Alex Wright je velkým fanouškem filmu Grave Encounters a je doslova posedlý snahou získat důkaz o tom, že události, které se ve filmu staly nejsou smyšlené. Proto se rozhodne s přáteli vydat do psychiatrické léčebny, ve které se původní účastníci filmu setkali s nepřestavitelným zlem. Jenže jeho posedlost ho může stát život a také životy jeho přátel. Skupina bude muset využít všech svých znalostí Grave Encounters, aby se z toho dostali. (topr harley)

JohnCZ

Pokračování je obdobně blbloučké jako jednička a pokud pominu příšerně zdlouhavý začátek s partou absolutně nesympatických a nechutných studentů, tak je dvojka o drobet zábavnější, protože je hravější a příběhovější. Jenže pořád se to odehrává v tom děsně klišovitém prostředí léčebny, které prostě vůbec netáhne. ()

George Stobbart

Po obstojnom záujme o found footage horor Grave Encounters prichádza po roku jeho pokračovanie, ktoré z neho priamo vychádza. A to nielen príbehovo, ale aj "reálne", keďže sa zaoberá ľuďmi, ktorých pôvodný film uchvátil natoľko, že sa rozhodnú navštíviť psychiatrické priestory kde sa odohrával, aby si overili, či tu pôvodní aktéri skutočne mohli zmiznúť. Samozrejme narazia na niečo podobné a v duchu originálu si všetko handy-camujú. Rozbeh je síce strašne zdĺhavý, prestrelený, ukecaný a hodnú chvíľu trvá, kým sa začne diať niečo, čo by pripomínalo horor. Chválim však následný rozvoj deja a nadstavbu na originál, ktorá pekne sedí, i keď je všetko o niečo väčšie; väčšia stopáž, viac motačiek, lokácií, zámerov, postáv, akcie, ale aj lepšie vybavenie a viac efektov. Mne sa to zdalo približne rovnako dobré ako jednotka (teda zľahka nadpriemerné) a myslím teda, že komu sa páčila, bude sa mu páčiť aj pokračovanie. ()

Šakalík

No nevím. Přestože film nabídne několik docela zajímavých scén (bubák vylézající ze zdi byl moc fajn), celkově mi tohle pokračování moc nesedlo. Stejně jako jednička se totiž utápí v překombinovaném příběhu, který je přitažený za vlasy (pozor SPOILER – strašidelný dům chce publicitu, a tak přes Youtube sám kontaktuje filmaře – no táák!). A dvojka nenabídne vůbec nic navíc. Postavy se jako obvykle chovají naprosto dementně (co uděláme jako první? No rozdělíme se!), interiéry opuštěné kliniky již napodruhé nepůsobí tak děsivě a navíc film ve finále zapadne do marasmu vlastního scénáře až po uši, pač poslední půlhodina má z tohoto pohledu parametry skutečně úděsné hovadiny. No moc mě to zkrátka nebavilo, a tak doufám, že zůstane jen u těch dvou dílu. ()

AdamesWWE

[2/10] This is fuc*ing bullshit. Výsmech voči jednotke. Fu.. Ťažko hladám správne slová. Samotný film nieje až tak zlý, ale záverečný zvrat ktorý sa tu ukáže je tak trápny a zbytočný, že to úplne zmenilo celé vyznenie tejto časti a voči jednotke je to tiež nespravodlivé, nakolko to bol dobrý horor. O tom zvrate nebudem písať- je to na dlho a nechcem spoilerovať. Ale je to mizerné a úplne dno tých ktorý to takto chceli zakončiť. Film je ako celok rovnaký ako jednotka, pol hodina zoznamovania s postavami a zvyšok v budove. Herci o dosť horší, film je celý podaný v teengerskom štýle a výrazne mu to ubližuje, nieje tu žiadna postava ktorej by sa dalo fandiť. Sklamali ma aj hororové scény. Sú nevýrazné, zle načasované, predvídateľné a neobsahujú žiadny dobrý moment ktorý by aspoň za niečo stál, žiadne lakačky a nič podobné. Napätie a atmosféra to je takisto nulové. Čo môžem pochváliť je pridanie hlavného hrdinu z jednotky do tejto časti. Ked´ si to zhrniem, som dosť sklamaný ako to dopadlo. Grave Encounters 2 je slabý horor. Je to kopirák jednotky s teenegerským obsadením, s rovnakým dejom a s nedostatočne dobrými hororovými scénami, takže film nemá čo ponúknuť a už vôbec nemá čím prekvapiť. Po vydarenej prvej časti som čakal pri najhoršom podpriemerný horor, ale ani tie 2* filmu nedám, pretože záverečný zvrat mi absolútne zmenil názor na túto časť a už ju nechcem viac vidieť. Nieje dôvod. ()

S.Quentin QUALE

Druhý díl není o nic horší než jednička. Bohužel není ani o nic lepší, v podstatě se jedná o skoro stejné filmy, tudíž se nabízí zamyšleni, zda není pokračovaní trochu zbytečné. Co se týká návaznosti, připomíná mi to druhý díl The Descent 2- stejné místo, podobné scény, nějakej ten přeživší....prostě dvojka už má zvlhlý prach, tzn. půl hvězdy dolů za absentující originalitu. ()

• Na stole v nemocnici bola nakreslená ouija, teda tabuľka vďaka ktorej sa komunikuje s duchmi. Klasická tabuľka na komunikáciu má písmená usporiadané abecedne, avšak tabuľka v tomto filme mala rovnaké rozloženie ako QWERTY klávesnica. (metal.storm)
  • Těsně před závěrečnými titulky probliknou na černé obrazovce čísla 49 14 122 48. Jedná se o souřadnice k budově, ve které se film odehrával, k Riverview Hospital v Kanadě. (kery-)
  • První trailer k filmu byl vydán 4. září 2012. (ČSFD)