Ve třetím a nejfantastičtějším díle klasického kultovního příběhu o neblaze proslulých Critters hraje miláček všech fanynek Titanicu Leonardo DiCaprio. Když vzteklé, zubaté, chlupaté koule bez milosti vtrhnou do činžovního domu v Los Angeles a zatnou zuby do jeho obyvatel s regulovaným nájemným, DiCaprio vede boj za jejich likvidaci a záchranu planety. Nebude to snadné, ale právě na něj lidstvo spoléhá, že zničí tyhle mimozemské ježky jednou provždy. (Magic Box)

Jaro.Krafcik

Tak sedemnásťročný Dicaprio má rovnaký dabing ako vždy, to mi prišlo kus blbé. Ale aj tak film sa dal. Po hroznom puppet masterovi, kriteri ozaj prekvapili. Najviac sa mi podobali na gremlinov ktorí boli rovnako viac komédiou ako hororom. 3* ()

J.Lajner

Snahu o vyvolání klaustrofobické atmosféry trhá na kusy debilní scénář a zvláštní chování postav. Film je hloupý, ale tím špatným způsobem. Uzavřený prostor nezvyšuje napětí, což byl patrně primární záměr tvůrců, ale spíše nepříjemně zpomaluje děj. Kulisy jsou levné a poté, co je přerušena dodávka proudu, se řada scén začne nořit do nepřehledné tmy. Charlie má žalostně málo prostoru a jeho vesmírný parťák Ug (Terrence Mann) se tu mihne jen formou hologramu. Zdaleka nejhorší je ale absence nebezpečí. Masožravé koule na své oběti jen dlouze vrčí, přihlouple poskakují, krkají a nebo prdí. Kouzlo „Kritů“ spočívalo právě v kombinaci zábavy a hrozivé aury, která je obklopovala. Jediným zajímavým prvkem na celém filmu je účast sedmnáctiletého Leonarda Di Capria, pro něhož šlo o filmovou premiéru. Je hezké sledovat, kam to za ty dlouhé roky dokázal dotáhnout. Více. ()

folklorman

Takže třetí díl ostnatých koulí považuji za nejslabší z celé série. Mnohými kritizovaná čtverka alespoň disponuje zajímavějším prostředím a určitě hororovější (vážnější-temnější) atmosférou. Každý díl ostnatých koulí měl nějakou WOW scénu (např. C2 – obří koule), ale zde se pouze pomalím tempem doslova dostaneme ze sklepního prostoru hotelu až na střechu. Katastrofální herecké obsazení jenom snižuje kvalitu už tak průměrného filmu. Výjimku tvoří snad jen Don Keith Opper. Bohužel dostal v tomto díle docela malý prostor. Critters 3 = nuda a šeď. Určitě nejslabší díl. ŽEBŘÍČEK OBLÍBENOSTI: Critters 1 (1), Critters 2 (2), Critters 3 (4), Critters 4 (3). ()

Zagros

Třetí díl se již vůbec nepovedl a byl jen slabým odvarem předchozích dvou. Dívat se na něj dá jen ve třech případech. Za prvé ty potvory milujete a nemůžete bez nich být. Za druhé chcete vidět, jak začínal svoji filmovou kariéru Leonardo DiCaprio. Za třetí se musíte hodně, hodně a hodně nudit. Jedna hvězda... asi ze sentimentu. ()

iXtr3m3

Pre mnohých už príliš klesajúca kvalita, pre mňa naopak za sústredenie sa v jednom baráku zaujímavé spracovanie, takže kvôli nostalgii dokonca o jednu hviezdu dvíham, nie však za mladého Lea, ale za celkový feeling a fakt dobré praktické efekty. ()

Paity odpad!

Když k tomu přistupujete jako k nějaké parodii, nepřijde vám to tak strašné. Jakmile se ale nad příběhem zamyslíte, jste v pr.... ()

666Carnage

Mladej DiCaprio a né zrovna příliš dobrý díl Critters. Třetí díl mě moc nebavil a to je docela škoda protože u dvou předchozích dílu jsem se bavil náramně. 40% ()

Paldiny

Kvalitatívne o schodík nižšie než predchodcovia. Takí sú tretí Kriteri, ktorých tentokrát napratali do zaplesnivenej bytovky, aby zapracovali na terorizovaní miestnych nájomníkov. Tí to majú už tak nahnuté, keďže si na nich zasadol bezchrbtový správca čo naschvál zanedbáva akúkoľvek údržbu, hygienu, len aby sa ich zbavil bez vyplatenia odstupného. Toť náčrt zápletky, ktorá až tak nebaví a pokiaľ nie sú na scéne zubatí chlpáči je to celkom nuda. Ako náhle sa objavia všetko je po starom, Kriteri hryzú, strieľajú, pozerajú telku, telefonujú, nasávajú čistiace prostriedky, po nich vypúšťajú bubliny, jeden dokonca trpí nadúvaním ... holt fazule. Už som iba čakal, kedy si ušupne pri plynovom sporáku a podpáli iného Kritera. Škoda, nestalo sa. Inak stráviteľná epizóda s uchádzajúcou logikou (horí budova, čo nikoho v okolí nezaujíma), tradičným navrátilcom Charliem, charakterným výkonom šestnásťročného DiCapria a doplnkovou scénou pozývajúcou do štvrtého dielu. Ešte keby si niekto špatne nevyložil ako má vyzerať potitulková scéna a nenútil nás sledovať celé titulky. ()

Adam_Musil odpad!

Žádný předchozí díl této série jsem nezhlédl. Tento film mě zajímal jen z toho důvodu, že jsem chtěl vidět první herecký výkon mladého Leonarda DiCapria, který nebyl úplně špatný, ale mohli mu před natáčením říct, že se nemá koukat do kamery :). A teď k filmu. I jako horor pro děti je snímek velmi slabý, scénářem, hereckými výkony i celkově námětem. Nemohu jinak, než hodnotit jej odpadem. Critters je trapný výmysl a nespatřuji žádný smysl v tom natáčet další pokračování, která předpokládám budou stejně ubohá. ()

mira007

Hororové nestvůrky z pravěku předdigitální doby. Proto to vypadá jako jůhelácké strašení, ale tenhle film se zapsal do historie první rolí megahvězdy Leonarda di Capria. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru