BuryGol

Tak to byl nářez. Syrovej britskej underground. Čekal jsem něco jako FF nebo GSH ale nakonec mi to ani trochu nevadilo. Jo-a super anglickej slang, v tomhle já se vyžívám! ()

HomeAlone

Kazdopadne sa jedna o dost naturalisticky zobrazeny film a na efekte mu este pekne pridava fakt , ze sa jedna o skutocny pribeh . ()

Looser

Syrový neamerický film plný násilý a krve. Anglický Mark Wahlberg se z huligána anglickým gangstrem a mlátičkou. Není to úplně hitpáráda, ale film je tolik jiný, než bětná produkce, že si 4* nakonec přece jenom zasloužil. ()

Soweek

Že sem těch filmů neviděl zrovna málo a že se dneska točí i dobrý prasárny, ale tohle je bezpochyby nejbrutálnější film, který jsem kdy viděl, studnice přetékající násilím, krví a zlomenými kostmi. Nemyslete si ovšem, že těch 5 hvězdiček dávám za to násilí, tak šílený nejsem, ale tenhle příběh je prostě vyprávěn bezchybně. Trošku by sem upřesnil oficiální text českého distributora, který je zavádějící s tou Hooligans složkou, nic takového tu nečekejte. Část , kdy je náš "hrdina" zapleten ve fotbalových rvačkách tvoří ani ne 10% filmu, hlavní část je věnována britskému podsvětí. ()

bloodvomit

Suprově natočenej a sestříhanej snímek o typovi co se z fotbalovýho "fanouška" rozuměj ultraagresora vypracoval až na vrchol undergoundu a rozjíždel různý prasokšeftíky. Je to brutální, syrový a až nezdravě realistický... tyhle filmy holt Britové točit uměj ;-) ()

Maynard.

Velice nenápadný kousek, na který sem narazil úplnou náhodou. O filmu jsem nevěděl vůbec nic, asi sem jen tušil, že se bude točit okolo anglických chuligánů. Jo, začátek přesně naplnil moje očekávání, ale rvaček mezi fanoušky tam bylo málo a hlavně jen z kraje filmu. Pak se film uplně změní ani nevím jestli k lepšímu nebo horšímu, ale každopádně k ostřejšímu - vyhazovačské rvačky, sex, drogy, zbraně, gangstři a mafiáni. No prostě totální peklo. Film je super v tom, že je vyprávěn hlavním hrdinou a navíc je film parádně sestříhaný, takže mi chvílema připadal jako Trainspotting nebo Sbal prachy a vypadni. Chvílema sem teda musel odvracet zrak, páč některý bitky byly vážně vostrý, ale nejhorší byl asi výslech tureckejch mafiánů, bléé. Tohle rozhodně stojí za skouknutí, ve svém kategirii jeden z těch hodně dobrých! A abych nezapomněl, tak je to base on true story, čemuž se chvílema nechce ani věřit... /2.skouknutí/. A tu jednu hvězdu přidávám. A dobře dělám, páč tohle se vážně povedlo a zaslouží si to plnou palbu. První ple filmu je doslova strhující, fakt parádně natočený vzestup jednoho borca, ze kterýho se stane obávaný mafián. Od druhý půlky film malinko ztrácí na tempu, páč se v něm objevují nové postavy, které sice mají co říci, ale už to není takový jako představovačka hlavního hrdiny. Oproti např.Hooligans je tohle parádní jízda, která bude bavit pžíznivce násilí a drog :o))) Tak proč tomu sakra dávám plnej? :o)) ()

Tjaden

WOW !!! Přestože konec ztrácí na tempu a věnuje se osudům jiných postav než je Carlton Leach a chvílemi mě nudil, jedná se o nadprůměrný snímek. Takhle drsný film plný krve a násilí (vše je přitom uvěřitelné a mimořádně autentické) mi opravdu chyběl. Váhal jsem mezi 4* a 5*, ale vzhledem k tomu že se jedná a skutečnou historii londýnského podsvětí podkládanou dokumentárními záběry, dávám nejvyšší hodnocení. ()

Testament

Po přečtení názorů jsem čekal,osobně, větší "drsňárnu". Neznamená to ale,že Rise of Footsoldier byl film pro "měkkouše". Příběh o mladíkovi, co začíná jako fotbalový chuligán a posléze se dostane i do drogového podsvětí je syrový jako hudba od Slayer. Tvrdé potyčky, posilování, box, anabolika, sex, vše celkem tvrdě pojato. Velké plus vidím v tom, že snímek chytne a nepustí hned od prvních minut... Rozhodně doporučuji, i když se jedná o záležitost, téměř výlučně, jen pro nás chlapy. ()

korndaddy

Drsný. Asi začnu chodit taky na tachovskej fotbal. Vybuduju si svůj tým chuligánů a dopracuju to přes vyhazovače v kiwáči až na drogovýho krále tachovskýho podsvětí a všichni se mě budou bát. Sem tam si dám nějakou tu čáru z umělějch koz nějaký prostitutky a pak někoho zmlátim. Nakonec sepíšu knížku a počkám, až o mě natočí film;) Pěkný 4 hvězdy ()

bruceman7

Rychle, zběsile, krvavě, brutálně krvavě. Je tahle "autobiografie" vůbec možná? Těžko se tomu dá věřit. Nic podobného jsem do této doby neviděl. 9/10 ()

kikakrystof

Ani nevím, kdy jsem naposledy viděl takto brutální a násilný film. Příběh s Carlotonem začínal jako hooligans (prostě ty týpci, co se rvou na fotbale) a pak přerostl ve válku mezi mafiány(Turky bych fakt naštvat nechtěl, jejich praktiky ve filmu byly opravdu nechutný). K dokonalosti chybělo málo. Třeba když Patt a Tony dostali v další půlce větší slovo než sám Carlton, štvalo mě to, protože Pat a Tony byli hold debilové, co brali drogy a mlátili každýho, kdo se na ně špatně podíval, zejména Patt. Ale na druhou stranu se mi líbil konec. A jak bylo ve filmu řečeno : ,,JSEM ZE STARÝ ŠKOLY A ZAŽIL JSEM UŽ VŠELICOS. ZMRDI JAKO PAT TATE TADY BYLI A BUDOU. A VÍŠ CO? ANI JEDEN TADY NEBYL VĚČNĚ. NA KAŽDÝHO DOJDE“ // 80%. ()

Hanys_

Dost drsný pohled do anglického podsvětí v 80. a 90. letech a cesty do něj pohledem hooligána Carltona. Z jeho kámošů (hlavně Patta) šel fakt až strach. Kluci to hodně přesvědčivě zahráli a akce je perfektně natočená.. Velká spokojenost. 8/10 ()

Pretender

''It was the end of an era. But before the murders, the torture, the beatings and the ecstacy... before all of that, there was football. You see, football was where all the spite and the hatred first came from. On those terraces... well, it's where it all began for me.'' ()

cab

Ztotoznuji se s komentarem kolegy Xatrix, protoze prvni pulka je strhujici a hlavni hrdina ma osobite kouzlo, coz se vytrajici z jeho mensi pritomnosti v druhe polovine, ktera se zaobira jinymi postavami. Nekdy mene znamena vice. Jinak pekna remeslna prace akcniho pohledu do podsveti UK nebo-li jak snadno se z fotbaloveho chuligana stane pekny kriminalnik. 70% ()

Mičl

Škoda, že se to tak rychle přesunulo z hooligan části chlastu, bitek a fotbalu na tu gangsterskou stranu mince fetu, vražd a podsvětí. Jinak drsná story. ()

Angelino

Fakt iba pre silné žalúdky. Toľko krvi som veľmi dlho nevidel. Musel som to následne preložiť ľahším žánrom. Človek je rád, že sa do ničoho podobného nezaplietol.... ()