje, je závěrečná mírná překombinovanost. ()

Snorlax

Solidní detektivka, kterou táhne Crowe coby investigativec. Má to velmi slušné tempo, solidní budování napětí, vše je postaveno na logice, až náhle závěrečný zvrat zvratů trošinku uhne do bizarna. ()

dr.horrible

Značnú časť stopáže vymakaná päťhviezdičková záležitosť, pripomínajúca Insidera alebo Sudcovu noc, ktorá v závere sama sebe podrazí nohy lacným, ohratým, nedotiahnutým twistom. Určite chcem skúsiť aj ten pôvodný britský seriál, v epizódach by to fungovať mohlo. Záverečné titulky perfektné. ()

Šakal

Hodně zručně zrežírováno Kevinem MacDonaldem, vynikající Russell Crowe jako Cal McAffrey ( zkušený reportér deníku The Washington Globe ). Toto je role šitá přesně jemu na míru! Trošku se nám v poslední době zakulatil a získal pár šedých vlasů, ale po řídícím agentovi CIA Hoffmanovi z Body of lies , další hodně povedený výkon a je to především on, kdo táhne tento snímek! Rachel McAdams ( jako jeho začínající kolegyně) si uvědomila, že se Russellovi nemůže rovnat a tak zbytečně " netlačí na pilu " a výsledkem je, hodně příjemný a sympatický výkon. Helen Mirren a především má oblíbenkyně Robin Wright Penn sice nedostávají tolik prostoru, ale potěší a zejména Robin přesně vystihla charakter své postavy. Jason Bateman je výborný, kdo byl ale " zoufalý " , to byl Ben Affleck jako kongresman a přítel Cala Stephen Collins. Ten jeho " prkený " výraz, to je k uzoufání a člověka to otráví. Co sráží tento snímek ( a mně brání dát větší hodnocení ) je fakt, že scénář sleduje tři roviny příběhu: thriller, politicko- žurnalistické téma a osobní rovinu. Celkový výsledek tak není vůbec špatný, nicméně já osobně bych klidně uvítal " vypuštění " politické roviny a " spokojil se " s kombinací příběhu o zákulisí a " oslavě " staré dobré novinařiny v kontextu s osobní stránkou. Takto nedostáváme snímek ( příběh ), který by nás ohromil, ale i díky notně odlehčenému tónu ( opravdu hodně povedených vtipných pasáží) a výkonu Russella Crowa se jedná o hodně zdařilou " jednohubku " . p.s. nemůžu si pomoct, ale co sráží tento snímek úplně nejvíce a mně brání dát vyšší hodnocení, je tragický výkon Bena Afflecka. 3+1/2* ()

Webb

Nějak mě to nevtáhlo do děje, nudil jsem se u toho a námět se scénářem mi přišel zbytečně moc komplikovaný, víc než je zdrávo. Už jsem pár snímků viděl, kde dělali z komára velblouda, a tento se k nim může hrdě zařadit. Ben Affleck vypadal a nezahrál špatně, Russell Crowe měl ovšem dlouhé vlasy, zarostlý fousama a to se mi k němu moc nehodí. Herecky to ovšem vynahrazuje. Režie taková průměrná, neoslní a ani snímek nekazí. ()

IQ Tiqe

Výborná krimi. Na konci se objevila informace, která mi nesedí, takže na to se budu muset kouknout znovu. ale jinak u mě spokojenost - Crowe umí a Rachem McAdams vyrostla ze svých holčičích rolí a s novým účesem kromě svého vzhledu předvádí i na poli hereckém (jak v Sherlocku Holmesovi tak tady plnila scou ženský herecký part tak, jak se mi líbí a jaký má být. ()

Sonnery

Co je to tady za vlasatou máničku?! Ježišikriste dospělej Cartmen! A když to není Cartmen, tak komu to tady narost pupíček??? Ruseelle, jsi to opravdu ty? Vousy, mužnej hlas, charisma...Jo, už tě poznávám. No, i když jsi vyměnil meč za pé.. teda pero, tak zase docela válíš. No fakt, čestný pionýrský! ()

Anderton

Pri sledovaní tohto oldschool trileru som si spomenul na niektoré výborné konspiračné trilery z 50tych až 70tych rokov so Stewartom alebo Redfordom. To je výborná vyzitka. Tá horšia je nezaujímavý záver, ktorý je iba jednou z možností, ktoré sa v priebehu filmu objavia, žiadny väčší neočakávaný zvrat sa nekoná. Vôbec nevadí dĺžka, film ubehne ako voda, čo sa nedá povedať o konkurenčných podobných projektoch ako International alebo Duplicity. Crowovi jeho postava dokonale sadne, viem si predstaviť aj celú sériu s jeho investigatívnym novinárom. ()

teutates

State of Play, mnohokrát vydená krimi v novom obale... uplakaný Affleck a šibalský Crowe v príbehu, kde všetko do seba pekne zapadá a nahoda je v tomto ohľade vážne sviňa. K. Macdonald o niečo poľavil... dlhá stopáž, zmäs faktov opierajúca sa ako inak o konšpiračné teórie no a množstvo známych tvári. (Niečo na túto tému som vážne počul, či je to však pravda to už neviem) 7/10 ()

oje

Ano, perfektně nasnímané a výborně obsazené drama, ale k čemu to, když je všechno jen nudné šťourání v konspiračních teoriích a tichý boj s nadstátními korporacemi formou získávání informací. Zajímavému žurnalistickému pátrání, které se limitně blíží kriminálnímu vyšetřování, tak nepříjemně vázne tempo a na aspoň trochu vypjatější akci, která by nakopla otáčky, se čeká pekelně dlouho. Nepřehlednou změt jmen a nevyspádovaný děj vyvažuje perfektní umaštěný pisálek Crowe jen do jisté míry. Podobnou politicko-kriminální hrou je Na hraně temnoty. Alternativa: Edge of Darkness. ()

Ant

Moc dobré konspirační drama. Ani chvíli jsem se nenudila. Obsazení je opravdu hvězdné, jen Rachel McAdams je v tak uťáplé roli trochu škoda. Úderná hudba filmu taky hodně sedla. Mínusy představují delší stopáž a občas trochu zbytečně překombinovaný scénář. Jinak ale nemůžu být spokojenější. ()

predators

Další zfilmované téma konspirační teorie zastoupené hvězdným obsazením, avšak už ne z kvalitou, jež bychom s takovou podporou "velkých jmen" čekali. Poměrně dlouhá stopáž toho i dost nabízí, ale chybělo mi něco, co by stálo za to "vytisknout". Všechno se děje tak nějak automaticky a na vás nepřipadne ani sebemenší strach o naše "kamarády" na obrazovce. A ikdyž se všichni snaží, tak jedině "Čmuchající" Russell Crowe stojí za pozornost. 60% ()

Slarque

Výborně obsazený i natočený kriminální thriller o reportérech odhalujících pravdu s nasazením vlastních životů. Nevím, zda to scenáristé hrnuli tak urputně vpřed, nebo něco zůstalo ležet ve střižně, ale ke konci jsem měl pocit, že to všechno tak úplně nezapadá nebo má hlavní hrdina informace, které se ke mně nedostaly. Nejsou to sice žádní další Všichni prezidentovi muži, ale i tak je to povedený kousek (70%). ()

Bachy

Perfektně plyne, rychle ubíhá a drží napětí. Jenže pak skončí a...na co jsem to vlastně koukal? Kdo tam hrál krom Russella? Sakra, kolik takových filmů je? ()

Happens

Chaotický děj, který má tendence se dále zamotávat a vytvářet z novinářiny detektivku, která musí být lepší než práce policistů. Navíc zpočátku v rámci zauzlování děje dojde každému, kdo má jakou roli. Neuvěřitelně mi nesedl Crowe jako hipík s dlouhými vlasy, na to jsem viděl příliš (Gladiátor, Usual suspects..).. ()

iamek

State of Play je hodně zajimavá politicko - novinačský snímek. Russell Crowe opět ve skvělé formě a dobře mu sekundují i další aktéři. Scénař je zajimavý a plný nečekaných zvratů a vše podtrhuje povedená hudba. Hodně příjemný snímek od Kevina Macdonalda. ()

klerik

Klasický novinársky triler, ktorý neprinesie nič nové. Všetko je zvládnute fajn, rutinne, ale chýba tomu niečo výnimočné, čo by ste si pamätali o týždeň. Fnále trochu slabé, dĺžka premrštená... Čo sa týka konšpiračnosti, mnohými zaznávaný NA HRANE TEMNOTY sa mi ako celok páčilo rovnako... ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)