Reklama

Reklama

Clannad

(TV seriál)
Animovaný / Drama / Komedie / Romantický
Japonsko, (2007–2009), 18 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Scénář:

Fumihiko Šimo

Hrají:

Júiči Nakamura, Mai Nakahara, Ai Nonaka, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Nobuhiko Okamoto, Lesley Pedersen, Šinnosuke Tačibana, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(44)

Tomoya Otozaki je typický stredoškolský chlapec, ktorý nenávidí školu aj svoj život. O matku prišiel ešte keď bol malý chlapec a staral sa o neho len jeho otec, ktorý podľahol alkoholu. Aj kvôli tomu Tomoya nemohol uskutočniť svoje sny. Jeho život sa ale zmení, keď stretne ju... (TomX2)

Recenze (31)

rikitiki 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kluk, který kašle na školu a vůbec na všechno – však se později ukáže, z jakých důvodů – potká dívenku křehkou, jak chmýří pampelišky, a protože není úplně bez srdce, tak ji začne chránit. Takže mu začne na něčem záležet. A i přes pověst delikventa si téhle jeho citlivosti všimnou i další křehké dívky – ať už je ta křehkost uvnitř nebo navenek – a než se náš hrdina vzpamatuje, je rázem obklopený harémem problémových krásek. Dost složitá situace pro středoškoláka, ale on si s ní poradí. A pomáhají mu k tomu jeho cynické hlášky a trochu jedovatý smysl pro humor, který mě dokázal rozesmát. ___ Velmi obstojná motivace. Poděkováním autorům, že dívky nemění účesy, protože pak by se těžko daly odlišit jedna od druhé. Dost hustý mysteriózní příběh o hvězdicích. Sice rozhodnutí, kterou z dívek harému si nakonec zvolí jako tu svou, bylo jasné od začátku, ale chybělo mi tam trochu více emocionálních důvodů – kromě prvního setkání – proč si vybral právě ji, ale ok. SHRNUTÍ: Pokud chceš zůstat školním vyvrhelem, dej si pozor na submisivní broučky. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hlavní problém Clannadu vidím v tom, že až příliš sází na úspěch svého staršího bratříčka, remake Kanonu. Clannad kopíruje v podstatě jeho celou formální stránku. Pokud jde o obsah, i zde je cítit, že jde o variaci na již viděné (Kanon, Air), což otevírá dveře předvídání, které těmto seriálům nesvědčí. Clannad není jen bratříčkem mladším, je i bratříčkem méně zdařilým. Kdyby byl Clannad veskrze originálním počinem, 4 hvězdy ho přesto neminou. Lepší ***. ()

Reklama

yenn 

všechny recenze uživatele

Clannad je stejně jako Kanon seriálovým zpracováním videohry od Key, a že za oběma hrami stojí tatáž společnost, je velmi výrazně poznat (což někomu může velmi výrazně vadit). Clannad mi však ve většině ohledů přijde slabší než Kanon. Kupříkladu humor zde má často daleko do kanonové přirozenosti, takže na rozdíl od Justiniana spíše vítám, že ho v pozdějších epizodách ubývá. 6/10 ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Málokdy mě něco dostane silou svých emocí a skoro nikdy nebrečím, ale to co se mnou dokázal udělat Clannad a především Clannad After Story to byl masakr. Sakra, vždyť já už brečel jak želva u příběhu s Fuko a to jsem netušil, co bude všechno následovat dál. Zkrátka jestli mě něco opravdu dokázalo emotivně dostat, tak je to Clannad a už jenom za to si to zaslouží být mezi mými TOP i když bude hodně dlouho trvat, než se odhodlám si tohle dílo pustit znovu... ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že Clannad (dále třeba Air, Angel Beats!) kopírují Kanon...Kanon patří určitě k tomu nejlepšímu, co se týče anime...ale mám osobně takový pocit, že Clannad ho ještě překonává.Taky...proč nezkopírovat úspěšnou šablonu jednoho seriálu a nedoplnit do ní něco vlastního ne?...Clannad bude asi už navždy pro mě absolutní srdcovka.Postavy mě moc bavili, hlavní hrdina nebyl žádnej podivnej uslintanej gay a slečny? každá měla něco do sebe a každá byla jedinečná a skvělá.To, že seriál ve druhé sezoně - Clannad: After Story (která je jen o chlup horší než ta první) sází zejména na emocionálně vypjaté scény a diváka ždímá mě osobně absolutně nevadilo a bez problému jsem přijal hru tvůrců.Clannad je něco, co bylo emocionálně tak plné a přitom nepřekombinované, že v mé TOP 10 naprosto jednoznačně být musí. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

  • Ve staré irštině znamená „Clannad“ rodina. (Chariot)
  • První série adaptuje vizuální novelu od studia Key, přesněji její skutečný konec. Pokud ve hře dokončíte všechny možné průchody, které se vytváří na základě vašich rozhodnutí, odemkne se vám finální příběh „After Story“. Ten je nám představen ve druhé sérii. (biasim1)

Reklama

Reklama