The ABCs of Death 2

Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama
USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min

ledzepfan

Vzhledm k tomu, že jsem se bavil více než u jedničky, bylo to více pestré a vyložených propadáků bylo jen pár, musím dát o bod lepší hodnocení než posledně... Bezkonkurenčně nejlepší bylo v mých očích písmenko D, to byl fákt námrd který mi přesně kápnul do noty. Dál bych vyzdvihnul asi Y, Z, H, K, snad i R, T a zajímavé byly dále třeba C, J, S, W (a pro mě osobně kvůli Howardu Moonovi i B :D ).. Nekoukatelné pro mě byly jen L a P ...zbytek co jsem nezmínil je spíš neutrální vata. ()

pornogrind

I tady platí co u prvního dílu. Těžko se to hodnotí jako celek, protože i tady jsou k vidění kousky od odpadu až k 5ti hvězdám. Některý povídky už jsem viděl samostatně, některý pro mě byly nové. Každou povídku jsem si ohodnotil zvlášť a ve výsledku mi vzniklo stejný hodnocení jako u prvního dílu. Takže 3 hvězdy. ()

ricci.s

Oproti biednej prvej časti žiadna zmena. Čakal som nejaký aspoň malý pokrok, ale márne. Ako mám hodnotiť poviedkový horor, v ktorých minimálne polovica poviedok absolútne za nič nestojí? Pretože keď ich 10 nebolo odpadových, tak už neviem... Začalo to priemernými dojmami, až kým ma nezaujala D Is for Deloused od Morgana, pretože jeho podivná surreálna animovaná tvorba mi prekvapivo sedí. Potom nasledovala kopa sračiek, ktoré sa sem tam snažili byť vtipné, ale ostalo len pri tej snahe. Celkom pobavil I is for Invincible o skupinke mladých, ktorí sa snažia zbaviť svojej babky a za pozornosť stojí hneď ďalší kraťas J Is for Jesus, ktorý zaujme výborným gore. Potom opäť dlho predlho prázdnota, až kým sme sa nedostali ku záverečným kúskom, pri ktorých som už musel zatlieskať. Za najlepšie z celej antológie jednoznačne považujem Z Is for Zygote (o pôrode trochu ináč), a T Is for Torture Porn (dej nepodstatný, ale masky a gore výborné - psycho šialenstvo). Potom sú tu ešte 3 poviedky, ktoré sa mi celkom pozdávali, a to sú X Is for Xylophone od Bustilla a Mauryho v hlavnej úlohe s mojou obľúbenou Beatrice. Títo režiséri sú podľa mňa zárukou kvality, aj keď čakal som od nich predsa väčší nárez. Ale OK... Potom je tu celkom príjemný home-invasion s názvom S Is for Split a napokon jedna vtipná ázijská bizarnosť Y Is for Youth. Že by som ešte pochválil C a V? Tak dajme tomu, úplná pohroma to určite nebola. To ostatné už neriešim, lebo v tom nevidím nejaký hlbší zmysel. Takže opäť podpriemer. Keď vyjde trojka, budem sa tešiť, lebo vždy ma zopár príbehov poteší. Len keby ich bolo viac... ()

Pedestrian

Jediná výhoda téhle antologie tkví v tom, že jednotlivé povídky jsou natolik krátké, že než začnou nudit, skončí. 2 z 26 (!) povídek jsou velice dobré (ti největší borci nezklamali: Bustillo a Maury se svým řádně sick X a hodně se mi i líbilo Z, ty si určitě dejte), zbytek až na občasné výjimky laciný/amaterský/předvídatelný a častokrát nevypointovaný a nesrozumitelný shit. Takhle to holt občas dopadá, když tvůrci dostanou absolutně volnou ruku. P.S.: počkejte si na potitulkovou scénu. ()

Eliott

Těžké hodnotit film tvořený z 26 krátkých a tolik rozdílných příběhů. Nachází se zde kraťasy všech žánrů  (převažuje horor) i kategorií. Kvalitou odpovídají celému spektru od samotného odpadu, přes zajímavý i zapomenutelný průměr až po naprosté filmové skvosty. Vezmeme to tedy od toho nejhoršího. Do odpadového hodnocení bych zařadil pouze jediný kousek. Příběh tak, hrozný že se vyloženě tyčí nad ostatními a musel s ním přijít naprostý patlal a nebo polointeligent. Dále tu máme kategorii jedné hvězdy, což vlastně také nebylo nijak zvláště početné, ale jejich znění bylo tak špatné či nevýrazné, že veškeré poselství těchto děl již je dávno zapomenuto. To nás vede k nejpočetnější kategorii 2*-3*, což je takový filmový průměr. Na to se už dalo dívat, ale bez pomoci bych si na obsah žádného příběhu sám znovu nevzpomněl. Z těch nejlepších dvou kategorií již uvedu nějaké příklady a postupně zmíním šest filmečků, jenž hned tak nezapomenu. 6. místo A is for Amateur, dílo o nájemném zabijáku. Příběh mne zaujal především vzhledem ventilace, neboť obvykle se tyto prostory prezentují jako naprosto čisté, zářivé a bezpečné cesty, nimiž hlavní hrdina bez povšimnutí proklouzne na místo určení a zase zpět. Ne však v tento případě a vtipný závěr tomu byl ještě takovou malou třešničkou na dortu. 5. místo Zabírá X is for Xylofon. Znepokojivý příběh od mé oblíbené režie o babičce, která psychicky nezvládne hlídání své hlučné vnučky a jak název napovídá, k zděšení navrátivší matky, vytvoří z ní ..... Pak 4. příčka M is for Maticate. To je umělecky pojaté dílo o tlouštíku běžícím ulicí a celé to působí mimořádně komicky. To nás přivádí ke stupňům vítězů, aneb tři filmy kterým bych se nebránil udělit pět hvězd. 3. S is for Split Zdařené home invasion s překvapivým vyvrcholení. Na druhém místě O is for Ochlocracy. Nápaditá dystopie, ve které se nyní vyléčené zombie u soudu mstí lidem, kteří jim během pandemie ubližovali. To nejlepší přichází s posledním písmenem abecedy a dostáváme jedinečný, znepokojivý a velice krvavý příběh o ženě, která odmítla porodit dítě bez svého manžela a nosila ho v sobě +- 20 let Z is for Zygote. Abych to nějak shrnul, tak něco je sice lepší nevidět, ale celek hodnotím spíše kladně a náramně jsem se při sledování pobavil. 65% ()