Hrdinou francouzské kriminální komedie je gangster Cash, který se specializuje na krádeže diamantů. Když se však jeho bratr stane obětí konkurenčního gangu, Cash chce pomstít jeho smrt.  Hrdinou francouzské kriminální komedie je gangster Cash, nejelegantnější podvodník v Paříži, který se specializuje na krádeže diamantů a má v plánu velkou fušku na Riviéře. Když však je zabit jeho bratr Solal, což má na svědomí konkurenční gang, snažící se zmařit pečlivě připravenou loupež, Cash se spojí se zlodějským veteránem Maximem. Ten sebou do akce přivádí i půvabnou Garance a poté se na scéně objeví ještě další žena. Nikdo ovšem netuší, že uznávaná zlodějka Julia je ve skutečnosti policistka, která pracuje v utajení a hodlá Cashe zarazit. Hrají Jean Dujardin, Jean Reno, Alice Taglioniová, Valeria Golinová, scénář napsal a režii má Eric Besnard. (oficiální text distributora)

freddy

Tak nějak jsem doufal, že tato krimikomedie by mě mohla zaujmout a přesvědčit mě o tom, abych dával tomuto žánru šanci mnohem častěji, než tomu bylo dosud. Ale bohužel jsem se jen ujistil v tom, že krimi filmy bývají kolikrát velice náročné na chápání a ze všeho nejhorší jsou dějové zvraty. Já jsem se ztratil už u toho, jak Maxim vykládal ďábelský plán na uloupení diamantů, od té doby už jsem totálně nestíhal děj a příliš nechápal, co se to tam odehrává, zkrátka pokud bych měl použít dostihový příměr, tak film běžel přede mnou a já zoufale cválal za ním, ale když on byl v cíli, tak já měl před sebou ještě čtvrtinu trati. A tak je logické, že jsem si nemohl vychutnat všechny ty zvraty a tím pádem celý film naplno. A to je z mého pohledu ten největší mínus tohoto snímku, kdy já jsem se opravdu snažil udržet to tempo, ale ono to prostě nešlo. Takže asi na nějaký čas s žánrem krimifilmů končím a budu dávat přednost zase jen žánrům, u kterých bezpečně vím, že patří k mým oblíbeným. Naštěstí ale než začalo docházet k těm zvratům, tak to byl docela příjemný film, který zase nevypadal tak špatně, takže díky tomu jsem ochoten film Cash označit jako film průměrný, který nakonec nezklamal, ale ani nezaujal, a z toho důvodu nakonec uděluji v tomto případě tři průměrné hvězdy. ()

Malarkey

Příjde mi, jakoby se z Jeana Dujardina stával ten typ francouzského herce, kterými svět oplýval v době, kdy i mým rodičům bylo tolik co teď mně a přitom se na ně ani do dnešní doby nedá zapomenout. Škoda jen, že dostává furt tak nevýrazné, průměrné role. I když tady by to být tak nemuselo. Nakonec to stejnak vyznělo vcelku obyčejně. ()

Aluska88

Taková Francouzská "Dannyho Loupež po italsku.":) Jean Reno opět elegantní a Valeria Golino někam odhodila či schovala své nádherné kudrnaté kadeře a místo nich se představuje s rovným mikádem jako cílevědomá policistka. Její nevinný půvab Ramady se tak s novým střihem i "drsnou" postavou rázem mění, a dostává tak mnohem přísnější a drzejší rysy. Jenže, kdo chce příliš... Pěkně jí to nandali:) ()

Viktooorka

Myslela jsem si, že po Dannyho parťákách či po Loupeži po italsku už mě tenhle žánr nepřekvapí, ale Cash mě vyvedl z omylu. Pokud tady někdo tvrdí, že je to jejich prostá napodobenina, klidně, ale kolik z Vás napadlo, že to takhle dopadne?? Dobrá atmosféra, napětí, zápletka a konec příjemné překvapení :o) ()

Jara.Cimrman.jr

Mám rád jednoduché filmy, ve kterých je všechno hned jasné. Třeba tady je ve hře jenom sympatický podvodníček ... no vlastně ještě jeho tuhý bratr, cikánský houslista, úplatná policistka, naštvaní černoši, vševědoucí podrazák, živá mrtvola, mazáci z inspekce, nějaké ty diamanty, sponzorství hrošíka za 18.000 Eur, jedna manželka a ti všichni jsou jemně promícháni se spoustou scénáristových falešných stop, což trošku připomíná proslulý německý eintopf, ale chutná to o dost lépe. ()

• Natáčení probíhalo ve francouzském Cote d´Azur a také v Paříži. (Terva)