Mám rád jednoduché filmy, ve kterých je všechno hned jasné. Třeba tady je ve hře jenom sympatický podvodníček ... no vlastně ještě jeho tuhý bratr, cikánský houslista, úplatná policistka, naštvaní černoši, vševědoucí podrazák, živá mrtvola, mazáci z inspekce, nějaké ty diamanty, sponzorství hrošíka za 18.000 Eur, jedna manželka a ti všichni jsou jemně promícháni se spoustou scénáristových falešných stop, což trošku připomíná proslulý německý eintopf, ale chutná to o dost lépe.(25.1.2016)

• Arkanoid

Spoilery. Prebytok zvratov vo filme. Sledovať, ako všetci hrali proti sebe a potom sa začali spájať, až všetci hrali spolu, nie je nič potešujúce, najmä ak sa im dá minimum času a podá sa to nudne, pritom sa film snažil ukázať charaktery skoro všetkých postáv. Vzniká z toho len permanentný chaos v motivácii postáv a to pre mňa znamená podvod na diváka. Zachránili to slušné herecké výkony.(21.2.2013)

Pohodový film, spojenie kriminálky s trochou nadsadenia až do komédie, ako to vedia len Francúzi. Trochu mi námet pripomína legendárny film Dannyho trinástka s Georgeom Clooneym. Samozrejme Jean Reno bol zase neopakovateľný. Jean Reno si evidentne svojou rolu výborne užil, čo ma osobne ale najviac dostávalo, bola nádherná Valeria Golino, ktorú som si obľúbil už v Horúcich strelách a tento film som si pozrel práve kvôli nej. Na francúzske pomery sa jedná o veľmi kvalitný film, tak nech vás jeho pôvod neodradí.(7.2.2015)

Tak nějak jsem doufal, že tato krimikomedie by mě mohla zaujmout a přesvědčit mě o tom, abych dával tomuto žánru šanci mnohem častěji, než tomu bylo dosud. Ale bohužel jsem se jen ujistil v tom, že krimi filmy bývají kolikrát velice náročné na chápání a ze všeho nejhorší jsou dějové zvraty. Já jsem se ztratil už u toho, jak Maxim vykládal ďábelský plán na uloupení diamantů, od té doby už jsem totálně nestíhal děj a příliš nechápal, co se to tam odehrává, zkrátka pokud bych měl použít dostihový příměr, tak film běžel přede mnou a já zoufale cválal za ním, ale když on byl v cíli, tak já měl před sebou ještě čtvrtinu trati. A tak je logické, že jsem si nemohl vychutnat všechny ty zvraty a tím pádem celý film naplno. A to je z mého pohledu ten největší mínus tohoto snímku, kdy já jsem se opravdu snažil udržet to tempo, ale ono to prostě nešlo. Takže asi na nějaký čas s žánrem krimifilmů končím a budu dávat přednost zase jen žánrům, u kterých bezpečně vím, že patří k mým oblíbeným. Naštěstí ale než začalo docházet k těm zvratům, tak to byl docela příjemný film, který zase nevypadal tak špatně, takže díky tomu jsem ochoten film Cash označit jako film průměrný, který nakonec nezklamal, ale ani nezaujal, a z toho důvodu nakonec uděluji v tomto případě tři průměrné hvězdy.(14.7.2010)

Francouzský filmy jsou vždycky skvělý, tak tomu bylo, tak tomu je a doufám, že tak tomu i bude :o) Jinak jsem se obával, že když tolik zvučných jmen, že to bude jedna velká francouzská kaše, ale kdepak. Kaše to sice byla, ale jemná dětská krupicová, s čoko polevou a výběrovým máslem navrch. A závěr? Dobře si nás někdo podal :o)(29.12.2011)

• - Natáčení probíhalo ve francouzském Cote d´Azur a také v Paříži. (Terva)