Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

aik

Přesně dle názvu ... peklo, na kterém kromě místy líbivé kamery, Alžběty Stankové a některých ověřených herců (pan Nárožný apod.) nevidím nic pozitivního. Navíc mě tady neskutečně iritoval i Jirka Mádl (věřím, že při natáčení byla sranda, ale chlamat se celou pohádku často i úplně mimo mísu - matroš to musel být asi dobrý :), kterého jinak docela beru. ... 40% a to tak tak ()

Rattlehead

Lidé, kteří tenhle film točili, evidentně nechápou rozdíl mezi pohádkou a trapnou komedií podle dementního amerického vzoru. Jediné, co se mi líbilo, byla čertovská učitelka, která by se ale hodila spíše do porna. I když, jestli bude náš film a naše společnost pokračovat v současných kolejích, možná se i toho porna v pohádkách brzy dočkáme! ()

DadysGirl

V porovnání s tím co se teď točí za pohádky je to až klenot... Klasická pohádka s čerty a vodníkem, princem a princeznou... Prostě vše co k tomu patří... Navíc obsazení by možná zasloužilo hvězdičku navíc... Mádl je jediný nad kým bych se při obsazení zamyslela, ale fak je, že mu to s ostatními a především s nádhernou Voříškovou funguje. Tereze se princezna Aneta moc povedla. Betka Stanková je kouzelná, Martinu Stránskmu stačí promluvit, abych mu zcela podlehla... A o jménech jako Adamovská, Postránecký, Nárožný a Pecha snad netřeba hovořit... Příjemné překvapení, že když se chce tak to jde a nemusí to být zas až takový kýč jako některé výtvory režisérových kolegů... ()

Jozka7

Poté, co jsem loni u téhle pohádky nezaujatě usnul, jsem letos viděl i zbývající část. A zjistil, že bitka mezi "čerty" a čerty ve mlýně, tj. můj kritický moment této pohádky, je i na druhé shlédnutí stejně nepřehledná. Ono obecně je problémem Pekla s princeznou roztěkanost a nepřehlednost. Jednotlivé složky jsou sice převážně dobré, ale množstvím a způsobem, jakými jsou vzájemně provázány, působí dojmem přeplácanosti. Což je škoda. Hlavní dvojice Mádl-Voříšková v lecčems připomene duo Neckář-Vondráčková, ale je jí v příběhu dán překvapivě malý prostor. Zajímavým pokusem je jejich moderní chování a mluva, které však kontrastují s konvenčním projevem většiny ostatních herců. Pohádkovou atmosféru to posílá tak trochu do věčných lovišť, člověk pak už jen čeká, zda jim pípne SMSka nebo cinknou přibalené lahváče. Peklo s princeznou ale i tak patří mezi lepší nové přírůstky daného žánru, do pohádkového nebe (kam z novějších pohádek již bezesporu patří Anděl Páně) mu však stále něco chybí. Přímá konfrontace s legendami čs. pohádkového filmu na Štědrý den to jen potvrdila. ()

fantomas19

Česká rozprávka z tohto roku, ktorú režíroval Miloslav Šmídmajer, je o susedných kráľovstvách, starej dohode a triku, ako zabrániť jej naplneniu. Kráľ Leopold (Petr Nárožný) a kráľ Bedřich (Václav Postránecký) uzavrú dohodu o svadbe svojich detí, až budú plnoleté. Po rokoch, samozrejme, princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa svojmu otcovi kráľovi Leopoldovi vzoprie a utečie. S podobnými úmyslami sa na úteku ocitne aj princ Jeroným (Jiří Mádl). Ich cesty sa prekrížia, spoja, a vzájomná láska rozkvitne. Avšak snaha kráľa Leopolda využiť strachu z pekla a Lucifera vyhlásiť za pytača princezny sa ukáže ako veľmi nesprávny krok. Lucifer (Martin Stránský), chystajúci sa na svadbu s Muribanou (Alžbeta Stanková), sa po dlhých rokoch nečinnosti rozhodne vrátiť do čertovho mlyna a ukázať smrteľníkom svoju moc. Peklo s princeznou je príjemná, jednoduchá rozprávka v krásnych prírodných scenériách a hradoch. ()

Godhaj odpad!

,,Pohlaď mi huňku.“ ,,Snad ocásek, ne?“ Peklo s princeznou je skutečně peklo sledovat. Může za to smrtonosná kombinace špatného příběhu, který se většinu stopáže nikam neubírá, a nepřehledného množství vedlejších dějových linií, které jsou zbytečné. Romantická linie hlavního dua Mádla s Voříškovou je tak odsunuta kamsi na vedlejší kolej a působí hodně zkratkovitě až nelogicky. Velká část této pohádky se motá kolem pekla, které má snad jedinou úlohu, a to vytvářet chaos a zamotávat děj. Suma sumárum v této pohádce chybí nosnější dějová linie a uvěřitelnější chování postav. Absence herectví Mádla, Táborského mě nijak nepřekvapila. Co mě ale překvapilo nejvíce, bylo obrovské množství různých sexuálních narážek (např. Lucifer alá voyeur, hlazení ocásků, či pekelnice s vizáží lehké děvy), které bych v pohádce opravdu nečekal. Tento film se prostě nepovedl na všech frontách. ()

Maniik88

Neznášam Mádla. To tam naozaj bratia česi nemáte iného herca ako tohto žabiaka? Potenciál to nejaký malo, klasická zámena postáv, používaná už v Shakespearovských komédiách. No to by sa toho musel chopiť aspoň trochu šikovný scenárastia a režisér. Princezná miss mokré tričko pekná, králi boli tiež fajn a aj tí čerti by šli, len ten príbeh pôsobil ako zlepenizňa predošlých českých pohádek.. ()

xxlch

Málokdy dávám nízké hodnocení pohádkám.Tady však nemohu jinak a to jsou ty 3 * za interiéry za pana Nárožného a za spícího čerta Elrebuba v podání M.Formana.Vím ,že dnešní pohádky často sklouzávají do jakýchsi moderních kolejí ať už slovnímy výrazy,chováním hlavních protagonistů nebo třebářs kostýmově.Marně však hledám jistou dávku laskavosti,kterou by každá pohádka mít měla!Málokterá dnešní pohádka se zavděčí jak dospělým,tak dětem ale věřím že dnešní děti stráví ledacos.Třeba se z této pohádky za pár let stane trhák,ale bohužel já jsem ovlivněna pohádkou klasickou a laskavou,takže mi promiňte, tadlenc je pouze za slabé 3*! ()

ab.dul

Po dlouhé době jsem konečně viděl pohádku, na kterou se dalo dívat. Velmi milá, nijak přehnaná, osobitá a krásná pohádka s neméně krásnou Terezou Voříškovou v hlavní roli. ()

Cortesz

Lehce nadprůměrná pohádka, která je skvěle obsazená a také skvěle zahraná. Ovšem v polovině se zasekne na mrtvém bodě a děj se nikam neposune, takže pohádka až do finále spíše nudí. Samotné finále je spíše trapné. Výhodou této pohádky jsou vtipné dialogy především králů, které ztvárnili Nárožný a Postránecký. Romantická linie Mádla a Voříškové není příliš rozvinutá, ale naštěstí to mezi nimi jiskří, herecky to zvládli také na úrovni, ikdyž dle mého mínění, Mádl není zrovna typickej typ, který by měl hrát prince. Ovšem po dlouhém váhání dávám průměrné 3*, ale je to spíše něco mezi 3 a 4*. ()

unrocker

Jsem z toho takový rozpačitý, je zde každopádně snaha o nějakou pěknou pohádku, ale jako by se člověk díval na to co už zná... dva králové - dohodnutá svatba viz šíl. smutná princezna, útěk princezny a zamilování do svého milého - viz pyšná princezna, zmatení až spíše vtipní čerti viz asi tisíc pohádek... no každopádně 3* si to zaslouží... :) ()

macetoma

Po dlouhé době docela fajn pohádka, která z diváků nedělá blbce a hraje fér. Peklo je dostatečně hrozivé, čerti nejsou žádní jelimani a umí být nebezpeční - podobně jako v pohádce "S čerty nejsou žerty". Použití motivu společného útěku prince a princezny už tady kdysi dávno byla v "Pyšné princezně" a fungovalo to, lidem se to líbilo a mně taky. Dávám 4 hvězdy. ()

Prubner

O mrtvých jen dobře, ale tento scénář se Buberlemu fakt nepovedl (Ale který se mu vlastně kdy povedl ?) Místo toho, aby se soustředil na hlavní postavy (Jeroným s Anetou), věnuje neúměrně velkou a zbytečnou pozornost postavám vedlejším i vysloveně epizodním. Obešel bych se bez většiny čertů, bez vodníka, chůvy i generála (mimochodem tím věčným žraním stehýnek mě neskutečně sral). A místo toho bych uvítal mnohem víc prostoru pro Mádla s Voříškovou. Děj je překombinovaný, vsadil bych se, že děti ho nepoberou a budou se nudit. Finále ve mlýně je zcela nezvládnuté, většinou ani netušíte, který čert je pravý a který falešný. Nepovedená pohádka. ()

HEED

Je to absolutní pohádková blbost. Ty díry ve scénáři hlavně. Od kdy se princezny v pohádkách vyslékají do polonaha a od kdy se v pohádkách rozdávají francouzské pusy. Na místo krásné pohádkové fráze dal by jsi mi hubičku se vyskytuje asi toto " miluji tě" tokové frázování si můžou uschovat třeba do ordinace v růžové zahradě. Abych ale jen nehaněl, bylo tam dobré to peklo a ty scény. ()

Kubi21

Hurá, konečně zase jedna vtipná filmová pohádka. Ukázka jak má vypadat film pro celou rodinu. Každý si najde něco. Vtipné, milé a krásné. Na Skopečkova rádce radost pohledět a Tereza v roli princezny jenom září. Úžasné, jen ty čertíci mě dost vytáčeli a pekla jako v "S čerty nejsou žerty" se asi už nedočkáme. ()

Jara_II

Nedávno to dávali v nějaké televizi, a co mě překvapilo, i když jsem měl zrovna dost věcí na práci tak jsem tu pohádku nutně musel dokoukat.. dokoukal a i když i v porevoluční době vzniklo pár lepších pohádek (Anděl páně, nebo třeba i zatracovaná Princezna ze mlejna..) tak tato pohádka se o vánocích nutně ztratit nemusí.. ()

J.McClane

Je až neuvěřitelné, že dnes prostě není možné dostat pořádnou pohádku...proč to musí být laskavé, stupidní, bez zvratů a bez chuti? ()

vitac.

V porovnání s loňskou štědrovečerní Láskou rohatou mi Peklo s princeznou k mazlení se se všemi těmi dary, které jsem z titulu hodného hocha pod stromečkem obdržel:), dodalo mnohem příjemnější atmosféru. Na druhou stranu, představoval bych si to ještě daleko lepší. Vývoj vztahu hlavního páru je odbyt jako mávnutím ruky, proti tomu jiné (v podstatě nedůležité scény) jsou neúměrně protahovány. I na tu nepříjemnou pachuť trapnosti došlo... Naštěstí fungují občasné vtípky a leckteré jsou skutečně vydařené. Malinko slabší tři hvězdičky. ()