Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Hannibal1913

Opravdu smutné, kam se český film (a to nejen pohádkový), dostává... Dvě hvězdy za herecké výkony herců ve vedlejších rolích. Každopádně Terezka Voříšková dál pokračuje ve své honbě za světovým rekordem - další film, ve kterém dala někomu hubičku. ()

cyright

Tak výrazný sexuální podtext jsem ještě v žádné pohádce nezaznamenal. Polonahá Voříšková, Luciferovo voyerství, a hlavně čerti a jejich ocasy.. to už bylo docela explicitní a do pohádky prostě nevhodné, pokud tedy nebyla určená dospělým, což pochybuju. Ano, místy měl film styl a švih, ale celkově je to jen další moderní připitomělý počin bez duše, který stačí pro pořádek vidět jednou a dost. Na úroveň pohádek posledních let však přeci jen lehce nadprůměrný, proto dávám dokonce celé 2*. ()

RajAthen

Krásná princezna, podivný hlavní hrdina a velmi otravné a prvoplánové Peklo. Srovnání se starými kousky o vánoční šňůře dosti bolestivé. Leč světlé a neotřelé momentky jsou a tak krásná princenzna uhrává s pekelným peklem remízu. Klasikou se však nestane. ()

Colour

Dej je tu jednoduchý, typický pre rozprávky, štipka humoru by sa našla, postavy a prostredie typické pre české a slovenské rozprávky. Film je to príjemný, dá sa naň dívať znova, no najväčším problémom je veková skupina, pre ktorú je určený. Najviac ma však prekvapila 12 v krúžku. Nemajú byť takéto rozprávky primárne pre malé deti? Táto rozprávka je jediná novšia, ktorá tento rok v telke stála za videnie. 69% PS: Len tak medzi nami, bolo by oveľa lepšie, keby sa šetria peniaze na nejaký väčší film, ktorý by mohol mať šancu byť úspešný, než točiť rozprávky, na ktoré sa nikto nedíva. ()

TetaJane

Až se Terezka naučí mluvit spisovně (což by se opravdu v pohádce mělo), přestane používat pražské zkomoleniny a nám (Moravákům) to přestane trhat uši, pak bych přidala hvězdičku. ()

j.linhi

Naprosto průměrná a snadno zapomenutelná pohádka, dobrá tak akorát pro případ kdy nemáte do čeho píchnout v televizi ji zrovna dávaj a vy jste zrovna líný to přepnout nebo vstát a jít dělat něco jinýho, já osobně bych si ji totiž jen tak pro nic za nic dobrovolně nepouštěl... ()

bono22vox

I díky Madlovi a Voříškove, kteří dodávají poněkud rozvařenemu pohádkovému ději energii a šmrnc, se dá na tuhle pohádku v klidu podívat, dále je to hezká příroda a nádherné lokace našich zámků... ()

Black-star

nějak nevím co si o té pohádce myslet, ve svém jádru není špatná ALE - nemůžu překousnout infantilní peklo, a ještě infantilnější herecké výkony Terezy s Jirkou, a to sečteno podtrženo jsou 3 hvězdy, což ve výčtu moderních pohádkových propadáku je myslím úspěch. ()

Henry Morgan

Takové jedno velké klišé v sexy kabátě, ale na druhou stranu ... herecké špičky v rolích, které neomrzí. Celý příběh, s jasně daným, dopředu snadno odhadnutelným vývojem, v moderním podání a s přiměřenou dávkou vtipu, celkově vzato zabaví. ()

Fido

Mně se líbilo, obsazení velmi dobré, hudba ucházející, s chutí jsem se zasmál, jen by to chtělo trochu více prostoru pro hlavní hrdiny a rodiče, na úkor pekla. Jinak tahle pohádka určitě patří k tomu lepšímu, co je nám v posledních letech nabízeno. ()

Kotsour

Ústřední dvojice Mádl-Voříšková je fajn, ale stojí to celé na nich a zbytek je o ničem. Ona je to vlastně jedna z těch lepších pohádek z poslední doby, ale to ještě neznamená, že je dobrá. Vadilo mi ztvárnění pekla a čertů obecně (ale s tím mám problém u mnohem více pohádek), kdy prostě nechápu, proč čerti musí být za každou cenu roztomilí pitomci, v čemž moc nevidím to poučení pro děti, aby si dávaly bacha, jestli budou zlobit nebo ne. Obsazení Nárožný, Postránecký, Táborský, Vydra, Adamovská na mě působilo už dost ohraně, resp. "najmeme osvědčené herce a ono to nějak půjde". Ono to nějak šlo, ale prostě už to tu všechno bylo desetkrát a osa příběhu je tak nezajímavá, že mě to vlastně ani na chvíli nezabavilo. ()

rublik05

Pohádka mě velmi mile překvapila. Dobré herecké obsazení, příjemná atmosféra a nádherné lokace doplňují dějovou linku, která je sice trochu jednodušší, ale dokonale ji zachraňují vtipné scény a hlášky, kterých je ve filmu opravdu požehnaně. Výborní jsou zde zejména starší herečtí matadoři v čele s panem Nárožným, Skopečkem, Pechou a Postráneckým. Z čertů exceluje zejména Alžběta Stanková, které role vzteklé čertice sedla naprosto dokonale. Co mě zklamalo, tak to je výkon hlavní postavy v podání pana Mádla, který místy až šíleně přehrává. Dále pak ostatní čerti, kterým taky mohli scénáristé napsat lepší dialogy. 6/10. ()

awokado

Kulisy, atmosféra, kostýmy i scénáristický nápad jsou ok. Horší je to s výstavbou děje, některými hereckými výkony a přehnaně vtipné to taky nebylo. Takže lehce nad průměr - mohlo to být horší. ()

Alojs

Pohádka, která mohla dosáhnout i na ty čtyři hvězdy, kdyby byl k dispozici původnější (nebo alespoň méně "vrstevnatější") scénář a trochu více chechtáků. Přestože je polystyren cítit až za roh, příjemnější česká pohádka tu nebyla od... Anděla Páně. ()